Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dodela Billboard muzičkih nagrada  (Pročitano 1962 puta)
06. Dec 2005, 10:31:17
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.6
 Billboard muzičke nagrade za 2005. godinu, za koje najviše nominacija imaju reper 50 Cent i pevačica Mariah Carey, biće dodeljene 6. novembra u Las Vegasu.

50 Cent ima osam nominacija za Billboard nagrade, uključujući za najboljeg izvođača, a u toj kategoriji su nominovani i Mariah Carey, Kelly Clarkson i američki pankeri Green Day.

Green Day su nominovani u šest kategorija, uključujući za najbolju grupu, zajedno sa Destiny’s Child, The Killers i Black Eyed Peas. Mariah Carey ima sedam, a Kelly Clarkson tri nominacije.

U više kategorija nominovani su i Eminem, Foo Fighters i drugi, uglavnom američki izvođači.

Britanski animirani bend Gorillaz nominovan je za najbolju modernu rok pesmu (Feel Good Inc).

Billboard nagrade dodeljuju se u više od dvadeset kategorija, među kojima i za najbolju melodiju za mobilne telefone.

Domaćin svečanosti biće LL Cool J, a među zvezdama koje će nastupiti u MGM Grand Garden areni biće Gwen Stefani, koja ima tri nominacije, Daddy Yankee i Pharrell Williams.

Prestižnu Century nagradu magazina Billboard dobiće Tom Petty, kao priznanje za kreativno dostignuće u proteklih tridesetak godina, tokom kojih se proslavio hitovima poput "Free Fallin’", "Don’t Do Me Like That" i "Stop Draggin’ My Heart Around".

Petty je, inače, uručio prvu Century nagradu 1992. godine Georgeu Harrisonu, a među dosadašnjim dobitnicima tog priznanja su i Buddy Guy, Billy Joel, Joni Mitchell, Carlos Santana, Chet Atkins, James Taylor, Emmylou Harris, Randy Newman, John Mellencamp, Annie Lenox, Sting i Stevie Wonder.

Nagradu za umetničko dostignuće i uspeh na američkim listama dobiće reper i producent Kanye West. Tamara Conniff iz časopisa Billboard izjavila je da je West, među čijim je hitovima i najnoviji “Gold Digger”, “transformisao modernu muziku”.

Ta nagrada ustanovljena je 1993. godine, a među dobitnicima su Aerosmith, Rod Stewart i Madonna.

Billboard nagrade dodeljuju se godišnje na osnovu uspeha na nedeljnim listama, a ceremoniju će prenositi televizija Fox.


Izvor: B92-Kultura

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

0img.php.jpg
(21.64 KB, 200x250)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.6
Dodeljene Billboard muzičke nagrade

Reper 50 Cent i američki pankeri Green Day trijumfovali su na dodeli Billbord nagrada 2005, osvojivši po šest priznanja.

50 Cent, koji je bio nominovan u osam kategorija, dobio je nagradu za izvođača godine, kao i za najbolji album (The Masacre), dok su Green Day proglašeni najboljim rok izvođačima i pop grupom, a nagrađeni su i za najbolju rok pesmu (Boulevard of Broken Dreams).

Mariah Carey, nominovana u sedam kategorija, dobila je pet nagrada, dok su Shakira i Američki idol Carrie Underwood dobile po tri.

Ceremonija dodele održana je 6. decembra u Las Vegasu, uz direktan televizijski prenos, a domaćin je bio LL Cool J.

Lider grupe Green Day, Billie Joe Armstrong, uručio je nagradu za životno delo Tomu Pettyju, navodeći da “voli muziku, voli r’n’ r, a samim tim i Toma Pettyja i Heartbreakerse”.

Između ostalih, pevačica Gwen Stefani dobila je nagradu za najboljeg novog izvođača, zahvaljujući debi solo albumu “Love.Angel.Music.Baby”, dok je njen hit “Hollaback Girl” proglašen najboljom digitalnom pesmom godine.

Toby Keith dobio je nagradu za najboljeg kantri izvođača i najbolji kantri album.

Svi dobitnici Bilbord nagrada 2005:

Billboard Century Award: Tom Petty
Nagrada za umetničko distignuće: Kanye West
Umetnik godine: 50 Cent
Novi umetnik godine: Gwen Stefani
Album godine: "The Massacre," 50 Cent (Shady/Aftermath/Interscope)
Billboard 200 Album grupa: Green Day
Ženski umetnik godine Billboard 200 Album: Mariah Carey
Pop grupa godine: Green Day

Hot 100 umetnik: 50 Cent
Hot 100 grupa: Green Day
Hot 100 pesma: "We Belong Together," Mariah Carey (Island)
Hot 100 Airplay: "We Belong Together," Mariah Carey (Island)
Najprodavanija Hot 100 pesma: "Inside Your Heaven/Independence Day," Carrie Underwood (Arista)

Rhythmic Top 40 naslov: "We Belong Together," Mariah Carey (Island)
R&B/Hip-Hop umetnik: 50 Cent
Ženski R&B/Hip-Hop umetnik: Mariah Carey
R&B/Hip-Hop grupa: Destiny's Cild
R&B/Hip-Hop pesma: "Let Me Love You," Mario (3rd Street/J)
R&B/Hip-Hop Airplay pesma: "Let Me Love You," Mario (3rd Street/J)

Rap umetnik: 50 Cent
Rap pesma: "Lovers & Friends," Lil Jon & the Eastside Boyz featuring Usher & Ludacris (TVT)

Rok umetnik: Green Day
Rok pesma: Boulevard of Broken Dreams," Green Day (Reprise)
Moderni rok umetnik: Green Day

Melodija za mobile: "Candy Shop," 50 Cent featuring Olivia (Shady/Aftermath/Interscope)
Digitalna pesma: "Hollaback Girl," Gwen Stefani (Interscope)

Kantri umetnik: Toby Keith
Kantri album: Toby Keith
Kantri umetnik po prodaji singlova: Carrie Underwood
Najprodavaniji kantri singl: "Inside Your Heaven/Independence Day," Carrie Underwood (Arista)

Latino album umetnik: Daddy Yankee
Latino album: "Barrio Fino," Daddy Yankee (El Cartel/Machete)
Latino pesma: "La Tortura," Shakira featuring Alejandro Sanz (Epic)
Latino pop album: "Fijacion Oral Vol. 1," Shakira (Epic)
Latino pop album umetnik: Shakira

Comedy umetnik: Larry the Cable Guy
Comedy album: "The Right to Bare Arms," Larry the Cable Guy (Jack/Warner Bros.)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


You Scream,I Scream,We all scream for Morphine

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 12305
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.02
mob
Samsung Neki shit
Da li neko ima utisak da je muzika potpuno sranje ovih dana   Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.6
darthmaul, mislim da je dovoljno misljenje izraziti jednom
Wink
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


You Scream,I Scream,We all scream for Morphine

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 12305
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.02
mob
Samsung Neki shit
Au ali sam se istripovao
ne nego sam citao oba dve stranice istovremeno i oba dve su bile o nagradama
ali sam u jednu upisao poruku i ugasio istovremeno
pa mi se ucinilo da nisam odgovorio
a i ovaj je topic bio o nekim nagradama tako da sam mislio da je isti
pa sam ponovo upisao poruku

znam,znam  Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.6
oki
ne moras bas toliko da razbijas glavu
 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.133 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.