Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 11:36:41
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na ovom forumu, mozete postavljati teme sa informacijama o glumcima i glumicama, komentarisati ih, hvaliti... 
Ukoliko zelite da postavite novu temu, obavezno proverite da li je ta tema vec postavljena. 
 

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dragan Jovanovic  (Pročitano 38277 puta)
18. Avg 2005, 22:03:40
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Rođen je 4.10.1965. godine u Beogradu, gde je završio osnovnu i srednju školu. Na Fakultetu dramskih umetnosti u Beogradu, diplomirao je glumu 1990. godine u klasi Milenka Maričića.

Uloge u pozorištu:

Od 1990. stalni je član JDP-a u Beogradu, gde je igrao i igra u predstavama “Baal” (Tedi), “Dozivanje ptica” (đavo), “Pozorišne iluzije” (Adrast), “Čikaške perverzije” (Barni), “Bure baruta” (Sveta), “Beogradska trilogija” (Kića), "Molijer, još jedan život”.

Sa nekolicinom svojih kolega osniva pozorišnu grupu “The Kuguars”, i pod tim nazivom kao kolektivnu režiju potpisuju predstave “Hajde da se igramo”, “Smešna strana istorije”, “Smešna strana muzike”.

U Budva Grad teatru igrao je u predstavi"Bura" (Trinkulo).

U Zvezdara teatru je prvi put zaigrao u predstavi “Život Jovanov” (Frano), a onda slede “Čaruga” (Prpić mali), “U plamenu strasti” (Aleksa), “Smešna strana muzike”.

Uloge u filmovima:

“Šta radiš večeras”, “Sveto mesto”, “Početni udarac”, “Lajanje na zvezde”, “Bure baruta”, “KažI zašto me ostavi”, “Stršljen”, “Bumerang”, “Profesionalac”, "Made in YU"

TV serijama:

“Zaboravljeni”, “Srećni ljudi”, “Korak do sna”, “Lisice”,”Otkrivalica”,”Laku noć deco”, “Metla bez drške”, "Stižu dolari"

Nagrade:

Dobitnik je nagrade “Zlatno zvono” koju dodeljuju deca Novog Sada, i nagrade “Zlatna povelja” za ulogu Barnia u predstavi “Čikaške perverzije”

Živi i radi u Beogradu

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

dragan_jovanovic.jpg
(4.34 KB, 150x209)
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Dragan Jovanović: Slušam svoje emocije

Ukoliko radiš dobro, popularnost ovde dođe kao logična posledica. Koliko god ona u kontaktu sa ljudima prija, toliko se gubi neka tvoja intima, postaješ izloženi predmet, kaže glumac Dragan - Gagi Jovanović

Jedan od retkih glumaca srednje generacije Don Gagi Jovanović ne samo da već dve decenije briljira u glumačkim vodama, već se latio i rediteljske palice. Naime, u zemunskom Madlenijanumu donkihotovski je postavio na scenu Servantesovog "Don Kihota" i tako obeležio četiri veka ovog besmrtnog dela. Iako Don Gagi ne priča za novine, o njemu govore likovi kojima je znalački ulazio pod kožu. Baš kao i poslednji "Don Kihot", koji je osvojio publiku na prvi pogled.

- To je komad koji sam odavno hteo da radim, za mene veoma inspirativan i u glumačkom i u rediteljskom izrazu. Krivo mi je što nismo imali više vremena, ali nadam se da će predstava doći na svoje posle neke desete reprize. Zadovoljstvo je bilo raditi sa svim ovim ljudima. Zato smo i uspeli da za kratko vreme dođemo do premijere.

* Znači li to da je u tebi sve ove godine potajno čučao reditelj?
- Bavio sam se režijom od kad znam za pozorište, samo se nisam potpisivao. Pozorište me zanima u svakom smislu - i kao scenario, i kao režija, i kao gluma. Ne mislim da u pozorištu treba da se bavim samo glumom.

* S obzirom na to da u predstavi igra i supruga Branka Pujić, u kojoj ulozi je bolja, kao supruga ili kao koleginica?
- Privatni život nam je potpuno odvojen od posla. U kući smo samo roditelji našoj ćerki Anđeli, na poslu smo u potpunosti profesionalci. Možda sam čak strožiji prema njoj nego prema drugima. Ako dođe do nervoznih situacija, uvek nadrljaju oni najbliži. Drugi me iznerviraju, a ja na njoj iskalim bes.

