Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 14:05:46
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Državnim parama u stranačke kampanje  (Pročitano 593 puta)
13. Dec 2006, 22:02:38
Moderator
Jet set burekdzija


Србија

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 7739
Zastava Apatin
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Nokia 
Zvaničnici koriste položaj za promociju stranaka


Ministar seda u državni automobil i kaže vozaču da treba što pre da stigne na konvenciju svoje stranke. Usput, ugleda autobus aktivista svoje partije i, najčešće iz „audija A6“, mahne im ozaren što se vijori stranačka zastava, a autobus pun pristalica. Zloupotreba položaja i državnih resursa u kampanji ili loš ukus?

- Ma, gotovo svi ministri koriste vladine automobile. I oni i njihovi pomoćnici. Kada su došli na funkcije, njima su ta vozila data i na raspolaganju su im 24 sata - priča za „Blic“ jedan od vozača u Vladi, koji je zamolio da mu ne pominjemo ime.

Dodatni problem jeste činjenica da nijedan državni funkcioner nije zamrznuo svoju visoku poziciju u stranci. Tako ni političkim analitičarima nije sasvim jasno, kada nastupaju kao ministri, a kada su partijski radnici. Otuda je i na pitanje da li koriste državne resurse u partijske svrhe, generalno odgovor - išlo se državnim poslom, a poklopila se i kampanja.

Ministar za kapitalne investicije Velimir Ilić kaže: - Vozim se kako kad. Nekad „oktaviju“, nekad džip, nekada „audi“, šta nađem.

- A desi se i da idem vladinim automobilom. Pa kada vidim da predsednik države ide državnim, a što ja da idem privatnim, bilo bi ružno - kaže Ilić za „Blic“. On, međutim, smatra da to što na konvencije koalicije DSS-NS ide i službenim autom nije zloupotreba.

- Mnogo me glupo pitanje pitate. Mi radimo poslove! Ako ja idem u Leskovac gde se radi put, a uveče je miting, šta ja sada treba da radim?! Mi koji mnogo radimo treba da imamo helikoptere da sve stignemo - kaže Ilić.

Ako nije zloupotreba, ko nadoknađuje gorivo?

- Gorivo! Nosim jednu kanticu goriva i uvek dopunim. Jer to je vrlo veliki trošak za državu refundirati dva tri litra. I eto, ako će Vlada da ošteti državu za pet litara ili osam litara... I tako ja nosim privatnu kanticu i kažem, zabeležite, e odavde je privatno. I ovo možete da proverite - zaključuje Ilić.

Naš sagovornik vozač kaže da „vozači kada ih pozovu da voze, ćute i rade“.

- Kažu nam, danas idemo tu, sutra tu. Ionako nas smatraju ljudima drugog reda, još samo treba da pitam, a je l’ to za stranku ili državu. Sve to dođe isto, istu priču pričaju svugde. Svako ministarstvo ima svoje bonove, podignemo ih u službi i, to je to. A da li to posle refundiraju, ne znam - kaže on.

Ministar za lokalnu samoupravu Zoran Lončar kaže da na stranačke skupove ide izvan radnog vremena stranačkim ili privatnim automobilom. Dodaje, „nema ništa prirodnije da ministar u Vladi za razvoj gradova i opština redovno obilazi gradove, bilo da je to izvan ili tokom kampanje“. Ministar je upitao i šta u kampanji radi predsednik Boris Tadić.

U Predsedništvu kažu da predsednik najčešće putuje stranačkim vozilom „Za bolji život Srbije“, a po potrebi koristi kola u kojima se vozi kao predsednik države, jer, kako kažu, „ipak je on predsednik Srbije“.

Zamenik ministra za trgovinu i potpredsednik SPO Vlajko Senić tvrdi da niko ne koristi vladin automobil. Dodaje da je, kako ne bi bilo sukoba interesa, najveći broj članova SPO uzeo odmor da bi učestvovao u kampanji.

„Blicov“ sagovornik, vladin vozač, kaže da se ne koriste samo automobili već su „njegove kolege vozile dva vladina autobusa na konvenciju DSS u Sremsku Mitrovicu“. Portparol izbornog štaba DSS Andreja Mladenović odgovara: „Ne znam za taj poseban slučaj“.

- Naši ljudi izbegavaju da idu državnim kolima na stranačke skupove. Mi iz koalicije koristimo stranačka vozila koja smo mi iznajmili. Ne može se očekivati da predsednik Vlade ili države ili neki ministri koji moraju da imaju obezbeđenje idu tek tako - kaže on.

Marko Blagojević, programski direktor CeSID, kaže da je u Srbiji problem veza partija i države i da Ustav i zakoni praktično dopuštaju „sijamsku vezu partije i države“.

(Blic)
IP sačuvana
social share
Leeds United....Movin' On Up


“Jedan za sve – svi za jednoga” lozinka nasa “Smrt ili slavu”
Boze daj nam snage da stvorimo otadzbinu pravu.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 14:05:46
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.