2
Invalid argument supplied for foreach()
/srv/burek/vhosts/burek.com/subdomains/forum/httpdocs/Themes/default2/index.template.php: 578
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mrznje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dražen Dalipagić ~ Nemamo vrhunske igrače  (Pročitano 947 puta)
12. Sep 2006, 09:47:55
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Apple iPhone SE 2020
intervju - Dražen Dalipagić

NEMAMO VRHUNSKE IGRAČE

Treneri koji rade sa mlađim kategorijama ne znaju košarku, a u trenerskoj organizaciji ima najviše lobija i klanova

Ta priča o podmlađivanju ekipe je alibi za loše rezultate, nama treba igra, a ne podmlađivanje

Za Divca, Đorđevića i ostale asove iz njihove generacije mora da bude mesta u Stručnom savetu

Nije mi jasno šta se dešava, Šakota je valjda dobio mandat do Pekinga, do kog ćemo teško stići

BEOGRAD - Nekada najbolje krilo svetske košarke, kralj strelaca, čovek koji je ubacivao po 70 poena kada trojke nisu ni postojale, jedan je od malobrojnih ljudi koji sme da kaže ono što mnogi prećutkuju. Dražen Praja Dalipagić u intervjuu za Press otvoreno govori o razlozima sunovrata srpske košarke.
- Posle raspada Jugoslavije izgubili smo jaku ligu, na šta se nadovezao loš rad sa mlađim kategorijama. Nemamo više bazu, ostalo je malo talenata. Treneri završavaju nekakve nazovi trenerske škole, misle da znaju puno, ali u stvari ne znaju košarku.
Da li je problem isključivo u lošem radu?
- To se kasnije prenosi na klanove i lobije, koji postoje odranije. Tu ne mislim na Partizan i Zvezdu, jer je njihovo rivalstvo uobičajena stvar. Mislim na lobije kojih najviše ima u trenerskom poslu. U Stručnom savetu su naši najbolji treneri, ali je činjenica da postoji velika netrpeljivost između njih. Oni donose odluke koje su unapred dogovorene. Primer izbora selektora je najočitiji.
Šta Vam najviše smeta u radu Stručnog saveta?
- Još prošle godine predlagao sam da svi mi iz Stručnog saveta, zajedno sa Željkom Obradovićem, podnesemo ostavke posle slabog rezultata na EP u našoj zemlji. Niko me nije poslušao, a neki su se čak tome usprotivili. Mi imamo još kvalitetnih imena osim ovih koji su sada u tom telu. Gde su Divac, Đorđević, igrači poslednje generacije koja je osvajala niz medalja u poslednjih desetak godina? Za njih mora da bude mesta.
Kako ocenjujete rezultat reprezentacije, kao uspeh ili kao neuspeh?
- Rezultat je logična posledica jačine, odnosno slabosti reprezentacije. Nismo imali bolje igrače od ovih, i to je naša realnost. Konačan skor je neuspeh, ali među ovim igračima i nije bilo puno materijala za najbolju ekipu. Odskočio je Miličić, ali on je morao da proradi. Sve u svemu, više nemamo kvalitet, pogotovo kada otkažu najbolji.
Mnogi smatraju da bi ostavka Šakote i ekipe koja vodi Savez bila normalna posle slabog rezultata?
- Nije mi najjasnije šta se tu dešava. Šakota je valjda dobio mandat do Pekinga (OI), do kog ćemo teško stići. Možda je rešenje u izboru novog stručnog saveta. Ja nisam u situaciji da od nekoga tražim ostavku. To je lični, moralni čin. U normalnim zemljama podrazumeva se da ekipa koja nije napravila rezultat ode. Naš najveći problem bio je to što nismo znali šta hoćemo. Nismo imali cilj. Što se Saveza tiče, mislim da Peđa Bojić i njegova ekipa dobro rade svoj posao, njihovo je da obezbede uslove i oni su to do sada vrlo korektno završavali.

Stojaković nije za staro gvožđe

Ovih dana priča se o tome da smo morali da podmladimo ekipu na SP u Japanu?
- Ne razumem šta to znači! Da li su Miličić, Tripković i Perović, koji imaju 20-ak godina, stari igrači? Nama treba igra, a ne podmlađivanje. Ja sam se od reprezentacije oprostio u tridesetpetoj. Da li je Peđa Stojaković sa svojih 29 star igrač? Mislim da nije. Ta priča o podmlađivanju ekipe alibi je za loše rezultate. Ranije su veliki treneri uz svaku generaciju ubacivali po nekoliko novih igrača, ali se okosnica znala - Kića, Ćosa, Moka, Praja. Problem je što smo tada imali igrače, sada ih nemamo. Pa, ne možemo sa golobradim mladićima ići na Španiju, Grčku ili Argentinu!

Izvor: Press

(02. May 2007, 21:46:03)
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 738
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Iako cenim coveka ovim izjavam me je mnogo iznervirao. Dobro je sto se neko setio pokrenuti ovu temu. To da nemamo dobre igrace je obicna glupost, nije kosarka kao u njegovo vreme kada je stvarno uspeh bilo neosvojiti medalju. Kada je on igrao sem Rusa, italijana i ponekad spanaca nije ni postojalo jake repke. Sta on moze da kaze kada je u njegovo vreme ta ista repka gubila od amerikanaca sa koledza. Nije tacno da mi vise nemamo igrace vec je ono sto mi ne zelimo da priznamo a to je da su i druge repke naucile da igraju kosarku. Danas u svetu kada pogledas moze svako svakog da pobedi pa cak i jedna nigerija nas je pobedila a samo da naborojim par jakih ekipa spanija, amerika, argentina, nemacka, italija, grcka, litvanija, turska. A tu su i ove prosecne ekipe poput australije i nigerije. Pa mnogo je i jakih ekipa koje nisu ni uspele da dodju na SP. Nije u tome koliko smo mi slabi vec koliko su ostali dobri. Mislim da je ovaj ostvareni rezultat dobar i da cemo tek sledecih godina se vratiti na stare staze. Sport je oduvek bio najbolji izvoz Srbije a tako ce i da ostane. Mozda su ovi igraci mogli biti malo borbeniji, ali dobro sve ce se vratitit na svoje mesto. Uz slogu(koja nam cak i u sportu nedostaje), malo boljih premija, malo vise truda i borbenosti Srbija se moze vratiti tamo gde joj je i mesto. A ovakvi kao sto su Dalipagic mogu samo da kritikuju. Ne smeta kritika ( koja i treba da postoji) ali ne i da se vredjaju igraci i spustaju na nivo koji njima sigurno ne lezi, a lako je i kritikovati odnosno to je i najlakse treba i uraditi nesto da bi se repka vratila tamo gde treba. Trebalo je ove igrace podrzati i uliti im nadu da ovo nije rezultat najvisi za njih jer oni mogu i mnogo vise uz naravno dobar odziv i dobru organizaciju.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 1044
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ne vredjaj te mi imenjaka!!!  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 738
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ne vredjaj te mi imenjaka!!! Smile
Pa niko ti ne vredja imenjaka vec ja kazem kako jeste. Kako covek moze nesto tako da kaze kada nije u pravu a i on nije duzan da govori o igrama drugih igraca. Jedina stvar koju je on hteo da kaze a nije je izneo a to je da on sebe smatra za najboljeg igraca srpske kosarke i da mu smeta da neko dostigne i prestigne njegovu slavu. Mora covek da shvati da je proslo vreme kada su postojale samo 4 reprezentacije u svetu koje su bile iznad svih. Danas svako zna da igra basket.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.118 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.