2
Invalid argument supplied for foreach()
/srv/burek/vhosts/burek.com/subdomains/forum/httpdocs/Themes/default2/index.template.php: 578
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mrznje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dragan Šakota, Selektor košarkaške reprezentacije ~ Ne želim zlu krv!  (Pročitano 1212 puta)
10. Sep 2006, 12:04:24
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Apple iPhone SE 2020
 INTERVJU - Dragan Šakota, Selektor košarkaške reprezentacije

NE ŽELIM ZLU KRV!

Klubovi moraju da se manu zavisti, ljubomore, ličnih interesa. Što se mene kao selektora tiče, nikada nisam imao veću volju i bolje namere nego što ih imam sada

Dragan Šakota...
Ne slažem se sa ocenom da smo imali staru ekipu, niti prihvatam rezon da je na takmičenje trebalo poslati decu od 18 godina

U Japanu nismo imali rezultat kao imperativ. Zato i ne može da se priča o uspehu ili neuspehu

Na EP u Španiji imaćemo sigurno jaču ekipu, u kojoj će biti i nekoliko NBA igrača

BEOGRAD - Selektor reprezentacije Dragan Šakota u intervjuu za Press govori o uslovima pod kojima je prihvatio selektorsko mesto, o ciljevima koji su postavljeni pred reprezentaciju, o rezultatu u Japanu, kao i o šansama da Srbija zaigra na OI u Pekingu. Ali na početku, sa Šakotom govorimo o tome šta treba učiniti u Savezu i među klubovima da bi se iskorenio nezdrav rivalitet?
- Klubovi moraju da se manu zavisti, ljubomore, ličnih interesa. Što se mene lično tiče kao selektora, nikada nisam imao veću volju i dobre namere nego što ih imam sad. Dosta se priča o netrpeljivosti između Partizana i Zvezde, ali vas uveravam da su za mene svi igrači isti. Partizan je ove godine u dve reprezentativne selekcije imao sedam igrača. Ne želim zlu krv, niti sam to ikada želeo!
Koji su bili uslovi pod kojima ste prihvatili vođenje reprezentacije?
- Došao sam posle nekoliko neuspeha, posle kojih je kult igranja za reprezentaciju narušen. Treba to popraviti i ponovo kod igrača probuditi želju da igraju za nacionalni dres. To je jedan od osnovnih motiva zbog kojih sam prihvatio mesto selektora.
Šta je Stručni savet pred vas postavio kao cilj?
- Bilo je obrnuto, ja sam članovima Stručnog saveta podneo plan i program rada, koji su usvojeni. Naš osnovni cilj je plasman na OI u Pekingu 2008. Da bismo tamo otišli, potreban nam je dobar rezultat u Španiji sledeće godine. Japan nijednog trenutka nije bio takmičenje na kome smo jurili rezultat. Gospodin Bora Stanković insistirao je da se u plan unesu stvaranje ekipe na duže staze i atmosfera, što smo i učinili.
U kakvoj ste se situaciji našli posle otkaza tri igrača iz prve petorke?
- Jedan je plan rada kada u ekipi imate Krstića, Milojevića i Pavlovića, a sasvim drugi kada vam oni otkažu. Moj predlog na Stručnom savetu bio je da se igra bazira na Krstiću i Miličiću, jer su oni objektivno najjači deo tima. Njima treba dodati par igrača srednje generacije i mlade talente koje imamo. Međutim, usledili su otkazi, pa smo bili prinuđeni da improvizujemo.
Da li je rezultat reprezentacije u Japanu uspeh, neuspeh ili realan odraz snage naše košarke u ovom trenutku?
- Ponavljam, u Japanu nismo imali rezultat kao imperativ, ali smo imali zdravu sportsku ambiciju. Zato i ne može da se priča o uspehu ili neuspehu. Žao mi je što ekipa nije bila kompletna, kao i što su se neki veoma bitni igrači, poput Aškrabića, Jorovića i Avdalovića povredili. Bio sam prinuđen da Tripkovića i Raičevića pomeram na trojku, da Marinović igra na dvojci. Imali smo smanjenu mogućnost rotiranja igrača.
Da li smo dobili bilo šta pozitivno u Japanu?
- Momci su igrali sa velikim entuzijazmom. Imali smo zaista dobru atmosferu. Miličić je već sada pokazao da može da igra vrhunsku košarku. Optimista sam kada je Tripković u pitanju. Na njemu, Peroviću, Iliću i svim ostalim mladim igračima je sezona dokazivanja i sticanja iskustva.
Da li smatrate da je reprezentacija podmlađena u dovoljnoj meri?
- Ne slažem se sa ocenom da smo imali staru ekipu, niti prihvatam rezon da je na takmičenje trebalo poslati decu od 18 godina! Takav potez bio bi poguban po mnoge od njih, imajući u vidu kakva su naša očekivanja. Uvek smo uz nekoliko starijih u ekipi imali i mlađe. Tako će biti i ubuduće. Momci koji su osvojili zlato u Izmiru sigurno će dobiti svoju šansu, kao i Bogdanović i Erceg, koji su radili veoma dobro ove godine.
Kakve garancije imate da će se igrači iz NBA odazvati pozivu da igraju u Španiji sledeće godine?
- Njihovo igranje za reprezentaciju je stvar njihove dobre volje. Nažalost, ali je tako. Ovde se svaki neuspeh tretira kao katastrofa i onda kreću napadi iz svih oružja. Toga je bilo u prošlosti i nekim momcima zbog toga nije prijatno. Ipak, verujem da ćemo u Španiji u sastavu imati nekoliko NBA igrača. Uostalom, Krstić i Stojaković su već dali izjave da su spremni da igraju narednog leta. Za Krstića imam obećanje, a za Peđu sam optimista.
Da ih nismo malo razmazili? Kada pogledate Gasola koji plače zbog osvojene medalje i naše zvezde, mnoge stvari tu nisu jasne?
- Gasol, Novicki, Đinobili, sve su to vrhunski igrači u jako dobrim timovima koji imaju sjajnu atmosferu. To smo imali i mi nekada. Uspeli smo donekle u vraćanju atmosfere u Japanu, što mi daje nadu da smo na dobrom putu.
Gde se trenutno nalazi srpska košarka u poređenju sa ostalim, pre svega, evropskim selekcijama?
- Španci i Grci su godinama imali odlične ekipe koje nisu osvajale ništa. U međuvremenu su postali jači, sazreli su kao timovi. Nama to tek predstoji. Sve mora da se stvara, pa i uspeh. Moramo da istrpimo nekoliko loših rezultata. Nemamo više toliko dominantnih pojedinaca kao ranije i zato moramo da radimo više.

