Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 23:53:52
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Glasanje
Pitanje: Da li biste zaveštali svoje organe?
Da
Ne
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: :: Donacije ::  (Pročitano 7721 puta)
22. Avg 2009, 18:45:15
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
HTC Wildfire S
Stara tema: http://forum.burek.com/donacija-organa-t211031.html


Donacije


Ponekad se samo pomoću donacije može preživeti

U Srbiji se skoro svakog dana ne može izvršiti po nekoliko neophodnih operativnih zahvata, jer nema organa koje treba presaditi u pacijente. Poslednjih 10 veoma hitnih transplantacija nije bilo moguće obaviti jer porodice friško preminulih nisu dale saglasnost da se organi umrlog koriste. Želeo bih da se tim ožalošćenim porodicama, koje su izgubile drage osobe, obratim sledećim rečima: “Jedite govna i nosite se u…”
Šta će ti, koji moj, organi kad umreš? Zašto ih ne bi dao nekome kome će i te kako trebati? Želim da, kad umrem, sve što od mog tela bude upotrebljivo i bude upotrebljeno. Skinite apsolutno sve što bilo kome, bilo kako treba! Možete uzeti i moje bradavice, ako neko misli da su lepe i da želi takve, i presadite mu ih. Apsolutno mi je svejedno šta će biti sa mojim jebenim lešom kad ja više ne budem živeo u njemu. Poskidajte sve što valja, a ostatak, što se mene tiče, možete dati nekim nekrofilima - neka i oni uživaju. Ne tiče me se. Kad i oni završe sa svojim poslom, spalite to što ostane i prospite gde želite. Neću grob jer mi je jasno da će na svetu uvek biti više mrtvih nego živih i ne možemo ih stalno saditi u zemlju. Nećemo imati gde da živimo ili ćemo živeti na grobljima. Dosta više ulaganja u smrt! OK, ne moraju svi slediti moj primer ekstremne darežljivosti, ali bilo bi dovoljno da postanu donori i stave svoje rezervne delove na raspolaganje drugima u nevolji. Čak iako si religiozan - sve je u redu! Ostavi organe onom kome su potrebni. Bogougodno je 100%! Ne verujem da je iko ikada u Raju rekao: “Uh, zašto sam poklonio bubrege - tako mi se piša! Kako ću sad da uživam u večnoj Božjoj milosti?”
Trebalo bi uvesti pravilo po kojem se podrazumeva da svako zaveštava svoje organe a, ako neko baš hoće da bude sebični drkadžija, neka nosi sa sobom dokument kojim to potvrđuje: “U slučaju moje smrti, ne dam nikome šansu za normalan život! Ako sam ja umro, želim da i ostali prođu tako. Sahranite me u mauzoleju koji se vidi sa meseca. Želim da moji organi trunu pod zemljom.”

Svakog meseca činim svet boljim mestom za život…

Izvor: Daško Milinović Blog


Aktuelno stanje u Srbiji na ovu temu:
Blic - VMA izdao oko 24.000 donorskih kartica
Večernje Novosti - Od jednog - tri života
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.2
Ljudska sebičnost, to je to. Još ako je telo jedina stavka u koju su u životu ulagali, onda je stvar jasna.

Uostalom, ne vidim kako bi nekome religija branila (barem hrišćanstvo) donaciju organa. Zar nije telo smtrno, a duša večna? Kakve veze onda imaju jedno s drugim, ako postoji već taj dualizam duha i tela?
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.63
mob
Apple iPhone 6s
Nemam nista protiv donacije organa... Nisam se prijavio za to, ali vrlo moguce da hocu u buducnosti (imam 24. godine, i iako to moze uvek da se desi, ne zelim da razmisljam o tome na taj nacin.)
Srce i mozak ne dam, ali sto se ostalog tice, ako to nekog moze spasti - zasto da ne.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
HTC Wildfire S
Uostalom, ne vidim kako bi nekome religija branila (barem hrišćanstvo) donaciju organa. Zar nije telo smtrno, a duša večna? Kakve veze onda imaju jedno s drugim, ako postoji već taj dualizam duha i tela?

