Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dobrica Cosic predlozen za Nobelovu nagradu za knjizevnost!  (Pročitano 16749 puta)
15. Jan 2011, 11:32:44
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
Nokia 6230


Izvor: Kurir, Autor: Jelena Velinović
Ćosić po treći put predložen za Nobelovu nagradu za književnost. On nije oduševljen nominacijom, jer nema visoko mišljenje o ovoj nagradi

BEOGRAD - Treća sreća!

Akademik Dobrica Ćosić ove godine će, po treći put, biti nominovan za Nobelovu nagradu za književnost, na inicijativu akademika Svetislava Jarića i uz podršku najeminentnijih akademika i književnika! Ćosića gotovo svi već vide kao dobitnika Nobela i drže mu palčeve. Čak i njegovi politički protivnici.

On, međutim, kako saznajemo, ne veruje u Nobela! I nije baš oduševljen zbog nominacije. Ćosićev komentar nismo uspeli da dobijemo, jer je, kako su nam kazali na Akademiji nauka, veoma bolestan.
- Već desetak dana mu nije dobro i ide na razna bolnička ispitivanja - kažu u SANU.

S druge strane, Ćosićeve kolege i prijatelji oduševljeni su nominacijom i veruju u njega.
Tako, proslavljeni reditelj Emir Kusturica kaže za Kurir da je „Dobrica to zaslužio“.
- On na mene ostavlja impresije velikog borca, velikog socijaldemokrate i velikog književnika. Ima moju punu podršku - naglašava Kusturica.

I akademik Matija Bećković podržao je nominaciju Ćosića.
- Tu odluku je već doneo akademik Jarić, a Dobrici Ćosiću, Svetskoj akademiji nauka i nama je ostavio lakši posao - da mu se pridružimo - kaže Bećković.
Iako ga politički ne podržavaju, i političari iz opozicije „navijaju“ za Dobricu. Tako

lider NS Velimir Ilić ne spori da je Ćosić među najboljim srpskim književnicima.
- Drago bi mi bilo da dobije nagradu, jer ima tih elemenata koji mogu da ga uvrste u naše najveće književnike. Na stranu to što je malo politički obojen i što nemamo iste stavove - kaže Ilić.

I njegov kolega iz opozicije, radikal Dragan Todorović, odvaja, kako kaže, Ćosića kao političara i književnika.
- On je zaista jedan od najvećih srpskih pisaca i iskreno ga podržavam u nominaciji. Da li će zaista dobiti nagradu, ne mogu da znam, jer to, nažalost, ne zavisi od kvaliteta. Koliko god da se politički razlikujemo, zaista ne mogu da kažem ništa loše za njega kao književnika - iskreno će Todorović.

Inače, nominacija bi trebalo da bude predata do kraja januara. Ćosić je već dva puta bio predlagan za Nobelovu nagradu za književnost, i to 1983. i 1989. godine, od strane francuskih i britanskih institucija.

Ko će podržati Ćosića

Nominaciju će svojim potpisima, između ostalih, podržati rektor Beogradskog univerziteta Branko Kovačević, Ljubomir Tadić, Gojko Tešić, Matija Bećković, Miodrag Radović, Milorad Ekmečić, Miroslav Egerić, Gojko Đogo, Miro Vuksanović, Pero Zubac, Čedomir Popov, Dušan Kovačević, Dušan Kecmanović, Emir Kusturica, Jadranka Jovanović, Ljubiša Rakić, Rajko Kuzmanović... Takođe, podrška stiže i od Noama Čomskog, Edgara Morena, Petera Handkea, Jelene Guskove...


Basara: Nek dobije Nobela za medicinu!
Književnik Svetislav Basara nije nimalo impresioniran nominacijom Ćosića za Nobelovu nagradu.
- Treba da je dobije, al’ za medicinu! - kratko i odsečno će Basara. On nije želeo da daje „dodatna objašnjenja“.


