Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 09:31:05
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: DS smanjuje prednost radikala  (Pročitano 4642 puta)
07. Jul 2006, 17:02:53
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
DS smanjuje prednost radikala
Razlika između ove dve stranke se osetno smanjila na samo šest poena. DSS u blagom i konstantnom padu, kao i SPS, a PSS nestaje. Oko granice cenzusa se vrti G17 plus i blago raste, dok SPO ne uspeva da dođe do još jednog procenta

BEOGRAD - Ukoliko bi parlamentarni izbori bili održani ove nedelje, cenzus od pet odsto prešle bi samo Srpska radikalna stranka, Demokratska stranka, Demokratska stranka Srbije, Socijalistička partija Srbije, na samoj ivici ulaska u parlament bio bi G17 plus, dok bi Srpski pokret obnove i Nova Srbija jedino u koaliciji uspeli da preskoče zadatu granicu, pokazalo je poslednje redovno istraživanje javnog mnjenja agencije Strateški marketing, kojim je obuhvaćeno 1.055 ispitanika s pravom glasa.

Najveću grupu, kao i obično, čine neopredeljeni i apstinenti, kojih je zajedno 51 odsto. U poretku stranaka nema ozbiljnih promena, a povećana apstinencija i neopredeljenost birača išla je uglavnom na račun Pokreta snaga Srbije, koji sada uživa podršku svega dva procenta ispitanih. Povećanje broja apstinenata po prvi put u poslednjih šest meseci odrazilo se i na rejting SRS, što je dovelo do rasta popularnosti DS unutar opredeljenog biračkog tela. Uprkos tome, SRS je i dalje ubedljivo prva sa podrškom od 36 odsto, a DS ubedljivo na drugom mestu, sa 30 odsto. Razlika između ove dve stranke se osetno smanjila jer je DS povećala podršku u odnosu na maj, kada se 24 odsto ispitanih izjasnilo da bi glasalo za ovu stranku, a SRS je izgubila jedan procenat. DSS je u blagom, ali konstantnom padu, tako da je s januarskih 13 odsto ova stranka u junu došla na osam procenata podrške.

Sudeći prema ovom istraživanju, PSS lagano nestaje jer je na početku ove godine imao 11 odsto, a u junu se svega dva odsto ispitanika izjasnilo za ovu stranku. Socijalisti su iznad cenzusa s podrškom od šest odsto, ali s jasnom tendencijom pada, dok G17, NS i LDP imaju blagi rast kada se gleda poslednjih nekoliko meseci. Stranka eksperata se u poslednja dva meseca "kreće" na granici cenzusa, dok Srpski pokret obnove već mesecima ne uspeva da pređe prag i trenutno mu za ulazak u Skupštinu nedostaje jedan procenat. Novu Srbiju, prema ovom istraživanju, podržava tri odsto ispitanih, baš koliko i Liberalno demokratsku partiju. Obe partije su u odnosu na majsko istraživanje zabeležile pad rejtinga od jednog procenta. SPO i NS bi u slučaju formiranja predizborne koalicije mogle da računaju na preskakanje cenzusa i sa šest procenata bi ušle u parlament. Još nekoliko stranaka je relativno jako, ali ispod cenzusa. Ukoliko bi sve stranke koje su ispod ili malo iznad cenzusa i u izborima ostale ispod propisanih pet odsto, više od 20 odsto biračkog tela ne bi imalo svoje predstavnike u parlamentu, a najjača stranka, u ovom slučaju SRS, dobila bi dodatnu prednost u broju poslanika.

Izvor: Glas Javnosti
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ispitivanje raspolozenja biraca u Srbiji jednostavno nije moguce sprovesti jer su ljudi podizrivi a dobrim delom jos uvek uplaseni. Kojim metodoligijom uopste izvrsiti takvo ispitivanje? Poziv telefonom? Presretanje na ulici? Anketno pismo na kucnu adresu sa placenom postarinom? Sve to izaziva podozrenje, strah ili puki bezobrazluk!

Izbori pa se onda ceka razultat, druge nema. Onaj CESID se do sada pokazao kao prilicno pouzdan u nezvanicnim rezultatima, pogadjaju sa minimalnom greskom.

Valjda sad treba raspisati izbore za ustavotvornu skupstinu nezavisne Srbije, ili ce se opet praviti burgije zarad jeftinih kratkorocnih stranackih profita.

Meni su te ankete zanimljive jer pokazuju "hrabrost" simpatizera pojedinih stranaka, DS su se "ohrabrili" a Radikali "u strahu" precutkuju kao bajagi apstinenti. PSS kao balon stranka na brzinu naduvano, nabrzaka se ispuvava (daj mi TV stanicu i postajem predsednik) Veca izlaznost spasava SPO a sahranjuje SPS ispod cenzusa. G17+ u anketama uvek lose stoje a na izborima solidno uzmu "cutljivo" biracko telo. Primetan pad Radikala u "Uzoj Srbiji Bez Beograda"

Ali, ali izbore uvek presude 10% onih koji su u anketama apstinenti, a na izbore izlaze, a uvek je pitanje ciji simpatizeri ovog pota vise apstiniraju, klatno od 5% birackog tela. To ukupno daje 15% nepredvidivosti izbora pogotovu u Srbiji sa nekoliko jacih stranaka (po podrsci biraca)
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5
Ocekivano. Ta istrazivanja su generalno sama po sebi sumnjiva i ne predstavljaju nikakav dokaz popularnosti stranaka. Ali ajd.
DS ce smanjiti prednost radikala samo ukoliko apstinencija bude manja. 51% apstinenata dovoljno govori koliko je nacija razocarana politickom scenom. U sustini "izborni spavaci" su najvise iz redova glasaca nekadasnje koalicije DOS. Ako DS uspe da pokrene ( nadam se da hoce) apstinente, opasnosti od radikala nece biti. G17 se grcevito bori i ovaj blagi rast i priblizavanje "magicnoj " granici od 5% mogu zahvaliti samo tvrdom stavu sefa stranka Dinkica oko Crnogorski studenata i tablica. Sto bi narod rekao "vata na nacionalnu svest"  Smile
Kad god se izbori odrzali, u skupstini vidim SRS, DS, DSS, SPS (ako se ne pocepaju), i ajd kroz iglene usi G17.
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Znas li ti Danice, sta je to Vinca?

