Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 18:30:17
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dizel motor na jestivo ulje :)  (Pročitano 25670 puta)
Ucesnik diskusija


nisam lep,al sam zato neodoljivo glup

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 83
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 31.0
mob
SonyEricsson k800
Pa sigurno da jeste,ali ja zelim da saznam koje su mane koristenja jestivog ulja pa mi je zbog toga bitno da budem siguran da u ulju nema nekih drugih primesa pa ako se nesto desi znacu da je zbog ulja a necu sumnjati u sto drugih sitnica. Ako se ispostavi (kao sto se nadam) da za desetak hiljada kilometara nebude posledica po motor potrazicu i ja to koristeno ulje jer se sigurno moze nabaviti daleko jeftinije
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Windows 7
Browser
Chrome 36.0.1985.143
evo uputstvo sa jednog drugog foruma sta treba uraditi da se nesmetano trosi zejtin

"Ja nisam agronom ali sam procitao da je prinos toliki koliko sam ti napisao. Pa nece Nemac da se zeza sa hektarom zemljista da bi dobio tu malu litrazu. Ovde je momentalno litar rafinisanog ulja od repice 1.15 eura.
Elem,
da bi dizel motor mogao sa lakocom da trosi jestivo ulje treba uraditi nekoliko zahvata.
Kao prvo treba prosiriti dovosni vod,kod mene na kolima je bio 6mm unutrasnji precnik a sada je 10.
kao drugo,vadi se sito iz rezervoara.
Kao treca,stavlja se pred filter na dovod goriva pre no sto udje u izmenjivac toplote.
Kao cetvrto,nakon sto gorivo ( citaj ZEJTIN ) izadje iz izmenjivaca toplote ulazi u jedan elektricni grejac. Taj elektricni grejac ce grejati gorivo onoliko dugo sve dok kz izmenjivaca toplote ne pocne da dotice zagrejano gorivo. Temperatura zagrejanog goriva je 75 stepeni celzijusa.
Ovako zagrejano gorivo pre no dodje do brizgaljki ulazi u klasican filter.
Povratni vod je NEPROMENJEN. Ima varijante da se i povratni vod tzv ZATVORI tako da gorivo kruzi. Ovo se radi ako se ne ugradjuje grejac.
Inace grejac se i ne mora ugraditi ako motor ima tzv PREDKOMORE.
Neko je spomenuo varijantu sa dva tanka. U jednom je dizel a u drugom zejtin. To je tacno ali NIJE APSOLUTNO TACNO da se ta dva fluida u neko doba mesaju. Takav motor se startuje na dizel a kada nabije radnu temperaturu ili manuelno ili pak automatski ce preci na zejtin. Ovaj sistem takodje ima i funkciju ispiranja sistema i upotrebljava se kod commonrail ili tdi motora. Za ovo motoore potrebno je takodje ugraditi i posebnu pumpu visokog pritiska.
Ja vozim vec skoro pa ce biti 80000 km na cisti zejtin. Dojadile mi price moze ne moze pa sto velim ajde sam da probam. Ako valja za hranu valja i za voznju.
To da se kao lepi glicerin ili da mu smeta so su apsolutno netacne price.
Najveca svetska mafija ili ako bolje odgovara naftna industrija je plasirala kao bio dizel da bi kao fol izasla u susret zelenima. Pa sta je tu bio kada se upotrebljava metan, kausticna soda......
Ovaj tzv dizel ume i da gumice nagriza tako da apsolutno nije pouzdan.
Nadam se da sam koliko toliko uspeo da pojasnim kako se to vozi na zejtin.
Ne treba da pominjem da motor apsolutno treba da je intaktan,da su dizne besprekorne, da je pumpa  visokog pritiska takodje u redu.
Ja inace prvog maja krecem na put od skoro 3000 km brodom. U pitanje je jedrilica. Sobzirom da sam limitiran vremenom necu moci da cekam povoljne vetrove vec cu svo vreme ici motorom. Za ovaj put sam spremio 1300 litara cistog zejtina i jedno 20 litara benzina za agregat. Ni jedan jedini litar dizela.

