Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 213
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Desavanja iz Sveta fudbala - transferi, pregovori, povrede  (Pročitano 121833 puta)
17. Jan 2006, 21:19:26
Mudrijas Burek Foruma
Krajnje beznadezan


...jednom, davno, negde daleko...

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 11837
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 5110
Premijerligaš Čarlton angažovao je u utorak napadača Evertona, Markusa Benta. Klub sa Velija je Evertonu na ime obeštećenja uplatio dva miliona funti, a Bent je ugovor sa Čarltonom potpisao na tri i po godine.

Markus Bent, koji je nekada nastupao za Ipsvič, već je peti bivši igrač ovog kluba koji je sada u redovima Čarltona. Pre njega su igrači londonskog premijerligaša postali njegov prezimenjak Daren, kao i Mat Holand, Herman Hrejdarson i Daren Embrouz.


(02. May 2007, 21:53:55)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Krajnje beznadezan


...jednom, davno, negde daleko...

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 11837
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 5110
Španski fudbalski prvoligaš Sevilja angažovao je 26-ogodišnjeg Žilijena Eskida, do danas igrača Ajaksa. Francuski internacionalac je iz redova "kopljanika" došao za sumu od 1,5 miliona evra, a potpisao je troipogodišnji ugovor.

Sevilji je bilo nepohodno pojačanje u odbrani pošto je iskusni Pablo Alfaro prešao u Rasing, dok je Pablo Ruiz teže povređen i predstoji mu duga pauza.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Krajnje beznadezan


...jednom, davno, negde daleko...

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 11837
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 5110
Ifeani Emeghara po povratku iz Portugala sa priprema reprezentacije Nigerije, doputovao je u Temišvar na završne pregovore sa ekipom Politehnike.

Bivši bek Partizana uspešno je prošao lekarske preglede, a zatim i finalizovao pregovore sa čelnicima Politehnike i potpisao ugovor na 3 godine.

Ekipa iz Temišvara, koju trenira bivši rumunski selektor Georg Hadži, nalazi se na deobi četvrtog mesta u šampionatu sa Klužom (po 26 bodova), a ambicija kluba je da izbori učešće u evro-kupu. Hadži je u ovom prelaznom roku već doveo Sretena Stanića i Vladimira Gluščevića - bivše igrače Rada, a stiglo je i nekoliko rumunskih vrhunskih igrača - Mihaita Plesan, Silviu Izvoranu, Adrian Ilie, Alin Stoika, Rares Soporan i Simek Peter.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Krajnje beznadezan


...jednom, davno, negde daleko...

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 11837
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 5110
Dragan Radosavljević, standardni član Smedereva, koji je u tom fudbalskom timu igrao kao amater, napustio je danas pripreme u Banji Vrujci.

Dobro obavešteni izvori bliski smederevskom superligašu tvrde da će Radosavljević karijeru nastaviti u Austriji ili Francuskoj. Za njega su prethodnih sezona bili zainteresovani kijevski Dinamo, Ajaks i bečka Austrija.

Umesto Radosavljevića u Banju Vrujci je otputovao Marko Ristić, kapiten i jedan od najboljih omladinaca Smedereva.

Pripreme u Banji Vrujci, na kojima će Smederevci biti do petka, napustio je i Goran Jovanović. On će danas u Požarevcu biti podvrgnut operaciji prepona.

Dosadašnji vezni igrač Obilića Mirko Aleksić, koji je u tom timu proveo pet sezona, pristupio je smederevskom superligašu. Aleksić je ponikao u novosadskoj Vojvodini, u kojoj je takođe igrao pet sezona.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Krajnje beznadezan


...jednom, davno, negde daleko...

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 11837
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 5110
Napadač Real Sosijedada Darko Kovačević propustiće ostatak sezone posle povrede Ahilove tetive na treningu svog kluba u ponedeljak.

Kovačević je bio u završnoj fazi oporavka od povrede iste tetive u novembru i na treningu je sa ostalim igračima 'igrao na dva gola'.

Lekarska služba baskijskog kluba saopštila je da će tridesetdvogodišnji internacionalac morati odmah na operaciju.

