Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vlada Svedske: Ko kupi ekoloski auto dobije 1.400 dolara nagrade  (Pročitano 3723 puta)
Jet set burekdzija


Trajanje Hijerarhija Živina

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5665
Zastava Автономное территориальное образование Гагаузия
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
Tako je...isto je kod mene. Sramota jei sto papir i staklo moram da bacam u obican kontejner a znam da Srbija uvozi lomljeno staklo iz inostranstva. Gde su kontejneri za strateske sirovine? Sve pametne nacije sveta to imaju a u Srbiji je to jos uvek naucna fantastika....

Kada nacija bude shvatila da su sve te zivotne stvari i deo patriotizma i da su nacionalni interes dozivecemo procvat. A ne samo velike politicke price iza kojih se krije veliki nerad i nemar svih institucija drzave.

@Gorane,
Potpuno si u pravu. Drzava je zbog zdravlja Pancevava morala pod hitno da proda NIS i to onoj kompaniji koja ponudi najbolje uslove za tehnolosku modernizaciju i resavanje ekoloske katastrofe u juznom Banatu. Medjutim zabole njih...tu se samo gleda ko ce da strpa pare u svoje dzepove...i naravno nista nisu uradili.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5
at Zvezdas: Pa ne slažem se. Srbija je zemlja u tranziciji, pa upravo zbog toga trebamo napraviti jake zakone kako ta ekonomija i taj veliki ekonomiski rast koji imamo ne bi uništavala zivotnu sredinu. Što je najgore, tek kada nas EU prisili da pravimo zakone, onda cemo... to je inace praxa svih novih članica, gde su sve imali najveci problem sa ekologijom.


Jbg, nasa država ne može NIS da sredi u Pančevu, čiji je vlasnik, a kako bi onda poticala ekološka kola! Smile
Zakoni da i sve je to u redu, ali nece biti da su sve ex komunisticke zemlje uskladile svoje zakonodavstvo po svojoj zelji pa usle u EU. Nije nego. Naterao ih Brisel, kao sto ce i nas i tu nije nista cudno
Sto se Panceva tice, to je po meni definitivno ekoloski najugrozeniji grad Balkana a i sire! Ono sto tamo rade Petrohemija i Rafinerija je ravno zlocinu!
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
SonyEricsson k800i i D820
U svakom slucaju svaka cast Zvezdasu sto cijenis svoju okolinu,..mislim da svi mi moramo poceti od nas pa onda ce i drugi shvatiti jer sto drzava neradi mozemo mi sami onda da barem malo poboljsamo..Beograd je ljep grad i fascinantan....i gledao sam bas sve zgrade koje se srede za mjesec ili dva vec pocnu da crne jer je zagadjenje bas veliko..
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5
Jebi ga. Jednu od retkih stvari koje je kao dobre uradio ex ministar finansija Dinkic, je sto nije dozvolio preregistraciju onih krsheva svercovanih preko Crne Gore. Al nazalost izgleda da je Mladja prerano otisao, a "tehnicki" Velja-selja pokusava da progura da se te kante od automobila ipak preregistruju.
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


tra la la

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 448
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
SonyEricsson K310i
Ma i kod nas ima crnih zgrada, mislim da je najgore u starom jezgru Petrovaradimo gde su zgrade baš baš sive, jbg ... još nitko nije shvatio da se i u ekologiju pare mogu zaraditi.  Smile

at Zvezdas, Pancevo nije na Balkanu Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Bog je kockar, Dokaz: kvantna mehanika

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4335
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Nokia 
Da li mozete da zamislite da jednog dana i mi postanemo zemlja u kojoj ce vlada na ovakav nacin brinuti o zdravlju gradjana, dece i ocuvanju prirode?


Mnogo mozemo da naucimo od Svedjana o tome sta je patriotizam:

Nagrada za očuvanje životne sredine

Vlasti u Švedskoj odlučile su da nagrade novčanim bonusom svakoga ko odluči da kupi ekološki prijateljski automobil.

Novi program vlade u Švedskoj predviđa novčani bonus od 1.400 dolara svakoj osobi koja za svoj novi automobil izabere model koji troši manje od pola litra benzina na 10 kilometara.

Vlasti se nadaju da će program, koji će biti sprovođen do 2009. godine, pospešiti prodaju ekološki prijateljskih automobila za 10 do 15 posto.

Novčani bonus se ne odnosi samo na automobile sa biološkim ili hibridnim pogonom; i vlasnici automobila na konvencionalan pogon mogu dobiti „novčanu nagradu“ ukoliko je potrošnja njihovog automobila u skladu sa propisanim vrednostima.

Utvrđeno je da skoro svi proizvođači automobila proizvode barem jedan model koji je u skladu sa pravilima koja su propisale švedske vlasti.

