Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 05:32:22
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 40
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dobra žena nekad i sad,iz oba ugla  (Pročitano 42043 puta)
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.75
mob
HTC One
Pazi, ja ni jednom recju nisam rekao da muskarac treba da postane zena, ja samo kazem da ti imas pogresan stav i previse banalizujes.

A ko ce da rodi to dete sto ce u pateticnoj postavci da bosih nogu trci po kisi? Eto samo to zapocetak, vec bez toga nema te porodicu/kucu na koju se pozivas. A da ne govorimo o tome sto bi se bez poslova koja zena o kojoj govoris odradi u kuci ti ne bi bio u stanju da odradis sve drugo... jedno vreme bi mogao a onda bi poceo dase raspadas... samo dane udjemo opet u pricu sta po kuci ima da se radi... vec sam izneo ranije na drugoj temi stav o razlici izmedju ciste i odrzavane/ne mnogo prljave kuce.  Smile

I da budemo iskreni, klasican posao za platu jos ako ga volis je 10 puta laksi od kucnih poslova. Kako mozes da poredis 8h rada necega sto volis i sto te ispunjava i ceo dan pranja, ciscenja, kuvanja, peglanja? Mislis da zene (ljudi uopste) vole kucne poslove? Naravno da ne, to su dosadni i glupi poslovi ali moraju da se urade.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.25
Svaka zena moze da radi i zaradi.. ako je to preuzimanje uloge muskarca, onda su je odavno preuzele ..

Ako izuzmemo dakle zaradjivanje za zivot, sta to muskarac radi jos osim toga? Mislim u kuci? Sto ga toliko razlikuje od zene, pa su uloge toliko razlicite  Smile

Ako se opet vratimo na ono "on menja osigurace" ili "pomera ves masinu" ili "cepa drva" ... onda da prekinemo odma, zato sto to radi vecina zena koje znam ukljucujuci i mene ..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.60
Citat
moram da napomenem,nebitna je serija
Bitna je posto je u pitanju turska serija. Drugacija kultura i gledanje na zenu.  Smile

Citat
Želim od muškaraca da se izjasne,da definišu šta je to dobra žena? kakvu žele uz sebe,kakvu sa zadovoljstvom predstavljaju prijateljima..
Meni lepu, da se slazemo i da ume da me saslusa i pohvali kada uradim nesto dobro a pokudi kada uradim nesto lose.

I da zna da kuva dobar pasulj sa slaninom...  Smile

Prijatelji ako su mi neki prihvatice je onakvu kakva je jer je meni dobra. Takodje i roditelji.

Citat
zašto uprkos svim tim lošim osobinama 'lakih' žena često sa njima povrjedjujete ove druge?
Zato sto su neki primerci muske vrste idioti pa traze "leba preko pogace".  Smile

Citat
I,kao što jedan dio naslova kaže-- na šta se nekad odnosio taj pojam,a na šta sad? sa čim se vi slažete ,a šta zamjerate?
Nekada se odnosilo na to da zena ume da vodi domacinstvo. Sto sposobnija zena to je i vrednija tj. bolja. Danas se to odnosi na slaganje bilo kakvom smislu. Svodi se na isto, samo su se kriterijumi malo promenili pa sada ne trazimo sposobnu vec neku koja nam odgovara. Drugo vreme, drugacija i pravila...
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.75
mob
HTC One
A u krajnjem slucaju, zamislimo zivot jedne domacice u USA koji muz lepo zaradjuje - mikrotalasna za brzu klopu, masina za sudove i samo ubaci iste, masina za pranje vesa + susilica + masina za peglanje... pa sad videh kod komsija usisivac robot Samsungov, kliknes dugme, on ima senzore, ide po kuci, zna gde je prosao, odbija se od zidove/coskove i oni se ne hvataju usisivaca... i tako.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.60

Ako izuzmemo dakle zaradjivanje za zivot, sta to muskarac radi jos osim toga? Mislim u kuci? Sto ga toliko razlikuje od zene, pa su uloge toliko razlicite  Smile

Pa s'obzirom da ti je sada podela uloga drugacija pa zavisi od cistog dogovora izmedju dvoje ljudi tipa ja perem sudove ti usisavas(nebitan je pol) uloge uopste i nisu razlicite. Niko nije iznad, makar u teoriji. Emancipacija, sta ces.  Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 215
Zastava Rotterdam
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 16.0.912.75
sto se tice price. naravno da je normalno da ce zena poslje smrti partnera njenog da trazi drugog. to je u civilizovanom svijetu veoma normalna stvar. jedino ako ona ne zeli i ne moze da preboli pokojnog i odluci sama da ostane udovica.

za mene sta je dobra zena? da bude ljubomorna i posesivna kao ja. da bude domacica jer ja mrzim da kuvam, cistim i perem. zelim da me istinski voli. tj.da kad spavam (a ne kad zna da sam budan i vidim to) da mi pokrije i ususka noge ako su okrivene. zelim da mi bez da se gadi kricka nokte na nogama i istisce bubuljice na ladjima. naravno mora da bude srpkinja jer ne bih zelio da djeca moja izrastu iskompleksirani u nacijonalnoj zabuni.

