Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 05:51:21
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Desiće se ako je "zapisano u zvezdama"  (Pročitano 4499 puta)
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 

ja za vreme punog  meseca imam jako bizarne snove i uglavnom sam nervozna i osetljiva bez razloga ...a kada
duva jugo - tek tada nisam normalna  Smile
« Poslednja izmena: 25. Feb 2009, 14:22:24 od lolana »
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 11457
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Није ни чудо, човек је ипак 70% вода.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


The worst vice is advice

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 9076
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
Ja zato i ne vozim Jugo...Brze produva nego sto mu se zameni filter za ulje. Da poludis...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12846
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
Citat
Evo, ja, recimo, pocinjem da zavijam i rastu mi neke cudne dlake po telu.

ne, rekao sam za vreme punog meseca... ne stalno sto se neki ponasaju ko primati  Smile

Citat
Ja zato i ne vozim Jugo...Brze produva nego sto mu se zameni filter za ulje. Da poludis...

zato vozis auto cijih delova ima svugde i u svakom servisu pametnice, bem ti excesnu crvenu limuzinu  Smile
« Poslednja izmena: 25. Feb 2009, 14:40:54 od yourtoiletpaper »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
Citat
Dakle kada bi neki racunar (predikator) mogao da budee dovoljno mocan.. sa senzorima koji detektuju otkucaje naseg srca, mere zenice... bla bla... sa uradjenim psiholoskim profilom, nasim genetskim materijalom pa i astroloskim podacima... mogao  bi da nas cita sa sigurnoscu od 99% i kaze sta cemo sledece da uradimo u roku za tacno 5 min.
Ovo je, nazalost, jako daleko od istine.

Prvo, da bi postojao takav kompjuter, njega mora napraviti covek, a covek nema dovoljno saznanja za pravljenje takve supermasine.

Drugo, senzori koji detektuju otkucaje srca i sirenje zenica vec postoje - ali one, nazalost, daju samo podatke o fizioloskim merama odredjenih stanja emocija. Primera radi, psihogalvanski refleks, koji se meri preko elektricne nadrazenosti koze, moze nam puno toga reci o stepenu stresa, ali apsolutno nista o uzrocima i posledicama tog stanja.

Trece, ne postoji ni takva stvar kao ''uradjen psiholoski profil''. Profili se kreiraju prema odredjenim potrebama, pa su i protokoli tako sacinjeni. Ni taj sistem nije idealan: dovoljan je banalan primer da se u psihologiji ni dan danas ne zna sta je to licnost. Imamo milion definicija, ali nijednu opstevazecu i opsteprihvacenu.

Cetvrto, nas genetski materijal je toliko kompleksan i nepredvidiv, proci ce decenije i decenije razvoja molekularne biologije i genetike, kako bismo izvukli iz njih makar neke elementarne psiholoske podatke.

Peto, s obzirom da je stanje u psihologiji sto se tice aspekta predikcije necijeg ponasanja u skladu sa definicijom licnosti - toliko crno, mozda nam stvarno nista ne preostaje nego da se bavimo astrologijom.  Smile

Peto, apsolutno je nemoguce sa tolikom tacnoscu i u tako ogranicenom vremenskom roku predvideti necije ponasanje.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


The worst vice is advice

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 9076
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
Citat
Evo, ja, recimo, pocinjem da zavijam i rastu mi neke cudne dlake po telu.

ne, rekao sam za vreme punog meseca... ne stalno sto se neki ponasaju ko primati  Smile

Citat
Ja zato i ne vozim Jugo...Brze produva nego sto mu se zameni filter za ulje. Da poludis...

zato vozis auto cijih delova ima svugde i u svakom servisu pametnice, bem ti excesnu crvenu limuzinu  Smile

Ja sam ocekivao da mi ti, kao vrsni poznavalac nebeskih tela, pomognes nekim strucnim savetom...kako da sprecim uticaj punog meseca i velikog medveda (kad mi je Saturn u Plutonu ne smem da gledam u nebo, jer, kada vidim velikog medveda, redovno dozivim stres).
I pusti ti vetrove (ne shvataj bukvalno, kao sto imas obicaj)... drzi se nebeskih tela (i GSP-a), posto ti to ocigledno ide od ruke.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12846
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
Citat
Prvo, da bi postojao takav kompjuter, njega mora napraviti covek, a covek nema dovoljno saznanja za pravljenje takve supermasine.

ukljuci sci-fi prekidac... mada ne mora to da bude tako daleka buducnost, za 100 godina ce sigurno postojati nesto sto ce citati ljude ko knjige.. dakle trenutno je nemoguce, ali ne znaci da je nemoguce.