Imao sam negde knjigu Nikolaja Velimirovića. Pisao je on nešto čini mi se na tu temu, al' ne mogu se setiti tačno šta.  Smile

Elem.
Hrišćani smatraju da je telo šatro hram duše.
S obzirom da ga je bog stvorio, ne sme ni na koji način "sakatiti" jer je to uvreda prema bogu.

 Smile

Edit: Ako Silvanus primeti temu, možda će nam reći nešto više iz hrišćanskog ugla.  Smile
« Poslednja izmena: 22. Avg 2009, 19:05:43 od WhiteGoa »
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Adapt or die!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 5620
Zastava Beograd, Voždovac
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson K610i
U tekstu se prožima da je mrtva osoba ta koja odlučuje o svojim ostacima, što je istina. Ali u većini slučajeva, ljudi i ne misle o tome, pa je rodbina je ta koja na kraju može da ima zadnju reč, pošto ovaj umre, a nekad će pokušati čak i da opovrgnu njegovu odluku ako je "dao" telo zbog nekih njihovih (uglavnom religijskih) stavova.  
« Poslednja izmena: 22. Avg 2009, 19:01:55 od Utopia »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
HTC Wildfire S
mozak ne dam, ali sto se ostalog tice, ako to nekog moze spasti - zasto da ne.

Mozak, valjda ne može da se presadi...  Smile Smile    Smile
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.2
S obzirom da ga je bog stvorio, ne sme ni na koji način "sakatiti" jer je to uvreda prema bogu.
A kako onda religija objašnjava rekontruktivnu hirurgiju?

Pu, pu, daleko bilo, vozim auto, i božjom voljom, spiči me neka pijana budala, i božjom voljom, unakazi mi lice.
Je li onda po božjoj volji i to da ceo život budem nakaza?

Nije li, po toj logici, svako ulepšavanje tela, pa čak i odeća  Smile skrnavljenje tela jer, bog nam je dao to telo, što ga se stidimo, pa ga pokrivamo?

Zar ne bi, najzad, bilo mnogo više ljudski da nekome, nakon propasti našeg smrtnog tela, pomognemo da njegovo telo u kom ima života, ostane takvo?

Rekoh ja, nije meni baš najjasnija religija... Ovo može, ovo ne može...  Smile
« Poslednja izmena: 22. Avg 2009, 19:11:15 od B@mbin@ »
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
HTC Wildfire S
Nije li, po toj logici, svako ulepšavanje tela, pa čak i odeća  Smile skrnavljenje tela jer, bog nam je dao to telo, što ga se stidimo, pa ga pokrivamo?
Postavio ja to pitanje ovde, al' mi niko ne odgovori...  Smile
http://forum.burek.com/hriscanstvo-je-religija-ljubavi-t344415.msg7422401.html#msg7422401

Zar ne bi, najzad, bilo mnogo više ljudski da nekome, nakon propasti našeg smrtnog tela, pomognemo da njegovo telo u kom ima života, ostane takvo?

Pa pazi... iako mi je ovo što si rekla logičnije i pravdenije jer je valjda bitna humanost... ipak... i smrt je Bozje delo za vernike, i samim tim bi trebala biti prihvatljiva.  Smile
Ljudi bi živeli beskonačno dugo da nije zmija koja priča rekla Evi da ćorne jabuku sa magičnog drveta... tada je bog uveo smrt.  Smile

Poslao sam Silvanusu PP, pa neka nam malo bolje objasni to kad dođe.
« Poslednja izmena: 22. Avg 2009, 19:22:38 od WhiteGoa »
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.2
Hvala ti što si dodatno armirao moje stubove ateizma.  Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
HTC Wildfire S
See you in hell.    Smile
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 23:53:52
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.