Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Devojčici pao ormarić na glavu  (Pročitano 4970 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Postujem ja to sa jedne strane, ali..
Vaspitacica vodi racuna o toj deci.
Ako je nesto dotrajalo, na njoj je da to primeti... pa ljudi ormar je ormar nije kutija sibica.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Kad ja tamo, a ono, medjutim.

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 1733
Zastava u kuci
Ali vaspitacica vodi racuna o josh 20-ak ostalih , i ne moze da zna kada ce shta u nekom trenutku da se dogodi.
I shta ako je bash u tom trenutku nekom drugom djetetu cistila guzu ili tako neshto ?
Shala na stranu, mislim da je to samo splet nekih okolnosti.

Samo neka mala ozdravi  Smile
IP sačuvana
social share
Aoccdrnig to a rscheearch at an Elingsh uinervtisy, it deosn't mttaer in
waht oredr the ltteers in a wrod are, the olny iprmoetnt tihng is taht the
frist and lsat ltteer is at the rghit pclae. The rset can be a toatl mses
and you can sitll raed it wouthit porbelm. Tihs is bcuseae we do not raed
ervey lteter by it slef but the wrod as a wlohe.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
mob
Samsung e730
U idealnom svetu, vaspitacica bi bila duzna da proveri sta je dotrajalo... U idealnom svetu. Ovo je Srbija... Sta ovde nije dotrajalo???
Samo kad se setim svog vrtica... Kreveti su bili na rasklapanje, a ugradjeni u zid... Znaci, ako se odvali, odvali i to pravo na prostor za igranje...  Smile Iako su tada bili itekako dotrajali, srecom nije bilo incidenata... A evo necega "interesantnog". Ti krevetici su i dalje u tom istom vrticu. Ako su bili "out of date" pre vise od 15 godina, mogu da zamislim u kakvom su sada stanju...  :|
IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
UŽAS U VRTIĆU
KAZNITI KRIVCE!
Posle nesreće u vrtiću "Čigra" mala Anastasija Drenjanin se oporavlja, vaspitačica suspendovana, gradonačelnik Bogdanović najavio kazne za krivace

BEOGRAD - Trogodišnja Anastasija Drenjanin, koja je u ponedeljak teško povređena u beogradskom vrtiću "Čigra" na Zvezdari, kada joj je garderobni ormarić pao na glavu, nije više priključena na aparate i njeno zdravstveno stanje je bolje.
   

Nenad Bogdanović sa Zoricom Pavlović, sekretarom sa dečju zaštitu, i Snežanom Petrović, direktorom PU "Zvezdara"

Šef Odeljenja neurohirurgije Univerzitetske klinike u Tiršovoj doktor Mirjana Raičević izjavila je juče da se devojčica postepeno oporavlja i da će, ukoliko ne bude nepredviđenih okolnosti, ona možda već danas biti prebačena na dalje lečenje na Odeljenje neurohirurgije.

- Mala Anastasija je 15. novembra primljena kao hitan slučaj zbog povrede glave, i to na dan kada klinika nije bila dežurna. Odmah je organizovana hitna ekipa lekara. Posle obavljenog pregleda mozga, konstatovano je da se radi o prelomu lobanje, nagnječenju mozga i krvarenju, koje u tom momentu nije zahtevao neurohirurški tretman. Zbog toga je dete odmah priključeno na aparate. Tokom narednog dana i noći stanje se stabilizovalo - izjavila je doktorka Raičević.

Beogradska policija je, kako saznajemo, završila istragu i predmet predala nadležnom tužilaštvu. Policija je utvrdila da je vaspitačica Milena Jovanovska bila van prostorije za decu u trenutku kada je maloj Anastasiji pao ormar na glavu. Odgovorna vaspitačica je tokom uviđaja menjala iskaz. Prvo je tvrdila da je bila u prostoriji, da bi posle rekla da je bila van nje. Utvrđeno je da je trogodišnja Anastasija došla do ormara iz kog je nešto htela da uzme, i da se tog momenta drveni garderober otkačio od tiplova i pao joj na glavu.
   