Real Sosijedad je nedavno potpisao ugovor sa Dancem Mortenom Skoubom sa idejom da bivši igrač Brondbija zameni turskog reprezentativca Nihata Kahvečija kojem je odobreno da napusti klub u januarskom prelaznom roku.

Klub iz San Sebastijana je trinaesti na tabeli Primere, sa četiri boda više od prve ekipe koja je u zoni ispadanja.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple iPhone 3Gs
Milenku Aćimoviću u Lilu operisana noga


Čim bacim štake, dolazim na splav!

Igrao se 21. minut meča Lil - Sošo kada je kod rezultata 1:0 odbrambeni igrač gostiju Valerij Mazeg neoprezno startovao na Milenka Aćimovića. Čuo se jauk slovenačkog reprezentativca, koji se našao na zemlji, igra je nastavljena jer u prvih mah nije izgledalo ozbiljno iako je bivši as Crvene zvezde panično tražio pomoć doktora.

Tek posle prekida, ustanovljen je lom fibule desne noge i istegnuće oba ligamenta članka. Operacija je izvršena noć posle utakmice, trajala je sat i po, a Aćimović će pauzirati šest meseci.

- Bio je to klasičan duel, kakvih ima desetine za 90 minuta. Mazeg je nespretno i bez namere sa obe noge startovao na moju stajnu. Osetio sam jak bol, sa tribinama pa i na terenu nije izgledao opasno - kaže Aćimović za „Blic“.

Za vreme operacije i juče pored kreveta jednog od najboljih fudbalera Lila ove sezone nalazio se i njegov saigrač Milivoje Vitakić.

- On ima priličnog iskustva sa ovakvim mukama, dva puta je lomio nogu. To mi mnogo znači, jer se prema meni ponaša kao doktor, upućen je u sve. Uskoro ću da stavim šipke, pa ću uzeti štake...

Aćimoviću očigledno ne nedostaje duha, iako će pauzirati šest meseci. Sutra izlazi iz bolnice i predstoji mu jednomesečno kućno lečenje, a u februaru ide na oporavak u Ljubljanu.

- Tu su i ljudi iz kluba, pomogli su mi, znaju i oni da je ova sezone gotova za mene. Neće biti problema s njima, ugovor me veže još jednu godinu.

Za još jednu sezonu u Ligi šampiona?

- Igramo promenljivo, zbog Lige šampiona startovali smo malo slabije. Sada smo stabilizovali formu, sledi period nešto lakših utakmica i borba za Evropu.

Na leto pravac Beograd ?

- Uželeo sam se noćnog života, nisam odavno osetio čari beogradski splavova - šaljivo će na kraju Milenko Aćimović.



Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Partizan u srcu

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1504
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung D500
750 evra kazne za Diufa

Senegalski fudbalski reprezentativac El Hađi Diuf moraće da plati odštetu od oko 750 evra ženi koju je povredio prilikom sukoba u jednom noćnom klubu.

Diuf je prošlog jula u Dakaru došao u sukob sa Ajšatu Ba, suprugom kolege iz reprezentacije i Bolton Vonderersa Haliliua Fadige. Po njenoj verziji Diuf ju je posle svađe pretukao i naneo joj teške povrede, zbog kojih 25 dana nije mogla da radi.

Civilni tužilac je zbog toga tražio kaznu od šest meseci zatvora za slavnog fudbalera, poznatog po brojnim ekscesima. Međutim, sud je procenio da je priča potpuno drugačija.

“Procenili su da je došlo do manjeg kontakta”, rekao je Diufov advokat Demba Sire Batili. “Ba je želela da razgovara sa njim i stala mu je na put, a on je blago odgurnuo”.     

Diufu je u decembru oduzeta vozačka dozvola na godinu dana, jer je uhvaćen kako vozi u pijanom stanju posle proslave jedne pobede. Prethodnog meseca platio je 500 funti kazne zbog toga što je tokom prvenstvene utakmice pljunuo navijača.

