Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Destruktivna politika Harisa Silajdžića!  (Pročitano 34420 puta)
Poznata licnost


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 2990
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
Samsung Galaxy S9+
Citat
koja? nikola spiric? radojicic? dodik?
samo da mi docekamo da oni odu sa vlasti, a kasnije cemo lako, kao i prije njih...

Zanima me samo ko umesto Dodika?Nisam neki obozavalac doticnog ali ja ne vidim trenutno ni jednog ploiticara u RS pa me zanima tvoje misljenje  posto kazes :"lako cemo".Nemoj samo SRS da pomenes jer od njih nema nista  Smile
IP sačuvana
social share
nema  vise s tobom price prebicu te lice imam iza sebe vojsku Srbija mi klice na mobilnom telefonu obrisi njen broj ako zelim da postedim bedni zivot tvoj.ej riki martine brate shvati me dobices batine

 
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ekstrem

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6621
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
horor. cim kazes nesto protiv dodika, odmah ide :ko ako ne on:

nevjerovatno. nekad je fraza tito iz mrcevaca bila zajebancija, danas to ljudi ocigledno shvataju ozbiljno.
pitas ko? sto se mene tice, mozes i ti. ti nisi dilao jasenovacke dokaze, ako vec nisi bio u ratu, nisi ni svercovao i krao bjesomucno dok su drugi ginuli, nisi pobjegao u njemacku kad je bilo najteze, nisi rovario sa svim i svacim da dodjes do hebene fotelje u protektoratu, ne terorises ljude, ne dajes otkaze nepartijasima, ne ponistavas procese protiv sebe, ne progonis neistomisljenike, a koliko vidim po postovima nisi ni zadrta seljacina, dakle... "dobro nam doso"!!!  Smile Smile

sto se mene tice, svako ko ce da izgura odvajanje od FBiH. ama bas svako. pa i on na kraju krajeva, neka izgradi laktase na tri sprata, a mi svi da mu pojemo nedeljom na trgovima... samo neka uradi ono za sto bi se svaki srbin borio da je u njgovoj poziciji. ali to je stos. on je srbin koliko sam i ja guslar Smile
IP sačuvana
social share



ma taj eduardo je cigan obicni. bilo bi super da mu je noga ostala u terenu. ili jos bolje, taylor trci, a eduardova noga se zapetljala u pertle u vuce se za njim... ili da je ostala na stadionu, pa da se igra umjesto charity shielda, Kup eduardove noge... da pobjednik u finalu dobija nogu
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 2990
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
Samsung Galaxy S9+
Ma druze znam ja da je Dodik lopovcina.Ja bez obzira sto nisam iz RS pratio sam mnogo desavanja kod vas i bio sam ogroman protivnik Dodika.Smatrao sam ga uvek kriminalcem koji se obogatio za vreme rata i bukvalno se sa 95% stvari koje si izneo potpuno slazem.Medjutim sada u ovom trenutku mislim da je bolji od otpadnika od SDS koji su patriote kao sto je  Ceda patriota  u Srbiji.Sto se tice SRS njihova politika je proslost i po meni nisu uradili nista kod vas kao sto nikad nisu uradili nista u Srbiji.Sto se mene tice ja vam zelim da se otgnete iz te nakaze zvane Bosna i uvek cu biti za nezavisnu RS.Dodik sada trenutno brani RS i ja ga podrzavam.Kad pocne da radi drugacije i ne daj boze ukine RS ja cu biti njegov najveci protivnik.Pozdrzav tebi i svima u bratskoj RS Smile Smile
IP sačuvana
social share
nema  vise s tobom price prebicu te lice imam iza sebe vojsku Srbija mi klice na mobilnom telefonu obrisi njen broj ako zelim da postedim bedni zivot tvoj.ej riki martine brate shvati me dobices batine

 
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


vidi već sam godinu dana na bureku :)

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 2935
Zastava Banjaluka
OS
Linux
Browser
Mozilla (Ubuntu-feisty)
možda on daje otkaze ne partijašima lai takođe daje puuuno otkaza i partijašima neradnicima ja iako svašta mislim o njemu mislim da on za ovu situaciju najbolji on svih političara u RS

i inače za svaku drugu situaciju
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Tihi protest!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5131
Zastava Majevica
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T28
ИЗJAВЕ бошњачког члана Предсjедништва БиХ Хариса Силаjџића, коjе jе изнио приликом недавне посjете Великоj Британиjи, представљаjу наставак његове хушкачке и ратне политике, саопштено jе jуче из Владе Републике Српске.

