Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 12:50:03
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dobijam signale s neba  (Pročitano 1584 puta)
11. Feb 2007, 13:25:34
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla ImageShackToolbar
mob
Apple iPhone SE 2020
MOJE DRUGO JA - Aleksandar-Saša Filipović, autor i voditelj kultne emisije "Tabloid", odlično se razume u horoskop

Dobijam signale s neba

Jako malo estradnih zvezda zna moj hobi i da ih u emisijama "otvaram" zato što poznajem astrologiju. Sa Škorpijama uvek treba biti drčan, ciničan i provokativan. Lavicama treba davati komplimente, sa Blizancima se treba tući za reč, sa Ovnovima je najbolje biti iskren. Jarčevi su najkomplikovaniji za intervju - teški su ko Trepča

Aleksandar-Saša Filipović poznat je kao autor "Tabloida", u najmanju ruku kontroverzne televizijske emisije koja ima novinski naziv. Stoga nije ni čudno što takav čovek nema jedno - već nekoliko "drugih ja". Prva emisija s pomenutim nazivom bila je emitovana TV NS plus 1996. godine. Do sada ih je snimio više od 540.

Jedna od Aleksandrovih velikih ljubavi je muzika. U njegovoj kolekciji je više od pet stotina diskova.

- Ja sam muzički dinosaurus. Slušam šlagere. I to one stare koji su mnogi zaboravili, Đorđe Marjanović, Lola Novaković, LJupka Dimitrovska, dalmatinske klape... Neko ulaže u nekretnine, kola, luksuzne mobilne telefone, ja volim da imam privatnu kolekciju diskova, a mogao bih da otvorim privatnu radio-stanicu. Obožavam da pevam karaoke - priznaje "svoje grehe" autor emisije, čiji je slogan "podvučeno žutim".
Astrologija je "druga" Sašina velika ljubav. Ma koliko nekome natalne karte, efemeride, aspekti, aflikacije i drugi izrazi vezani za veštinu "čitanja" neba zvučali rebusno, za Filipovića je to tajni jezik koji njemu nešto znači.

- Ne verujem prorocima. Još na početku karijere proročica Kleopatra mi je predvidela da neću biti nikakav novinar i voditelj, ali u astrologiju verujem. Nikad nisam objektivan kad sam sebi gledam u horoskop, ali mi drugi ljudi uvek daju tačne prognoze. Koleginica iz vašeg lista mi je u horoskopu videla pozitivno pomeranje, a baš tog trenutka sam potpisao ugovor za Radio-televiziju Vojvodine. Ostao sam u čudu kako je sve zapisano u zvezdama - seća se Filipović jedne od astro epizoda.

- Na BK televiziji sam pokušavao tri puta da počnem da radim. Jednom nisam prošao na audiciji jer nisam izgledao kao maneken. Drugi put nisam prošao jer sam pričao lalinski. A 1999. godine su me slagali neki urednici da ću proći. Tek sam uspeo 2001. kada je na nebu bio veliki vazdušni trigon. Sve je to bilo zapisano u zvezdama. Uvek dobijem signal s neba šta će se desiti, ali obično tu poruku mi kaže neki prijatelj astrolog - priča autor "Tabloida".
Saša veruje da zvezde određuju karakter, a da karakter oblikuje sudbinu. On je Blizanac sa podznakom u Ovnu, i Mesecom u Lavu.

- Velika pričalica, uvek tačan i profesionalan sa Saturnom u prvoj kući, nekad se nerviram zbog gluposti i sitnica. Najveća ljubav su mi kolažne emisije i šou programi zbog glamuroznog Meseca u Lavu. Moje vreme tek dolazi i nisam još uvek pokazao sve što znam. Moj životni moto je - preko trnja do zvezda a da se ne opečem o neku estradnu zvezdu - šali se Aleksandar.

- Jako malo estradnih zvezda zna moj hobi i da ih u emisijama "otvaram" zato što poznajem astrologiju. Sa Škorpijama uvek treba biti drčan, ciničan i provokativan. Lavicama treba davati komplimente, sa Blizancima treba se tući za reč, sa Ovnovima je najbolje iskrenost i otvorene karte. Jarčevi su meni najkomplikovaniji za intervju - teški su ko Trepča - odaje voditelj svoje astrološke tajne i naglašava da čvrsto veruje da nije problem u astrologiji, nego u onima koji to tumače, a kod nas ima mnogo šarlatana i prevaranata.