Citat
Drugo, senzori koji detektuju otkucaje srca i sirenje zenica vec postoje - ali one, nazalost, daju samo podatke o fizioloskim merama odredjenih stanja emocija. Primera radi, psihogalvanski refleks, koji se meri preko elektricne nadrazenosti koze, moze nam puno toga reci o stepenu stresa, ali apsolutno nista o uzrocima i posledicama tog stanja.

udjes u vegas, i nisi ni usao, vec ti se ocitava temperatura tela, skeniraju zenice sa kamerama visoke rezolucije, glas... dovoljno da znaju da li varas kad se kockas. to je danas. slazem se da ne mozes znati vise samo na osnovu toga.

ali jedan kratak test, uz potvrdu da li su odgovori istiniti... i vec si blize, zar ne ?
(ne boj se neces izgubiti posao)

Citat
Trece, ne postoji ni takva stvar kao ''uradjen psiholoski profil''. Profili se kreiraju prema odredjenim potrebama, pa su i protokoli tako sacinjeni. Ni taj sistem nije idealan: dovoljan je banalan primer da se u psihologiji ni dan danas ne zna sta je to licnost. Imamo milion definicija, ali nijednu opstevazecu i opsteprihvacenu.

ne moras da znas sta je licnost u filozofskom pojmu .. ako neko trazi masinicu da se sisa na celavo otprilike znas sta ce da uradi... i racunar moze da kalkulise sa milionima informacija u sekundi... dovoljno da svede sve na nekoliko varijanti... cak i danas je to izvodljivo, uz neki dobar softver

Citat
Cetvrto, nas genetski materijal je toliko kompleksan i nepredvidiv, proci ce decenije i decenije razvoja molekularne biologije i genetike, kako bismo izvukli iz njih makar neke elementarne psiholoske podatke.

evo juce otkrili gen za neverstvo... ko zna sta ce jos da otkriju..

Citat
Peto, s obzirom da je stanje u psihologiji sto se tice aspekta predikcije necijeg ponasanja u skladu sa definicijom licnosti - toliko crno, mozda nam stvarno nista ne preostaje nego da se bavimo astrologijom.

ne moze da skodi kao dodatna stvar,ne ?

Citat
Peto, apsolutno je nemoguce sa tolikom tacnoscu i u tako ogranicenom vremenskom roku predvideti necije ponasanje.

ako to moze jedan dobar psihijatar, to ce biti maciji kasalj u buducnosti... naravno nijedan sistim ili ljudski faktor nije bezgresan, kao sto neki glumci ubede sebe u ulogu, tako se moze prevariti i masina i covek.

Citat
Ja sam ocekivao da mi ti, kao vrsni poznavalac nebeskih tela, pomognes nekim strucnim savetom...kako da sprecim uticaj punog meseca i velikog medveda (kad mi je Saturn u Plutonu ne smem da gledam u nebo, jer, kada vidim velikog medveda, redovno dozivim stres).

jesam sanjar ali nije mi toliko glava u oblacima da znam planete... btw cim polozim idemo da se trkamo Smile



IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
yourtoiletpaper

Разумем ја шта ти хоћеш да кажеш, то је више визионарски став, него реалност. Остаје нам само да се надамо да ћемо једног дана ствари довести у такав поредак.

И да... једно је процена понашања у смислу ''улази у просторију, узима даљински'' - то може свако, то и свакодневно сви радимо. Предикција покушаја суицида, хероинског рецидива, делинквентног понашања - сасвим је друга прича.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12846
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
ja nikad ne gledam tv... no dobro , zakljucio bih u svoje ime... nijedna metoda nije pojedinacno dovoljno da bi se nesto utvrdilo sa sigurnoscu (logicno), ali da... verujem da odredjen mali procenat ide na astrologiju (datum rodjenja, uticaj planeta, mesto rodjenja).
« Poslednja izmena: 25. Feb 2009, 16:36:01 od yourtoiletpaper »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


No pain-no gain!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 121
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
Samsung E251
Metode koje se baziraju na merenju kolicine stresa u necijem telu,umeju i da promase.Ima ljudi koji su dovoljno utrenirani da mogu kontrolisati voljom i rad sopstvenog srca,mada su retki.A uticaj punog meseca ima veze sa menjanjem magnetnog polja zemlje,pod uticajem mase meseca,plima i oseka su primeri.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 05:51:21
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.069 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.