Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Download manager  (Pročitano 6003 puta)
10. Apr 2005, 07:23:30
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Download manager

Bez obzira da li ste "stara kajla" ili ne, sigurno ćete biti u situaciji da fajlove ponekad jednostavno morate da skinete sa nekog veb sajta.

Sa sve većim brojem Internet korisnika u Srbiji i pojeftinjenjem širokopojasnog pristupa Internetu, povećava se i potreba za preuzimanjem velikog broja datoteka. Većina iskusnih korisnika Interneta odavno je u potrazi za raznim vrstama datoteka prešla ili na neke od popularnih P2P alata poput eMule, DC++ itd. ili se okrenula torrent klijentima.

Početnici su, zbog jednostavnijeg načina upotrebe, i dalje verni onom klasičnom daunloadovanju putem Internet brauzera. Bez obzira da li ste Internet "džomba" ili ne, sigurno ćete biti u situaciji da neke fajlove jednostavno morate da skinete sa nekog veb sajta.

Sigurno ste i na svojoj koži osetili, prilikom preuzimanja većih datoteka, naišli na gomilu problema, jer ni jedan od veb brauzera nije dorastao zadatku. Ovo ne čudi jer oni jednostavno nisu namenjeni za daunload. njihova osnovna namena je pregled www sadržaja. Ipak, neke od novijih, nadograđenih verzija popularnih brauzera ove poslove odrađuju solidno i isključuju potrebu za dodatnim pomoćnim alatima.

Download manager je aplikacija namenjena isključivo preuzimanju datoteka s Interneta, a zbog nekoliko razloga predstavlja odlično rešenje. Prekid veze, zagušenje mreže, naglo "zakucavanje" računara ili pad servera s kojeg učitavate datoteku može da dovede da deo fajla bude nepovratno izgubljen. Ponovo preuzimanje celog fajla je uglavnom frustrirajući posao.

Download manageri imaju nekoliko osnovnih prednosti nad klasičnim preuzimanjem fajlova kroz veb brauzer:
- učitavanje je moguće pauzirati te nastaviti kasnije;
- koliko god sporu vezu da posedujete, download manager će svoj zadatak obavljati besprekorno;

- omogućuju istovremeno učitavanje većeg broja različitih datoteka;
- imaju mogućnost zakazivanja vremena početka učitavanja željene datoteke, što uključuje i opcije automatskog prekida veze nakon završetka učitavanja te po potrebi i gašenje računara;
- neki od njih pretražuju Internet za istom datotekom na drugim poslužiteljima kako bi se učitavanje ubrzalo.

Navedene prednosti, u današnje vreme kada se pojedina datoteka može učitati na nekoliko različitih načina i kroz nekoliko različitih vrsta aplikacija, više nisu dovoljne. Od daunload menadžera se očekuju i neke od naprednijih mogućnosti. Potrebno je da se uspešno integrišu u svaki od dostupnih veb brauzera, da imaju mogućnost određivawa brzine "skidanja" fajla, što je izuzetno bitno onima koji imaju potrebu da u istovremeno surfuju, kao i naprednije opcije poput organizacije učitanih fajlova kroz interfejs aplikacije i po potrebi integracija s antivirusnim alatima.

FlashGet

Jedan od najčešće hvaljenih download menadžera je FlashGet. Ovaj softver kompanije Amaze Software je po izboru mnogih stručnih i popularnih IT publikacija ušao u izbor najpopularnijih i najkorisnijih Internet alata.
Ono u čemu se Flashget, (verzija 1.65) ističe od ostalih alata iste namene je mogućnost ubrzavawa učitavawa pojedine datoteke i to otvaranjem nekoliko istovremenih učitavanja pojedinih delova fajla s nekoliko različitih servera, čime se ostvaruje najbrže moguće učitavanje.

Osim klasičnih mogućnosti, kao što su integracija s bilo kojim veb brauzerom i automatizacija učitavanja, još jedna od velikih prednosti mu je napredno upravljanje i organizacija fajlova i to u sistemski ili korisnički definisane kategorije. Program u shareware verziji ima banere i reklame, a da bi se oslobodili tih napasti moraćete da izdvojite 30 dolara.

GetRight

GetRight je softver koji će mnogi Internet veterani preporučiti korisnicima. Kako zbog čiwenice da je to jedan od najstarijih programa ove namene, a tako i zbog toga što se velika većina starijih korisnika pomalo i boji prelaska na novije, ponekad i bolje aplikacije. GetRight je moguće konfigurisati pri samoj instalaciji programa, a za razliku od Flešgeta, iako košta 25 dolara, u potpunosti je čist od raznih adware i gluposti a interfejs mu nije zatrpan reklamama. GetRight takođe ima mogućnost "ubrzavanja" učitavanja a u potrazi za najbržom lokacijom pretražuje čak i neke FTP servere. Početnike će zadovoljiti i predefinisana setovanja programa, dok će iskusniji moći da uživaju u velikom broju dodatnih opcija.