Najčuvenije knjige
* Daleko je sunce (1951)
* Koreni (1954)
* Deobe (1961)
* Akcija (1964)
* Bajka (1965)
* Moć i strepnje (1971)
* Vreme smrti (1972-1979)
* Vreme zla (1990)
* Promene (1992)
* Vreme vlasti 1 (1996)
* Srpsko pitanje (2002-2003)
* Pisci moga veka (2002)
* Kosovo (2004)
* Prijatelji (2005)
* Vreme vlasti 2 (2007)
* Srpsko pitanje u XX veku (2009)
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 8.0.552.237
vrhunski pisac sta god ko rekao o njemu!
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 28351
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
Nokia krntija
a ova tema je na političkom forumu zbog? Smile

inače, moj komentar na Ćosića kao pisca -  Smile
IP sačuvana
social share
onaj kome nije do drkanja bolje neka se bavi politikom
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Violence solves everything!!!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7616
Zastava Niš
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Samsung XYZ1004
Ti si vise fan Koelja?  Smile

A ovo ce se sigruno pretvoriti u politicku raspravu, jer ce odma da se oglase razne NVO i krenuti sa pricom o njemu kao krvozednom nacionalisti i njegovim detaljnim (i izuzetno preciznim  Smile ) opisom siptara kao naroda  Smile

Uostalom, vidis da je Basara (vrhunski knizevnik, svetskih razmera, sa snaznim pecatom na srpsku kulturnu bastinu  Smile  Smile  Smile ) vec poceo da laje  Smile
« Poslednja izmena: 15. Jan 2011, 12:01:03 od I Posle Mene JAA »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 423
OS
Windows XP
Browser
Chrome 8.0.552.237
Ti si vise fan Koelja?  Smile

A ovo ce se sigruno pretvoriti u politicku raspravu, jer ce odma da se oglase razne NVO i krenuti sa pricom o njemu kao krvozednom nacionalisti i njegovim detaljnim (i izuzetno preciznim  Smile ) opisom siptara kao naroda  Smile

hoćeš da ti ja citiram jedan njegov fantastičan opis srba kao naroda iz romana "deobe" ?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 28351
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
Nokia krntija
Koelja mrzim celim bićem
IP sačuvana
social share
onaj kome nije do drkanja bolje neka se bavi politikom
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 8.0.552.237
Ti si vise fan Koelja?  Smile

A ovo ce se sigruno pretvoriti u politicku raspravu, jer ce odma da se oglase razne NVO i krenuti sa pricom o njemu kao krvozednom nacionalisti i njegovim detaljnim (i izuzetno preciznim  Smile ) opisom siptara kao naroda  Smile

hoćeš da ti ja citiram jedan njegov fantastičan opis srba kao naroda iz romana "deobe" ?  Smile

slazem se da je opis dobar ali ti ga shvatas na pogresan nacin Wink
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 423
OS
Windows XP
Browser
Chrome 8.0.552.237
Ti si vise fan Koelja?  Smile

A ovo ce se sigruno pretvoriti u politicku raspravu, jer ce odma da se oglase razne NVO i krenuti sa pricom o njemu kao krvozednom nacionalisti i njegovim detaljnim (i izuzetno preciznim  Smile ) opisom siptara kao naroda  Smile

hoćeš da ti ja citiram jedan njegov fantastičan opis srba kao naroda iz romana "deobe" ?  Smile

slazem se da je opis dobar ali ti ga shvatas na pogresan nacin Wink

ova tvoja replika je odličan primjer kako taj citat izgleda u praksi Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Violence solves everything!!!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7616
Zastava Niš
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Samsung XYZ1004
Ti si vise fan Koelja?  Smile

A ovo ce se sigruno pretvoriti u politicku raspravu, jer ce odma da se oglase razne NVO i krenuti sa pricom o njemu kao krvozednom nacionalisti i njegovim detaljnim (i izuzetno preciznim  Smile ) opisom siptara kao naroda  Smile


hoćeš da ti ja citiram jedan njegov fantastičan opis srba kao naroda iz romana "deobe" ?  Smile

Ne da mi se da ti objasnjavam...isuvise si glup da bi razumeo  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 8.0.552.237

ova tvoja replika je odličan primjer kako taj citat izgleda u praksi Smile

Ako nekad budes imao prilike mozes pitati tvorca te recenice sta je mislio... Nadam se da cete udostojiti odgovora.
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.063 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.