Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 01:15:29
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dresura pasa?  (Pročitano 4702 puta)
11. Apr 2007, 19:52:36
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 275
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
Interesuju me neki konkretniji podaci u vezi sa dresurom pasa(kako,koliko,od kog uzrasta...), nije lose da se postavi i neka knjiga ako postoji..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


-Dabre idu kobre. -Ko bre? - Da bre!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 394
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
mob
Siemens c 45
Iskustvom koje sam imao sa svojim psom i koje sam cuo od drugih mnogih ljudi dresura psa ne ide po nekom "sablonu".
Kad nabavish neku knjigu ili procitas nesto nemoj koristiti nju od reci do reci. Moras pratiti ponasanje psa i prilagodjavati mu se sa dresurom.
Ja necu imati vremena ni skoro da napisem neke nacine na koje sam ja dresirao psa ali sam to ucinio bez knjiga i gluposti ... gledao sam ponasanje psa i trudio se da na sto laksi i bezbolniji nacin on shvati sta valja ... i sta treba da radi.
Znam da nisam puno pomogao sa ovim ali eto jedna stvar na koju treba obratiti paznju a koji mnoig previde.
IP sačuvana
social share
Ja još nisam video da je neko koga su dobro istabanali to zaboravio, ali sam sto puta video da ljudi zaboravljaju i najlepse savete i pouke.
Ivo Andrić

There ain't nothing to it but to do it.

Tvoj život je možda nečiji san
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


niente paura

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 7714
Zastava Neptun
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Samsung Galaxy Ace Fleur
KAKO DRESIRATI PSA?

Najčešce ljudi pitaju kako otkloniti određeno negativno ponašanje pasa tijekom dresure, no rijetko tko upita kako otkloniti negativno ponašanje dresera tijekom dresure. Evo kako Martin Simončić iz Slovenije preporuča pravilnu dresuru pasa kao osnovu za bolje razumijevanje između vas i vašega psa… Jedan od najceščih pogrešaka tijekom dresure je pretjeran govor. Naime, čovjek pokušava uspostaviti kontakt sa životinjom isključivo na govornoj osnovi dok psi znatno više razumiju govor tijela te pomicanje određenih dijelova tijela. Vikanje, vrištanje ili bilo kakvo glasno ukazivanje pogrešaka ne donose toliko uspjeha poput učenje uz pomoć određenih tjelesnih pokreta. Pretjeran govor najčešće je znak čovjekove nestrpljivosti, stoga je bolje da dresirate psa bez riječi no da mu vikanjem pokušavate utuviti nešto u glavu. Najgora dresura, vrijedna optužbe je svakako ona koja rabi metode fizičkog kažnjavanja, nanošenje boli i prisile pod izgovorom da se bez toga pas ne može odgojiti. Nedosljednost je greška koju većina mladih dresera radi. Najčešca pojava je da u obitelji s mladom djecom članovi ponaosob dresiraju psa, svaki na svoj način. Tada pas ne zna što smije činiti, a što ne pa postaje sve više smeten. Nedosljednost je češca u žena što najčešće proizlazi iz prevelike ili na krivi način izražene ljubavi prema psu. S nedosljednošću je usko povezana i panika. Ponekad na određena zbivanja reagiramo panično jer imamo premalo povjerenja u psa. U stanju panike potpuno izgubimo fizički i psihički nadzor nad sobom i nad psom što ga potpuno zbuni stoga je njegova reakcija nepredvidiva. Jedna od grešaka je i popustljivost. Pravila koja želimo da ih se pas pridržava treba odrediti na samome početku i valja ih se uvijek pridržavati. Stoga, prije nego se upustite u dresiranje vašega psa i u njemu tražite manjkavosti, proispitajte najprije svoje postupke i postupke ukućana.

Izvor

Ima i ovde o tome.
« Poslednja izmena: 11. Apr 2007, 23:50:42 od montenegrina »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


neobaki

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 409
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0
mob
Samsung 
Interesuju me neki konkretniji podaci u vezi sa dresurom pasa(kako,koliko,od kog uzrasta...), nije lose da se postavi i neka knjiga ako postoji..

Zavisi kog psa dresiras i za sta?
Nemackog ovcara za odbranu
Nemackog pticara za lov na sitnu divljac
Pitt bula da odgrize ruku  Smile
Ili neka kucna varijanta, sedi, aport, lezi...

Sto se tice lovnih pasa imam ja neke literature pa ti mogu skenirati ako zelis.
IP sačuvana
social share
I'll give him an offer the cannot refuse!
Moc unistava one koji je nemaju.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 60
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
u principu psa treba da prvo razumes pa tek onda da ga dresiras , njegovo razmsljanje je vezano sa posledicama bile one dobre ili lose posle neke odradjene vezbe tako ako ga jednom udaris zato sto nije seo on ce to vezati za stojanje i svaki sledeci put kad dignes ruku on ce sesti .
isto tako jako je dobra vezba za dolazenje : pustis psa na nekoj livadi  pozoves ga ako nedodje ti cekaj da se on okrene i onda se sakri u zbunju ili negde tako da on sledeci put nece ni pomisliti da nedodje kad ga pozoves .


ja imam staforda od 10 meseci i njega jedino nisam uspeo da nauim da mi donese neku stvara kad mu kazem , naucio sam ga i sedi , lezi , box ,mesto , dodji , kad ga ostavim negde da stoji on jedno 30 sekundio se nepomera ,  ‚‚gde je lopta"   i on onda otrci i najde loptu ali nece da mi dozvoli da mu uzmem pa mi bezi po dvoristu ,i ring dresuru i jos neke komande koje su nebitne .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 01:15:29
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.