Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Domaci HipHop pokret [PAZNJA-Eksplicitni izrazi i stihovi]  (Pročitano 26490 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Ne znas ko su The Books of Knjige  Smile  Smile  Smile  
Secera i vode...
Mislim stvarno... ponasas se kao da crnagora nije sastavni deo nase drzave sa tim nepoznavanjem osnovih stvari Smiley
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 251
poruka za klince koji dolaze

Beogradski Sindikat - Duga je ulica

tekst: M. Đuric, O. Jankovic, D. Marjanovic, B. Vujovic, F. Dimovic
muzika, aranzhman: M. Đuric
kontrabas u zadnji chas: Dadi Stojanovic
korishceni semplovi pesama "I can't get next to you" i "Take a look around" grupe "Temptations"

[Mare]
duga je ulica, chesto se staje/ shta je ono shto me tera da idem dalje? neshto vishe!/
shto se chita iako ne pishe, shto choveku daje zhivot/ i kad prestane da dishe, razbija klishe/
straha od smrti/ sve dobija smisao, zemlja nastavlja da se vrti/ i ako stanesh, brate zapamti/
niko ne mozhe da ugasi zhivot shto u tebi plamti/ vatru koja gori/ zhelju choveka da se bori da neshto stvori/
iza sebe ostavi/ da se suprotstavi zlu koje vreba a sve shto treba/ je odreci se potreba koje tu su da te kvare!/
novac i zhene dodju i odu ali chuvaj drugare!/ pakao il' raj!/ zato brate znaj duga je ulica al' izvestan je kraj!!!

[Ogi]
iz prashine i blata ulice beograda/ stizhu slike rezervata pod kishom granata/
oruzhje na gotovs tezhak zhivot od smrada/ detinjstvo nocna mora zakon ulice vlada/
odrastanje u duhu narodnih pesama/ k-k-kubure, sablje, preki sud, veshala/
i shta se sada deshava na ovom trulom svetu/ sve odlazi u kurac nishta nije u redu/
i jebesh sistem! jer je jebeni sistem kriv za sve koji nepravdu velicha, politichare pse/
a politika je bila kurva, uvek bice takva/ stizhe razglednica od srbije sa letovanja iz pakla/
a deca su ko deca svako trazhi neshto vishe/ svoje mesto pod suncem jer ovde teshko se dishe/
a gde cesh vishe kada prepushten si sam sebi/ da zhrtvujesh svoj zhivot ne bi. ali mozhda pre bi/
da razmislish o svemu ulici, zhivotu/ mozhda tu cesh naci srecu ako spreman si za borbu/
aaah! da se snadjesh kako umesh i znash/ sve od sebe da dash. duga je ulica i to duga je bash/
budan da budesh za sve shto ti zhivot sprema/ tezhak zhivot u beogradu bez ikakvih dilema/
al i da mogo sam da biram znam da ovde bih se rodio/ i ratove s demonima bih neprekidno vodio/
 kada bi ih dobio sve do jednog pobio/ zahvalio bih bogu shto mi je dushu oslobodio.    

ref.

[Darko]
u pochetku sam bio sasvim bled na trenutke vidljiv dogadjaj u zhivotu koji zaboravlja se lako
ali urezan u ponashanje ja te proganjam od tada a da nisi ni svestan da je tako;
kako prolaze godine sve konkretniji oblik i prisutniji udeo u zhivotu tvom dobijam
i uz tvoje mi misli odane josh uvek nejake odbrane koje neiskusno postavljash bez napora probijam;
usput si vidim sakupio unutrashnje moci trunku uverio da tajne postoje moj lik sagledao sav
odbio po koji udarac koji sam pokushao da ti zadam ali tvojom sveshcu ja i dalje suvereno vladam;
godine ratovanja na meni ostavljaju trag a tvoj mach i oklop posle svakog okrshaja sve oshtriji postaju
dok jednog dana nisam ostao bez glave a posle mene samo svesnost i tishina ostaju;
vratih se josh jednom josh jedan udarac da ti zadam poslednji i kobni i uzeh vreme da me ojacha
 oblichje smrti sada moja je maska bez sumnje u ishod chekam na kraju puta chas tvoga dolaska;
i usput moja senka padace na tebe oslabicesh mislio sam izvesnost iscrpece te ali kada te udarih po ramenu
i videh da me gledash kao brata i videh tvoj grandiozan poslednji ples prepun moci ostao sam bez daha;
tvoje izabrano mesto blago zadrhta i uz umiruceg sunca zrak tvoj poslednji pokret beshe mocan i jak
i ja te usmerih ka jugu gde u predelima nepreglednosti izgubi ti se trag.

ref.

