Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Doktore, pomagaj! ~ interaktivna online ambulanta  (Pročitano 15709 puta)
13. Apr 2012, 21:16:17
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
Browser
Mozilla Firefox 11.0
Danas mi je palo na pamet da otvorim temu u kojoj bismo jedni druge ''lečili'', nešto kao na psihologiji.
Ako mi kažete da nikada niste Googlali svoje simptome i onda se užasavali, neću vam verovati.  Smile
Ja jesam, mnogo puta. A mnogo sam korisnije informacije dobijala od realnih ljudi (pa makar i sa foruma), nego od stručnih članaka i odgovora lekara na specijalizovanim sajtovima.

Ovde možemo jedni drugima da pomažemo, da kukako, jadamo se, dajemo dijagnoze, razmenjujemo iskustva i terapije.  Smile Mislim da je to konstruktivnije nego besmoučno guglanje i onda bečenje na rezultate pretrage. Smile

Jako važna napomena: ova tema ne može da zameni odlazak lekaru! Ako imate zdravstveni problem, potrebno je da se javite lekaru, informacije dobijene ovi putem su nepouzdane u odnosu na realan lekarski pregled  Smile




Ja sam se tako danas istripovala (ili ne) da imam rubeole.  Smile
Pojavio mi se osip iza jednog uveta koji me svrbi, ali kad namažem Sinodermom prestaje. Nisam alergična ni na šta (barem do sad nisam bila), a limfna žlezda ispod drugog uveta mi je uvećana i malo boli. Nemam temperaturu, nisam malaksala, niti imam bilo kakve druge simptome. Međutim, moj organizam je sklon da na bolesti ne razvija simptome, već da oni budu ili previše blagi ili nepostojeći, što za mene baš i nije dobro. Ići ću kod lekara kad prođu praznici, valjalo bi izvaditi krv i to proveriti. Iako mi svi govore da tripujem, za svaki slučaj sam odložila viđenje sa kumom koja je u blagoslovenom stanju (2. mesec), jer ne želim da rizikujem; rubeole su jako opasne za trudnice, a ovaj osip sigurno nije tu bez razloga.  Smiley 1
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 1473
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 11.0
E bas lepo, u pravi cas  Smile

Otisao sam na vikendicu sa drugovima. Spavali smo tamo dve noci (bilo je hladnjikavo ali spavao sam i u gorim uslovima) Poslednji dan kada smo krenuli kuci kako sam seo u auto na putu do kuce je pocela da me boli glava (ne bas bukvalno boli, vise onaj osecaj kao da imas neki pritisak) Dosao sam kuci, istusirao se, i postalo je gore  Smile Dobio sam temperaturu 38,8 i dalje me je bolela glava cak sam i pritisak merio i bio je 111 sa 55  Smile Popio poslepodne jedan aspirin nije mi pomoglo. Popio neki drugi lekic posle 5 sati i kao mi je nesto malo bolje (makar me glava nije bolela) ne mogu da jedem itd itd. Danas je drugi dan kako sam bolestan i jutros mi je temperatura bila 39 i pritisak malo visi. Kako sam popio kafetin bolje mi je (drugi danas) Inace ne volim da se krkam lekovima ali mi je bilo stvarno lose i prespavao sam pola dana... Sumnjam da se radi o prehladjenim bubrezima. Interesantno je da smo moj drug, sestra i ja jedini pili Vodku sa svepsom i imamo slicne simptome (ja imam najzesce0 dobili smo ih posle par dana.

Inace i ja mrzim to kad trazis po guglu informacije o svojim simptomima. Uvek izbaci neku neizlecivu, smrtonosnu boljku a u stvari se radi o obicnoj prehladi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5437
Zastava
OS
Linux
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
Nokia zvrr
Svaka čast na otvaranju teme. Smiley

B@mbin@,

kakav je izgled te ospe? Kakva je boja, da li su te promjene u ravni kože ili iznad nje, jesu li to samo mrlje po koži, ili plikovi? A čak i da je rubela, ona je za odraslu zdravu osobu bezopasna. Smiley Tako da nemaš šta brinuti, sem to što si ispravno postupila, i sklonila se od trudnice.

nesa1126

Zašto sumnjaš na bubrege? Imaš li bolova u slabinskom dijelu? Moguće je da je samo običan grip. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


I have a joke. Women's rights.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31126
Zastava Harare
OS
Windows XP
Browser
Chrome 18.0.1025.152
mob
Samsung GT-S7580
Slavko, mozes meni pomoci oko uraslog nokta? Smile  Imam ga vec nekol'ko meseci..  Smile  Smile Necu kod doktora.  Smile  Smile

Vec sam jedan "gajio" oko  2 godine.. I taman nekoko nzm kako ga izlecim ono se pojavi na drugom.. Kao da je zarazno..  Smile  Smile
« Poslednja izmena: 13. Apr 2012, 23:17:42 od Lazar Milic Milic »
IP sačuvana
social share
E ovaj svet je otiso u kurac cim Lazu pitaju kakva je serija  Smile
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 1473
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 11.0
Citat
Zašto sumnjaš na bubrege? Imaš li bolova u slabinskom dijelu? Moguće je da je samo običan grip

Pomalo me bole ledja tu kod bubrega. Nemam bolove u slabinama.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5437
Zastava
OS
Linux
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
Nokia zvrr
@Lazar
Mogu ti pomoći savjetom da odeš kod hirurga. Wink Jedino se tako to može riješiti, u lokalnoj anesteziji se uklanja za pet minuta...