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 1971
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
A LDP?
Ja mislim da ce Ceda sigurno uci u parlament(zivi bili pa videli), cak i pre G17.
Inace ja pripadam vecini, onosno apstinentima, tako da necu glasati Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Qtek 小米
I ja mislim da ce Ceda pre uci u parlament nego g-17, ruku na srce da li ste ikada na nekom forumu naleteli na nekog g-17 simpatizera, oni samo pumpaju svoj rejting, jer drze neke poluge u vlasti.
Ceda je manja opasnost od njih, jer je stvorio politicki identitet i sa tim ekstremistima je lako izaci na kraj, jer mozes predvideti njihove postupke.
Ali g-17, pa oni su u koaliciji sa sps-om, sutra bi i sa nama mogli samo ako im ponudimo deo kolaca.
A ovo "istrazivanje" je dobro zato sto ce smiriti dos apstinente, a nase probuditi.
I po stoti put vam ponavljam, da li sam i ja dosovski apstinent samo zato sto sam dva puta glasao za Kostunicu odnosno dos.
Procenite pa mi recite cisto da znam, da li i mene racunate ili ne.
Smile
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5
I ja mislim da ce Ceda pre uci u parlament nego g-17, ruku na srce da li ste ikada na nekom forumu naleteli na nekog g-17 simpatizera, oni samo pumpaju svoj rejting, jer drze neke poluge u vlasti.
Ceda je manja opasnost od njih, jer je stvorio politicki identitet i sa tim ekstremistima je lako izaci na kraj, jer mozes predvideti njihove postupke.
Ali g-17, pa oni su u koaliciji sa sps-om, sutra bi i sa nama mogli samo ako im ponudimo deo kolaca.
A ovo "istrazivanje" je dobro zato sto ce smiriti dos apstinente, a nase probuditi.
I po stoti put vam ponavljam, da li sam i ja dosovski apstinent samo zato sto sam dva puta glasao za Kostunicu odnosno dos.
Procenite pa mi recite cisto da znam, da li i mene racunate ili ne.
 Smile
Za Cedu ne verujem. Prosto ne moze sakupiti toliko biraca. 5% je za njega previsok cenzus. Ne zaboravite da je G17 vladajuca stranka i da je u startu u prednosti zbog uticaja na medije, pa sponzorstva iz firmi gde su njihovi kadrovi na vlasti sto znaci da barataju lovom. Kad krenu da se reklamiraju, to sto malo fali taman ce da nabede one lakoverne glasace koji zaborave vec posle mesec dana sta im je neko radio. Ne zaboravite da je i Sloba imao malu popularnost kada nema izbora a da u Srbiji ima masa biraca koja televiziji veruje vise nego svojoj majci ili ocu. 
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Qtek 小米
To je tacno imaju medije, ali setimo se izbora za grdonacelnika, kada su kandidovali onu vevericu (zaboravio sam kako se ta gospodja zove), bila je skoro poslednja.

Meni su ipak najsmesniji ljudi koji daju glas kombi strankama, kao da ne znaju da oni mogu samo da sanjaju cenzus.
Mislim, zasto postoje neke strancice poput frakcije gss, koja se ocepila od maticne kombi stranke.
A da, Soros placa samo lidere, pa se zato jos uvek nesto mrste lideri popu Batica, Koraca, Pesicke, Micicke.

p.s. dobijamo gradsku TV Fokus, mada nama nije potrebna propaganda, ko to bolje radi od haskog lobija i "medjunarodne zajednice".
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5


p.s. dobijamo gradsku TV Fokus, mada nama nije potrebna propaganda, ko to bolje radi od haskog lobija i "medjunarodne zajednice".
Valjda Tv Plus? Fokus je radio stanica koja je (verovali ili ne) dobila nacionalnu frekfenciju. Toliko o objektivnosti Cekica i kompanije. Pa posle recite kako vas B92 ne voli. Cela RRA sastavljena od nekadasnjih radnika te televizije. Smile
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Bog je kockar, Dokaz: kvantna mehanika

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4335
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
Nokia 
jedva cekam izbore!
ja necu psovati, to rade dragi nam radikali ja cu im samo ponuditi jedno umetnicko delo ispod! Smiley
Smile
Smile
           |
           |
           |   
         ___
        |     |
         -----
        |     |
        |     |
        |     |
   ___|     | ___
  |                  |
  |__________ |
  poz!
IP sačuvana
social share
U Srbiji 60 odsto ljudi voli Cecu Ražnatović, a više od 40 odsto ne znaju čime se bave ili ko su uopšte "Partibrejkersi". Više od trećine ne zna da navede ime omiljenog pisca, a dve trećine ne zna nijednog jedinog slikara. Čak 13,5 odsto ljudi nema nijednu knjigu u kući, dok još četvrtina ispitanih poseduje svega do 25 knjiga.
ponosni neprijatelji zapada:
Severna Koreja
Kina
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Znas li ti Danice, sta je to Vinca?

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 1971
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 09:31:05
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.