Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dobijaju dolar dnevno da ne bi ostale trudne  (Pročitano 510 puta)
26. Jun 2009, 12:29:41
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Univerzitet u Severnoj Karolini pokrenuo je na koledžu Baund Sisters program koji bi trebalo da umanji stopu tinejdžerske trudnoće, prenosi Foks Njuz.




Devojke uključene u ovaj program, starosti od 12 do 18 godina, prisustvuju devedesetominutnim sastancima svake nedelje na kojima slušaju lekcije o apstinenciji i korišćenju kontracepcije. Za ovo dobijaju sedam dolara svake nedelje ne bi li se sačuvale od trudnoće. Novac se potom sliva u fond osnovan za njihove studije.
Ipak, postoje i oni koji smatraju da ovo nije pravi način za suzbijanje problema tinejdžerske trudnoće. Bil Albert, šef programa u nacionalnoj Kampanji za sprečavanje tinejdžerske i neplanirane trudnoće, smatra da je teško plaćati nekome za nešto što bi trebalo da znaju same i da bi to bilo isto kao kada bi neko plaćao mladima da ne konzumiraju marihuanu. On smatra da je potrebno smisliti kreativnije načine da bi se ovaj intrigantan problem rešio.
Albert takođe dodaje da se u poslednje dve godine procenat tinejdžerske trudnoće drastično povećao i sada iznosi 7.2 procenta na 1 000 devojaka. Takođe kaže da od 10 mladih žena, svaka treća zatrudni do 20. godine. Troškovi u vezi sa ovim trudnoćama iznose preko 9 milijardi dolara godišnje.
Dr. Hejzel Braun, koordinator ovog programa, kaže da sprovođenje ovog programa košta oko 75 000 dolara godišnje. Imajući u vidu ove brojke, platiti svakoj devojci 365 dolara po godini čini se kao "skromna investicija", kaže Albert.
Da bi se upisale na ovaj program, devojke moraju imati između 12 i 18 godina, ne smeju iza sebe imati trudnoću, moraju biti upisane u školu i imati želju da pohađaju koledž . Skorašnje maturantkinje koje su završile sa ovim programom uštedele su oko 3 000 dolara i pripremaju se za visoko obrazovanje na jesen.
"Želimo da im damo nešto ka čemu će ići, neki cilj. Naše devojke, bez izuzetka, moraju dolaziti iz porodica u kojima niko nije pohađao visoke škole. Kada neko veruje u vas, nema granica, sve se može dostići", zaključuje Braun.



Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.