I u njemackoj ima poslastica ako se u automobile koje trose dizel ugradi russfilter (sorry ljudi neznam kako se to na nasem zove), dobije se 350€...ali u svakom slucaju svaka cast Svedskoj....mislim da je tako nesto i u Srbiji moguce samo se treba podignuti standart zivota i svijest kod ljudi da je priroda nesto sto svi moramo cuvati a ne da setam beogradom i ljudi pale kante za smece,bilo to namjerno ili ne...

Smile Smile
samo to.
evo sad cujem, prica mi prijatelj. teca mu udario traktorom(neispravnim, bvez kocnica i svetala) kombi i hteo da zadavi vozaca kombija, jer kao, budala, kako nije video toliki traktor!!?!?!?ne mozes coveku objasniti da je on kriv!!
takvih je kod nas kolko zeleis...
nema napretka dok se takvi ne sankcionisu, udalje...
zivo me zanima, za koga taj covek glasa? Smile Smile Smile Smile Smile
 Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
U Srbiji 60 odsto ljudi voli Cecu Ražnatović, a više od 40 odsto ne znaju čime se bave ili ko su uopšte "Partibrejkersi". Više od trećine ne zna da navede ime omiljenog pisca, a dve trećine ne zna nijednog jedinog slikara. Čak 13,5 odsto ljudi nema nijednu knjigu u kući, dok još četvrtina ispitanih poseduje svega do 25 knjiga.
ponosni neprijatelji zapada:
Severna Koreja
Kina
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5


at Zvezdas, Pancevo nije na Balkanu Smile
Ne nego je kao i Novi Sad u Madjarskoj.Smile
tvoj citat. Smile
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Trajanje Hijerarhija Živina

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5665
Zastava Автономное территориальное образование Гагаузия
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
Stoji da ne treba dozvoliti preregistraciju krseva...ali po kojoj logici drzava dozvoljava prodaju Zastavinih automobila koji su na tehnoloskom nivou koji je cak ispod i tih krseva???

Predlazem da kao grupa gradjana pokrenemo sledecu peticiju (kada se formira sledeca vlada)

1) Da se dramaticno snize carine i poreze na automobile, a posebno one sa najvisim standardima u oblasti ekologije i bezbednosti jer nam je nacionalni vozni park katastrofalan. Em sto nas sve truje olovom i benzenom em sto ljudi voze raspadnute krseve koji su opasnost za sve.

2)Da uvedu u skole casove iz ekologije i reciklaze, da se pokrenu kampanje, da se sve opstine obavezu da uvedu sistem razvrstavanja otpada (za reciklazu u jedan kontejner, ostali u drugi)

3)Da privatizacija NIS-a bude transparentna i da parametar pri odabiru kupca bude i ponuda za resavanje ekoloskog problema koji stvara rafinerija.

4) Da se ukinu carine na uvoz opreme za obnovljive izvore energije i da ljudi u Srbiji mogu da zapocnu biznis kroz proizvodnju elektricne energije cistim putem. Ako bi sada bilo ko od vas hteo da kupi vetrogenerator - drzava bi ga odrala sa carinama i porezima sto je potpuno besmisleno.

5) Da se pod hitno donese zakon o deklaraciji namirnica. Da napokon znamo sta jedemo - a ne da proizvodjaci mogu da kriju sta trpaju u hranu zato sto su na snazi i dalje zakoni iz SFRJ gde ti samo napises `proizvedeno po proizvodjackoj specifikaciji taj i taj broj` a ljude ko sisa.

6) Da se uvede inspekcija na pijacama - i seljacima koji ne postuju limite pesticida (a mnogi ne postuju) se zabrani da prodaju voce i povrce i uvedu debele novcane kazne.

7) Da se pod hitno obezbede lokacije za reciklazne centre po celoj Srbiji i resi pitanje deponija u Srbiji.


Sve ovo sto navodim nije nikakva naucna fantastika - mnoge nacije u Evropi ovo odavno primenjuju i to je itekako pitanje patriotizma i nacionalnog interesa. To su ujedno standardi EU.

« Poslednja izmena: 05. Apr 2007, 21:53:27 od danilobg »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


tra la la

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 448
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
SonyEricsson K310i
Srednja Europa! Smile

Mada mislim da ni Europa nas neće toliko primorati oko nekih zakona. Gledao sam neki prilog na BBCu, o najzagađenijem gradu u EU, tačnije u Rumuniji... kada gledaš to Pančevo je svežina naspram onoga, gde pola grada ima tumore, rakove, leukemiju, gde ljudima ispadaju zubi... i gde ceo grad svrdi na pokvarena jaja. Zaključak je, da i mi moramo pokazati inicijativu za nešto, a ne samo da nas Brisel primora.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.103 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.