Diuf se trenutno nalazi u Egiptu, gde će braniti boje svoje zemlje na Kupu afričkih nacija, koji počinje u petak
IP sačuvana
social share
[img][/img]
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Partizan u srcu

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1504
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung D500
Deko kažnjen, Eto i Klemente ne

AP


Portugalac Deko propustiće sledeća dva meča Barselone zbog crvenog kartona zarađenog u duelu sa Ateltikom iz Bilbaa.

Deko je posle jednog nedosuđenog faula iznerviran ustao i uhvatio za kosu Karlosa Gurpegija, posle čega je morao u svlačionicu.

Istovremeno, Španska fudbalska federacija odlučila je da ne pokrene postupak protiv Kamerunca Samjuela Etoa, koji je u gužvi koja je usledila posle crvenog kartona pljunuo protivničkog igrača Unaija Ešposita. Taj incident sudija nije video, ali su ga snimile televizijske kamere.

Takođe, nekažnjeno će proći i trener Atletika Havijer Klemente, koji je posle utakmice izjavio:

"Deko je trebalo da bude džentlmen. Zgrabiti nekoga za kosu je gore od povlačenja dresa. Pljuvanje je takođe ružno. Mislio sam da to rade samo ljudi koji su nedavno sišli sa drveta".

Obrazloženje predsednika Komisije za takmičenje Alfreda Floresa bilo je interesantno:

“Nismo razmatrali te slučajeve, jer se niko nije žalio na njih – ni klubovi, ni sudija, niti Komisija za borbu protiv nasilja. Mi zvanično ne znamo ni da se to dogodilo. Ako dobijemo žalbu razmatraćemo ibncidente. U slučajevima kakav je Klementeov Komisija za borbu protiv nasilja jedina može da pokrene postupak”.

Očekivalo se da će Komisija reagovati, jer je Klementeova izjava izazvala burnu reakciju medija i antirasističkih organizacija u Španiji.

Barselona je saopštila da će se žaliti na Dekovu kaznu, uz obrazloženje da je Portugalac bio izazvan.
IP sačuvana
social share
[img][/img]
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Golman reprezentacije SCG stigao u Tunis i započeo pripreme sa CSKA
Kovačević na novom početku
Najviše bih voleo da sa sofijskim klubom osvojim "duplu krunu" i da onda dobijem poziv za nacionalni tim, odnosno da budem na spisku za Nemačku, ne krije Kovačević

Oliver Kovačević je čekao na angažman od letošnjeg gašenja Železnika. Čekao i - dočekao. Odbijao je ponude nekoliko naših prvoligaša, nije hteo da ide u daleku Ukrajinu, ili u nepoznate ruske klubove, ali ponudu prvaka Bugarske nije mogao da odbije. Sa CSKA iz Sofije potpisao je ugovor na tri godine i sa ekipom koju predvodi naš trener Miodrag Ješić nalazi se na pripremama u Tunisu.

Ješić zadovoljan

Iako Oliver Kovačević nije bio prvi pik Miodraga Ješića, trener sofijskog CSKA naposletku je zadovoljan obavljenim poslom.
- Naša prva želja bili su Đorđe Pantić i Saša Radivojević. Iskreno sam očekivao da će Pantić biti naš golman. Retko otkrivam imena pojačanja dok sve ne bude završeno. Ipak, zbog raznoraznih razloga Đorđe nije doveden. Kada smo shvatili da možemo da dovedemo Olivera Kovačevića, brzo smo reagovali. Učinićemo sve da bude sto odsto spreman za prvenstvo. Takođe, tada bi selektor Petković sigurno bio zadovoljan jer bi imao spremnog golmana.

- Veliki teret je pao. Dugo sam bio bez kluba. Zaista nisam hteo da idem bilo gde. Kada sam čuo da je Ješić zainteresovan, taj poziv nisam mogao da odbijem - priča Kovačević, koji je prva dva dana priprema sa novim timom prilično teško podneo.

Kovačević je određeno vreme trenirao idividualno, što nije bilo nimalo lako. Ipak, posle dva dana sve je došlo na svoje mesto.
- Treninzi u ovom periodu su teški, ali znam da to moram da odradim jer samo fizički potpuno spreman i mogu da izborim status prvog čuvara mreže. Oduševljen sam atmosferom u ekipi. Bio sam u nekoliko timova, ali ovo ovde je zaista najprofesionalnije.
Već 18. januara, u gradu Sfaks na programu je prva provera CSKA, a protivnik je Tunis. Kovačević očekuje da već na startu dobije šansu.

