Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Direktor ukinuo domać zadatak  (Pročitano 7198 puta)
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.75
Sta sam izvrdao? : ))
Za mene je to Mars Projekat!  ; )

P.S. U stvari, ideje VP-a su super, ali iz nekog razloga se tesko plasiraju ljudima! Da li zbog nemanja sredstava ili sta, mislim da je to u pitanju.
« Poslednja izmena: 12. Jan 2012, 21:40:41 od 85Kristal »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Nisam mudar, samo tiho pricam

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 16.0.912.75
mob
Nokia 6220
A jel bi ti dao da te operise hirurg koji nikad nije polagao ispite ni jurio uslov, ali je inace veoma kreativan i kul tip?  Smile
IP sačuvana
social share
Баш још једна бенефиција тренирања у јавности, поред очитих бенефиција по физичко здравље, је управо развијање курцобоље за мишљење других...
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.75
A jel bi ti dao da te operise hirurg koji nikad nije polagao ispite ni jurio uslov, ali je inace veoma kreativan i kul tip?  Smile
Ne razumem!?

Mislim da me nisi razumeo o cemu sam pricao.

Ocene, uslovi, domaci zadaci itd nisu merilo da ce neko nesto da nauci, "ovlada materijom" : ) Pogotovo u danasnje vreme....odes kod doktora, on ti kaze "moramo da ti vadimo bubreg". Ti sad ne znas da li bubreg zaista mora napolje ili hoce da ti uzme lovu. To je problem. Sve je na prodaju, a uspeh se ne garantuje.

Ne moze se ocenjivati znanje kroz ocene!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma

аватар не чини човека

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 61642
Zastava Beograd
OS
Linux
Browser
Mozilla Firefox 12.0a1
mob
Nokia C5-00
Ocene, uslovi, domaci zadaci itd nisu merilo da ce neko nesto da nauci, "ovlada materijom" : ) Pogotovo u danasnje vreme....odes kod doktora, on ti kaze "moramo da ti vadimo bubreg". Ti sad ne znas da li bubreg zaista mora napolje ili hoce da ti uzme lovu. To je problem. Sve je na prodaju, a uspeh se ne garantuje.

Ne moze se ocenjivati znanje kroz ocene!

Градиво се мора знати!
IP sačuvana
social share

Прочитајте: Кућни ред Најчешће постављана питања
You can be addicted to a certain kind of candy...
    
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Nisam mudar, samo tiho pricam

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 16.0.912.75
mob
Nokia 6220
A jel bi ti dao da te operise hirurg koji nikad nije polagao ispite ni jurio uslov, ali je inace veoma kreativan i kul tip?  Smile
Ne razumem!?

Mislim da me nisi razumeo o cemu sam pricao.

Ocene, uslovi, domaci zadaci itd nisu merilo da ce neko nesto da nauci, "ovlada materijom" : ) Pogotovo u danasnje vreme....odes kod doktora, on ti kaze "moramo da ti vadimo bubreg". Ti sad ne znas da li bubreg zaista mora napolje ili hoce da ti uzme lovu. To je problem. Sve je na prodaju, a uspeh se ne garantuje.

Ne moze se ocenjivati znanje kroz ocene!
Da, ali te u zivotu kad-tad ceka stres, bar dok ne steknes rutinu u obavljanju posla, zato deca i moraju da budu spremna da se izbore sa stresom.  Mislim da su mnogo veci problem ambiciozni roditelji koji kaznjavaju dete ako dobije 5-.  Sto se tice tog bubrega, to je problem kapitalizma uopste, nije vezan za obrazovanje.
IP sačuvana
social share
Баш још једна бенефиција тренирања у јавности, поред очитих бенефиција по физичко здравље, је управо развијање курцобоље за мишљење других...
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.75
Naravno, pitanje od milion dolara je "kako resiti (regulisati) stres?"  Odgovor, po meni je-tehnologija, potreban ali ne i dovoljan uslov. : )

Rutina nije garant da ces imati manje stresa na poslu, jer "sto je vece ostrvo znanja, to je veca obala neznanja".

Stres u danasnje "moderno" doba je problem svih problema. Svaka ljudska patnja je povezana sa stresom.

Iz nekog razloga stres se forsira. Ne znam koliko je pametno "privikavati" decu na stres.
« Poslednja izmena: 12. Jan 2012, 22:10:56 od 85Kristal »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.60

Ne moze se ocenjivati znanje kroz ocene!
Ne mora ali moze. Ocena nije merilo znanja ali ta ocena ima svoju svrhu u tome da tera ucenika na rad kao i  to da podstice kompetativnost. Da znas koliko je smesan sistem opisnog ocenjivanja ne bi tako pricao...