      

Izvinjenje

U jučerašnjem broju Kurira, u potpisu slike na prvoj strani i u tekstu pod nazivom "Orman pao na dete" na jedanaestoj strani, došlo je do dve grube greške - u prezimenu direktorke Predškolske ustanove "Zvezdara", kao i u samom nazivu te ustanove.
Umesto Snežana Petrović, direktor PU "Zvezdara", pisalo je Snežana Pavlović, direktor PU "Vračar".
Izvinjavamo se gospođi Snežani Petrović, predškolskim ustanovama "Vračar" i "Zvezdara", kao i našim čitaocima zbog ovog propusta.
Redakcija Kurira
      
      
      
   

Gradonačelnik Nenad Bogdanović juče je posetio vrtić u kome je trogodišnja Anastasija teško povređena. On je rekao da je nedopustivo to što se u u ponedeljak u "Čigri" dogodilo.


- Treba preduzeti drastične mere prema odgovornim u vrtiću! Tražim da se donese rešenje o automatskom otkazu vaspitačici Mileni Jovanovskoj pored koje je dete stradalo, zatim rukovodiocu objekta "Čigra", nadležnoj sestri na preventivi i nadležnom tehničkom licu. Ovakvu meru tražim jer nisu poštovali propise i proceduru. Nisu odmah obavestili policiju, već sutradan, nisu pozvali Hitnu pomoć, što je dodatno moglo da ugrozi zdravlje deteta. O celom događaju su tek sutradan obavestili Sekretarijat za socijalnu i dečju zaštitu. To je nedopustivo, i krivci se moraju kazniti - izjavio je Bogdanović. On je dodao da postoji dokument u kome stoji da je tehničko lice u ponedeljak ujutro pregledalo objekat i utvrdilo da je sve u redu.

Bogdanović, međutim, smatra da se mala Anastasija ne bi ovako teško povredila da su odgovorna lica u vrtiću poštovala propisana pravila.
- Kao čovek mogu da razumem da su posle nesreće vaspitači bili u šoku i da možda zbog toga nisu na vreme obavestili policiju i Sekretarijat. Ali, sa profesionalne strane, to nije smelo da se dogodi i tražim kaznu za sve odgovorne u vrtiću koji su tog dana zatajili - rekao je Bogdanović, dodajući da je vaspitačica Milena Jovanovska suspendovana sa posla.

Otac povređene devojčice Danijel Drenjanin smatra da je u pitanju nesretan slučaj. On kaže da su vaspitači najmanje krivi što je ormar otpao sa zida i teško povredio njegovu ćerku.
   
      

Nedostaju domari

Snežana Petrović kaže da je pravilo da se svakog jutra objekat tehnički pregleda. Za to je, kako kaže, nadležan domar, a ukoliko on ne može da reši problem, angažuje se odgovarajuća služba.
- Problem je što u 23 naša objekta na Zvezdari postoje samo četiri domara. Prethodna direktorka je našeg domara angažovala za svog vozača i on sada radi kao moler. Dakle, sve su to problemi koje je trebalo rešiti da se ne bi desila ovakva nesreća - tvrdi Petrovićka.
      
      
      
   
   
      

Kriva sam, priznajem!

Direktorka predškolskih ustanova na opštini Zvezdara Snežana Petrović priznala je juče novinarima da deo odgovornosti pada i na njena leđa, "jer je tek narednog dana pozvala policiju".
- Kriva sam, priznajem, što sam kasno reagovala. Ali, verujte, i ja sam bila šokirana kada su me iz vrtića nazvali i rekli mi da je trogodišnjoj devojčici pao ormar na glavu i da je u teškom stanju. Anastasiju su u bolnicu odvezli vaspitačica i jedan od roditelja koji se zatekao tog trenutka u vrtiću. Veliki je propust što su i roditelji kasnije obavešteni. Meni su tada na pameti bile samo reči lekara iz Tiršove, koji mi je saopštio koliko su teške povrede. Međutim, sve to nije opravdanje - izjavila je direktorka Snežana Petrović.
      
      
      
   

Lj. KEKOVIĆ
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1737
mob
Nokia N95
Najbitnije je u svemu da se dijete oporavlja.
Iz ove greske svi treba da izvuku pouku i da se potrude da se to ne ponovi.
Lako je sad skidati glave, trebao se i taj gradonacelnik potruditi da pruzi finansijsku pomoc vrticima a ne da sad juri vjestice.
Kod nas izgleda treba prvo da se desi neko zlo pa da ljudi uvide neke propuste ili probleme i pocnu misliti o njima.
IP sačuvana
social share
Everything that has a beginning has an end. Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1867
Citat: SerbianFighter
Postujem ja to sa jedne strane, ali..
Vaspitacica vodi racuna o toj deci.
Ako je nesto dotrajalo, na njoj je da to primeti... pa ljudi ormar je ormar nije kutija sibica.