* Zemun je poslednjih godina izgubio pozorišnu dušu, koju ovim komadom pokušavaš da mu vratiš.
- Bilo bi nelogično da u zemunskom pozorištu ne igram neku predstavu, jer je ono na sto metara od moje kuće. Od kada je osnovan Madlenijanum, Zemun ima dobru operu i balet, zaslužuje da ima i dobru dramu. Moj predlog se poklopio sa 400 godina od prvog izdanja ovog komada. Kada je prava ideja sa pravom namerom i iskrenom željom, onda se sve otvara i nema te sile koja može to da zaustavi.

* Važiš za glumca koji vrlo retko priča za medije. Znači li to da ti je popularnost dosadila?
- To je boljka našeg glumačkog posla. Ukoliko radiš dobro, popularnost dođe kao logična posledica. Koliko god ta popularnost u kontaktu sa ljudima prija, jer postoje neke olakšice, toliko se gubi neka tvoja intima. Postaješ neki izloženi predmet ili izložena životinja koja šeta ulicama. Drugi ljudi to možda ne umeju da razumeju, ali kada bi došli u takvu situaciju, shvatili bi koliko je to neprijatno.

* Za većinu glumaca pozorište je najteži ispit.
- Ono je za mene najveća umetnost koja postoji. Pozorište je neprikosnoveno. Sve ostalo, na primer film i televizija, stvar su sreće, situacije i izgleda. Mislim da se u pozorištu pokazuje prava vrednost umetnika.

* Da ti neko da vlast u Srbiji na onih probnih 90 dana, šta bi prvo uradio?
- Prvo bih promenio način razmišljanja.

* Kod ljudi ili kod sebe?
- Želeo bih da se jasno odredi šta je dobro, a šta je zlo. Samo to za početak.

* Kakav utisak na tebe ostavlja mlađa plejada glumaca?
- Diploma kao diploma ne znači ništa. To nema veze sa tim šta ćeš ti da napraviš u životu. Nisu naučili u životu da se bore, što je, naravno, uticaj svega što se događalo poslednjih godina. Ne mogu ništa da im zamerim, mogu samo da im poručim da se bore i da nikad ne treba da se oslanjaju na sreću niti na to da će im pasti nešto sa neba.

* Može li danas da se živi od glume?
- Jako teško. Problem je u tome što svi glumci moraju da rade na više strana, da rade sve i svašta da bi imali za najobičniji život. A da ne pričam o tome da bi umetnik možda trebalo da ima malo i opušteniji život, da ne misli o tome da li će imati da plati za struju ili stan.

* Koliko ti je ljubav bitna u životu?
- Pored emocija retke su iskrene i prave stvari. Zato pokušavam da pratim svoje emocije.
Razgovarala: Nađa Andrejević

Izvor: Start
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 13400
Zastava Zemun
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
Nokia 
Ja sam odrastao sa njim u kraju,i on je jedan od najduhovitijih ljudi koje sam u zivotu upoznao,silno nas je zabavljao dok smo bili klinci,i ostao je u istom fazonu sto najvise cenim,Jovke samo napred Smile
IP sačuvana
social share
Onaj ko nadzire prošlost, nadzire i budućnost. Onaj ko nadzire sadašnjost, nadzire i prošlost.
George Orwell

Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
Jedan od nasih najduhovitijih glumaca. U svakoj ulozi je odlican.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Žena
Poruke 168
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.5
Oženjen glumicom Brankom Pujić, ima dve ćerke Smile
IP sačuvana
social share
Aloha
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 194
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Dragana Jovanovica sam imao priliku da upoznam sto mi je bila cast i to sasvim slucajno kad je banuo u restoran gde sam svirao,bio je prilicno pijan,zvao je celom bendu pice a onda je malo i odremao za stolom...izuzetan je covek
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol Žena
Poruke 2
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Siemens 
Ljudi pomagajte.  Hitno ! ! ! !
Kako se zove onaj kratak film sto su pustali za novu godinu gde Dragan Jovanovic igra vuka. . . . . . . nesto sa crvenkapom ali ne mogu da se setim naziva
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
Ljudi pomagajte.  Hitno ! ! ! !
Kako se zove onaj kratak film sto su pustali za novu godinu gde Dragan Jovanovic igra vuka. . . . . . . nesto sa crvenkapom ali ne mogu da se setim naziva


Novogodisnja bajka za odraslu decu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Žena
Poruke 168
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
Ja se izvinjavam ima jednu ćerku
IP sačuvana
social share
Aloha
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
jooooj jel moze neko brzo da mi kaze kako se zove onaj film koji je pustan u novogodisnjem programu, pominje se svinjogojstvo i ona riba sto je nervira eho eho eho, dragan igra glavnu ulogu, aj molim vas pozurite. . . .  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 11:36:41
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.107 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.