DAP 7.4

Ovaj download menadžer spada u kategoriju onih "imam sve opcije kao i drugi", ali sam u potpunosti besplatan. Nastavak prekinutog učitavanja, ubrzanje od skoro 300 odsto, automatsko pretraživanje alternativnih servera, integracija sa svim popularnim brauzerima samo su neke od osnovnih mogućnosti DAP-a. Ovaj program je izuzetno pouzdan, a to potvrđuje i više od 100 miliona registrovanih zadovoljnih korisnika.

Free Manager

Ovo je takođe besplatan download menadžer koji privlači pažnju sve većeg broja korisnika. Ovaj programčić poseduje skoro sve mogućnosti starije braće, ali za razliku od njih on je u potpunosti besplatan i, što je najvažnije, čist od svih spyware i adware napasti.

Fresh Download

Fresh Download je jedan od onih programa koji imaju jednu jedinu namenu i obavlja je izuzetno dobro. Jednostavan je za upotrebu, nenametljiv i bez dosadnih reklama, a nedostatak je potreba za registracijom pre samog učitavawa instalacione datoteke, što paranoicima može prilično da zasmeta, kao i potreba za restartovanjem računara posle instalacije. Ipak pošto se obavi procedura registracije, instalacije i unosa dobijenog registracionog koda, Fresh Download je spreman za upotrebu. Kao dodatak, podržana je i provera učitane datoteke korisničkim antivirusnim programom i "pakovanje" internim arhiverom.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Citat: SerbianFighter
Free Manager

Ovo je takođe besplatan donjnload menadžer koji privlači pažnju sve većeg broja korisnika. Ovaj programčić poseduje skoro sve mogućnosti starije braće, ali za razliku od njih on je u potpunosti besplatan i, što je najvažnije, čist od svih spynjare i adnjare napasti


Ovo je jako dobar manager, isti je kao flash get samo sto nema reklama i potpuno besplatan. Ko hoce da isproba:

http://www.freedownloadmanager.org/download.htm
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 114
Zastava
mob
Nokia N70
flash get je najaci
IP sačuvana
social share
.:Zivi zivot bez straha i suoci se sa preprekama i znaj da ih sve mozes savladati:.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3021
mob
Nokia n80-1
Registracija je besplatna za FreshDownload .. redovno izbacuju novije verzije .. ja ga koristim i za moje potrebe sasvim je dovoljan.
IP sačuvana
social share
Svi za jednog - jedan za sve! Te noći kad me stignu potere, kurve sudbine .. sa dva lica ..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


offline

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 10596
Zastava Beograd
Sa FlashGetom sam pre par dana izveo brzinu od 14.5 kb/s na dial-upu, stoga nema sanse da ga menjam! (ne lazem, mogu i sliku da stavim)
IP sačuvana
social share
And from that day forward, anytime a bunch of animals are together in one place it's called a ZOO...  Unless it's a farm!


Le gâteau est un mensonge
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Poznata licnost


Moj licni tekst :-?

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 3589
Zastava Oreskovica
mob
Apple iPhone 4
izvukao sam i ja ~1mbps sa dialup-om ali sa fake faJlom Smiley)

to je dobra fora da pokazes nekome kako ti radi net Smiley
IP sačuvana
social share
Pozdrav, Nenad ® !
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Moz da skida boga oca kad skida txt file Smiley
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


offline

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 10596
Zastava Beograd
skidao sam mp3 od 6.5 mb sa nekog ruskog sajta! zasto bih lagao? u proseku mi je brzina downloada 5.5kb/s cesto ide do 7.
da stavim sliku ako mi jos ne verujete?
IP sačuvana
social share
And from that day forward, anytime a bunch of animals are together in one place it's called a ZOO...  Unless it's a farm!


Le gâteau est un mensonge
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Pa sta ako ide do 7? Dial up moze da skida 7 bez ikakve kompresije? Smiley
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


offline

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 10596
Zastava Beograd
Zato sto sam dugo imao nalog na budjavom eunetu koji ne moze lepo da otvori stranicu, o downloadu da ne govorim. Zasto sam koristio eunet? Jer je bio dzabe.
IP sačuvana
social share
And from that day forward, anytime a bunch of animals are together in one place it's called a ZOO...  Unless it's a farm!


Le gâteau est un mensonge
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.