Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 02:30:41
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Divne kosti  (Pročitano 1436 puta)
05. Mar 2010, 14:55:41
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
Žanr: drama, fantazija, triler
Trajanje: 135 min.
Premisa: Priča o jednom životu i onom što dolazi posle...

Glavne uloge:   
Sirša Ronan (Saoirse Ronan), Mark Valberg (Mark Wahlberg), Rejčel Vajs (Rachel Weisz), Džejk Abel (Jake Abel), Stenli Tuči (Stanley Tucci), Suzan Sarandon (Susan Sarandon), Majkl Imperioli (Michael Imperioli)



Scenario:   
Fren Volš (Fran Walsh), Filipa Bojens (Philippa Boyens)

Režija:   
Piter Džekson (Peter Jackson)



SINOPSIS

Film "Divne kosti" bazira se na priči o Suzi Samon, koja je imala tek 14 godina kada je u decembru 1973. ubijena na povratku iz škole. Posle svoje smrti, ona nastavlja da posmatra svoju porodicu, dok je njen ubica na slobodi. Zarobljena u čudesnom i misterioznom prelaznom svetu, Suzi će shvatiti da mora da izabere između svoje želje za osvetom i žudnje da se njeni voljeni oporave i nastave normalno da žive. Ono što počinje kao šokantno ubistvo pretvoriće se u napeto i vizuelno inovativno putovanje kroz veze sećanja, ljubavi i nade, sve do iznenađujućeg i emotivnog raspleta.

O FILMU

Zasnovan na proslavljenom bestseler romanu Alis Sibold, a u režiji oskarovca Pitera Džeksona, film donosi na veliki ekran zvezdanu glumačku ekipu: Marka Valberga (nominovan za Oskara) i oskarovke Rejčel Vajs i Suzan Sarandon, a njima se pridružuju Stenli Tuči, Majkl Imperioli i nominovana za Oskara Sirša Ronan u ulozi Suzi Samon.

Godine 2002. objavljen je roman koji je preko noći postao klasik našeg doba i osvojio srca čitalaca i kritičara širom sveta. Drugi roman Alis Sibold, "Divne kosti", na prvi pogled je mračna krimi-priča o jezivom nestanku i ubistvu obične devojčice iz predgrađa. Međutim, to je priča o smrti, prepuna neočekivanog svetla, lepote i nade.

U srcu knjige nalazi se dirljivo iskrena, duhovita i hrabra Suzi Samon, koja, nakon što je premlada napustila ovaj svet, posmatra žive iz misterioznog ličnog carstva, gde može da ima sve što poželi ili zamisli, osim da se vrati onima koje voli. Dok se njena porodica bori s ogromnom patnjom i sve većom frustracijom jer policija ne uspeva da reši zločin, Suzi će pokušati da usmeri svog oca ka otkrivanju identiteta svog ubice.

Među milionima čitalaca koji su istog trenutka bili oduševljeni pričom Suzi Samon i potragom njene porodice za pravdom bio je i jedan od danas najmaštovitijih reditelja - Piter Džekson. "Roman Alis Sibold jedna je od onih sjajnih knjiga kod kojih ne znate šta da očekujete; to je teška, uzbudljiva i emotivna priča. Meni kao reditelju to je strašno interesantno", kaže on.

Veliki deo izazova adaptacije ovog romana u filmsku priču bio je kako predstaviti najvažniju lokaciju romana - mesto koje Suzi naziva "negde između". Od samog starta Džekson, Volš i Bojensova želeli su da Suzina predstava zagrobnog života bude potpuno lična i specifična za njeno razumevanje. Želeli su da to prevaziđe religiozne okvire i tradicionalno zamišljanje neba, i da umesto toga reflektuje Suzin unutrašnji svet i emotivni život.

Suzin prelazni svet sastoji se od miksa lepote koja oduzima dah i zastrašujuće tame; pruža utehu, ali je i tužan; divan je i čudan, ali je duboko povezan s događajima koji se odvijaju na Zemlji. Džekson ističe: "Ova priča je i triler, a g. Harvi (ubica mlade Suzi) je fascinantan lik jer je on sasvim običan čovek. On kosi travnjak, razgovara s komšijama, zna koliki je značaj pojave, i Suzi počinje da se pita da li će ovaj čovek zaista uspeti da se provuče s ubistvom".

