Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dobar dan svima,hteo bi da se posavetujem sa nekim strucnim  (Pročitano 1769 puta)
07. Feb 2009, 19:51:33
Zvezda u usponu


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1575
Zastava Spanija,Calpe(Alicante)
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
BlackBerry 8000
Dobar dan svima,hteo bi da se posavetujem sa nekim strucnim licem.Evo problem je ovakav,imam jednu drugaricu koja je ranije mnogo pila i kada popije jednostavno izgubi razum i ponasa se jako lose,svi je provociraju i sa svima je raspolozena da se svadja.U zadnjih par meseci kaze da je prestala da pije ali ipak kada se desi da popije nema granice i nezna da stane.I opet dodje do tog problema da se svadja sa svima i da nezna sta radi.Iz price sa njom saznao sam da ima neki unutrasnji strah da izadje na ulicu sama i uvek trazi drustvo da bi izasla iz kuce,cak i da ide sama do prodavnice kaze da joj to  predstavlja problem jer ima neki strah u sebi kao da je svi promatraju ili tako nesto,ni sama nezna da mi objasni sta je to.Pored toga ja pao njenom ponasanju primecujem da neke najbezveznije sitnice isto tako i kada je trezna mogu da je izvedu iz takta skroz da ni tada nije u stanju da se kontrolise.Poznajem je dugo i znam da je stvarno dobra osoba koja voli vise da pomaze drugima nego sebi i zbog toga bi voleo da ja pomognem njoj ako je to kako moguce.To mi mnogo lici na neko depresivno stanje ali kako leciti to da nebi dosla u jos goru situaciju.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
Agorafobija? U tom slucaju, lecenje samo kognitivno-bihejvioralnom terapijom. Wink
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1575
Zastava Spanija,Calpe(Alicante)
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
BlackBerry 8000
Agorafobija? U tom slucaju, lecenje samo kognitivno-bihejvioralnom terapijom. Wink
Sta ti to prijatelju? :shock:Cini mi se da si upravu,upravo sam procitao jedan clanak vezan za to,ali jos uvek mi nije poznata metoda lecenja.
« Poslednja izmena: 07. Feb 2009, 20:14:30 od benidoleig »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 9046
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.63
mob
Alcatel One Touch
To ti je:konjak ,vino,pivo,rakija,i sve oralno... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
Agorafobija je, najkrace receno, strah od otvorenog prostora: od izlaska na ulicu, od javnih mesta... generalno, od svakom mesta na otvorenom, i na kom ima ljudi.

Lecenje, naravno, moze biti provedeno u okviru i neke druge psihoterapijske skole, ali se kognitivno-bihejvioralna pokazala kao najdelotvornija u slucajevima fobija. Kako bi ti bilo malo jasnije, evo ti jedan citat o tome kakav se postupak provodi u ovakvim slucajevima:

Citat
Sistematska desenzitizacija
Najpoznatija i najčešće istraživanjima proveravana tehnika BT je sistematska desenzitizacija (SD), čiji je autor Volpe. Namenjena je otklanjanju fobija, prvenstveno monosimptomatskih. Tehnika je eksperimenatalno utemeljena, a sastoji se iz tri komponente:
1. Uvežbavanje duboke mišićne relaksacije prema Jakobsonu - klijent zajedno sa terapeutom uvežvaba pojedine delove relaksacije, a zatim ih kod kuće dva puta dnevno sam praktikuje. Tako se postepeno usvaja veština opuštanja, do nivoa koji se procenjuje kao duboka mišićna relaksacija.
2. Utvrđivanje hijerarhije situacija koje izazivaju fobijsku anksioznsot, polazeći od najmanje zastrašujuće, do one koja je za klijenta najviše zastrašujuća.
3. Izlaganje klijenta zastrašujućim situacijama uživo ili u imaginaciji, polazeći postepeno od od najmanje zastrašujuće, do one koju klijent procenjuje kao najstrašniju. Prilikom izlaganja ili zamišljanja opasne situacije, od pacijenta se traži da se potpuno opusti, kako je prethodno uvežbao. Dakle, klijent umesto anksioznošću, na zastrašujući nadražaj reaguje telesnom opuštenošću.
Na sledeću situaciju u hijerarhiji se ne sme prelaziti dok se na prethodnoj ne postigne zadovoljavajuć uspeh. Racionalnost postupka je da se stanje duboke mišićne opuštenosti i anksioznosti međusobno isključuju. Terapija traje sve dok pacijent ne prestane da oseća strah pri zamišljanju scena koje su nekad izazivale najveći strah. Glavni deo terapije se odnosi na subjektivne emocionalne reakcije pacijenta, a ne na spoljašnje ponašanje. Pretpostavka terapije je da će promena emocionalnih reagovanja dovesti do promene ponašanja u realnim situacijama.
Važna pravila za pravilnu primenu tehnike su: postupnost, pravilno odabiranje situacija koje izazivaju anksioznost, izlaganje traje sve dok se anksioznost ne snizi na nivo pre izlaganja. Pored toga, pacijent pokušava da kvantitativno izrazi količinu svog straha.

edit:
posto agorafobija spada u anksiozne poremecaje, evo jos nekih tekstova koji bi mogli biti korisni:
http://forum.burek.com/index.php/topic,81785.msg4862556.html#msg4862556
http://forum.burek.com/index.php/topic,386669.0.html
« Poslednja izmena: 07. Feb 2009, 20:20:56 od B@mbin@ »
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1575
Zastava Spanija,Calpe(Alicante)
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
BlackBerry 8000
Tebi hvala a drogancetu zelim da nastavi sa droganciranjem ,jer nevidim zadovoljstvo u ismejavanju tudjih problema  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
Nema na cemu, i drugi put.  Smile

I nemojmo se vredjati, nije lepo.  Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 9046
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.63
mob
Alcatel One Touch
Tebi hvala a drogancetu zelim da nastavi sa droganciranjem ,jer nevidim zadovoljstvo u ismejavanju tudjih problema  Smile
    Nema na cemu,i drugi put... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4910
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
znam lika koji ima isti problem,lik je isparanoisan non stop,preporucicu mu tu metodu...
IP sačuvana
social share
tvrdji od hard core-a

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.072 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.