Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Digitalni fotoaparat predlozi  (Pročitano 2321 puta)
26. Nov 2012, 07:51:47
Ucesnik diskusija


Opušteno

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 85
Zastava Novi Sad
Browser
Mozilla Firefox 17.0
Planiram da kupim fotoaparat pa mi treba savet
Pošto sam nov u tom  hobiju mislim da bi mi najviše odgovarao neki "bridge" model.
Nešto što ima mogučnost da se sve podešavana ručno ( otvor blende, brzina zatvarača) ali i da ima dosta unapred definisanih profila. Mogučnost ručnog  biranja fokusne tačke.
Poželjno bi bilo da ima CMOS senzor, obavezno stabilizaciju slike, pristojan ISO i cena da bude što povoljinja. Polovni aparati ne dolaze u obzir.
Ukratko treba mi aparat za eksperimentisanje da vidim da li ću se ozbiljnije zainteresovati znači snimao bi sve:
- porodicne fotografije
- putovanja
- nocni izlasci
- makro fotografija (ovo me najmanje zanima)
- udaljeni objekti
- slikanje akcije (sport i slicno)
- pejzaži
- zalasci sunca
- portreti
Na kraju cena do 500e poželjno što manja.
« Poslednja izmena: 26. Nov 2012, 11:33:09 od greendelmar »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


All excess is rooted in emptiness.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 357
Zastava Northern BiH
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.11
mob
LG L9
Sudeci po tvom postu, zakljucujem da vec znas koje karakteristike trebas da gledas i trazis pri izboru aparata. Nemoj ocekivati da ti neko kaze koji model da uzmes, modela ima desetine i tesko je odabrati najbolji, a to opet zavisi od potrebe i buduce namjene. Svi brendovi su dobri i aparati dobro sluze. Ja bih ti, kao neko ko je zapoceo sa prilicno losim prosumer aparatom, savjetovao da prije svega pogledas modele koji imaju mehanicki zum prsten na objektivu (vidio sam da ih imaju Fuji HS modeli), jer to prije svega omogucava daleko bolju kontrolu zuma od bilo koje elektronske na dugmice, a imas i skoro pravi osjecaj dSLR-a. Jos bih ti savjetovao, ako mislis da bi se mogao ozbiljnije zainteresovati za fotografiju, da potrazis model koji ima mogucnost zapisa u raw formatu.

Inace, postoji top tema za savjete u vezi kupovine aparata. Smiley

Pozdrav
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.10
mob
Nokia 6120
Uzmi neki dSLR, neces se pokajati.

Imas na oglasima Canon 550D sa 18-55 IS i karticom od 8GB, jos dokupis 55-250 (polovan oko 130e ako se ne varam), i imaces mnogo bolju stvar nego sto ti nudi bilo koji prosumer. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Opušteno

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 85
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 16.0
Mogu li znati sa kojim si to lošim prosumerom poceo?
Inace nakon što sam postavio ovaj post primetio sam i tu temu koju si mi spomenu i tamo su mi predložili
bez superzuma  canon s100 ili panasonic LX7   i superzum canon sx40hs ili panasonic fz150 ili fz200 .
 Na papiru (tj po specifikaciji) mene bi za pocetak zadovoljio i canon sx160 IS ( ima sve funkcije - sem snimanja sporta ili akcije  jer na žalost nema CMOS senzor, a cena je super ) ali nemam nikakva prakticna iskustva i na netu skoro da i nema slika uradenih tim aparatom
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


All excess is rooted in emptiness.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 357
Zastava Northern BiH
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.11
mob
LG L9
Koristio sam Kodak Z650.

Sta ti znaci to da aparat nema funkciju snimanja sporta? Sve sto ti je vazno je da ima polu-automatske (prioritet blende i prioritet zatvaraca) i autmatski (manual) mod rada, a to ima. I nemoj se previse zanositi tehnickim detaljima kao sto je vrsta senzora, i moj dLSR ima CCD senzor pa mu nista ne fali.

A evo fotografija uslikanih s njim: http://www.flickr.com/search/?q=SX%20160
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.10
mob
Nokia 6120
Nema veze sto ima CCD senzor na malim ISO vrednostima, cim podignes ima suma koliko hoces.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Opušteno

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 85
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 17.0
Moguće da sam pogrešio za CCD jer sam početnik, naime mislio sam da ne može snimati više od 1 sllike (0,8 za sliku) u sekundi zbog senzora. Možda to zaista nema veze.

Takođe link koji si postavio ne daje link sa fotografijama aparata canon SX 160 IS veće moraš uzeti sledeći link:

http://www.flickr.com/search/?q=canon+SX+160+IS
 
i dobiješ manje od desetak slika dok za npr panasonic LX 7

http://www.flickr.com/search/?w=all&q=Panasonic+Lumix+lx7&m=text#page=0

ili Nikon p510

http://www.flickr.com/search/?w=all&q=nikon+p510&m=text#page=0
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


All excess is rooted in emptiness.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 357
Zastava Northern BiH
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.11
mob
LG L9
Pretrazivac na flickr-u je jedan od najglupljih pretrazivaca i tacka. Smile

Tacno je da nisu dobri moji rezultati, ali ako pogledas bolje tih 10 rez. na svom linku vidjeces da su samo prva i sedma slika uslikane tim aparatom. Smiley

Ovdje imas review sa primjerima slika:  http://www.photographyblog.com/reviews/canon_powershot_sx160_is_review/

Ovdje imas jedan user review, nisam ga citao:
http://www.dpreview.com/products/canon/compacts/canon_sx160is/user-reviews-detail/1515765355

I ovdje imas 4 user review-a:
http://www.bhphotovideo.com/bnh/controller/home?O=NavBar&A=getItemDetail&Q=&sku=886848&is=REG&si=rev#costumerReview

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Opušteno

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 85
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 17.0
hvala milosh_85  linkovi su veoma zanimljivi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.07 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.