a i da je bio tako zakacen da ne moze da se primeti da se olabavio...ili bilo sta slicno...nemar nasih vaspitacica je takav da me ne bi iznenadilo da ne primete i mnogo vecu stvar
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 316
jadni roditelji i jadno dete - ko zna kakve posledice ce da ima kasnije u zivotu ako bude sve uredu  - a vama ko imate decu ili ce da imate u buducnost isprobajte ormare i sve po kuci sto se klati- pricvstite sve -nemoj da vas mrzi jer moze skupo da vas kosta - samo pomislite kako je roditeljima ove devojcice- uzas
IP sačuvana
social share
:hug:
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3021
mob
Nokia n80-1
tomahavkic - nije ni morao da bude olabavljen .. dešava se .. pogledaj samo šta se desilo na aerodromu u Parizu .. čitav deo konstrukcije .. zgrade se urušio ..
Druga je stvar da li ima propisa koja debljina tiplova i njihov broj treba da budu upotrebljeni .. da smo u nemačkoj to bih očekivao ali kod nas teško ..

eto igrom slučaj ili ne .. ja sam baš bio kao mališan u poenutom vrtiću .. i mogu vam reci da vaspitacice nisu bile u stanju da nas kontrolišu .. pentrali smo se i na krov samog vrtića a da to one nisu primetile .. e sad sreća pa se ništa nije loše desilo ..

Veća opasnost je tada predstavljao soliter (11 spratova) koji je pored vrtića .. tj. čoveka koji je redovno decu gadjao jajima .. pa zamislite da je nekog pogodio ..
IP sačuvana
social share
Svi za jednog - jedan za sve! Te noći kad me stignu potere, kurve sudbine .. sa dva lica ..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
NAJMANJE KRIVE VASPITAČICE
Toma Fila: Pad ormana na dete nije krivično delo

BEOGRAD - Udruženje vaspitača Beograda najavilo je jednočasovnu obustavu prijema dece u vrtiće, u znak podrške koleginici iz vrtića "Čigra" i skretanja pažnje javnosti na ugroženu bezbednost dece u vrtićima. U saopštenju se navodi da je ta odluka doneta u petak na Skupštini Udruženja vaspitača Beograda, a da će roditelji i javnost o datumu obustave rada biti obavešteni na vreme.

Gradski odbor Samostalnog sindikata predškolskog vaspitanja i obrazovanja saopštio je da učestale povrede dece u vrtićima zahtevaju hitno preduzimanje mera za zaštitu i bezbednost dece u predškolskim ustanovama. Sindikat smatra da postojeći zakon nije u potpunosti regulisao pitanje bezbednosti, hijerarhiju odgovornosti, a naročito sadržinu i obim mera koje regulišu pitanja bezbednosti, uslove koji su potrebni za sprovođenje propisanih mera i lanac odgovornosti onih koji te mere sprovode.

I dok javnost traži krivicu i odgovornost nadležnih, stručnjaci smatraju da se ovaj nemio događaj ne može smatrati krivičnim delom. Advokat Toma Fila kaže da odgovornost za događaj u vrtiću snosi celo društvo, a nikako vaspitačica ili zaposleni u vrtiću.

- Ovo se nikako ne može smatrati krivičnim delom, jer niko od radnika u vrtiću nije namerno bacio orman na dete. Orman je pao, i to je bila tehnička greška. Ovde možemo govoriti samo o nečijoj moralnoj odgovornosti, a po mom mišljenju ovaj događaj se previše dramatizuje. Siguran sam da niko nije želeo da se dete povredi u vrtiću - kaže Fila, i dodaje:

- Mislim da je krajnje nerealno to što se traži krivična odgovornost za ovo povređivanje, kad kao društvo budemo u boljoj ekonomskoj situaciji, i vrtići će nam biti na boljem nivou - navodi Fila. Njegov kolega Goran Petronijević kaže da bi u ovom slučaju odgovornost trebalo da snosi služba koja proverava ispravnost uređaja i održava vrtić.

- Onaj čija je dužnost da vrši redovnu kontrolu vrtića trebalo bi da odgovara za krivično delo izazivanja opšte opasnosti. Želim da napomenem da su u ovom slučaju najmanje krive vaspitačice, koje, sigurno je, ne mogu da planiraju nepredviđene opasnosti - kaže Petronijević.

(NA. S.)
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


What doesn't kill you will make you stronger

Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 4499
Zastava Beograd
To care Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.