Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 22:24:17
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Donesi.com - Narucivanje klope preko neta  (Pročitano 11387 puta)
16. Nov 2006, 17:07:53
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Apple iPhone 6s


Pre nekih 20ak dana ekipa iz Plotuna na celu sa Vladanom Zirojevicem pustila je u rad prvi servis za narucivanje hrane preko interneta - donesi.com. Cela prica je dobila malo medijske paznje ali obzirom na kompleksnost poduhvata i cinjenicu da je ta ekipa ljudi i pre pravila pionirske poduhvate od kojih je siroj internet javnosti verovatno tiketservis.com najpoznatiji. Oni koji internet prate malo duze secaju se i nekada zaista popularnog trebinje.com kao i poljubac.com.
Nisam ranije napisao nista o najnovijem projektu zbog proste cinjenice da nisam imao vremena da ga isprobam, a ne volim da pisem o necemu sto nisam probao. Pratio sam pricu od pocetka, posecivao sajt, ali sve je to prazno dok ti neko ne donese pizzu na vrata Smiley

Za one koji jos uvek nisu posetili, sajt trenutno radi sa 9 restorana i to: Maotao , Atos , Mandarin , Zvrk , Picerija Vladimir , Amika , Pomodoro , Čikenita , Vangla .
Procedura registracije je vrlo jednostavna, i sastoji se od popunjavanja par kratkih formulara i aktivacije naloga podacima koji vam stizu u besplatnoj sms poruci.
Interface za narucivanje nakon toga radi krajnje jednostavno i brzo.. a dostava je u mom slucaju trajala nekih 30ak minuta, sto se poklapa sa iskustvima jos nekih koji su servis koristili.
Cene se poklapaju sa onima sa sajta, a izbor restorana govori da se gledalo pre svega na kvalitet. Debeo covek vam to govori, znajte da je tacno.

Ako se uzme da je ovo tek pocetak price, da je ovo Srbija... usluga je besprekorna...
Buducnost treba da pokaze da li ovaj servis ima sansu da prezivi, a ja mu to od srca zelim, jer ovo je upravo ono sto nam svima treba... srpska internet populacija je dovoljno mala, ali i dovoljno voli da jede Wink

Pre dosta vremena, otprilike u trenucima kada je sve ovo sto je burek danas, pocinjalo, postojali su planovi da se ovako nesto realizuje... planovi su kao i 95% drugih ostali samo planovi, ali videti da je neko poradio na tome i ideju realizovao je pravo osvezenje... To je samo jos jedan mali signal da u ovoj zemlji, sto se interneta tice stvari idu napred...

Sugestije kojih su u Plotunu verovatno vec svesni ipak treba uputiti.. Osim zelje da se poveca broj restorana, da se omoguci uporedjivanje cenovnika, mislim da bi definitivan pogodak bio da se obezbedi dostupnost servisa preko mobilnih telefona (barem onih novijih generacija) i handheld uredjaja.
« Poslednja izmena: 16. Nov 2006, 18:30:53 od SerbianFighter »
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 554
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
LG Nexus 5
šta će još da izmisle da mi je znati.  Smile


 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 4
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Pozdrav Ivane i hvala na recenziji Smiley

U pravu si sto se tice broja restorana i vec radimo na tome - danas potpisujemo ugovor sa jos jednim restoranom koji pokriva prakticno cijeli Beograd, a sljedece nedjelje sa jos jednim koji pokriva Zemun i Novi Beograd. Namjerno smo odabrali manji broj restorana za pocetak, kako bi mogli lakse "ispeglati" probleme prilikom starta, ali i zbog toga sto sami finansiramo ulazak svakog restorana - za njih je besplatno. U narednom periodu ce broj restorana u Beogradu na www.donesi.com znacajno porasti, i po broju, ali i po raznovrsnosti.

Uskoro cemo pozvati lokalne saradnike u drugim gradovima Srbije na saradnju, jos uvijek ne znam tacan spisak gradova, svi veci gradovi ce svakako biti zastupljeni tokom 2007. Inace, pocetkom 2007. krece i servis za Bosnu i Hercegovinu.

