Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 18:28:43
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Djevojčica nije htjela jesti 10 godina  (Pročitano 889 puta)
09. Mar 2009, 21:27:26
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


useli se u moje srce,necu ti naplacivati kiriju...

Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 5530
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
mob
Nokia N95 8GB



Djevojčica Tia-Mae cijeli svoj život hranila se pomoću infuzije, jer je odbijala konzumirati hranu na uobičajen način. Unatoč pomoći mnogih stručnjaka te posjeti specijalnoj klinici u Švicarskoj, djevojčica je odbijala jesti, prenosi britanski Daily Mail.
Nedavno joj je majka ponudila jogurt te je ostala ugodno iznenađena kada je mala prihvatila. Djevojčica tako za ručak ima juhu te desert od sladoleda, a isto slijedi za večeru. Osim toga uglavnom jede mekanu hranu poput griza, različitih krema i moussea. Tijekom noći se i dalje hrani uz pomoć infuzije, no njezina majka nada se kako će kroz neko vrijeme početi jesti kao i njezini vršnjaci.

Rođena tri mjeseca prerano, s velikim razmakom između jednjaka i želuca,, Tia-Mae prvu godinu svog života provela je uglavnom u bolnici. No medicinski razlog za nemogućnost jedenja hrane nije postojao, a njezino stanje zbunjivalo je liječnike.

Njena obitelj nada se kako će nakon posljednjeg događaja djevojčica ipak početi jesti samostalno te da je više neće morati hraniti. Divno je vidjeti je kako jede samostalno. Sada cijela obitelj može zajedno ići na večeru. Nisam vjerovala da će se to ikada dogoditi , kaže njena majka te dodaje: Liječnici nam nisu mogli pomoći jer nisu poznavali njezino stanje. Bila sam prepuštena sama sebi bez ideje što da radim. No sada malim koracima napredujemo i puna sam optimizma.

Izvor:Pincom
IP sačuvana
social share
ako voleti znaci ziveti...onda voleti tebe znaci ziveti vecno....

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Ako si mi prijatelj ne razgovaraj sa mnom!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 9793
Zastava Mallevila
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
mob
Alcatel Mikajlo Pupin
pih... Smile
IP sačuvana
social share

Ko je nasadjivao ovu sikiru oca mu jebem?!
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
svasta .. pa zar i toga ima u danasnjem svetu
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


i sirom otvorenih ociju ne vidim nista...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 35384
Zastava Tamo negde
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
Nokia N95 8gb
U desetoj godini prvi put jela



LONDON – Desetogodišnja djevojčica Tia-Mae McCarthy iz Dorseta prvi je put pojela obrok, izvijestili su je britanski mediji. Djevojčica je cijelo desetljeće hranjena na cjevčicu jer je odbijala jesti na uobičajen način. Brojni stručnjaci koji su je pregledali ustanovili su da nema medicinskog razloga zašto ne bi mogla jesti.

Apetit joj je uspjela vratiti specijalizirana švicarska klinika, a nakon prvog jogurta uoči Božića, djevojčica je pojela puding, sladoled, šnenokle i griz. Njezina majka Sue McCarthy (44) kaže da je još uvijek povremeno navečer hrani na cjevčicu, kako bi u organizam unijela sve potrebne nutrijente, no obitelj se nada da ni to uskoro neće biti potrebno. – Nadam se da će se uskoro početi družiti s djecom i raditi sve ostale normalne stvari – kazala je njezina majka (A.

Izvor: Vecernji list
IP sačuvana
social share
"Vlast i vlasnistvo se mogu razdovjiti na izvesno vreme, ali nikako zauvek jer ce vlasnistvo, shvativsi koliko je razdvajanje bolno, odmah kupiti vlast ili ce vlast osvojiti vlasnistvo a time i bogatstvo."
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.18
mob
Apple iPhone SE 2020
Desetogodišnja devojčica po prvi put u životu počela da jede
Autor: Blic online | Foto:Daily Mail | 09.03.2009. - 17:33

Tia Me Mekarti (10) iz Bornmauta u Dorsetu počela je da jede i pije po prvi put u životu nakon što je pobedila neobjašnjivu averziju prema hrani, piše "Dejli Mejl".


Mala Britanka je čitavu prvu deceniju svog života primala neophodne hranjive materije preko cevčice. Ipak, počevši sa nekoliko eksperimentalnih kašičica jogurta, ona je uspela da se privikne i sada uzima mlečne i kremaste deserte, sladoled, supu od paradajza, krem od jaja i griz.
Njena majka Su (44) oduševljena je njenim napretkom.
"Predivno je videti je kako jede. Sada možemo izaći na večeru u restoran. Za nju uzmem mali tanjir supe i ona sedi i jede sa mnom i mužem. Umesto pudinga, ona uzme sladoled ili krem od jaja. Još za Božić jela je samo po koju kašičicu jogurta, a sada je tu čitava lista stvari koje može da pojede. Nisam mislila da će se ovo ikad dogoditi", rekla je Su Mekarti.

Tia Me je rođena tri meseca pre vremena, sa velikom prazninom između jednjaka i stomaka, i prvu godinu života provela je uglavnom u bolnici. Operacija je otklonila njen medicinski problem, ali je ona nastavila da odbija hranu iako više nije bilo nikakvog razloga zašto ne bi mogla da jede ili pije.
Očajnički pokušavajući da pronađe lek, Su Mekarti je odvela ćerku u austrijsku kliniku specijalizovanu za takve poremećaje. Tamo je Tia Me izgladnjivana tokom pune tri nedelje, ali to je dalo malo rezultata - devojčica je samo omršavila i razbolela se.
Kad je porodica otputovala u Španiju, Tia Me je odjednom sama pokazala interes da isproba raznu hranu. Majka joj je dala jogurt i bila iznenađena kad je ova prihvatila.
Postepeno su joj predstavljani drugi ukusi. Devojčicin meni sada se sastoji od dve čaše jogurta za doručak i supe i sladoleda za ručak i večeru.
Su Mekarti se nada da će Tia Me uskoro pristati da proba puding od pirinča.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Нису нас сломиле ове тешке године...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12392
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.63
mob
Nokia 1100
 Smile Smile
IP sačuvana
social share
у суштини,овај документарац је за зле људе,нацисте,геноцидни шљам и сличне креатуре...кокота,топла препорука за тебе Smile
од мене ...нула испод земље
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 61231
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
To je ženska tvrdoglavost
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 18:28:43
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.