Наводи да jе Република Српска настала на геноциду и да jе починила геноцид су наjгрубља лаж и потпуно извртање пресуде Међународног суда правде у Хагу, наведено jе у саопштењу владиног Бироа за односе с jавношћу.

"Чињеница jе да jе спор пред Међународним судом правде у Хагу вођен против Србиjе и да Република Српска уопште ниjе била страна у спору. Зато jе, и правно и логички, бесмислено тражити упориште за колективну кривицу Републике Српске и њених институциjа у пресуди суда", наглашено jе у поменутом допису.

Изjаве свих релевантних међународних званичника, саопштено jе из републичке Владе, недвосмислено су потврдиле да jе пресудом Међународног суда правде установљена одговорност поjединаца и група за злочине почињене у БиХ, укључуjући и геноцид почињен у Сребреници.

"Такође, jасно jе наглашено да никакве колективне кривице или одговорности нема, нити може бити. Aли, без обзира на то, очигледно jе да Силаjџић не мари за садржаj пресуде, а jош мање за ставове угледних међународних субjеката. У остваривању свог ратног циља - стварања унитарне муслиманске државе у БиХ - Силаjџић се служи наjпрљавиjим лажима и не бира средства", пише у саопштењу из Владе Српске, у коjем jе истакнуто да републички премиjер, Милорад Додик, наjоштриjе осуђуjе такве испаде мржње и нетолеранциjе.

"Силаjџић jе ставио до знања Републици Српскоj и српском народу у БиХ да немаjу права да одлучуjу о будућности земље у коjоj живе и раде виjековима", наведено jе у саопштењу. У њему се подсjећа да jе Република Српска настала приjе посљедњег рата у БиХ.

"Република Српска, као траjан одраз интереса српског народа и свих њених грађана, међународно jе потврђена у Деjтонском мировном споразуму, чиjи jе потписник био и Харис Силаjџић", саопштила jе републичка Влада, уз поруку да ће "Српска и у будућности остати ентитет у БиХ, са своjим jасним надлежностима, правима и обавезама, као траjан гарант опстанка и заштите интереса српског народа и свих њених грађана".

Aко Силаjџић уништи Републику Српску, иста судбина очекуjе и Србе у БиХ, поручила jе Влада Српске.

"Само наивнима ниjе jасно да jе управо то и циљ Хариса Силаjџића и његове политичке клике, jер уништење Српске и српског народа отвара врата стварању доминантне jеднонационалне, бошњачко-муслиманске БиХ. Изjаве Силаjџића, у коjима позива на укидање Републике Српске и у коjима покушава наметнути колективну кривицу српском народу у БиХ, представљаjу рушилачки чин, уперен против Деjтона, стабилности и будућности БиХ", пише у допису из Бироа Владе за односе с jавношћу.

Републички премиjер и министри поручили су Харису Силаjџићу и његовим истомишљеницима "да се не играjу с ватром".

"Српска има минимум достоjанства и толеранциjе, коjи не смиjу бити погажени. Настави ли се са грубим вриjеђањем, понижавањем и ниподаштавањем права и интереса српског народа у БиХ, биће окончана свака могућност саживота и изградње заjедничке будућности", упозорено jе на краjу саопштења из Владе Републике Српске.

ДЕСТAБИЛИЗAЦИJA БиХ

Политички аналитичар из Бање Луке, Гостимир Поповић, сматра да се члан Предсjедништва БиХ из бошњачког народа, Харис Силаjџић, понаша "неодговорно и непристоjно и да све ради како би дестабилизовао уставни систем БиХ".

- Његови агресивни наступи на америчком континенту, у Лондону, али и у Сараjеву, представљаjу наjбољи примjер непоштовања српског народа и излазе из оквира не само политичког понашања и правних норми, него и европских обичаjа - истакао jе Поповић.

Он jе упозорио да су представници Републике Српске од стране међународне заjеднице били санкционисани и за много безазлениjе изjаве. Политичари из Сараjева све донедавно, рекао jе Поповић, били су миљеници ОХР-а и сада им се то враћа као бумеранг.

Тужбу против Силаjџића, коjу jе у сриjеду наjавио премиjер Српске Милорад Додик, Поповић jе окарактерисао као "легалан начин да се супротстави аспирациjама лидера Странке за БиХ, коjи би у сваком нормалном европском систему због радикалних изjава био опозван са функциjе".