Centralni lik cele priče je 14-godišnja devojčica koja je ubijena i koja se nalazi u eteričnom limbu, Suzi Samon. Ispostavilo se da je pronalazak prave glumice za ovu ulogu bio najveći izazov. "Na kastingu se pojavio veliki broj tinejdžerki koje su već imale spremljenu filmsku personu", komentariše Džekson, "međutim, za Suzi smo želeli nešto potpuno suprotno, hteli smo nekoga ko će odavati utisak potpuno obične i stvarne 14-godišnjakinje". "IpakS, nismo očekivali je da će naša tinejdžerka biti iz Noristauna u Irskoj - Sirša Ronan, najpoznatija po ulozi u filmu 'Pokajanje'".

"Sirša ima prirodan instinkt za dramu", kaže Džekson. "Veoma je inteligentna, sveža i izuzetno originalna. Ona je rođena glumica, a to se retko viđa. Pored toga s njom je bilo i uživanje raditi". Ronanova je neustrašivo uplovila u ulogu koja je zahtevala ogroman psihički i emotivni napor od nje kao glumice, nešto u čemu, kako sama kaže, ne bi uspela bez podrške filmadžija.

Možda će delovati ironično, ali za vreme produkcije, Ronanova se najviše zbližila s glumcem Stenlijem Tučijem, koji igra Suzinog hladnokrvnog ubicu. "Naše zajedničke scene bile su toliko napete, da smo morali da budemo opušteni jedno s drugim", objašnjava Sirša. "A najbolje je bilo to što smo se zaista dobro slagali. On ima svoju decu, tako da znam da mu nije bilo prijatno da snima one scene. To što sam znala da je stvarno dobar čovek mnogo mi je pomoglo."

Za ulogu Džeka, Suzinog oca, filmadžije su izabrale Marka Valberga. Džekson je bio uzbuđen što će Marku dati priliku da igra porodičnog čoveka, kakav je i privatno. "Ovo je film o ljubavi i jedna od najsnažnijih veza u filmu je ona između Džeka i Suzi, oca i ćerke", kaže Džekson. "Džeka preplavljuje osećaj neuspeha jer nije bio tu kad je Suzi bio najpotrebniji – a Mark poseduje tu mušku energiju koja je savršena za ovu ulogu. On je zaštitnički nastrojen, ali je takođe i veoma ranjiv. U Marku sam prepoznao sve ono što znam da bih i ja osećao u Džekovoj situaciji".

Emocije su skoro preplavile Valberga dok je pokušavao da se stavi u Džekovu poziciju. "Zaista sam pokušao da živim kao Džek i jednostavno mi je slomio srce", priznaje Mark. "Počeo sam da pratim vesti, i kad bih video porodične tragedije, zapitao bih se kako se roditelji osećaju. To nije baš bilo zabavno, ali se meni kao glumcu veoma isplatilo".

U ulozi Suzine majke, Abigejl, našla se Rejčel Vajs. "Abigejl nije sentimentalan lik", kaže Džekson. "Ona je žena koja pokušava da održi porodicu na okupu, a u isto vreme želi da ostane pribrana. Rejčelin izazov je bio da odglumi ženu koja iz sebi znanih razloga odlučuje da napusti porodicu onda kada im je najpotrebnija. Ona mora to da učini tako da zadrži simpatije i razumevanje publike, što nimalo nije lak zadatak. Mislim da je Rejčel to u potpunosti uspela i ona je za mene, kao reditelja, potpuno otkrovenje jer je izvanredna glumica".

Porodica Samon ima još jednu veoma važnu žensku figuru, a to je baka Lin, koju je maestralno odigrala Suzan Sarandon. "Suzan je veoma duhovita, a tako je baka Lin i zamišljena da bude, jer je ona neko ko ih stalno podseća da i posle velike tragedije treba nastaviti sa svojim životom i da je taj život prepun humora", kaže Džekson. Bojensova dodaje: "Baka Lin je fantastično stvorenje, neumesna, nečuvena žena koja ima fenomenalnu energiju i sposobnost da odmah pronikne u srž problema. Suzan je sjajno odigrala ovu ulogu jer je ona pametna žena i njen smisao za komediju je besprekoran".

"Baka Lin je verovatno celog života bila alkoholičar. Ona i puši. Mislim da nisam izgovorila nijednu rečenicu, a da u ruci nisam imala cigaretu i piće", komentariše Sarandonova. "A sjajna je zato što je toliko jaka i što je kompletni egocentrik. Ona kaže ono što svi drugi misle, ali nemaju hrabrosti da izgovore. Ne brinu je osećanja drugih ljudi. I zbog svega toga, ona je jako zabavna".

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Safari 4.0.249.89
mob
HTC One
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Život je polno prenosiva bolest

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19322
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
mob
HTC Sensation
Video sam da ima i knjiga da se kupi sa ovim naslovom,sigurno je bolja od filma...a to i nije tako tezak zadatak!  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 02:30:41
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.072 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.