da se razumijemo. dobra zena je veoma relativna stvar.  Smile
IP sačuvana
social share
You see the world black and white,
No color or light,
You think you'll never get it right,
But you are wrong... you might!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Kada bi samo ljubit znala...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2387
Zastava Italy
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 16.0.912.75
@Krouli...bravo mislim da svako od nas zna gdje je mjesto jednom a gdje drugom,nema potrebe sputavati jedno drugo ako se radi o nekoj karijeri.Ali u vecini slucajeva muskarci su posesivni.Da li i tada zena za vid porodice odustaje od svoje karijere?
@Cool...pojam Balkanca i pojam Amerikanca nije isti,zelim znati samo jedno da li zelis biti Amerikanac ili Balkanac?Za mene dobra zena je ono sto sam nabrojao i normalno da cu se truditi kako bi ona bila Merkel ali ja Obama.Ako to ne ide priznajem poraz i postajem manje vrijedan...Zivimo skupa ali se osjecam ponizeno,zasto?Zato sto zena kao stub porodice koji radja pridonosi vise od mene koji samo bacam sjeme uz praznjenje.Uz pametnu zenu ide pametan muskarac,zar ne?
@Munka...ti zelis izjednaciti ulogu muskarca i zene,ali kako...samo reci kako?Izvini ako pitam sta bi za tebe bila dobra zena?
IP sačuvana
social share
"Zasto trazis harizmu u sebi punjena ptico,mogucnost prosvjecenosti u razvratu...miris zemlje,koncentricni krugovi gluposti,ne znanja...ona dalje ne razumiju, izgleda mi da je mrtva straza...
Rekoh sebi moj Boze koliko demagogije...koliko pokradenih misli iza kojih ne stoji nista osim mrznje,sujete,vlasti, i koliko pokvarenosti treba da se izlije pred nase noge, i kakve zone prepoznavanja dovedu nas do istine prevare...
Jer rijeka nije bila rijeka u samom pocetku,i nije nuzno da ne bude ponornica do kraja...
Sta se dogadja kad' mrtvi fazani lete,kad' mrtvi fazani lete al' nijedan ne pada..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.52
lapsuse priznajem da sam se malko sa ovim tvojim pogubila

a posto je @me pitanje - evo tebi jedno - a sto se ocekuje od zene da odustane od karijere?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Kada bi samo ljubit znala...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2387
Zastava Italy
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 16.0.912.75
Mozemo tako pitati jedno drugo do besvjesti...rekao bih igra rijeci.Mogao bih postaviti pitanje na pitanje,zar bi oduzela karijeru muskarcu za vid privrzenosti?Sta je vaznije ljubav ili novac?Sta bi zeljeli od djeteta,iskren osmijeh ili da poklonimo igracke koje nema niko a pri tome cezne za majkom i ocem,za vid karijere?
Kao u svemu iskren sam tako da ne bjezim od pitanja.Zeninu karijeru cu podrzati do maksimuma sve do onog momenta kada osjetim da ugorzava porodicu.Kada to osjetim rekao bih "ljubavi moja jedina razguli,idi za karijerom a djecu ostavi meni jer su bili plod ljubavi".
Iskreno ebes karijeru i novac ako tu nema srece... 
IP sačuvana
social share
"Zasto trazis harizmu u sebi punjena ptico,mogucnost prosvjecenosti u razvratu...miris zemlje,koncentricni krugovi gluposti,ne znanja...ona dalje ne razumiju, izgleda mi da je mrtva straza...
Rekoh sebi moj Boze koliko demagogije...koliko pokradenih misli iza kojih ne stoji nista osim mrznje,sujete,vlasti, i koliko pokvarenosti treba da se izlije pred nase noge, i kakve zone prepoznavanja dovedu nas do istine prevare...
Jer rijeka nije bila rijeka u samom pocetku,i nije nuzno da ne bude ponornica do kraja...
Sta se dogadja kad' mrtvi fazani lete,kad' mrtvi fazani lete al' nijedan ne pada..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.75
mob
HTC One
@Cool...pojam Balkanca i pojam Amerikanca nije isti,zelim znati samo jedno da li zelis biti Amerikanac ili Balkanac?Za mene dobra zena je ono sto sam nabrojao i normalno da cu se truditi kako bi ona bila Merkel ali ja Obama.Ako to ne ide priznajem poraz i postajem manje vrijedan...Zivimo skupa ali se osjecam ponizeno,zasto?Zato sto zena kao stub porodice koji radja pridonosi vise od mene koji samo bacam sjeme uz praznjenje.Uz pametnu zenu ide pametan muskarac,zar ne?

O cemu bre ti pricas? Prvo sto je amerikanac odrednica za gradjanina jedne drzave a balkanac geografska odrednica.  Smile

Ali da ne sitnicarima, ne zelim da budem ni jedno ni drugo. Osoba sam sa imenom i prezimenom, muskarac koji nije neki proizvod koji se stavlja u kategorije tipa hleb, mleko, kafa, balkanac... kao da te pitam zelis li biti pravoslavni ili protestant?

E eto, vidim iskreno da se ti jesi uklopio u taj kalup balkanca, mada je to mnogo sira pojava i pre ima veze sa nesigurnoscu nego sa time o cemu ti govoris... taj neki maco kompleks - nemoj slucajno da zena donese u kucu isto ili vise nego ja, to je trenutak kada me je kastrirala i ja vise nisam musko.  Smile Smile Smile

Ok, imate oboje fakultet i oboje ste podjednako kvalitetni po svim parametrima... zivot je namestio da je njen profil deficitarniji pa samim tim placeniji... i ona zaradjuje 700 a ti 600 evra...smak sveta, razvod, razguli? Stvarno ne znam odakle si ti pokupio sve te stavove koji kada se svi staveu jedan postaju ogromna papazjanija nesigurnosti, straha od neuspeha, latentnog prezira prema zenama itd.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 40
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 05:32:22
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.071 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.