Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dobra muzika vs Komercijala  (Pročitano 3890 puta)
03. Sep 2005, 13:02:42
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Variety is the spice of life

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 17382
Zastava Srbija
mob
SonyEricsson W610
Skoro sam kupio novi System of a Down i mogu vam reci da je to bilo najprijatnije iznenadjenje u poslednje vreme. Ocekivao sam pad u kvalitetu a odusevila me je dobra muzika.

To me je navelo da se prisetim nekih velikih bendova koji su nekad bili "underground" a onda se "prodali"
Ne znam zasto mi Metallica uvek prva pada na pamet...
U svakom slucaju, mogu li komercijala i dobra muzika da idu zajedno, ili su prodane duse zauvek izgubljene za muziku?
Hm?

Ko je po vama najveca komercijala, a ko je ostao veran korenima??
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Ne vidim nista lose u tome ... Gunsi su smatrani komercijalom.. poslusaj to danas.. sta toj muzici fali? Ako je nesto popularno, automatski se smatra komercijalnim... nekad su jednostavno dobre stvari popularne... nazalost samo nekad

Zna se ko je najveca komercijala.. hip hop, rnb, pa i ovaj izvitopereni pop... rock i metal ne dobijaju sansu mada se i tu u poslednje vreme objavljuje svasta
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
Neko ce reci: "Ovo je komercijala" - neko ce reci: "Ono je komercijala"! Retko se svi sloze!

Ajde jel neko zna definiciju komercijale? Ja je ne znam pa necu komentarisati!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2950
"Komercijalni" bendovi su oni bendovi, ili izvodjaci, koji svoju muziku oblikuju prema vrsti muzike koja je trenutno popularna. Pri tome oni manje ili vise, obicno kada je rec o nasim "muzicarima", vise, odstupaju od vrste muzike kojom su se prvobitno bavili. Znaci, takve "komercijalne" bendove ne podnosim, jer po mom shvatanju muzike, ona treba da bude nesto sto izlazi iz duse coveka i da osoba koja stvara muziku na te pesme gleda kao na sovju decu. Da li bi se neko ko se smatra dobrim covekom, odrekao svog deteta i usvojio neko drugo zato sto mu dete nije u skladu sa savremenim trendovima? Ista stvar je i sa muzikom.Primera ovoga sto pricam ima bezbroj, a prva "osoba" da ne kazem spodoba, koja mi pada na pamet je Jelena Karausla. Njena karijera se najbolje moze opisati basket recnikom, "coast to coast, and back". Znaci ona je pocela pevajuci neke najgore narodnjake, pa je onda namirisala da bi mi mogli da postanemo zemlja u kojoj se to vise nece slusati, prcam o periodu Zorana Djindjica, pa je onda postala "urbana" riba, koja se gnusa narodnjaka i koja iskljucivo prati najmodernije muzicke tendencije u svetu i pocela da peva nesto za sta ju je neko ubedio da je r'n'b. Sada, onaj ko pazljivo prati, moze da primeti da se "Jeca" vraca svojim korenima i da se ponovo moze videti po razni grand show-ovima i slicnim "muzickim" emisijama.

Jos da kazem nesto. Komercijalan bend, ne mora po definiciji da bude "prodan" bend. Kao sto SF rece, imas toliko bendova koji su i komercijalni i kvalitetni. Eto pogledaj samo guns-e, pa iron maiden, pa rhcp, ac-dc i mnoge druge. Oni su ultra popularni i neko bi rekao komercijalni, a i ja bih, ako se pod tim smatra da uzimaju dosta para za muziku kojom se bave, ali oni su ljudi koji su od prvog dana bili i ostali dosledni svojoj muzici, a sada sto su imali tu srecu da se rode u Americi gde od te muzike mogu da zarade ogromne pare, a ne u Srbiji gde bi sa istom muzikom bili gladni leba, to je vec nesto za sta se trebaju zahvaliti Bogu.
« Poslednja izmena: 03. Sep 2005, 13:55:14 od Bad Habbit »
IP sačuvana
social share
Prljavi plagijator, strani placenik, domaci izdajnik i najveci bludnik grada Cikaga.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
A ja mislim da se muzika previse razdvaja na dobru i losu!
Slusaj, bre, sta ti se svidja, i bas te briga sta drugi pricaju!

Ja sad npr. trenutno slusam najvise grupu Gorilazz i ona mi najvise odgovara. Njihova pesma "Feel Good Inc" ce se uskoro izbrisati sa CD-a od silnog slusanja! Oni, pretpostavljam, po vasem kriterijumu, nisu komercijala ali i da jesu ja bih slusao jer mi se to svidja! Tako je jedno vreme bilo i sa Antoine Clamaran - Kiss My Eyes.

Sve u svemu, kad mi neko kaze da slusa Stoju ili Seku ja nemam nista protiv toga. Slusaj brate sta ti se svidja Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Krajnje beznadezan


~ Shabaniqus Vulgaris ~

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 12758
Zastava Sabac
mob
Nokia 6120c
Tolerancija...Nek' je komsiji krava ziva i zdrava  Smile
IP sačuvana
social share

You know what? Screw you guys I'm going home... Wait, I am home... Screw you guys I'm getting off line...
Najbolji imperator na svetu
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2950
Ma nije to, nego ono, ako joj vec ne mozes nista, onda neka je ziva i zdrava. Smile
IP sačuvana
social share
Prljavi plagijator, strani placenik, domaci izdajnik i najveci bludnik grada Cikaga.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 46
Komercijala je kad neki izvodjac nacisto promeni pravac ili kad neko napravi album i pesme za nedelju dana i izbacuje albume svakih sest meseci cisto da bi zaradio i uzeo pare. To mu je jedino bitno... nisu mu ni fanovi bitni... na albumu se mora raditi dugo... tako ja shvatam ali mislim da je to otprilike najbolje objasnjenje... a to sto je neki izvodjac mnogo popularan kao sto su Gunsi ili RHCP itd.... ne znaci da su komercijalni nego svi ti ljudi koji ih slusaju ih vole i znaju sta je kvalitet...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
To je otprilike sve, i mnogo vise toga, receno u prethodnim postovima Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Variety is the spice of life

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 17382
Zastava Srbija
mob
SonyEricsson W610
Ma Gunsi su zakon - oni su i dokaz da ta dva mogu zajedno

Ono sto me stvarno zabrinjava je stanje u RAP muzici - Gde nestade onaj dobri NWA stil, Ice Cube ili Stari Snoop
Neki kazu da muzika mora napred i tu se slazem, ali zar moraTAKO?

Cak su im i spotovi isti!

[edit by shone83: koriscenje ALLCAPS je zabranjeno!]
« Poslednja izmena: 04. Sep 2005, 12:33:45 od shone83 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.097 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.