@nesa
Pa bubrezi su u slabinskom predjelu. Smile I dalje mi liči na grip, mada naravno, ne mogu biti siguran. Ako nastavi da te boli u tom predjelu, pođi kod dežurnog ljekara, on će bolje znati. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 1473
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 11.0
Citat
Pa bubrezi su u slabinskom predjelu. Smile I dalje mi liči na grip, mada naravno, ne mogu biti siguran. Ako nastavi da te boli u tom predjelu, pođi kod dežurnog ljekara, on će bolje znati. Smile

To stoji naravno. Ako mi bude isto ili gore idem kod cika doce...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.62

Otisao sam na vikendicu sa drugovima. Spavali smo tamo dve noci (bilo je hladnjikavo ali spavao sam i u gorim uslovima) Poslednji dan kada smo krenuli kuci kako sam seo u auto na putu do kuce je pocela da me boli glava (ne bas bukvalno boli, vise onaj osecaj kao da imas neki pritisak) Dosao sam kuci, istusirao se, i postalo je gore  Smile Dobio sam temperaturu 38,8 i dalje me je bolela glava cak sam i pritisak merio i bio je 111 sa 55  Smile Popio poslepodne jedan aspirin nije mi pomoglo. Popio neki drugi lekic posle 5 sati i kao mi je nesto malo bolje (makar me glava nije bolela) ne mogu da jedem itd itd. Danas je drugi dan kako sam bolestan i jutros mi je temperatura bila 39 i pritisak malo visi. Kako sam popio kafetin bolje mi je (drugi danas) Inace ne volim da se krkam lekovima ali mi je bilo stvarno lose i prespavao sam pola dana... Sumnjam da se radi o prehladjenim bubrezima. Interesantno je da smo moj drug, sestra i ja jedini pili Vodku sa svepsom i imamo slicne simptome (ja imam najzesce0 dobili smo ih posle par dana.

Kazu da hara neki virus ovih dana pa moguce da je to. Jedan drugar imao slicne simptome, moja keva slicne, i verovatno je to. Odi kod lekara pa ce ti reci sta da kupis. Kevi dali onaj Coldrex u prasku i bolje joj je od kad pije to.
« Poslednja izmena: 13. Apr 2012, 23:40:51 od marko 284 »
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 11.0
B@mbin@,

kakav je izgled te ospe? Kakva je boja, da li su te promjene u ravni kože ili iznad nje, jesu li to samo mrlje po koži, ili plikovi? A čak i da je rubela, ona je za odraslu zdravu osobu bezopasna. Smiley Tako da nemaš šta brinuti, sem to što si ispravno postupila, i sklonila se od trudnice.
Znam da je bezopasno, tj. pročitala sam na netu  Smile, zato i ne šizim mnogo. Nisam ih preležala kao mala.
Osip je nevidljiv okom, samo koža u tom predelu bude crvena (a inače imam jako osetljivu kožu i lako mi iskaču crveni pečati - od znoja (na svakom treningu sam tufnasta  Smile) i od tople vode, kad se tuširam  Smile, ali sve prođe jako brzo, ja to zovem ''sitna bolest'' Smile), ali na dodir je hrapavo, baš kao osip koji sam jednom dobila od omekšivača, ali je tad bio po celom telu. Mislim da se sad povlači, otkad mažem Sinodermom N dva-tri puta dnevno (to sam sama sebi prepisala  Smile), ali je žlezda ispod drugog uva i dalje nadražena, a povremeno osetim jak i tup bol u uvu i to mi se nimalo ne sviđa.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Windows 7
Browser
Chrome 18.0.1025.152
E bas lepo, u pravi cas  Smile

Otisao sam na vikendicu sa drugovima. Spavali smo tamo dve noci (bilo je hladnjikavo ali spavao sam i u gorim uslovima) Poslednji dan kada smo krenuli kuci kako sam seo u auto na putu do kuce je pocela da me boli glava (ne bas bukvalno boli, vise onaj osecaj kao da imas neki pritisak) Dosao sam kuci, istusirao se, i postalo je gore  Smile Dobio sam temperaturu 38,8 i dalje me je bolela glava cak sam i pritisak merio i bio je 111 sa 55  Smile Popio poslepodne jedan aspirin nije mi pomoglo. Popio neki drugi lekic posle 5 sati i kao mi je nesto malo bolje (makar me glava nije bolela) ne mogu da jedem itd itd. Danas je drugi dan kako sam bolestan i jutros mi je temperatura bila 39 i pritisak malo visi. Kako sam popio kafetin bolje mi je (drugi danas) Inace ne volim da se krkam lekovima ali mi je bilo stvarno lose i prespavao sam pola dana... Sumnjam da se radi o prehladjenim bubrezima. Interesantno je da smo moj drug, sestra i ja jedini pili Vodku sa svepsom i imamo slicne simptome (ja imam najzesce0 dobili smo ih posle par dana.

Inace i ja mrzim to kad trazis po guglu informacije o svojim simptomima. Uvek izbaci neku neizlecivu, smrtonosnu boljku a u stvari se radi o obicnoj prehladi.


1  Smile
Oce prehlada od alkohola vrlo lako kad je hladno , i meni se desavalo. Sjebe ti regulaciju termperature alkohol, pa te hladnoca vrlo lako osteti.

2.
 Da nije neka zarazna bolest.

Temperatura, glavobolja + promjena sredine + obolio jos neko iz drustva.

 Virus najvjerovatnije, a mozda i bakterija.

Meni lici na nesto zarazno, sto je bilo na vikendici, ako ima zivotinja... pacova, miseva,  krpelja.. i sl.

==

Mnogo je osjetljivo ovo ovako online dijagnoze..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.