Mana mu je, kaže, što je prečanski fino vaspitan, užasava se nevaspitanih i bezobraznih ljudi, a često je lepak za takve, koji smaraju i crpe pozitivnu energiju.

- Eh, što nisam malo drčniji kada treba otkačiti nekoga ko nema elementarnog kućnog vaspitanja - žali se Sale.
Međutim, najvažnija stvar u njegovom životu je njegova porodica. Porodična oaza je izvor njegovog mira i stabilnosti. A sin u toj priči ima posebno mesto.

- Moj sin Vladimir Filipović je likom isti tata, a karakterom podseća na svoju mamu Dacu, tipičnu Sremicu. Vladimir je Lav s podznakom u Vagi. Jako je uporan, samostalan, pokazuje veliku ljubav prema muzici, voli da đuska. Sa trinaest meseci je krenuo u muzičku školu "Melodijum". On je jako društven, tako da za druženje moramo da tražimo bračne parove sa decom. Vladimirova potreba za ljudima je neverovatna. Veliki je pozitivac i šarmer. Ima i devojku Taru Dimitrijević iz Sombora.
      

SA MNOM MI NIKAD NIJE DOSADNO

Kao tipičnog Blizanca, Filipovića interesuje sve i voli da o svemu bude informisan, pa tako obožava da gleda televiziju, čita knjige i novine...
- I kad ne bih ništa radio, uvek bih znao da ispunim vreme, sa mnom mi nikad nije dosadno. Uvek znam sebi da organizujem vreme. Ali u periodu kada nisam radio, shvatio sam koliki sam radoholičar. Jednostavno, ne mogu da živim bez novinarskog adrenalina - priznaje Filipović i dodaje da ume da bude i tašt.
- Sujetan sam kada su u pitanju gosti. Nisam sujetan kad treba da primim objektivnu kritiku, mogu da "pogledam u ogledalo i da kažem gde sam grešio u karijeri. Ali, ne volim folirante niti javne ličnosti koji te zovu samo kad im trebaš. Dešavalo se da me zove gomila ljudi koji nemaju nikakvu vrednost u svojim karijerama, ali žele da se pojave na televiziji. Životno iskustvo koje sam prošao sa ukidanjem BK televizije je bilo bolno, ali sam bar video ko su vam pravi prijatelji i kolege. A mi smo postali bezosećajno društvo.
      
   
   

Aleksandrova supruga je diplomirani inženjer tehnologije, ali je žena koja zaista može da prati jednog novinara. Venčali su se u plavom u novosadskoj diskoteci "Dendi" i to je za Saleta bila najbolja žurka u životu.

- Nikada nisam ništa zaboravio kada je posao u pitanju, ali kad god mi Daca napiše spisak za megamarket, uvek nešto zaboravim. Valjda mi misli vrludaju oko novinarstva i gostiju... Moja srećna zvezda je osmeh mog sina. Ali, i kada mi supruga ujutru pre buđenja kupi prvi jutarnje novine i time pokaže koliko me voli. Najveća sreća mi je dan bez baksuza, malera i energetskih vampira. Dvadeset i prvi vek je, a ja živim u Srbiji, usred tranzicije. Toliko sam se nagledao istorije i toliko je osetio na svojoj koži da želim mirne dane u kojima će nam svima biti dosadno. Smiruje kada jedem kokice i kada kuvam piletinu na kineski način. Usput pevam neki omiljeni hit.

Ovaj Lala se, posle višegodišnjeg privremenog rada u prestonici, vratio u svoj grad pod Petrovaradinskom tvrđavom.
- Samo u Novom Sadu vozači gradskog prevoza mi ne naplaćuju kartu, jer obožavaju "Tabloid", taksisti mi uvek naplate i nadaju se bakšišu jer misle da sam jako bogat. Nekada mi je moj rodni grad bio jako tesan, trčao sam u Beograd koji je centar sveta. Tipični sam Lala po ljubavi prema hrani i lepom životu, ali sam Beograđanin po stilu rada, razmišljanja i temperamentu. Kad mi treba dinamika, samo Beograd u kome sam studirao može da mi da adrenalin. Tajna mog uspeha je što sam Lala sa beogradskim temperamentom. U Novom Sadu sam rođen, u Beogradu sam se školovao i gradio karijeru. Znam da nikada neću biti bogat kao Lari King, ali bar mogu biti srećan kao Saša Filipović - završava ćaskanje za Glas autor "najtabloidnije" emisije na domaćim televizijama.

Olivera Stojimirović


Izvor: Glas Javnosti
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 12:50:03
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.102 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.