Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 00:53:30
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dinkić ubija vojsku!  (Pročitano 2714 puta)
06. Jun 2006, 13:14:33
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
Apple iPhone SE 2020
Obren Joksimović, direktor Fonda za reformu Vojske


BEOGRAD - Direktor Fonda za reformu sistema odbrane Obren Joksimović optužio je juče Vladu Srbije, a pre svega ministra finansija Mlađana Dinkića, za opstrukciju rada i neovlašćeno otuđivanje vojne imovine u Srbiji! Joksimović je optužio Vladu Srbije da "krčmi imovinu vojske", i dodao da "neko u Srbiji" očigledno ima želju da uništava sistem odbrane! Direktor fonda ocenio je da je reč o "aferi decenije, ako ne i stoleća".
- Na osnovu zaključaka Vlade Srbije otuđen je deo vojne imovine, i to bez ikakve nadoknade! Pogledajte Vojno-tehnički institut, koji je mogao da isplati gradnju 400 stanova za Vojsku, a dat je potpuno besplatno policiji! Objekat Banjički vis, vredan 44 miliona evra, poklonjen je BIA! Pa, gde to ima?! Ima još niz vojnih objekata u Srbiji predatih policiji i BIA, verovatno radi pravljenja policijske države! Zgrada u Nemanjinoj u Beogradu data je za pravosuđe, deo vojnog aerodroma u Nišu uzet je bez nadoknade... Kao da neko ima potrebu da uništi sistem odbrane u zemlji, valjda da bi gradio policiju, mada ne znam koja se to država na svetu brani policijom. Bojim se da je afera koja se nazire o oduzimanju vojne imovine najveća do sada! Izazivam Dinkića, koji želi sve živo da kontroliše, da otkrije da li je to afera decenije, možda stoleća - rekao je Joksimović.
Koštunica mi obećao
Joksimović je dodao da je Fond imao dobru saradnju sa državnim organima Crne Gore, ali "malu ili gotovo nikakvu" sa Vladom Srbije!
- Za to su direktno krivi Dinkić i Ministarstvo finansija! Umesto da Fond raspolaže vojnom imovinom i rešava probleme Vojske, Vlada Srbije je odlučila da tom imovinom raspolaže Direkcija za imovinu Srbije. Bilo je veliko razočaranje za mene kada sam saznao za to, iako mi je premijer lično obećao da će Fond profunkcionisati - precizirao je Joksimović. On je dodao da je zbog problema u radu Fonda 22. marta održan sastanak u Vladi, na kome su bili premijera Koštunica, Dinkić, ministri odbrane, policije i pravde i predstavnici Vojske SCG.
- Tada sam od Koštunice dobio obećanje da će se o Fondu odlučivati posle referenduma. Podsetio sam premijera da sam svojevremeno izašao iz Vlade Srbije jer su kršili Ustav i zakon i da ću se tako i dalje ponašati - rekao je Joksimović, koji je jedno vreme bio ministar zdravlja u vladi Zorana Đinđića!
G17: Pitajte DSS!
S druge strane, u stranci ministra finansija G17 Plus nisu želeli da komentarišu optužbe Obrena Joksimovića koje je izneo na račun Mlađana Dinkića. Pressu je rečeno jedino to da je "Joksimović u nadležnosti DSS-a".
- Obren Joksmivoić je problem koji treba da reši DSS! Radi se o njihovom funkcioneru koji daje tako neodgovorne izjave. Pre nego što naša stranka zauzme stav po tom pitanju, sačekaćemo njihovu reakciju - kažu u G17.
Međutim, ni u DSS-u nije bilo moguće dobiti komentar povodom optužbi koje je na račun Vlade Srbije izrekao funkcioner te stranke. Šef poslaničke grupe DSS u Skupštini Srbije Miloš Aligrudić je kratko rekao: "Nemojte me terati da komentarišem takve stvari."
Inače, Fond za reformu sistema odbrane osnovao je Savet ministara 2004. godine radi obezbeđivanja sredstava za funkcionisanje sistema odbrane.
(R. P.)



Vojska sa praćkama i strelama

Obren Joksimović upozorio je juče na to da će naša Vojska uskoro morati da sa drugim evropskim vojskama odlazi u misije na krizna područja.
- S čime će da ide naša Vojska?! Sa praćkama, lukovima i strelama, verovatno. I ono malo što je ostalo Vojsci ubrzano propada - upozorio je Joksimović.

