Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 12:11:32
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 28
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dobro se dobrim vraca?  (Pročitano 41330 puta)
07. Jun 2009, 15:07:21
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 


Juce mi se desilo nesto sto me potaklo na razmisljanje pa me zanimaju i tudja misljenja. Smile


Juce sam oprostila kolegi gresku (ja sam njemu sef)tj nisam htela da mu naplatim nesto sto se inace,po pravilu kuce napalacuje. Razmisljam,ajde svakom se desi ...Kolega mi je predao novac i u tome odbijen racun za tu gresku .Praveci svoj izvestaj ,ja sam nekako zaboravila da odbijem taj njegov racun i naravno imala sam manjak u novcu.Razbila sam doslovno glavu da nadjem gde sam pogresila .Pored svih drugih stvari bas sam zaboravila da odbijem nesto sto sam nekome oprostila da ne plati.Da je on platio ,ja ne bih imala taj racun pa samim tim i neslaganje. Sve bi se poklopilo.Ovako ,ucinim drugome i zeznem sebe.
Naravno da znam da je to iskusenje i da i dalje treba biti dobar i fer prema ljudima, i oprastati sto je u tvojoj moci ali ne mogu a da ne primetim da je to sve jako apsurdno i da covek treba jako puno znati da bi nastavio posle takvih situacija da cini dobre stvari.


Obavestenje: Poruka je preseljena od strane moderatora Silvanus (Vreme: 07. Jun 2009, 20:07:04)
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
OS
Nepoznat
Browser
Nokia6070 2.0
mob
Samsung 
Kakvo dobro očekuješ? Ljudi nam mogu dobro, dobrim vratiti, ali to zavisi od njih, češto neće. Dobro može biti i unutrašnje zadovoljstvo koje osetiš zbog dobrog dela. Pitanje je koliko je opravdano očekivati nagradu od Boga. Najbolje je ne očekivati, da ne bi bilo razočarenja.
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 



Ma ne ocekujem ja nikakvu nagradu ,dovoljna nagrada mi je sto se lepo osecam dok sam fer i korektna u situaciji kad i mozda ne treba da budem.Mene vise zanima zasto nekada placamo tudje greske ?Ovde je situacija bas takva jer je rec o novcu.
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
OS
Nepoznat
Browser
Nokia6070 2.0
mob
Samsung 
Da li unutrašnje zadovoljstvo vredi tog novca? Uporedi ono šta si dobila sa tim koliko si platila. Sve ima neku cenu. Ima hladno pivo pesmu čiji refren ovako ide. Nije sve ni u pari, ni hrani, ni piću, najljepše stvari su u duhovnom biću. Ipak moraš i paziti i na fizičku stranu, tvoja dobrota ne treba ići do te granice da te ugrozi u materijalnom smislu.
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Nokia Luvmya 520


Juce mi se desilo nesto sto me potaklo na razmisljanje pa me zanimaju i tudja misljenja. Smile


Juce sam oprostila kolegi gresku (ja sam njemu sef)tj nisam htela da mu naplatim nesto sto se inace,po pravilu kuce napalacuje. Razmisljam,ajde svakom se desi ...Kolega mi je predao novac i u tome odbijen racun za tu gresku .Praveci svoj izvestaj ,ja sam nekako zaboravila da odbijem taj njegov racun i naravno imala sam manjak u novcu.Razbila sam doslovno glavu da nadjem gde sam pogresila .Pored svih drugih stvari bas sam zaboravila da odbijem nesto sto sam nekome oprostila da ne plati.Da je on platio ,ja ne bih imala taj racun pa samim tim i neslaganje. Sve bi se poklopilo.Ovako ,ucinim drugome i zeznem sebe.
Naravno da znam da je to iskusenje i da i dalje treba biti dobar i fer prema ljudima, i oprastati sto je u tvojoj moci ali ne mogu a da ne primetim da je to sve jako apsurdno i da covek treba jako puno znati da bi nastavio posle takvih situacija da cini dobre stvari.
Dobar covek ne moze da bude los, a los covek ne moze da bude dobar. Dobar covek ne ide okolo cepajuci usta
kako "cini dobro", posto bi ga to ucinilo losim covekom.
Zasto smatras da je to sto si ti ucinila (oprostila ili pokrila tudju gresku) dobro ?
Ako je tebi drugi vazniji od tebe, kako mozes od drugih zahtevati da u tebi vide neku vaznost ?
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


42

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26656
Zastava Restoran na kraju vaseljene
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Nokia 6630, valjda
Svako dobro delo ne prolazi nekaznjeno.
IP sačuvana
social share
“The mind commands the body and it obeys. The mind orders itself and meets resistance.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 
Citat
Uporedi ono šta si dobila sa tim koliko si platila

Nisam platila nista ali zamalo da radim mesec dana dzaba  Smile

Citat
Ipak moraš i paziti i na fizičku stranu, tvoja dobrota ne treba ići do te granice da te ugrozi u materijalnom smislu

Ma ne kazem ja uopste da sam dobra na svoju stetu(mada bi volela da je na kraju tako ).To si lepo rekao za granicu ali kako da znamo dokle je ona ?


Citat
Dobar covek ne ide okolo cepajuci usta
kako "cini dobro", posto bi ga to ucinilo losim covekom

Vas sam cekala da me sludite do kraja  Smile
Ja i nisam isla okolo i hvalila se da sam ucinila Bog zna sta ,ne znam zasto mi postavljate to pitanje onda ...



Citat
Zasto smatras da je to sto si ti ucinila (oprostila ili pokrila tudju gresku) dobro ?
Pa jeste dobro - dobro je kad imas srece da ne moras da radis mesec dana dzaba .Ili sam trebala pustiti coveka da ode kuci i kaze zeni i deci - E tata ce ovaj mesec raditi za dzaba ? Ja mislim da je dobro ,ne zato sto sam ja u pitanju ,nego zato sto je to prosto tako .


Citat
Ako je tebi drugi vazniji od tebe, kako mozes od drugih zahtevati da u tebi vide neku vaznost ?

Zar sam zahtevala negde da neko vidi neku vaznost u meni ?
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
OS
Nepoznat
Browser
Nokia6070 2.0
mob
Samsung 
Yu, sebičnost je karakteristika životinja. Pomoći nekom je ljutski. Naravno moraš paziti da ne ugroziš sebe, i naravno nesmeš dozvoliti da te iko zloupotrebljava. Šta je sa onim osećajem kad nekom pomogneš. Sigurno vredi mnogih odricanja. Podeli svoj obrok sa gladnim bićem, stomak će ti ostati polu prazan, ali ćeš  osetiti unutrašnju toplotu. Inače ko ceni sebične ljude orjentisane samo ka sebi. Izgleda si predugo na zapadu, njihov materijalizam loše utiče na tebe.
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 
Citat
Izgleda si predugo na zapadu, njihov materijalizam loše utiče na tebe

Au ,ovim ste me dotukli  Smile
Nisam na zapadu ,smatram da se ne bih snasla na zapadu jer sam previse emotivna  Smile
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


42

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26656
Zastava Restoran na kraju vaseljene
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Nokia 6630, valjda
Ma da ti lepo nadjesh neku motku i pustish sebi odushka?
IP sačuvana
social share
“The mind commands the body and it obeys. The mind orders itself and meets resistance.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 28
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 12:11:32
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 15 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.