Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Direktor CIA za vreme Klintonove Administracije i prvi mandat Busha Djordj Tenet  (Pročitano 1383 puta)
15. Sep 2007, 22:04:00
Clan u razvoju


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 36
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
mob
Samsung D-900
Djordj Tenet - Ko je on i dali je zaista Cistokrvni Siptar kako kruze glasine?
« Poslednja izmena: 15. Sep 2007, 22:04:46 od Hris69 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
Nokia 
Grešni obaveštajac

   DŽordŽ Tenet

Glavni krivac za neuspehe i propuste CIA, tokom godina i meseci pre terorističkih napada 11. septembra 2001. na Njujork i Vašington, jeste bivši direktor agencije Džordž Tenet, zaključak je izveštaja generalnog sekretara CIA, koji preporučuje disciplinske mere protiv Teneta.
Na pleća Teneta svaljuje se odgovornost što se na vreme nije obračunao s krvnim neprijateljem SAD, i uprkos tome što je još 1998. tvrdio da je Amerika u ratu, nikada nije iskoristio svoja ovlašćenja da napravi odgovarajuću strategiju
za borbu protiv Al Kaide. Napominje se i njegova nespremnost ili nesposobnost da izradi celovit plan za borbu protiv terorizma.
Nekadašnji prvi čovek CIA je, kako se i očekivalo, odbacio kao pogrešne mnoge zaključke izveštaja tvrdeći da je "energičan" plan za borbu protiv terorizma postojao i pre 11. septembra. Bivši visoki zvaničnici CIA, kažu da je Tenet bio dobar navijač, ali ne i dobar lider.
Tenet je u CIA proveo punih sedam godina i time postao drugi direktor agencije u istoriji SAD po dužini staža. Iz "ličnih razloga" 2004, podnosi ostavku na mesto direktora CIA, kada je njegov prijatelj Buš izjavio da je Tenet obavio super posao za Ameriku, da mu je bila čast sarađivati sa njim i da žali što je otišao. Iako su Tenetu, kao direktoru CIA, odavali velike zasluge za svrgavanje talibanskog režima u Avganistanu, kuđen je zbog pogrešnih analiza o navodnom prisustvu oružja za masovno uništenje u Iraku, što je izazvalo početak invazije na tu zemlju 2003. godine
Džordž Tenet je rođen 5. januara 1953. u državi Njujork u porodici grčkih imigranata. Sa svojim bratom Bilom, još kao dete je zarađivao džeparac radeći u porodičnom restoranu. Pre angažmana u CIA, kažu, bio je izvrstan profesor diplomatije na Džordžtaun univerzitetu, gde je i diplomirao 1976. Samo dve godine kasnije, magistrirao je na Kolumbijskom univerzitetu na predmetu za međunarodne i inostrane odnose. Bio je direktor za istraživanja na Helenskom institutu, radio je u Senatu američkog kongresa, a u vreme administracije Bila Klintona bio je obaveštajni direktor u Savetu za nacionalnu bezbednost. Potom ulazi u tim Džordža Buša, koji ga 1997. imenuje za čelnog čoveka CIA. Vojni rok nikada nije služio.
U braku je sa Stefani Glakas - Tenet, sa kojom ima sina Džona Majkla. Dobitnik je medalje slobode koju mu je dodelio lično Buš. Memoare "Centar oluje: Moje godine u CIA", koje je objavio u aprilu 2007. jedna su od najprodavanijih knjiga u Americi te godine. Ivana Šundić - Mihovilović

Izvor: Danas 24.8.2007.

E sad koliko je verovati Danasu, to je diskutabilno. A možda je i Albanac iz Grčke.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 36
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
mob
Samsung D-900
Ja sam cuo da je on smenjen od Busha zato sto je navodno krio strateske informacije kad je napadnut Irak da bi napravio da Dzordz Bush izgleda neuspesan da bi poboljsao Klinitonovu(AL Gor) izbornu kampanju naravno zato sto je Klintonov igrac ali nije im uspelo Bush je pobedio na izbore i zatim razresio Tennet sa duznosti. A suska se da je on nagovorio Klintona da USA zastane cvrsto iza Kosovo i bombarduje Srbiju 1998. Opasne stvari ce se desavati u buduce ako je Ovaj stvarno Sipac jebali ste Jeza ali ako je Grk onda smo mi najebali  Smile
« Poslednja izmena: 16. Sep 2007, 04:05:01 od Hris69 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
šipac ili ne ako voli lovu isto namse vata
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
Nokia 
Ja sam cuo da je on smenjen od Busha zato sto je navodno krio strateske informacije kad je napadnut Irak da bi napravio da Dzordz Bush izgleda neuspesan da bi poboljsao Klinitonovu(AL Gor) izbornu kampanju naravno zato sto je Klintonov igrac ali nije im uspelo Bush je pobedio na izbore i zatim razresio Tennet sa duznosti. A suska se da je on nagovorio Klintona da USA zastane cvrsto iza Kosovo i bombarduje Srbiju 1998. Opasne stvari ce se desavati u buduce ako je Ovaj stvarno Sipac jebali ste Jeza ali ako je Grk onda smo mi najebali  Smile

Ja ne verujem da su SAD prijatelj bilo kome iz bivše Jugoslavije. Oni samo traže razlog da okupiraju što više, da naprave svoje vojne baze i da destabilizuju domaćina kako bi ostali što duže. Bojim se da ako dođe do podele Kosova može doći i do podele Makedonije, Crne Gore i BiH. Ali nisam sigurna da bi u slučaju takvog scenarija Makedonija imala oslonac u SAD, kao što ga ni Srbija od početka nije imala. Zato sam i pitala kolika je danas dijaspora iz Makedonije jer su oni jedini na čiju pomoć bi mogli da računate.
« Poslednja izmena: 16. Sep 2007, 11:13:59 od simijon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3484
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
ma dajte ta amerika je mala preozbiljna drzava da bi bombardovala Srbiju samo sto je neko s siptarskim porijeklom tako trazio...
ta drzava gleda svoj vlastiti interes i dole je zbog sebe a ne sto je neki amer siptarskog porjekla tako htjeo Smile
IP sačuvana
social share
An elderly Albanian couple is sitting in their dark flat in Pristina. The electricity is out, yet again, and they are sitting in front of a blank television, lights out, food beginning to rot in the refrigerator which isn't running, no hot water, and certainly no cooking to do. They are just sitting there, wondering what to do next when all of the sudden, the crackle of electricity is heard when the lights begin to flicker. The television comes to life, the hum of the refrigerator can be heard and the water heater starts up.

The old man looks at his wife and says „Honey, get my gun. The Serbs are back.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 36
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
mob
Samsung D-900
Ja mislim da Amerikanci zele sto vise i vise svojim bazama biti blizu Rusije  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.