Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 02:26:49
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dragon Skin  (Pročitano 2671 puta)
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
Ko je u stvari proizvodjac, mislim, iz koje je zemlje? Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 590
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
Pinnacle Armor proizvodjac,iz USA.
Moje misljenje,(nisam ga koristio,mogu samo da nagadjam na osnovu snimaka i iskustva jednog prijatelja iz Iraka) je da ono sto cini ovaj oklop neprobojnim je to sto su lutke toliko tvrde da nedozvoljavaju savijanje ploca(posto je oklop napravljen kao lamelarni oklop iz srednjeg veka) dok bi u realnom zivotu mekoca i savijanje istih mozda bio problem,takodje na nekoliko snimaka vidi se da ni jedan metak nije ostao u oklopu nego se odbio,mozda je to bio jedan od razloga zasto ga je US vojska odbila a nisu mogli da dokazu teoriju sa savijanjem ploca,ili im neodgovara da neko u vodu nastrada od rikoseta(bolje da nastrada tip koji je pogodjen nego da se gomila municije rikosetira na sve strane).Opet ovo je samo nagadjanje.
Covek koji ga je koristio kaze da nije bilo nikakvih problema sa oklopom,i da ga je zastitio od rikoseta jendom prilikom i on se nebuni,cak kaze da ga rikoset nije ni zaneo jer oklop rasprsi sok...
Mozda je oklop stvarno dobar a neku  u US vojsci mulja,ali ja sam pesimista pa mi je nesto sumljivo cim se nevide lose strane ...


Ono sto je mene privuklo prici je ovaj test(oklop koji prezivi rucnu granatu !)
http://www.youtube.com/watch?v=aYaSRIbPWkM
http://www.youtube.com/watch?v=u_HRQNd84ZA

Ovo je snimak US vojske koji navodno dokazuje da oklop nevalja,primeticete da nisu pokazali oruzije kojim je test izvrsen,iz nekog razloga se necuje zvuk na osnovu kog bi moglo da se zakljuci koje je oruzije u pitanje,a rupe iza oklopa izgledaju kao da ih je top od 20mm sastavio.
http://www.youtube.com/watch?v=EBNyOXd3ABU&feature=related
« Poslednja izmena: 28. Jan 2009, 20:52:12 od eizo »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 107
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Ericsson 
Nije potrebno da metak probije pancir da bi naneo smrtonosne povrede. Dovoljno je da izvrši dovoljno veiliki pritisak na malu površinu, što dovodi "ulegnuća" pancira na tom mestu. Ovo ulegnuće traje veoma kratko, ali snažno pritiska unutrašnje organe.

Ukoliko je naglo pritisnut neki od organa bogatih tečnošću to dovodi do stvaranja velikog pritiska u krvnim sudovima i njihovog naglog prskanja. Ljudi jednostavno umru od krvarenja unutrašnjih organa, izliva krvi na mozak i sl...

Zato se prilikom testiranja pancira on montira na materijal sličan glini. Prilikom udara metka, pancir se uvija i ostavlja trag. Tu se tačno može videti u kojoj meri će pancir pritiska telo i u kojoj dubini (dubina je najbitnija).

Ono što se vidi na prethodnom snimku, kada skinu pancir, nije rupa od metka, jer metak, verovatno, nije ni probio pancir. Ono je levak koji je nastao kada se pogođeno mesto na panciru uvilo i pritisnulo "telo", tj... elastični materijal ispod.

Merenjem dubine ovog levka se određuje da li pancir zadovoljava ili ne.....

Zato meni ovaj test koji je sprovela vojska izgleda mnogo ozbiljnije nego oni prvi klipovi gde je pancir na lutki, a ovi praše iz kalaša.

Naravno, to ne znači da je vojska u pravu, a ovi ne.... Ima kod njih korupcije koliko hoćeš Smiley Kao i svugde....
« Poslednja izmena: 29. Jan 2009, 12:50:42 od stoyadin »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
koliko sam ja shvatio , odelo koje moze da zaustavi 7.62 mm x 51 mm NATO se zove  SOV-3000 ,ali njega U.S. Army nece jer je mnogo teshko (oko 20 kila  Smile ) pa ne mogu da ga nose ljudi slabije konstitucije ,narochito zenski vojnici ...  Smile Smile

lakshe odelo je SOV-2000 - e oko njega se vodi prepirka da li moze da izdrzi standardnu puscanu municiju (7.62 mm * 39 mm i 5.56 mm * 45 mm )
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 02:26:49
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.067 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.