I jos nesto. Ko god hoce moze da dodje da mu pokazem sta sam uradio. Nista nije tajno.Nema lazi nema prevare. Ja ovo sve ne pisem na osnovo necega sto sam cuo vec na osnovu licnog iskustva. Zejtin NISAM koristio i sipao u krs motor vec u NOV motor. Nakon 65000 km motor je rasturen da bi se upravo videlo da li ima ikakvih tragova habanja. Servis nije mogao da konstatuje nikakvu anomaliju. Pumpa je skinuta i stavljena na ispitni sto. Iste je parametre davala kao pred samu ugradnju.
Zejtin da li on bio od suncokreta,uljane repice,kikirikija NEMA VEZE.
Podjednako dobro ga motor sagoreva.

Jos uvek je razlika u ceni koliko toliko ajd da kazem velika da se za duzi put isplati."
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 174
OS
Windows
Browser
Chrome 36.0.1985.143
Kod mene u selu 90% traktora se voze na zejtin. Problem je jedino u tome sto mirise pomfrit, pa se u njivi brzo ogladni.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


nisam lep,al sam zato neodoljivo glup

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 83
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 31.0
mob
SonyEricsson k800
Meni nekako vise mirise na palacinke,al u pravu si proradi glad  Smile
Sto se tice ovoga sto je SEZ napisao taj grejac mozda nebi bilo lose napraviti zbog zimskih uslova,ali u ovom periodu nesmetano radi i bez njega.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Chrome 36.0.1985.143
ne neđoh onog sa golfom 2.

Godinama vozi Mercedes na "staro" ulje iz friteze

Kemijski tehničar Zoran Gajdarov (40) u svoj auto Mercedes 200 D toči ulje iz friteze još od 2001. godine. Ovaj način uštede mogu podnijeti 'dizeli'



Ulje u kojem se pohalo meso nije baš dobro jer ima previše mrvica, ali je ono u kojem su se pekle čiste lignje briljantno. Osim zbog ekonomske situacije, želio sam isprobati i alternativna goriva, a ulje iz friteze pokazalo se odličnim. Važno ga je samo kroz gusto sito dobro procijediti od svih mrvica, ispričao je Zoran Gajdarov (40) iz Krapine. U svoj Mercedes 200 D, star 28 godina, ljeti toči čisto ulje, a zimi ga miješa s pola rezervoara dizela. Budući da ima dobrog prijatelja koji ima restoran, nije mu problem nabaviti staro ulje koje više nije za uporabu.
- Platim mu piće, a on mi da ulje. Uza svoj Mercedes, ulje iz friteze testirao sam i na Citroënu XM-u, Peugeotu 305 te Mercedesu 300 D. No ovaj način uštede mogu podnijeti dizel-motori proizvedeni do 1997. godine - kazao je Zoran.

24satahr





Prošao čitavu planetu u vozilu na pogon ulja iz friteza

Britanac Endi Peg, ekološki osvešćeni avanturista, završio je juče put oko sveta u starom autobusu koji pokreće upotrebljeno ulje za prženje



Peg (36) skupljao je ulje iz friteza na putu tokom kojeg je prešao 30.000 kilometara kroz 25 zemalja, za volanom 22 godine starog školskog autobusa prepravljenog da umesto benzina koristi kuhinjske masnoće.
Autobus ima rezervoar za ulje od 1.200 litara i odgovarajući sistem filtriranja, kao i solarnu ploču na krovu. Avanturista je krenuo iz Velike Britanije 29. septembra 2009. s namerom da dokaže mogućnosti koje pruža recikliranje. Endi Peg se vratio juče na mesto sa kojeg je krenuo na putovanje na kojem je sreo američku novinarku Kristinu Amon, koja je želela da o njemu napiše članak. Peg i Amon su se zaljubili i zajedno završili putovanje.
Peg objašnjava da mu nije bilo teško da pronađe ulje za prženje, a ni popravke starog vozila mu nisu bile problem. Par je uspešno prošao i delom Pakistana gde su česti napadi na putevima.
Nije sve, ipak, bilo tako jednostavno - u Indiji je Peg uhapšen, zbog sumnje da je povezan s terorizmom, pošto je koristio satelitski telefon. Proveo je sedam dana u zatvoru, platio visoke troškove suđenja i morao da čeka šest meseci do zaključenja istrage. Ovaj avanturista ili ludak, kako vam drago, ranije je uspešno završio ekološko putovanje iz Britanije do Malija, i to u kamionu koji pokreće kakao maslac!

polovniautomobili
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


nisam lep,al sam zato neodoljivo glup

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 83
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 31.0
mob
SonyEricsson k800
Tako ce za koju godinu da stoji i moja slika  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Chrome 36.0.1985.143
i za motor i za telo i za frizuru   Smile
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 18:30:17
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.106 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.