Slazem se za komentar o mobilnom narucivanju sa novijih telefona i hendheldova, bice Smiley

Ako ima jos nekih sugestija, slusamo Smiley

Hvala,
Vladan Zirojevic
www.donesi.com
« Poslednja izmena: 17. Nov 2006, 08:56:31 od vzirojevic »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Apple iPhone 6s
Neka zapazanja...
Na mapi, koja je jako lepo i pregledno uradjena, oznacio bi mogucnost korisnicima da otkriju kom delu grada pripadaju... naravno ne mislim na opstinu, ali nacin na koji je podeljen Novi Beograd po regionima je recimo meni bar prilicno tezak za raspoznavanje
Osim toga, posvetio bi paznju restoranima koji zaista vrse dostavu, jer poenta narucivanja da neko hranu donese (.com) ocekujes da ti bude doneta, a preuzimanje je ok, i treba da bude prisutno ali u manjem procentu... sada je ono 2/3.... pritom kod preuzimanja vise bih obratio paznju na restorane u kojima ljudi zaista non stop narucuju stvari na taj nacin ali putem telefona kao sto su Vajat ili Duff gde je to praksa... Sa njima dogovoriti da dele flajere, i recimo na papirnim proizvodima kao sto su kese, kartoni za pice i pomfri i sl... da svuda ubacuju mogucnost narucivanja preko donesi.com .... nije losa varijanta omoguciti im poddomen ili /ime firme gde ce biti predstavljanje firme sa uvodom slikama i sl, uz naravno cenovnik i sl, jer vecina njih nema sajt ili ima  picerijama koje i ovako rade dostavu jer je to verovatno najlakse za dogovoriti i implementirati... odaditi stojece panele ili makar plakate za restorane ako zele da istaknu, i recimo ostali materijal tipa piksle, zastavice.... Dati restoranima da uz narudzbine daju ljudima bedzeve a ako je recimo preko 2000-3000 din da se dobije majica, posto je to relativno mali izdatak
Takodje recimo interesantno bi bilo videti mogucnost narucivanja vaucera ili nagradnih "paketa" za tipa rodjendan odneses nekom vaucer za odredjenu stvar i on kada zeli to naruci.. moze predstavljati problem u slucaju promene cene, ali recimo naznaci se da vauceri vaze od-do... takodje mogucnost popusta za one koji redovno narcuju, posto logovanje porudzbina po useru sigurno nije problem i tako Smiley
Dizajn recimo... vrlo web 2.0 ... vrlo lepo, elegantno prijatno.. jedino sto je neki moj licni utisak je da je na prvi pogled malo previse vegeterijanski ...
Ali opet.. kontam, ja mogu ovako da pisem do prekosutra a 95% ovih stvari ste vec sami skontali ili culi...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla K-Meleon 0.9
mob
LG Nexus 5
Extra  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Apple iPhone SE 2020
mislim da je najveca mana sto nema Pinokija... Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
mislim da je najveca mana sto nema Pinokija... Smiley

ne pinokija kolko jednog ugostiteljskog objekta brze hrane na autokomandi,znate o kome je rec  Smile
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 4
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Da, dobri si uocio neke probleme na kojima radimo Smiley

Poenta i jeste na dostavi, ali rekoh vec, morali smo da krenemo sa manjim brojem restorana. Kako broj restorana bude rastao, preuzimanje hrane ce biti manje uocljivo u interfejsu, naravno - akcenat je na dostavi hrane.

Sto se tice zajednicke promocije sa restoranima, bice toga, bice i nekih zanimljivih akcija, ali za sada idemo na to da ono sto postoji postane maksimalno stabilno i uigrano. S druge strane, jasno ti je da nece svi restorani niti htjeti niti moci da udju u donesi.com. Neki ne zele da se odreknu dijela zarade, neki smatraju da njihovi kupci ne koriste Internet i tako dalje... a neki jednostavno nisu ni dovoljno dobri za nas da bi ih ukljucili.
Znaci, sa nase strane ce svaki iole dobar restoran u Beogradu biti kontaktiran i ponudjeno mu da besplatno udje u donesi.com, ako ga ne bude u sistemu znajte da nije do nas Smiley
Isto tako, nisu ni svi restorani koji su usli u donesi.com spremni za neku zajednicku promociju, tj ne u smjeru da restoran promovise donesi.com. No to je i normalno, u pitanju je $ koji zele radije zadrzati za sebe, ako mogu Smiley
No, na samom Donesi.com ce biti tih promo stvarcica (majice i solje uskoro stizu) koje cemo sami direktno slati svojim kupcima.
Btw, svi restorani imaju svoj poddomen na donesi.com za direktno narucivanje, ali ih za sada ne promovisemo.

@Anea, daj mi kontakt Pinokija, ako je to najveca mana da ga odmah zovemo Smiley

Hvala na sugestijama!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
Bilo bi lepo da ovako nesto bude i u Kragujevcu u skorije vreme Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 4
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Bice, sto da ne, samo ako bude neko tamo dovoljno zainteresovan i dovoljno ozbiljan da to radi lokalno zajedno sa nama... (Hm... cak mi se cini da se neko vec i javio za Kragujevac, ali nisam siguran 100%, posto su se javili ljudi iz vise gradova.)
Realno, novi gradovi ce biti ukljucivani za par mjeseci, ali imacu vise podataka o tome uskoro, koji gradovi i kada.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 22:24:17
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.114 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.