Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Devojčici pao ormarić na glavu  (Pročitano 4969 puta)
17. Nov 2004, 14:07:29
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Devojčici pao ormarić na glavu
Dete bez svesti u Tiršovoj priključeno na aparate. Zaposleni u obdaništu promenili prvobitni iskaz da je Anastazija bila sama u trenutku nesreće

BEOGRAD - Trogodišnja Anastazija Drenjanin iz Beograda teško je povređena kada joj je prekjuče, u vrtiću "Čigra" u Ustaničkoj 194 na Zvezdari, garderobni ormarić pao na glavu.

Anastazija je odmah prebačena na Dečju kliniku u Tiršovoj gde je smeštene na odeljenje intenzivne nege. Dušica Simić, šef ovog odeljenja, kazala je juče da je devojčica bez svesti i da je priključena na aparate.

- Stanje joj je kritično i nepromenjeno. I dalje je bez svesti i priključena je na aparate. Postepeno je skidamo sa njih i nadamo se da će biti dobro - rekla je Simićeva.

Ovaj nemili incident dogodio se prekjuče oko 16.30 sati. Roditelji deteta odmah su obavešteni, ali ne i policija, koja je tek juče izvršila uviđaj u vrtiću kako bi se ustanovio uzrok ove nesreće. Snežana Petrović, direktor Predškolske ustanove Zvezdara, kazala je da su svi u vrtiću zatečeni i uznemireni nesrećom, ali juče nije želela da objasni kako je došlo do nje.

- Telefonom su mi javili za nesreću. Nismo pozvali policiju, već smo odmah otrčali u bolnicu. Srećom skener je radio i odmah su joj ustanovljene povrede. I lekari i mi učinili smo sve što smo mogli. Ormarići su pričvršćeni tiplovima za zid. Radi se o ormarićima za garderobu visine oko metar i po. To je sve što mogu da vam kažem za sad - kazala je Petrovićeva.

Zorica Pavlović, gradski sekretar za dečju i socijalnu zaštitu, kaže da je tek juče u 13.30 sati obaveštena da je povređeno dete u vrtiću "Čigra".

- Direktorka me je obavestila telefonom i u Sekretarijatu nemamo nikakvo zvanično obaveštenje iz obdaništa. Praksa je da Sekretarijat kontaktira roditelje i obavesti ih o nesreći. Nadam se da su sprovedeni svi zakonski postupci koji su propisani u ovakvim situacijama od strane direktora i zdravstvene službe.

Ovde se izgleda radi o grubom propustu pojedinca i nepoštovanju pravila koja su strogo propisana. Mora se ispitati situacija i utvrditi okolnosti pod kojim se desila nesreća. Prema prvim informacijama koje sam dobila dete je bilo bez nadzora, samo u prostoriji, a kasnije taj iskaz je promenjen i navodno je vaspitačica bila 1,5 metra od deteta. Zaposleni u vrtićima treba da strogo poštuju pravila, da im budu kao crveno slovo.

Svako jutro treba da se pregledaju svi objekti, ormari i vrata i napravi zapisnik. Ako nešto nije u redu mora da se prijavi. Naravno da se nekad nesreća može desiti iako je sve u redu, ali se moraju ispitati svi uslovi - kaže Pavlovićeva.
M. J - P. R
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Izgubljeno je samo ono cega smo se odrekli...

Zodijak Aquarius
Pol Žena
Poruke 28108
mob
SonyEricsson X10 Mini Pro
jadno dete.. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
uzas! Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
mob
Samsung e730
Devojcica se oporavlja, bice OK, to je najbitnije...
Ali, ispizdela sam (da izvinite na izrazu) kada sam videla onog Kvazimoda Bogdanovica kako keña kako treba otpustiti vaspitacicu i ostale odgovorne... Pobogu, ako cemo po zakonu, 99,9% vrtica bi trebalo da se zatvori kao "potencijalno hazardna" mesta... Zasto? Zato sto je ovo Srbija. U koji god vrtic da udjes, malter se guli sa zidova, ormari se ljuljaju, sve je u fazi raspada... I sta sad? Dodje opstinska inspekcija, izvrsi "uvid", i umesto da opstina iz svog budzeta to sredi i renovira, opstinske pare se potrose na "troskove prezentacije" i gradonacelnikovog fensiranja, prodje godinu dana, ormar padne na nekoga, i sad je vaspitacica kriva?  Smile Propuste rada Opstine maskiraju tako sto ce vaspitacica da nadrlja i popije otkaz!!
Nebitno, as long as Bogdanovic ubira jeftine politicke poene... Koja patetika... Koja demagogija...  Smile
IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


What doesn't kill you will make you stronger

Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 4499
Zastava Beograd
Kad je o deci rec tu sam bas osetljiva,ali slazem se sa Ainho(°)m da vaspitacica nije kriva kao pojedinac vec neki ljudi mnogo znacajniji u politici koji ne brinu za bezbednost dece kako u vrticima tako u skoloma.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3021
mob
Nokia n80-1
Zamor materijala nije moguće predvideti .. i mislim da same vaspitačice i osoblje nije krivo niti bi trebalo da snosi posledice .. verujem da ni njima nije lako ..
Da su deca skakala po ormariću pa da je on pao pa da kažeš što nisu pazili decu ..

Pitanje je koliko su mogli i da urade po pitanju bezbednosti .. koji je procenat para išao u obnovu inventara u samom vrtiću .. a to što po pravilu trebaju da cimaju sav namešta je druga priča .. i svodi se na početak mog posta ..
IP sačuvana
social share
Svi za jednog - jedan za sve! Te noći kad me stignu potere, kurve sudbine .. sa dva lica ..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Cast svakom.. al da sam ja otac te male.. bila ne bila kriva zadnje bi joj bilo....
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


What doesn't kill you will make you stronger

Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 4499
Zastava Beograd
Ja samo mogu da kazem kao neko ko cuva decu kako je tesko paziti dvoje dece(u mom slucaju)a kamoli copor decice,pa ja ne mogu to recima da docaram kada taman jedno uhvatim drugo se vec imigoljilo za tren......
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
mob
Samsung e730
Ali, da za trenutak pretpostavimo da je vaspitacica budno posmatrala jadno dete...
Trebalo bi ocekivati da vaspitacica izvrsi zahvat u maniru filmova Johna Woo-a i spasi dete od padajuceg ormara... Mis'im stvaaarno...
Stvar je tako jednostavna.
Ormar je pao.
Dva moguca razloga:
1. bio je lose monitran (tuziti firmu koja je izvrsila ugradnju)
2. vec je bio star i logicno je da se odvalio
U oba slucaja, kakvu krivicu snosi vaspitacica?
IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


What doesn't kill you will make you stronger

Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 4499
Zastava Beograd
Citat: Ainhoa

Trebalo bi ocekivati da vaspitacica izvrsi zahvat u maniru filmova Johna Woo-a i spasi dete od padajuceg ormara... Mis'im stvaaarno...


To Ainhoa Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.103 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.