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 110
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Taj Joksimovic nema pojma o aktuelnom stanju u Srbiji!Umesto da se obrati pravom coveku za pomoc g.Jcicu koji vec ima provalnicki staz i da preko ovog
proverenog operativca provali u budzet g.Dinkica on okolo trabunja o nekim prackama kao da su u pitanju sitnice.Prvo da procita bibliju u kojoj lepo pise da je David prackom ucmekao Golijata.Zatim da su strele kao oruzje provereno, danas u upotrebi kod svih ekoloski svesnih naroda Pigmejci,amazonska plemena itd.Da srbi spadaju u eko narod vidi se i po tome sto je Srbija svoje tenkove i ostalo neekolosko oruzje unistila pod patronatom tadasnjeg celnika g.Tadica kako nebi zagadjivala ljudsku sredinu ovim po okolinu opasnim svarima.
Da nije uspeo da shvati eko stavove g.Dinkica o eko brizi za Srbe koji je imenovane srbe naterao da voze eko tri motore a ne kojejakve super olovase i
koji u svojoj pozrtvovanoj borbi za eko srbiju ne preza cak da proda i naftase srbije i EPS kako bi srbe oslobodio od ovog zla po srpsku ekologiju.Srbima je dovoljan jedan konj a ne da drze 60 ili sto konja za prevoz kad ionako nigde ne idu.Srpska vojska je sa kolima i volovima oslobodila srbiju u Prvom svetskom ratu a ne sa kojekakvim modernim izmisljotinama.Taj Joksimovic ne shvata da  srpska vojska posto nas je oslobodila od svega i svacega sada zuri u nove poduhvate na svetskoj sceni za prevoz dobijaju cak dva helikoptera o gore spomenutog g.Jocica sto je veoma uvidjavno a ne da nedaj boze idu peske kao
njihovi preci.Doticna vojska naravno sto pre da preuzme nove drzavne simbole
dvoglavi orao sa Krunom kako bi bio vidljljivo nase demokratsko republicko uredjenje.I naravno de  tamo u inostranstvu ne preteruju sa tusiranjem. Cudan neki covek taj g.Joksimovic.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Bogatstvo je dobrodošlo!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4077
Zastava BGD
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
BlackBerry bold 9000
jel to onaj bivši ministar zdravljavla, sada stručnjak za vojsku i gnom koji je iz dss sada valjda prešao u jadikale...
IP sačuvana
social share
Hrvati su najhrabriji narod na svetu, ali ne zato što se ničega ne boje, već zato što se ničega ne stide!
Jovan Dučić

Boj se ovna, boj se govna, a kada ćeš onda živeti...
Meša Selimović
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5
Mislim da je za ovaj forum sramota pustiti laprdanja jedne mentalno retardirane osobe kao sto je ovaj Obren.
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Bogatstvo je dobrodošlo!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4077
Zastava BGD
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
BlackBerry bold 9000
čovek je teško poboleo...
IP sačuvana
social share
Hrvati su najhrabriji narod na svetu, ali ne zato što se ničega ne boje, već zato što se ničega ne stide!
Jovan Dučić

Boj se ovna, boj se govna, a kada ćeš onda živeti...
Meša Selimović
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5
čovek je teško poboleo...
Sto je jos gore, ta spodoba je bila cak i ministar zdravlja.
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.02
pa ukoliko fond namerava da rasproda vojnu imovinu i da tim parama izgradi stanove za vojsku onda taj fond treba raspustiti i tog obrena poslati negde u ludnicu jer nema sanse da se za oficire vise izgradi i jedan jedini stan...

ukoliko pak nameravaju da izvrse modernizaciju naoruzanja i voje tehnike, pre svega PVO i novac uloze u VTI onda podrzavam taj fond..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Diplomirani Krompir

Zodijak Aquarius
Pol Žena
Poruke 346
Zastava SCG
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6020
vojsku treba rasprodati, a budale na vojnoj sisi poslati na lecenje...
nesto me uopste ne tangira sto im se ljulja tlo pod nogama,
rekla bih da me sve to neopisivo raduje, cak...

a sto se on brine odakle ce da krade pare, nek samo promeni
stranku i eto mu nove fotelje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Tihi protest!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5131
Zastava Majevica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T28
A kad se samo sjetim kako su oficiri u Titinoj Jugi lijepo zivjeli!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.1
mob
Apple iPhone SE 2020
"BRAĆA" PO KIRIJI

Vučić optužio Dinkića da je oštetio državu za 6,6 miliona evra dajući zgradu NBS u zakup B92, a SRS na zakupu Magistrata oštetio istu državu za 7,5 miliona evra!

