Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Devojčice bolje u školi ali teže nalaze posao  (Pročitano 2653 puta)
28. Mar 2011, 16:45:35
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
U Nemačkoj dečaci u proseku imaju lošije ocene od devojčica, i zato se često se govori o „lukavim devojčicama i glupim dečacima“. Ipak, petice čini se ne znače mnogo. Muškarci kasnije brže napreduju u karijeri…



Rasprava o tome kako prolaze dečaci u nemačkom obrazovnom sistemu, često se vodi uz mnogo emocija. Naučne studije bi zato trebalo da doprinesu racionalnijoj diskusiji.

Prema najnovijem istraživanju pokazalo se da nema „zapostavljenih“ dečaka i „uspešnih“ devojčica, kaže Ane Jenter iz sindikata zaposlenih u prosveti. „Dečaci kao grupa nisu gubitnici obrazovnog sistema. To se može reći samo za određenu grupu dečaka. Vrlo često su to dečaci stranog porekla i iz siromašnih porodica“, kaže Ane Jentner.

Faktori uspeha?

Prema rezultatima studije, faktori kao što su socijalni status i nacionalna pripadnost imaju daleko veći uticaj na uspeh u školi, nego pol. Dalji faktor je struktura škole u Nemačkoj. Sociolog Mihael Mojzer sa Tehničkog univerziteta u Dortmundu to argumentuje kvotom prilikom polaganja mature: samo svaki peti dečak i gotovo svaka treća devojčica, uspešno završava gimnaziju.

„Samo 20,5 odsto dečaka jedne generacije položi maturu. S druge strane, 29,5 odsto devojčica jedne generacije maturom završi gimnaziju, što predstavlja razliku od devet odsto“, navodi Mojzer.

Dobre ocene ne garantuju karijeru

Devojčice u proseku imaju bolje ocene u školi, ali kakva je situacija po završetku škole?

„Ustanovili smo da mladići imaju više uspeha kada je reč o prelasku iz škole u svet rada. I ako pogledamo kako se dalje razvija situacija videćemo da oni brže i bolje napreduju u karijeri od devojaka“, kaže sociolog Mojzer. Mojzer, međutim, naglašava da to ne važi za mladiće koji završe samo osnovnu školu.

Oni imaju lošije šanse da nađu posao, zato što je sve manje posla u industriji i zanatstvu.

Izvor
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
Aktuelni Sajam automobila je sjajna ilustracija kako stoje stvari u savremenom svetu. Nisam bila, doduše, ali sam pogledala toliko slika da imam utisak da sam bila tamo.

Muškarci se vrzmaju oko novih modela, slikaju, ugovaraju, pregovaraju, šmekaju zgodne promoterke. Većina posetilaca su muškarci.

Žene su u dve grupacije: zgodni seksualni objekti pored atraktivnih automobila i malobrojne žene došle tu radi automobila (ili samog Sajma radi, da razgledaju, slikaju, nešto kupe) ili u pratnji svojih muškaraca (ali su one bliže prvoj nego drugoj grupi). Ova druga grupacija žena su iste one žene koje u realnom životu mogu sedeti u vladama i upravnim odborima. Prva grupacija žena je daleko učestalija.

Onda i nije čudo što muškarci i dalje vladaju svetom. Mi smo kao rod previše zauzete time da li nam je suknja dovoljno kratka. I dok razmišljamo o tome da li je lepši MOJ ili NJEN lak za nokte, ode onaj zgodni Maybach od pola miliona evra u ruke nekog muškarca, po svemu sudeći.  Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
Bambi to ti je onaj fazon kada je na b92 bila kao vest u kojoj se porede muskarci i zene, i uglavnom zene su pobedile 9:0 a neki lik prokomentarisao ispod: ,,Svaki dan mi pere kosulje, 10:0 za zene" Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
ovo je i dalje muski svet i ja ne vidim nikakav problem u tome  Smile

problem nastaje onda kada se javi nadmetanje sa bilo kim u bilo kom smislu, jer svako nadmetanje znaci da ce neko pobediti a neko ostati razocaran.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Ja postavih temu zbog toga sto mi bi interesantno da polne razlike nemaju toliki uticaj na uspeh u skoli koliko drugi faktori kao sto su socijalni status ili materijalna pripadnost Smile

Karijera ko karijera, posle zavrsetka skole je otprilike kako se ko snadje. No, razumljivo je zenama malo teze sto se tice toga
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
mob
HTC Wildfire S
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol
Poruke 7732
Zastava
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
Gde ga nadje, Goa ....  Smile Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
све све, aли ...

Look at these venomous harridans... they went to university.
Hard to believe they're all under twenty five. Yes, over-education leads
to ugliness, premature aging, and beard growth.

Smile Smile
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
mob
LG Nexus 5
Hahahaha! Women know your limits.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

high prudence

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9110
Zastava Amber
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.18
mob
Nokia 1800
Citat
Devojčice bolje u školi ali teže nalaze posao



Now aint that cute... Pa oni stvarno misle da je završavanje škole ima veze sa umećem nalaženja posla i životnim uspehom uopšte  Smile

oh wait... ispravili su se:

Dobre ocene ne garantuju karijeru

 Smile
IP sačuvana
social share
                                Someone stole my donuts, and now you're all gonna pay!                               
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.