Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 14:30:46
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dete i problemi sa društvom  (Pročitano 16525 puta)
14. Okt 2009, 20:02:20
Hronicar svakodnevice


Rođen sam u srbiji, od toga ću i umreti !

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 507
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16;
mob
Siemens 
   Mlađi sin(13 god.)  mi ima velike probleme nikako nemože da se uklopi u društvo , tačnije društvo ga ne prima a kada ga prime brzo dođe do konflikta između njega i druge dece . Posmatrao sam ga u društvu , primetio sam da on začikuje drugu decu čim dođe do nekog razgovora ili igre u kojoj je on inferioran . Često izaziva decu rečima a to se onda završi fizičkim obračunom u kome on izvuče debli kraj.
   Ti problemi su jako istaknuti u školskoj sredini , dobar je drug za večinu devojčica u razredu dok ga većina dečaka matretira fizički a on njih rečima .
   Vodio sam ga kod dečijeg psihologa pre par godina , uradio mu je  testove dao dijagnozu da ima probleme sa sredinom zbog njegove "natprosečne " intelegencije i da mi roditelji treba da budemo srećni . Od cele te sreće meni je već muka .Da na kraju dodam  uopšte nema dobre ocene , često ulazi u sukob sa profesorima .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
   Mlađi sin(13 god.)  mi ima velike probleme nikako nemože da se uklopi u društvo , tačnije društvo ga ne prima a kada ga prime brzo dođe do konflikta između njega i druge dece . Posmatrao sam ga u društvu , primetio sam da on začikuje drugu decu čim dođe do nekog razgovora ili igre u kojoj je on inferioran . Često izaziva decu rečima a to se onda završi fizičkim obračunom u kome on izvuče debli kraj.
   Ti problemi su jako istaknuti u školskoj sredini , dobar je drug za večinu devojčica u razredu dok ga većina dečaka matretira fizički a on njih rečima .
   Vodio sam ga kod dečijeg psihologa pre par godina , uradio mu je  testove dao dijagnozu da ima probleme sa sredinom zbog njegove "natprosečne " intelegencije i da mi roditelji treba da budemo srećni . Od cele te sreće meni je već muka .Da na kraju dodam  uopšte nema dobre ocene , često ulazi u sukob sa profesorima .


morate necim dodatno da ga opterite jer ovako "zaludan um djavolje igralishte"  Smile ... dakle neke aktivnosti posle shkole u pravcu koji ga interesuje . inache , on ce svakako morati uskoro da "prevazidje" drushtvo iz osnovne shkole ,gledajte da ima shto bolje ocene da bi mogao da se upishe negde gde idu deca koja su mu intelektualno bliza (znachi bolje ocene) .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava Cyber Space
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Samsung Galaxy SII
Defnitvno ga usmeravaj negde, postovana "godino rodjenja".
Ako dobija lose ocene, treba ga malo motivisati i raditi sa njim  Smile

Ili da pocne posecivati ovaj forum, nece ga imati ko tuci  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung 111111
Kod nas u Srbiji svi pametni tako prodju...pa i deca
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Rođen sam u srbiji, od toga ću i umreti !

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 507
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16;
mob
Siemens 
  Ma činimi se da sve brzo izgustira , ide na folklor ali to voli samo zbog društva sa drugom decom . Slabo napreduje sa igrama . Učenje ga smara voli samo da uči ono što voli , matematiku ni ne učio , dogovorio se sa profesorkom da ne mora da radi domaći , i ne radiga .Sa prof. iz fizike je već ušao u sukob oko teorije , misli da je fizika samo zadaci .Voli da čita enciklopedije i to čita , kuku kada je neka obavezna lektira . Rukopis mu je očajan , pismeni iz Srpskog imaju dve ocene , sastav 5 a to što se profesorka namučila da ga pročita dobije pride i jedan zbog rukopisa . neki put me frapira sa znanjem , dok neke osnovne stvari  nezna . Na likovnom crteži su mu u sveri nadrealizma , na temu voz ulazi u stanicu nacrtao je prugu  i kompoziciju koja ilazi u stanicu ali iz ptičije perspektive , seoska idila ceo list  zelen , objašnjenje livada bez stoke .
   Neki put me toliko iznervira činimi se kao da nam se svima podsmeva i da nas za..... .Svaki dan mi postavi po gomilu pitanja laka , da proveri dali ja znam , a teška da bi naučio nešto od mene . Prvo ide lako da me ispita dali ja znam nešto o toj temi sledi teško .
Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava Cyber Space
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Samsung Galaxy SII
Učenje ga smara voli samo da uči ono što voli , matematiku ni ne učio , dogovorio se sa profesorkom da ne mora da radi domaći , i ne radiga .Sa prof. iz fizike je već ušao u sukob oko teorije , misli da je fizika samo zadaci .Voli da čita enciklopedije i to čita , kuku kada je neka obavezna lektira . Rukopis mu je očajan , pismeni iz Srpskog imaju dve ocene , sastav 5 a to što se profesorka namučila da ga pročita dobije pride i jedan zbog rukopisa . neki put me frapira sa znanjem , dok neke osnovne stvari  nezna . Na likovnom crteži su mu u sveri nadrealizma , na temu voz ulazi u stanicu nacrtao je prugu  i kompoziciju koja ilazi u stanicu ali iz ptičije perspektive , seoska idila ceo list  zelen , objašnjenje livada bez stoke .
    Neki put me toliko iznervira činimi se kao da nam se svima podsmeva i da nas za..... .Svaki dan mi postavi po gomilu pitanja laka , da proveri dali ja znam , a teška da bi naučio nešto od mene . Prvo ide lako da me ispita dali ja znam nešto o toj temi sledi teško .
 Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
Daj mu gitaru u ruke, pa ces videti da ce ga zainteresovati. Pa koga ucenje nije smaralo  Smile Jednostavno se i ti moras malo angazovati oko njega. Motivacija, zajednicko ucenje. Osmisli malo neki plan.
Vrlo interesantno je da decko misli da je fizika = zadaci, a matematika nije  Smile Ja bih pre rekao da je obrnuto... Ali to je sada sve stvar interne motivacije profesora/nastavnika i nacina predstavljanja gradiva.