- Милорад Додик jе приморан да прибjегне правним рjешењима, али, с обзиром на то да Суд БиХ доноси одлуке какве доноси, биће то веома дуг процес. Предсjедник Владе Српске мора издржати, макар с тужбом ишао и изван БиХ, jер jе то jедини начин да се очува Република Српска - закључио jе Гостимир Поповић.


https://www.glas.cms-go.com/481/1594.html
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

КОНГРЕС Бошњака Сjеверне Aмерике ставовима изнесеним на недавном засjедању у Сиjетлу jош jедном jе потврдио да jе префикс "невладина" у називу ове организациjе само мртво слово на папиру!

Ово jе мишљење бившег дипломате БиХ и професора на београдском Факултету безбjедности Дарка Трифуновића, коjи jе упозорио да ово ниjе први, а вjероватно ни посљедњи пут да Конгрес Бошњака Сjеверне Aмерике иступа политички и, што jе наjгоре у свему, антидеjтонски.

- Ставовима да БиХ треба да буде национална држава Бошњака са исламом као владаjућом религиjом, Конгрес Бошњака директно се миjеша у унутрашње ствари међународно признате земље, уређене на принципима Деjтонског мировног споразума - нагласио jе Трифуновић.

Према његовим риjечима, забрињаваjућа jе чињеница што се Конгрес Бошњака Сjеверне Aмерике не зауставља само на декларациjама, препорукама и jасним политичким ставовима, већ користи сваку могућу прилику да код поjединих америчких конгресмена и чланова Сената лобира за "босанску ствар", не штедећи ни новац ни вриjеме! Треба ли, запитао jе Трифуновић, уопште и размишљати о томе шта су то Бошњаци из Сjеверне Aмерике тражили од америчких политичара?

Све то, сматра он, оставља простора властима у Републици Српскоj да отворено од америчких власти затраже затварање ове организациjе, коjа се, jасно jе, уопште не бави оним за шта jе регистрована на тлу Сjедињених Aмеричких Држава.

- Очигледно jе да своjим дjеловањем ова организациjа распируjе међунационалну мржњу и етничке сукобе, истовремено нарушаваjући тешко успостављени мир у БиХ. A због тога би неко морао да одговара - нагласио jе Трифуновић.

У причи о овоj организациjи, истакао jе Трифуновић, посебно у очи упада чињеница да чланови Конгреса нису само Бошњаци из БиХ, већ и муслимани из Санџака, што jасно показуjе да се бошњачка диjаспора никада ниjе одрекла погубне политике ратног вође бх. муслимана Aлиjе Изетбеговића, коjи никада ниjе крио своjу наклоност према сабраћи из Санџака.

Jедна од великобошњачких идеjа осумњиченог ратног злочинца Изетбеговића, кога jе смрт "спасила" хашке оптужнице, наставио jе Трифуновић, било jе и припаjање Санџака такозваноj Босни. Настављаjући његовим путем, Конгрес се, сматра он, отворено миjеша и у унутрашње ствари Србиjе, што би такође требало да се санкционише.

Д. МAJСТОРОВИЋ

ВЕЗЕ

Дарко Трифуновић jе навео да jош jедна ствар у причи о Конгресу Бошњака Сjеверне Aмерике указуjе на сумњиво дjеловање ове организациjе. Наиме, постоjе озбиљне назнаке да jе ова организациjа постала уточиште некадашњим руководиоцима и важним члановима "Међународне фондациjе добротвора" и "Глобал релиф фонда" - двиjе организациjе, коjима jе забрањен рад због веза са међународним тероризмом.


https://www.glas.cms-go.com/481/1595.html
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Say hello to my "little" friend!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5337
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0
Sta ocekivati od sizofrenog Silajdzica koji je tvrdio da je u Foci ubijeno 100 000 il bese 300 000 muslimana!
IP sačuvana
social share
I danas kad dođe do poslednjeg boja,.
neozaren starog oreola sjajem,.
ja ću dati život, otadžbino moja,                                                                 
znajući šta dajem i zašto ga dajem!
   

 
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 13134
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
Silajdžić - mali Tito od Bosne (u pokušaju)  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Tihi protest!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5131
Zastava Majevica
OS
Linux
Browser
Mozilla (Debian-1.0.6-1)
mob
Ericsson T28
ВИСОКИ представник у БиХ у сриjеду jе, обраћаjући се посланицима оба дома Парламента БиХ, jасно ставио до знања домаћоj и међународноj jавности да "не постоjе правне обавезе коjе произилазе из пресуде Међународног суда правде на основу коjих се позива на укидање jедног ентитета".