Taj domaci zadatak o kome se prica ovde takodje tera na rad i sluzi da deca u pocetku steknu neku radnu naviku koja im sluzi kasnije u zivotu. Nista nije bezveze u skoli pa ni to...
« Poslednja izmena: 12. Jan 2012, 22:10:02 od marko 284 »
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
@kristal

Prvo,ne bih rekao da se kod nas forsira model da budes "isti medju istima" ili pion drzave. Jer da uce,video bi razliku.  Smile Video disciplinovanu  sredjenu decu(a i drzavu),a ne gomilu prasaca koji se valjaju u alkoholu i drogama, dolaze u skole u cemu oce,kad oce,kako oce i nemaju pojma ni o cemu sto ih uce,ali zato znaju napamet sve druge gluposti.Takodje smo,u odnosu na mnoge druge nacije i njhove skole,prilicno liberalni - nema uniformi,nema ucenja himne,o stranoj istoriji ucimo cak i vise nego o svojoj,nema zastava i obelezja po ucionicama(kao u Americi,na primer),i slicnog...Tako da mozda jeste tako u globalu,odnosno u vecini drzava sveta.Ali ne bih rekao da smo mi u toj vecini.

Drugo,ne razumem sto ti smetaju Ivica i Marica i fraze kojima se deci objasnjavaju neke stvari.
Bajke i price najpre podsticu mastu(ne samo onu "tupavu" mastu,nego uopste,kreativnost),a obicno imaju i pouke.Ja evo,kad god se prica o svinjskom,pticjem,tigrovskom,krokodilskom... gripu  Smile,uvek se setim price o decaku koji je vikao "Vuk!".Dakle,one sluze da decu nauce nekim zivotnim stvarima jos od malena,a istovremeno razviju kreativnost.

Sto se prica o rodama tice,ne vidim ni zasto ti to smeta,jer je to nesto prolazno i bezazleno.To je analogno stvarima koje se kazu deci kada neko umre.Mislim,ti probaj da objasnis detetu(koje je jos isuvise malo da skapira) zasto je umro covek,odnosno da su mu "prestale zivotne funkcije".Pa da vidis kako ce to da izgleda."A zasto su prestale? A kako? A gde? A gde ce da ode? A dokle ce da ostane? "
Jednostavno,bre,  Smile  Smile postoje razlozi sto se neke stvari pricaju ili predaju deci. Da,kad je malo,mislice da ga je donela roda,a da je deda otisao na "dug odmor".Vremenom,skapirace da je rodjeno tako sto su njegovi roditelji imali odnos,a deda je prosto... umro.Ali nece imati traume od toga,jer ce tada vec proci godine.I ne znam sta je u tome zlokobno,nazadno,stetno,ili sta vec...

Buducnost ce biti mnogo drugacija od situacije koju imamo danas (ovo pisem na osnovu predvidjanja futurista i drugih osoba kompetentnih za ovu oblast).

Kada ljudi nauce da predaju svoj ego u zamenu za razmenu ideja, to ce biti pocetak stvarnog napretka covecanstva, korak dalje u evoluciji. Da li to ocekivati od politicara i njihovih tutora? Tesko.

S ovim se potpuno slazem.Ne hajem mnogo za futurizam i "futuriste"(i slicne - "avangardiste","inovatore" i ostale...) ,jer su to uglavnom ljudi bez razuma i osecaja za meru,ali se slazem sa navedenim,i dodajem da,obrni okreni,saberi oduzmi,u stvari nismo nista napredovali (po "ukupnom rezultatu") od mracnog doba.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
Sta sam izvrdao? : ))
Za mene je to Mars Projekat!  ; )

P.S. U stvari, ideje VP-a su super, ali iz nekog razloga se tesko plasiraju ljudima! Da li zbog nemanja sredstava ili sta, mislim da je to u pitanju.

шта знам...кад читам твоје постове имам утисак као да читам жака фреска преведеног на српски Smile
али...можда је  само до мене... Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

I Templari c'entrano sempre.

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 32002
Zastava Младеновац
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.75
Dobar potez. Svaka čas.
IP sačuvana
social share
Let me tell you something you already know. The world ain't all sunshine and rainbows. It's a very mean and nasty place and I don't care how tough you are it will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me, or nobody is gonna hit as hard as life. But it ain't about how hard ya hit. It's about how hard you can get hit and keep moving forward. How much you can take and keep moving forward. That's how winning is done! Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.101 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.