Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dok SAD prisluskuju svoje gradjane, Nemacka uvodi zabranu prisluskivanja  (Pročitano 1963 puta)
15. Maj 2006, 15:48:39
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Apple iPhone SE 2020
Prisluškivati novinare? Das kann nicht!
   


   

Merkel je tajnoj službi zabranila prisluškivanje novinara. 'Slobodu medija se ne smije ugrožavati čak niti pod cijenu osiguravanja vlastite sigurnosti.'
   


Njemačka kancelarka Angela Merkel zabranila je Njemačkoj obavještajnoj službi prisluškivanje novinara u svrhu otkrivanja otkuda "cure" informacije iz vlastitih redova, priopćeno je u ponedjeljak u Berlinu.

"Sloboda medija je vrijednost koju se ne smije ugrožavati čak niti pod cijenu osiguravanja vlastite sigurnosti BND-a", izjavio je glasnogovornik vlade Ulrich Wilhelm. Ured kancelarke je isto tako zabranio vrbovanje novinara u svrhu praćenja svojih kolega.

Dosad je vrijedilo pravilo po kojem su sve operacije BND-a koje su se ticale novinara jedino trebale biti odobrene od samog vrha službe.

Angela Merkel je ovom zabranom reagirala na izvještaj parlamentarnog kontrolnog odbora iz kojeg proizlazi da je BND u mnogo većem broju nego što se to dosad pretpostavljalo prisluškivao novinare te je isto tako vrbovao druge novinare kako bi špijunirali svoje kolege.

Wilhelm je današnji potez nazvao "prvim korakom" u regulaciji odnosa između domaćih novinara i BND-a, čija je zadaća prema Ustavu, obavještajna djelatnost u inozemstvu. On je najavio da će u razgovoru sa samim predstavnicima medija neka otvorena pitanja, poput mogućnosti praćenja mogućih terorista - novinara, morati biti riješena.

Političari vladina i oporbenog tabora zatražili su, nakon što je Sueddeutsche Zeitung u petak iznio detalje izvještaja o radu BND-a, "potpuno rasvjetljavanje" skandala oko prisluškivanja novinara.
   

IskonPortal
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Dakle da rekapituliramo:

Mogu da se prisluskuju biznismeni, politicari, profesori univerziteta, hirurzi, glumci, mesari, itd. ali ne i novinari, koji se progalsavaju za privilegovanu kategoriju gradjana.

Zasto? -- Zato sto rejting politicara zavisi od novinara, a Merkelovica zeli da se svrcka po svetu o trosku poreskih obveznika u sledecih 20 godina kao i npr. njen prethodnik "covek slon" ujedinitelj Nemacke.

Apsolutno odvratno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5
Pa u svakom slucaju je bolje nego kod Amera gde FBI moze da ti srusi kucu samo na osnovu procene (subjektivne naravno) da si spijun ili ne daj boze da podrivas integritet SAD. U Americi se prisluskuje bukvalno sve a Al Kaida im je odlican izgovor da sada tajne sluzbe rade sta im se cefne...
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Bogatstvo je dobrodošlo!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4077
Zastava BGD
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.3
mob
BlackBerry bold 9000
Ti si Zvezdas baš neki poznavalac tajnih službi u americi. Ako nabrojiš članove obaveštajne zajednice i ko ima pravo na uvce, povlačim reč...
IP sačuvana
social share
Hrvati su najhrabriji narod na svetu, ali ne zato što se ničega ne boje, već zato što se ničega ne stide!
Jovan Dučić

Boj se ovna, boj se govna, a kada ćeš onda živeti...
Meša Selimović
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5
Ti si Zvezdas baš neki poznavalac tajnih službi u americi. Ako nabrojiš članove obaveštajne zajednice i ko ima pravo na uvce, povlačim reč...
Recimo da neke stvari znam. Evo npr. iako Ameri prisluskuju sve i svasta ipak njihova CIA nije u top 5 najboljih tajnih sluzbi na svetu. Postoji jedna tajna sluzba na planeti koju niko ziv nikada nije mogao zajebati. E to sluzbu vrlo cesto koriste Ameri. Nisu je poslusali recimo 2001 godine kad im je dostavila podatak da Bin Laden planira ona sranja i desilo se sta se desilo....
Sad su i zvanicno ozakonjena prisluskivanja i kod nas a kamoli kod Amera.
Samo nauci da citas izmedju redova i mnoge stvari ces skapirati bez problema...
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Eric Arthur Blair (pseudonim: George Orwell) bio je rodjeni brat dede po ocu Tonyja Blaira.

Danas ovaj engleski debil (takodje poznat kao "premijer") sprovodi ideje koje je njegov deda-stric opisivao sa uzasom, da bi ih predupredio...

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Bogatstvo je dobrodošlo!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4077
Zastava BGD
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.3
mob
BlackBerry bold 9000
aj zvezdaš da ti verujem, ali nisi mi baš ubedljiv...
IP sačuvana
social share
Hrvati su najhrabriji narod na svetu, ali ne zato što se ničega ne boje, već zato što se ničega ne stide!
Jovan Dučić

Boj se ovna, boj se govna, a kada ćeš onda živeti...
Meša Selimović
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5
aj zvezdaš da ti verujem, ali nisi mi baš ubedljiv...
Pa zar mislis da bi ovakve stvari mogle malo blize da se razjasne na forumu?
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Bogatstvo je dobrodošlo!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4077
Zastava BGD
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.3
mob
BlackBerry bold 9000
mislim da si enciklopedista...
Kao mali test napiši koja je firma mercedes u opremi za prisluškivanje, a onda i recimo firmu br2 i 3.
IP sačuvana
social share
Hrvati su najhrabriji narod na svetu, ali ne zato što se ničega ne boje, već zato što se ničega ne stide!
Jovan Dučić

Boj se ovna, boj se govna, a kada ćeš onda živeti...
Meša Selimović
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.102 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.