[Blazha]
lice njegovo to je ko od drveta kore mlado a mnoge bore duhom prve zore i chudom on je gonjen
da na put dalek ode beshe suvishe mlad za taj put dalek tad a opet za put ko da je stvoren
i prvo je nejake mishice hranio od ljubavi kishnice a zatim je za krhko telo osnovno jelo bilo svako delo smelo
tad treniralo se dobro i dobro se jelo sve do doba zrelog kad osnovna hrana postadoshe visoka uma stanja
i vrhovna znanja i usled duge obuke postadoh obuchen u belo odelo veshtine upravljanja i od tad
mene korak ima vec danima od davnina rekao sam svima i ko da me tera da grabim na put
a usput u uspeh ja gubio sam veru al nisam odstupio od smera jer ja i volja neslucena dozhivesmo dobra nesudjena
i prodjosmo kroz mnoga iskushenja uz pomoc strpljenja i velikoga htenja i nema odstupanja i nema povlachenja
i poseban znachaj da dam pravim vrlinama i svakom ko ih gaji starim istinama i svakom ko ih zna i shta ima smisla
ja da to priznam vishe od srca i obraza chista blistavog oka i uspravnog hoda kao blagoslov od boga
i zato na kraju ove ulice ja gledacu u lice bez straha crnoga kosacha i volja mi svakodnevno jacha dok ka njemu ja koracham
a do tad sve ovo komad po komad dobice znachaj i videcu ko celinu ovaj moj put plodan i bogat ko svu velichinu zhivota moga

[Flex]
moj je zhivot pun problema. na ulici od malena/ poshtovan kod klinaca i drugara kojih nema/
pratim ulicu shto krivuda. ja je pratim ona me cima/ kao sundjer upijam sudbine. trenutke delim sa svima/
i zovu me lutaluice psi da podjem s' njima/ znam u svakom zlom choveku dobrote malo ima/
drugovima iz kraja zhelim da poruchim samo jedno/ suze za geto trinest brate vechno!/
idemo sad svi zajedno! mi moramo svi da uspemo!/ mozhemo i sutra da umremo al nikada glavu da spustimo/
niz bujicu da se pustimo da nas bespomocne nosi/ ni rim chak nije bio sagradjen preko noci/
ne treba goreti u zhelji, s vremenom sve ce doci/ kad ulici blizhi se kraj sunce zaslepljuje ochi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Samo jedan zivot

na vratima monda bleji divlja horda
tu se valja neka roba. kažu bura mnogo dobra
još od dečačkog doba sve mora da se proba
roditelj ni ne zna da mu sin ko zombi hoda
šta ga boli kurac sve dok piči dobra zika
tu mu je ekipa, i svi po pola tripa
i još par džidža-bidža da upotpuni se priča
ekstazi ili' dop, samo nešto da se zdima
po šemu da se cima, makar bila dva tri dima
ma jebš brate sve, samo gudre da se ima
promašena suština načina života
zbog zamenjenih vrednosti detinjstvo je golgota
u modi su djankoze, dileri, debili
šmekeri i mangupi su postali fosili
isključivo se druži samo s' onim koji duva
nema veze što je prs'o, nema veze što je nula
ma kad pogledam malo bolje, nisu klinci krivi
pod pritiskom se živi, mora nečim da se smiri
omladina zeva kad bi trebalo da stvara
preko cele noći bleji, preko celog dana stvara

ref: imaš samo jedan život, pa ti vidi šta ćeš s' njime
kada nadješ pravi put ti se krećI samo njime
imaš samo jedan život, pa ti vidi šta ćeš s' njime
zar da čekaš mrak da poželiš da ti sine?

jesil' sad shvatio šta je everlast mislio kad je reko: aj gat med litl vajt kids višin' dej kud bi mi?

mislio je na onog klinca što se dimi jer se pali jer se loži znam kako znaju rime da te prime kad ih osetiš na koži ali neka ga i mi smo bili mali nekada da da da a vidi gde smo sada mada uvek novih rima gladan blažin glas je blažen kad ti kaže mali možda ti si nova nada ovog grada pusti izgled ti si zgrada gde su važne sobe ne fasada zato ne staj kao klada moraš pobeći iz stada pustinju ja i ti posetimo da bi osetio čari hlada uspeti znači hteti postati i jači samo pitanje je kada ja u tebe verujem jer ti si nagrada mog rada ali ova priča ima mana jer jedna strana liči kao druga strana od koje mi je srce puno rana kad napustiš koren jer grana nosi voće protiv toga se borim uvek se smorim jer znam da to mnogi hoće ali znaj ti ne smeš biti taj jer uz tebe biću opet ja zato što se loša vest brzo sazna samo ovog puta ne nagrada nego kazna mnogo skupa bla bla bla strada arkada tada svetla saga zna da postane balada.

ref.

klince koje gotivim pokušavam da promenim
vojnike bez mozga na ulici da odmeni
s' ulice da sklonim, na trenutak samo odmorim
poginem za njih da ih od gluposti odgovorim
iz sranja da ih izvadim i oči da im otovorim
iz košmara ih probudim i grehove im otkupim
izgubljen u vremenu, pitanja ti naviru
srce kao vodilja, emocije rzadiru
na raskrsnici puteva gde rezoni sada zamiru
odupireš se pravilu, završavaš u zatvoru
fizičkom il' mentalnom, ja ne pravim tu razliku
nudim ti svoje tekstove kao zamenu za alu naviku
ne želim da popujem, ne shvati me pogrešno
ja ne bacam kamen jer isto sam grešio
došao sam do ovde i sada sam rešio
da poštedim te onog što se meni desilo
i još mnogo toga zloga koba usput što mi brdo znanja, zrnce sreće desiti je sprečilo.

