Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 13:10:57
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dostojanstvo covjeka kao krscanina  (Pročitano 6226 puta)
Bez prava na potpis
Poznata licnost

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 2641
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
Последњи хришћанин је умро на крсту. Зато се данашњи "хришћани" и не разликују од не-хришћана.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 103
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Последњи хришћанин је умро на крсту. Зато се данашњи "хришћани" и не разликују од не-хришћана.
Zato sto nisu svoj ego razapeli na krizu,zivjeli su tradicionalnu vjeru,kojom zivjehu ,njihovi ocevi i djedovi,ali Krist se ne dotace njihovijeh srca. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 443
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
Da ali mnogi,nose Kristovo ime, i u Ime Krista, progone svog brata kraj sebe,probaj reci, ja malo drugacije mislim.Pa se onda pitam po cemu se razlikuje krscanin ,od nekrscanina,kad sam dozivila u svom zivotu suprotno,da su mi upravo ne krscani pruzili ruku u teskim trenucima.

Karakter neko coveka ne zavisi od vere kojoj pripada. Zabluda hriscana je da su oni izmislili solidarnost, saosecanje, altruizam itd., to je unutrasnja stvar svakog coveka i pripadnost ili ne-pripadnost nekoj religiji to ne mogu promeniti.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 103
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Da ali mnogi,nose Kristovo ime, i u Ime Krista, progone svog brata kraj sebe,probaj reci, ja malo drugacije mislim.Pa se onda pitam po cemu se razlikuje krscanin ,od nekrscanina,kad sam dozivila u svom zivotu suprotno,da su mi upravo ne krscani pruzili ruku u teskim trenucima.
[/quote


Karakter neko coveka ne zavisi od vere kojoj pripada. Zabluda hriscana je da su oni izmislili solidarnost, saosecanje, altruizam itd., to je unutrasnja stvar svakog coveka i pripadnost ili ne-pripadnost nekoj religiji to ne mogu promeniti.
Da li, si siguran za tvoju tvrdnju,zasto nemas copf na glavi, kao soumi,zasto ne nosis kimono,nego hlace,zasto ne jedes suho kuhanu rizu stapicima, nego koristis vilicu?Sve ti to, dragi moj ima veze religija je i kultura,nije to samo ono,nasljedio sam od djede i oca,ako si pravi karakter pitat ces ej,sto je to ,pa usta su oni vjerovali,ja znam ljude koji su otisli iz sela, u grad i vise ne zive kao njihovi djedovi.
« Poslednja izmena: 07. Jan 2007, 00:41:43 od heldin1 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
JA jedem suvo kuvanu rizu stapicima jedem i indijske karije i ne znam ni ja sta ali me to ne cini kinezom ili indijcem kao sto me ne cini ni hricaninom ili budistom.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 103
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
JA jedem suvo kuvanu rizu stapicima jedem i indijske karije i ne znam ni ja sta ali me to ne cini kinezom ili indijcem kao sto me ne cini ni hricaninom ili budistom.
decky999 ,ocito me nisi shvatio,htjela sam reci,da vjera ima utjecaja na cjelokupni zivot covjeka,od arhitekture,arhitekture stanovanja,do svih mogucih zivotnih svera,voljela bi nekoga koji je ovdje etnolog ili sociolog da nam to malo bolje pojasni.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Zezam se - naravno da sa te razumeo samo sto tokovi uticaja idu u oba smera ili mozda malo i multi-dimenzionalno. Kolko vera ima uticaja na sredinu tako je i obrnuto ali ima i tradicije koja cesno nema veze sa religijom (trenutnom) koja je mnogo jaca u uticaju na svakodnevni zivot. Ovo je specijalno vazno kod hriscanstva koje uvek infiltrira paganska verovanja ne zabranom i ponistavanjem istih vec njihovim modifikovanjem. Tako da imas tkanje hriscanstva upletenu u potku od tradicionalnog paganstva i lokalnih obicaja.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 103
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Zezam se - naravno da sa te razumeo samo sto tokovi uticaja idu u oba smera ili mozda malo i multi-dimenzionalno. Kolko vera ima uticaja na sredinu tako je i obrnuto ali ima i tradicije koja cesno nema veze sa religijom (trenutnom) koja je mnogo jaca u uticaju na svakodnevni zivot. Ovo je specijalno vazno kod hriscanstva koje uvek infiltrira paganska verovanja ne zabranom i ponistavanjem istih vec njihovim modifikovanjem. Tako da imas tkanje hriscanstva upletenu u potku od tradicionalnog paganstva i lokalnih obicaja.
decky999,u potpunosti se slazem sa tobom.Ovu nasu teoriju bismo mogli doslovce potvrditi u Berlinu,na Aleksanderplazu,zatim Parizu,ili Amsterdamu,Rotterdamu,gdje ljudi zive iskljucivo po getima,ali ja udaram akcenat na osobnu izgradnju karaktera,jer sa ove zemlje ,cemo samo ponjeti to i odjelo, koje niti znamo niti smo ga voljeli,a kako gdje od obicaja lili bosi ili u cipelama.I kad covjek shvati to, zar mu nije bolje,zivjeti u radosti i miru sa svima,postivati svakoga,jer meni je moja svekrva govorila ,,ma nece mene nitko preopraviti'' i tocno tako niti  mene ne moze nitko preopraviti,a usput receno voljela sm svoju svekrvu bila je mudra,govorila nekoliko stranih jezika i da ju ne hvalim necu je ,,preopraviti''jer nista nije ponjela sa sobom.A mi na nju, samo dobre ili lose uspomene,a ako sam ja dobra i ti dobar i on dobar,bit ce nas puno dobrih i obrnuto.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 443
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
Da li, si siguran za tvoju tvrdnju,zasto nemas copf na glavi, kao soumi,zasto ne nosis kimono,nego hlace,zasto ne jedes suho kuhanu rizu stapicima, nego koristis vilicu?Sve ti to, dragi moj ima veze religija je i kultura,nije to samo ono,nasljedio sam od djede i oca,ako si pravi karakter pitat ces ej,sto je to ,pa usta su oni vjerovali,ja znam ljude koji su otisli iz sela, u grad i vise ne zive kao njihovi djedovi.

