Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 11 12 14 15
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: "Друга страна" историје Другог светског рата  (Pročitano 84117 puta)
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
mob
Samsung 111111
Знаш ли да су Срби починили етничко чишћење у Хрватској?

E vidis to nije adekvatan primer na ovo sto sam ja napisao.

Ako Nemac iz Berlina dodje da ubije djaka iz neke skole u Kragujevcu..gradu gde nema ni jednog nemca i vrv ga nikad  nije ni bilo, to ne moze ni jedan normalan mozak da shvati.
Samo nemacki mozak to moze.

I ja se slazem, stvarno snazan narod.. koga boli kurac gde i sto njegova vojska ubilja ljude po svetu. Za takve stvari treba snaga.
« Poslednja izmena: 28. Jan 2019, 23:36:18 od jasikasi »
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
И још те убиједи да те убија за твоје добро.
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1209
И још те убиједи да те убија за твоје добро.

to su samo koministu radili, mucili i ubijali za tvoije dobro. mada i demokratske humanitarne intervencije su pobile milione i milione. a i jedni i drgi uperuju prst u fasiste. dajte da se prebrojimo pa da vidimo ko je koliko pobio.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 625
Zastava Крагујевац
mob
Nokia 950
@jasikasi

Vidi da li mene treba da grize savest ako su neki Srbi ucinili nesto za vreme rata u Bosni? Vidi ja osudjujem to sto su se genetski slicni narodi ubijali a kamoli neki genocid.Moja savest je cista i veoma mi je drago sto niko od mojih u tome nije ucestvovao.
Ako me sutra neko pita o tome reci cu mu svoje misljenje i sigurno zaljenje za sve one koji su propatili.

Vracam se kod onih Nemaca koji su bili moji gosti.Oni su ljudi lepo meni objasnili da je to strasno,da je to jedno sramotno vreme u kome su i sami Nemci bili taoci ideologije.Bilo je mnogo,mnogo Nemaca koje se nisu nikada slozili sa Hitlerovom politikom i ratnim pohodom ali ih to niko nije pitao kada se rat zavrsio.
Zna se za minimum sest pokusaja atentata Hitlera od strane Nemackih pobunjenika dok su ubistva nacistickih oficira unutar Nemacke bili redovna stvar.Ko je malo proucavao SS trupe zna koliko mocna je bila ta organizacija i koliko su lako gusili sve pobunjenicke frakcije van Nemacke pa zamislite kako je bilo funkcionisati kao pobunjenik u Nemackoj.
Nemacki narod je pokusao da se odupre,medjutim Gebelsova propaganda cinila je da celom svetu izgleda kako je Nemacka "jedinstvena".

Svakako mislim da nisi svestan sta ta propaganda onima koji nedovoljno citaju i istrazuju cini i danas,toliko je jaka.

Elem jedan narod nazvati bolesnim ,pa i Nemce,je ono,toliko plitko i usko razmisljanje.I to sto su se oni pomirili sa svojom istorijom nije stvar savesti,stvar je bas kao sto sam napisao unutrasnje snage da se podigne glava,osude sunarodnici iz proslosti i nastaviti dalje i postati ponovo broj 1 nacija u Evropi.

@andypip

Ni jedna ideologija,niti jedno drustveno uredjenje i religija generalno nisu doneli previse dobra a svi su ubijali.Svako od njih ima i pozitive i negative i vecina njih u teoriji izgleda odlicno a praksi uzasno kao i demokratija u kojoj mi zivimo danas.

Nacisti su za veoma kratak period svog postajanja napravili toliko stete da je pitanje sta bi bilo kada bi trajao duze.Vidi cak i u Nemackoj nacisti su igrali prljave igre da bi dosli do vlasti a na kraju krajeva dosli su na vlast uz pomoc pape.To je bio slucaj i u svetu u vremenima pre rata,samo se setimo Cehoslovacke.
Da postavimo pitanje da li bi Hitler stao kod Urala ili Moskve?Da li bi Japan bio zadovoljan Kinom ili Italija severnim delovima Afrike ? U slucaju da su ime sve te zelje ostvarile naravno.
Ja sam misljenja da ne i mnogo dokaza govori u korist tome.

Da li bi nacizam preziveo u Nemackoj? Nisam siguran.
Svi pominju radne logore za Jevreje a koliko je bilo radnih logora za Nemce za vreme nacista u nemackoj.Koliko je Nemaca ostavilo kosti gradeci ratne pruge danonocno po Nemackoj.Koliko je Nemica izgubilo zivot protiveci se zakonima o radjanju.Koliko je Nemaca u Minhenu i Berlinu ubijeno u neredima od strane SS-a kako bi uopste dosli na vlast.Da li si svestan da je Berlin bio Njujork tog vremena dok Hitler nije uzeo dusu,mislis da su se ljudi sa tim tek tako pomirili.
I na kraju koliko je Nemaca izgubilo zivote stiteci svoje sunarodnike Jevreje?