čini mi se sad da na putu sam dobrome
stvari meni sada izgledaju jasnije
a sećam se vremena kad svet delo'vo je strašnije
svakodnevno dan polaska odalagao za kasnije
vreme je dragoceno, svaki dan je kratak
problem za problemom, kao domaći zadatak
s' onim što sad znam svet gledam tvojim očima
ne dozvoli olujama da zbrišu te sa pločnika

jer želim da takvi kao ti sutra budu mi prijatelji zato kao stariji ja napašću prvi neprijetelje naše odgurnuću što dalje da napravim prostor u kome ćeš svakim danom da jačaš dok ne stasaš i na svoje noge staneš pored mene, rame uz rame uzdam se u tvoju pamet!

[sindikat]
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zvanicni duh Bureka

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 4413
Zastava
mob
BlackBerry Perl
@SF
Znas da se tako ponasam Smiley
Samo ih imitiram Wink
IP sačuvana
social share
Official Ghost of Burek Forum! :[64]:
Oni su sistem instrukcija, dogma, korupcija,
teror institucija, represija ubija!
Mafija - murija, drzava - hajducija,
kadija - sudija, a mi smo revolucija!
To nije nasa Srbija!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Lavlje srce

Kolko je potrebno da prodje
da ljudi mene shvate
ja sam tu da te vodim
al ne zelim da me prate mojih koraka tragovi
idu na sve strane
niko ne moze da odredi
gde put ce da mi stane
sve sto radim neka sada mi se razbije o glavu
to je samo moja stvar i znam da sam u pravu
ja sam radio svasta bio sam svuda
ova glava svasta zna neka misle da je luda
jer ja savete ne primam ma kolko da ih ima
neka pricaju budale samo smejem se njima
samo ja i moja braca uvek zajedno i svuda
to je jedino vazno niko ne pita kuda
ja sam bio na dnu i bio sa elitom
to nista nije vazno sve je to lazno
vazno je da cenis samog sebe
sve je ostalo sporedno i
shvatis osim srece nista vise nije vredno
Negde ovde bicu ja i moje lavlje srce uvek kuca
pa bog kako mi da to sam ja uvek slobodan i
sve sto ja bih hteo to meni bog uvek da
mozda si me vidjao jer mene svuda ima
tamo ili ovde medju vama medju njima
ne navikavam se ni na sta korenje ne pustam
ja danas bicu ovde sutra to ni sam ne znam
ja se sunjam svuda okolo ko obican lik
uvek potpuno neprimetan to je stari trik
samo jedan anonimus kojeg ne vide ljudi
da me neko prepozna mora puno da se trudi
samo deo u nizu bez imena i broja
vise razlicitih faca samo jedna je moja
ko mene dobro zna njemu uvek isto izgledam
ko necu da me poznaje on nece znati ko sam
od ulice moje pa daleko gde god odem
sve je jedan isti put nije vazno kuda idem
znam od svog zivota nesto napravicu vredno
da li danas ili sutra meni je svejedno
Negde ovde bicu ja i sve sto ja bih hteo
to meni bog uvek da negde ovde bicu ja i moje lavlje srce
uvek kuca pa bog kako mi da
Uvek tu sa ekipom koju volim uvek s njima vreme delim
radim samo kako zelim svako jutro isto pocinje i
tako svakog dana neki dogadjaj od juce sa ekipom se prepricava daleko kada odem sta god da meni daju
znam da ja sam pravi ja samo tu u mome kraju
svakog znam od malih nogu svakog znam kako dise
samo negde da se sunjamo ne treba nam vise
kad nekom lose ide nema veze neko ima
sve se okrece polako i tako ide danima
i uvek mi smo tu na istom mestu sedimo
u polozaju istom na ulicu gledamo i
sutra sta ce biti to samo bog zna
sta god da mi se desi negde ovde bicu ja
uvek slobodan i srecan neka bude kako mora
sreca jedino je vazna znam da bog ce da mi da
Negde ovde bicu ja i moje lavlje srce uvek kuca pa bog kako mi da to sam ja uvek slobodan i
sve sto ja bih hteo to meni bog uvek da
Negde ovde bicu ja i moje lavlje srce uvek kuca pa
bog kako mi da to sam ja uvek slobodan i
sve sto ja bih hteo to meni bog uvek da
Negde ovde bicu ja i moje lavlje srce uvek kuca pa
bog kako mi da to sam ja uvek slobodan i
sve sto ja bih hteo to meni bog uvek da

c-ya
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 2
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla es61
Mislili ste da ce da uzmete pare radeci glupave komercijale, mislili ste da ce te pare da uzmete ako vam u spotu budu ribe guzate sisate nogate glavate krakate obrijale batake i ostrugale pete pri tom su koristile jeftine zilete al vazno je na spotu picke da izlete...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8234
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
mob
Nokia N86
tema stara vise od 2 godine...


lock
IP sačuvana
social share
  
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.