Neka sto mu je rukopis ocajan. To znaci da nije dosadan (hahaha po nekoj temi sa bureka  Smile )

Au, klinac ti je opasan. Bolje bi bilo da i ti citas neke enciklopedije  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


zvekete rodjaci

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 6156
Zastava Суботица
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
Nokia 3220
1.)
Citat
primetio sam da on začikuje drugu decu čim dođe do nekog razgovora ili igre u kojoj je on inferioran

2.)
Citat
Često izaziva decu rečima a to se onda završi fizičkim obračunom u kome on izvuče debli kraj.

3.)
Citat
dobar je drug za večinu devojčica u razredu dok ga većina dečaka matretira fizički a on njih rečima .

4.)
Citat
uradio mu je  testove dao dijagnozu da ima probleme sa sredinom zbog njegove "natprosečne " intelegencije


5.)
Citat
uopšte nema dobre ocene , često ulazi u sukob sa profesorima .






Uz duzno postovanje, a na osnovu gore navedenih stvari, stekla sam utisak da ste odgajili razmazeno, umisljeno i netolerantno dete. Sigurno ste i sami svesni da nije postao takav preko noci, nego mu je kao (verovatno ) najmladjem clanu porodice sve bilo dozvoljeno. Uvek je on bilo, mali, sladak, pametan, u svemu glavni pa je dete nastavilo tako da dozivljava sebe. I sad su se javili problemi jer uvidja da nije vise najpametniji, da druga deca nisu njegov brat ili sestra i da smeju da ga udare kad ih izaziva, sa devojcicama se verovatno druzi jer zna da je jaci od njih i oseca se vazan, da ste ga na pravilan nacin usmeravali verovatno bi ta njegova natprosecna inteligencija i dosla do izrazaja-dete je od silnog mazenja (p)ostalo zaglupljeno, i za kraj sa profesorima ulazi u konflikt jer ga niste naucli postovanju, ako tako nastavi sutra mu ni vi kao roditelj necetepredstavljati autoritet.

Pokusajte da mu svaki dan ukazete na ono sto je lose u njegovom ponasanju,  "popnite mu se na glavu" svojim zvocanjem, naterajte ga da uvidi svoje greske.
« Poslednja izmena: 14. Okt 2009, 21:46:35 od Sunny »
IP sačuvana
social share
“Before you diagnose yourself with depression or low self-esteem, first make sure that you are not, in fact, just surrounded by assholes.”


William Gibson
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Rođen sam u srbiji, od toga ću i umreti !

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 507
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16;
mob
Siemens 
 Ma nemisli on da matematika nisu zadaci , ali mu oni ne prestavljaju nikakav problem . Zato je tražio od prof. da nemora da ih radi kući .Ma pitao sam ga i za gitaru ali je odbio , a kada on kaže da ga nešto ne interesuje mogu da se tresnem nemogu promeniti .
  Dali učimo sa njime , naravno neki put mi se čini da i preterujemo . Lektira se čita po pola , prvo on jednu glavu pa supruga i tako naizmenično .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Rođen sam u srbiji, od toga ću i umreti !

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 507
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16;
mob
Siemens 
 Sunny , moram ti priznati da si puno toga pogodila , ali činimi se da ga nisam puno mazio i pazio . Nikada nisam starijeg sina kritikovao ispred mlađeg zbog toga što ga je neki put ćušnuo , nasamo sam morao ipak je ovaj puno jači i da ga ne povredi .
  Što se tiče uspeha u školi mislim da je jednostavno nezainteresovan da dobije bolju ocenu nego što ima .Probao sam da ga motivišem sa nagradama , kaznama , pretnjom , pa vala i sa batinama . Činimi se da je ostalo po njegovom , đabe sam krečio .
   Da je razmažen , sigurno si u pravu , ja sam po tom pitanju nespretan . Čak sam i mačku koja je kućni ljubimac razmazio , neće da jede bilo koju hranu , i ona bira .
   Jedanput sam ga kaznio , na taj način što nije smeo da ide na kompijuter nedelju dana , kada je istekao taj rok sam je sebi produžio kaznu na još nedelju dana . Kada sam ga pitao zašto nejde na kom. Pa šta ti misliš da sam ja željan tog kompijutera , Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava Cyber Space
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Samsung Galaxy SII
Auuu. Kakva drskost. Dao bih ja njemu malo  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 14:30:46
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.095 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.