Sta je to dobro nacizam ucinio za Nemacku a da pritom to sto ces da napises Gebels nije obojio u sarene boje svojom propagandom?

Nemacka nacija jeste velika i to je dokazala puno puta nakon oba rata u doba svog oporavka.Danasnja Nemacka ne moze da sanja Hitlerove snove iz prostog razloga sto je pravih cistokrvnih Nemaca sve manje sto je Hitler i predvideo.Globalizam je nesto sto su i tada a i danas sve svetske sile sanjale i Hitlerovo osvajanje Evreope rezultat je naivnosti Britanije,Amerike i delimicno Rusije kome to nije jasno ..
IP sačuvana
social share
Wink
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
mob
Samsung 111111
Ma daje bre covece  Smile
Citao sam samo deo koji si uputio meni..pa cu samo to da prokotmentarisem..mada sam bio krajnje jasan.

Prvo, sto se tice Srebrenice msm da dileme u nasem narodu da je to nasa ljaga nema Smiley E to je razlika izmedju nas i Evroposkih naroda.
Dilema koja vlada medju nama je da li je to genocid ili nije.  Sto u principu nije neka posebna prica jer je genocid na neki nacin visi stepen zlocina ali neke prepirke oko toga nema. Mozda u broju zrtvi i eventualno razlogu zbog je do toga doslo..i to je sve Smiley
I to kolektivno svi znamo u Srbiji, to nije javna tajna, svi priznaju od Seselja do Cedomira Jovanovica.
Ne slavimo to kao nacionalni praznik i svi koji su na bilo koji nacin ucestvovali su isporuceni krajnje neobjektivnom sudu.

Elem da iskoristim priliku da se poserem dabisi u usta i nadovezem se da EU slavi ubijanja nad Srbima. Ucestvovala je u ubijanju i proterivanju Srba. Ucestvovala je u unistavanju dokaza o zutoj kuci. Daje podrsku i postalja bukvalne koljace da vode pokrajinu Srbije. Potrudila se da oslobodi sve ljude koji su cinili ratne zlocine nad Srbima.
Sad mogu dalje, Dabisa uzivaj.

Elem, koja je elementarna razlika izmedju Srebrenice i onoga sto radi krajnje bolesni nemacki narod.
Ratovi u kojima je ucestvovala Srbija (sto nije dokazano) ili Srbi..su u krajnjoj meri odbrambeni ratovi iz naseg ugla.Bilo to tacno ili ne iz naseg ugla je to tako.
Sa druge strane, nemacko kopile nema sta da trazi na prostoru Srbije (Kim). Smiley
Ne postoji racionalan razlog da lupam moja zemlja posalje vojnika da ubija Norvezane ili Fince. Da resava njihove nesuglasice. Da zauzima stranu u njihovom sukobu.
U stvari postoji. A to se zove interes.

Da se nadovezem na jos jednu stvar za koju si upravu Smiley

Razlog zasto se Nemci ne kaju za zlocine, nad skoro pa svima na kugli zemaljskoj, je to sto se ne osecaju odgovornim..da budem precizniji licno odgovonim Smiley
U fazonu moja vlada moze da ubije zilion ljudi ja nemam nista sa tim, ja pijem kafu i radim od 9 do 5.
Da im kazes da je Hitler ubio 10000000000000000000 ljudi boleo bi ih kurac.

Sa druge strane Hrvati na primer uvek brane zlocine Ustasa jer se sa njima poistovecuju.
« Poslednja izmena: 29. Jan 2019, 21:57:08 od jasikasi »
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Ima i jos jedna fora: zasto bih se ja osecao odgovornim za eventualna zlodela mo dede?

Tako da ne ocekujem nikakav osecaj odgovornosti od velike vecine nemaca
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Narod nije porodica. Poridica je porodica. A ja nisam obavezan da placam ni dugove svog brata niti oca a bogami ni sina ili cerke kad odrastu
« Poslednja izmena: 31. Jan 2019, 13:58:28 od dabisha »
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
To nije moral nego zakon.

Da bi smo se zastitili od rodjaka narkomana npr.

A od drzava se pinekad trazi nadoknada. Ali drzava je pravno lice. Narod i porodica nisu
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Zakoni nisu pali sa marsa. I nisu slucajno takvi kakvi su. Niko tebi ili meni ne brani da placamo dugove ne samo rodbine nego i nasih prijatelja ili cak neprijatelja. Samo eto jednostavno nismo u obavezi.

A ginjenje ti ostavljam drage volje.
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
mob
Samsung 111111
Ima i jos jedna fora: zasto bih se ja osecao odgovornim za eventualna zlodela mo dede?

Tako da ne ocekujem nikakav osecaj odgovornosti od velike vecine nemaca

Pa ni ja nista ne ocekujem od degenerisane nacije.

A osecaj odgovornosti  Smile Pa nisu im Holandjani birali vlast  Smile
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 11 12 14 15
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: quot

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.