Jadranska liga - za i protiv

Kakav je vaš stav o igranju Jadranske lige?
- Nama trebaju jake utakmice. Svi bi želeli da ih ima u našoj ligi, ali je realnost drugačija. Svake godine imamo ogroman odliv igrača i ma koliko da mi je drago kada naši momci potpisuju za dobre evropske klubove, toliko mi je žao kada vidim šta ostaje u Srbiji. Jadranska liga od ove sezone nudi još jedno mesto u Evroligi, što je jedan od razloga za njeno igranje. Kao trener, zalažem se za jaku srpsku ligu, ali ligu u kojoj je moguće zadržavati i praviti dobre igrače, kao i ligu koja je ekonomski isplativa. Za sada, to nije moguće.

Izvor: Press

(02. May 2007, 21:46:03)
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 738
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ovaj Sakota nema veze. Nikad mi se nije svidjao kao trener jos i kad je bio trener u grckoj. Kad kaze da je podmladio repku mozda to i dobro kaze mada sta onda u njoj traze igraci koji vise nikad nece ni zaigrati kao sto je Nikolic koji je povrh svega i crnogorac i nikad nece vise ni igrati za repku. Atmosferu je trebao jos vise da uzdigne tj. na visi nivo jer nije smeo da kaze da ce biti zadovoljan svakim rezultatom. Ako je to vec rekao dosadnim medijima to vec nije trebao govoriti i igracima. Trebao ih je malo vise bodriti i hrabriti, jer ovi igraci nisu nista manje kvalitetni nego spanci, vec ustvari im fali iskustvo sa velikih takmicenja i malo srece. Ljudi su im okrenuli ledja vec kada su se okupili i ispada da je ovo SP bilo samo kao "moranje" ili "ajde da samo odigramo bilo kako, da ne ispadne da prvaci nisu igrali". Sto se tice jadranske stvarno lupa gluposti. Pa ta liga nam nikad nije ni odgovarala jer igramo sa mnogo slabijim ekipama i gubimo mnogo vremena na putovanjima i ta liga je dodatni umor za sve igrace.
Za EP u spaniji sam optimista i mozda uz par starih asova i 7-8 mladih igraca iz ove i juniorske selekcije moze da se namesti dobar rezultat tj. osvajanje medalje a mozda i zlatnog odlicja.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.122 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.