BEOGRAD - Srpska radikalna stranka i Mlađan Dinkić, možda niste znali, u stvari su "braća" po zakupu poslovnih prostora za male pare! Radikali su optužili Dinkića da je kao guverner oštetio državu za 6,6 miliona evra dajući RTV B92 zgradu na Novom Beogradu po ceni koja je niža od tržišne. Međutim, i radikali su, prema istraživanju Pressa, na svojevrstan način oštetili državu za blizu 7,5 miliona evra, kada su zgradu Magistrata u centru Zemuna, koja je pod zaštitom kao spomenik kulture, uzeli u zakup na 30 godina!
Generalni sekretar SRS-a Aleksandar Vučić izjavio je nedavno da je Dinkić dao zgradu NBS u zakup B92 po pet puta manjoj ceni od tržišne. Naime, Vučić tvrdi da B92 za zgradu od 3.474 kvadrata plaća kiriju od 4,1 evra po kvadratu, dok je realna cena na ovoj lokaciji oko 20 evra za kvadratni metar. Pomnoženo sa kvadraturom zgrade, država je na ovom poslu zakinuta za oko 660.000 evra godišnje, a kako su Dinkić i B92 sklopili ugovor na 10 godina, ukupna šteta je 6,6 miliona evra.
Kvadrat Magistrata 10 centi
S druge strane, SRS je u decembru 1998. godine za tridesetogodišnji zakup Magistrata u Zemunu, koji ima 2.153,84 kvadrata (plus 1.525 kvadrata dvorišta), platio unapred 1.356.919,5 dinara. Taj ugovor sklopili su 4. decembra 1998. godine Vojislav Šešelj i Momir Marković, nekadašnji direktor JP "Zemunski informativni poslovni sistem" (a sada poslanik SRS).
Kako je te godine "crni" kurs nemačke marke bio 8 dinara, radikali su za zakup ove zgrade (bez dvorišta) platili 169.615 tadašnjih nemačkih maraka, odnosno današnjih 84.750 evra! Tako ispada da je mesečna kirija Magistrata u Zemunu oko 235 evra! Ako konačnu sumu zakupa podelimo na 30 godina, odnosno 360 meseci, ispada da radikali za kvadratni metar Magistrata mesečno plaćaju kiriju od 0,1 evra! Na stranu to što je reč o zgradi koja predstavlja istorijski spomenik! Stručnjaci za nekretnine kažu da je tržišna cena lokacije u centru Zemuna danas oko 10 evra, tako da ispada da su radikali zakupili Magistrat po 100 puta manjoj ceni od realne!
Da je ugovor sklopljen po tržišnim principima, za koje se Vučić zalaže u slučaju Dinkića i B92, mesečni zakup Magistrata SRS bi plaćali opštini po ceni od 21.250 evra, što na godišnjem nivou iznosi 255.000 evra! Za zakup ove zgrade na 30 godina, doduše bez ikakvog popusta i ne računajući dvorište, danas bi neko morao da iskešira opštini Zemun i njihovom Poslovnom prostoru tačno 7.650.000 evra! Ako od ove sume oduzmete novac koji je SRS unapred platio za zakup Magistrata, pokazaće se da su radikali oštetili grad Zemun, a time i državu, za nešto više od 7,5 miliona evra!

Vučić: Ne skrećite temu!

Međutim, Aleksandar Vučić kaže da ta stranka "nije oštetila državu ni za jedan dinar" zakupom Magistrata u Zemunu.
- O kulturnoj i istorijskoj vrednosti tog prostora možemo da raspravljamo, ali ne i o komercijalnoj. Taj prostor, kada smo mi ušli, bio je potpuno neupotrebljiv i ne može se računati kao poslovni prostor. Nikada nije tako računat i vi skrećete temu! Nas niko neće iseliti iz Magistrata, jer je i sud stao na našu stranu - kaže Vučić.
Računicu Pressa odbacio je i predsednik Izvršnog odbora SRS-a Dragan Todorović.
- Sud je doneo odluku u našu korist! Pa, molim vas, DS je bio na vlasti do 2003. godine, pa što nas nisu izbacili! Mi smo zgradu zakupili na 30 godina, ugovor je pravno čist, sve smo unapred isplatili - kaže Dragan Todorović.
D. ISAILOVIĆ

Kad i sud digne ruke

Zgrada Magistrata nekoliko godina unazad predmet je sudskog sporenja. Četvrti opštinski sud, a zatim i Okružni sud doneli su 2003. i 2004. godine odluku da SRS mora da se iseli, ali su funkcioneri radikala živim zidom sprečavali policiju u prinudnom iseljenju. Zatim je Vrhovni sud Srbije doneo odluku o ukidanju tih presuda i vratio ih prvostepenom sudu. Po promeni opštinske vlasti, odlukom zemunskog pravobranioca Snežane Kokir, odustalo se od tužbe protiv SRS-a. Zbog toga je DS podneo krivičnu prijavu protiv Kokirove zbog zloupotrebe službenog položaja.
Zgrada Magistrata podignuta je u 18. veku i pod zaštitom je Zavoda za zaštitu spomenika. Bez obzira na činjenicu da kulturnu baštinu treba čuvati u autentičnoj formi, ova zgrada je prilagođena stranačkom životu. Enterijer je izmenjen, stari prozori su zamenjeni savremenim plastificiranim, a dvorište koje ima arheološki značaj (jer su tamo nađene arheološke iskopine) upotrebljeno je u komercijalne svrhe.

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 00:53:30
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.