I da se nadovezem, zasto ne nosim krst oko vrata, ne molim se pre jela ... Smile, religijski obicaji su prositekli iz narodnih, ukljucujuci i hriscanske, obicaji hriscana u Srbiji nisu isti kao hriscana u Nemackoj, mozda se neki datumi poklapaju(naravno u slucaju SPC poredeci julijanski kalendar sa gregorijanskim), ali se sustina razlikuje.

Mada sve ovo nema veze sa onim sto sam ja napisao, da li ces priteci nekome u pomoc u nevolji, ne zavisi od toga da li pirinac jedes sa stapicima, ili sa viljuskom, ili ga ne jedes uopste Wink.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Bosch ima centrifugu
Da li, si siguran za tvoju tvrdnju,zasto nemas copf na glavi, kao soumi,zasto ne nosis kimono,nego hlace,zasto ne jedes suho kuhanu rizu stapicima, nego koristis vilicu?Sve ti to, dragi moj ima veze religija je i kultura,nije to samo ono,nasljedio sam od djede i oca,ako si pravi karakter pitat ces ej,sto je to ,pa usta su oni vjerovali,ja znam ljude koji su otisli iz sela, u grad i vise ne zive kao njihovi djedovi.

I da se nadovezem, zasto ne nosim krst oko vrata, ne molim se pre jela ... Smile, religijski obicaji su prositekli iz narodnih, ukljucujuci i hriscanske, obicaji hriscana u Srbiji nisu isti kao hriscana u Nemackoj, mozda se neki datumi poklapaju(naravno u slucaju SPC poredeci julijanski kalendar sa gregorijanskim), ali se sustina razlikuje.

Mada sve ovo nema veze sa onim sto sam ja napisao, da li ces priteci nekome u pomoc u nevolji, ne zavisi od toga da li pirinac jedes sa stapicima, ili sa viljuskom, ili ga ne jedes uopste Wink.

 Smile

Mada kad bolje pomislim - pirinach moze da pomogne - oni koji jedu pirinac obicno znaju kung-fu   Smile  [smilie=13.gif]
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 13:10:57
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.