Кристиjан Шварц-Шилинг рекао jе да jе погоршана политичка атмосфера у БиХ и да jе то директно повезано са реакциjама на пресуду Суда правде у Хагу, по тужби БиХ против Србиjе и Црне Горе.

Са жаљењем jе констатовао да jе "дошло до политичке манипулациjе подручjем Сребренице од стране политичара коjи мотивисани своjим властитим циљевима".

Такође, поручио jе, да "jеднострано миjењање Деjтонског споразума правно ниjе могуће и позиви на такве промjене могу само представљати озбиљан ризик за мир и стабилност".

Говор високог представника политичари из Српске оциjенили су коректним уз констатациjу да би "Шилингове поруке требало коначно да ставе тачку на причу о укидању Српске и поставе темељ за развоj нормалниjих политичких односа неопходних за рjешавање суштинских питања у БиХ".

Функционер Савеза независних социjалдемократа Крстан Симић рекао jе да Шилингово излагање коректно, jер jе "проjекциjа наводних обавеза Српске према пресуди Међународног суда правде наjобичниjи пучки памфлет коjи вриjеђа основне постулате права".

- Нажалост, многи политичари коментаришу пресуду, а да jе, при томе, нису ни прочитали. Резултат тога jе да се врло тенденциозно и погрешно користе неки закључци Међународног суда правде у Хагу - рекао jе Симић.

Пресуда jе, подвукао jе Симић, прецизирала да "нико нема право да тражи било шта од Републике Српске, поготово да тражи укидање њених институциjа или нарушавање њеног уставно-правног поретка".

- Погрешно тумачењем пресуде политичара из Сараjева и њихово манипулисање жртвама Сребренице довело jе до стварања политичких турбуленциjа коjе БиХ удаљаваjу од европског пута - рекао jе Крстан Симић.

Да су ставови високог представника у БиХ тачни и утемељени на правноj пресуди сматра и лидер Партиjе демократског прогреса Младен Иванић.

- Од самог обjављивања пресуде говорио сам да тезе Хариса Силаjџића нису тачне, да он не говори истину, већ да злоупотребљава пресуду ради остваривања своjих политичких циљева - нагласио jе Иванић.

Он jе додао да jе Међународни суд правде у Хагу одлучио да су Република Српска и њене институциjе ослобођене одговорности и да нема никаквих обавеза према пресуди.

- Жалосно jе што добар дио међународних званичника у БиХ због тога ниjе срећан, али заиста нема никаквог правног основа да се закључци пресуде користе за укидање Српске. Зато jе добро да jе то Шилинг рекао jедном за свагда, jер тиме jе обjективно, први пут, неко из међународне заjеднице дао до знања Силаjџићу да су његови ставови неаргументовани - истакао jе Младен Иванић.

Потпредсjедник Демократског народног савеза Петар Кунић сматра да jе Шилинг за свог мандата показао како се требали понашати представници међународне заjеднице.

- Коректно jе обављао своjе послове. Нажалост, ниjе имао подршку одређеног диjела међународне заjеднице коjи су овдjе првенствено због своjих интереса. Поштуjем његове ставове саопштене посланицима коjи представљаjу своjеврстан позив бошњачким лидерима да престану злоупотребљавати пресуду Суда правде у Хагу и манипулисати народом Сребренице - рекао jе Петар Кунић.

М. ФИЛИПОВИЋ

ИЗJAВЕ

- Поступци и изjаве бошњачког члана Предсjедништва БиХ Хариса Силаjџића, чиjи jе основни циљ укидање Републике Српске су смиjешни и њима не треба придавати никакав значаj, ни у jавност нити у медиjима. Силаjџића jедноставно треба игнорисати - рекао jе Петар Кунић.
Glas Srpske
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 545
OS
Windows XP
Browser
Mozilla
mob
Alcatel dobar neki ;)
Sta ocekivati od sizofrenog Silajdzica koji je tvrdio da je u Foci ubijeno 100 000 il bese 300 000 muslimana!

gdje si to cuo ? Toplomjer u usta i iznenadi se
IP sačuvana
social share
Seka Aleksic fan club !
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Lako je dati zivot za nesto, kad ga nemas

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 2430
Zastava Cehoslovacka ;p
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
HTC Topaz
Sta ocekivati od sizofrenog Silajdzica koji je tvrdio da je u Foci ubijeno 100 000 il bese 300 000 muslimana!

gdje si to cuo ? Toplomjer u usta i iznenadi se
Sta ocekivati od sizofrenog Silajdzica koji je tvrdio da je u Foci ubijeno 100 000 il bese 300 000 muslimana!
melion  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.