- Čekam odluku trenera. Zaista bi bio oduševljen kada bih dobio šansu. Ipak, najvažnije je da treniram i da spremno dočekamo početak prvenstva.

Pošto je Kovačević pronašao angažman, sada je lakše i selektoru reprezentacije SCG Iliji Petkoviću.
- Najviše bih voleo da osvojimo "duplu krunu" i da onda dobijem poziv za reprezentaciju, odnosno da budem na spisku za Nemačku - zaključio je Kovačević.

Izvor: Glas Javnosti
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
SAŠA TODIĆ OTIŠAO IZ VOJVODINE POSLE PET I PO SEZONA

Tridesetdvogodišnji golman Saša Todić fudbalsku karijeru od pre nekoliko dana nastavio je u Ukrajini. Potpisao je trogodišnji ugovor s tamošnjim prvoligašem Tavrijom iz Simferopolja. Tek što se smestio, morao je da spakuje stvari i s ostatkom ekipe preseli se u Aluštu, mesto na obali Crnog mora gde se Tavrija priprema za nastavak prvenstva.

- Još sabiram utiske. Bez obzira što je za mene sve ovo novo i neobično, izuzetno sam zadovoljan. Najzad sam dočekao da se okušam u inostranstvu. Možda za nekoga odlazak u ukrajinsku Tavriju ne bi bio izazov, ali za mene je to praktično novi početak i tako ću se ponašati. Dakle, isto onako kako sam činio i kada sam svojevremno iz zrenjaninskog Proletera stigao u Vojvodinu - rekao je Todić.

Bez obzira što je Tavrija odlučila da ga angažuje, svestan je da ga u novom klubu očekuje žestoka konkurencija.
- Pored mene tu su još trojica golmana. Dvojica su Ukrajinci, od kojih jedan ima 32, a drugi 24 godine. Uz nas je i dvadesetosmogodišnji Poljak. Sve to nateraće me da još ozbiljnije priđem novom izazovu. Rada se ne bojim, naprotiv, navikao sam da kroz karijeru sam sebi krčim put. Tako će biti i u Simferopolju - istakao je Todić.

Brojke sve govore
Šef stručnog štaba FK Vojvodina Zoran Marić nedavno je izjavio kako se pribojava “da će u klubu postati svesni koliko su izgubili Todićevim odlaskom tek kada prolećni deo prvenstva počne”. Todić je stigao u Vojvodinu 2000. godine. Proveo je u crveno-belom dresu pet i po sezona i za to vreme branio je na 152 prvoligaške utakmice. Tri sezone branio je sve mečeve za bodove: 200/01 (18 utakmica), 2001/02 (34), 2002/03 (34), 2003/04 (30), 2004/05 (21) i jesen 2005/2006 (15).

Tek po povratku iz Alušte imaće priliku da bolje upozna novo odredište.
- Ne zadugo, jer ćemo se već 24. januara preseliti na Kipar. Koliko sam obavešten, u Aja Napi ćemo odigrati i dve prijateljske utakmice s našim klubovima, mojim Banaćanima iz Dvora i kulskim Hajdukom. Poslednju fazu priprema odradićemo u Izraelu. Sve ovo govori da sam došao u dobro organizovan klub, koji uprkos slabijem plasmanu u prvom delu prvenstva želi da zakorači ka sredini tabele. Primarni cilj je opstanak, a potom i konsolidacija kluba. Zato je u zimskom prelaznom roku načinjen veliki rez. Gotovo četrdeset fudbalera prodefilovalo je na probi, a ostali su, valjda, najbolji - nada se Todić.

Uz doskorašnjeg golmana Vojvodine ugovor s Tavrijom potpisao je i bivši fudbaler nikšićke Sutjeske Vujanović.
- Nisam u prvi mah znao o kome je reč, ali me je novi saigrač podsetio da me je upravo on savladao pre dve godine u prvenstvenom susretu, kada je Sutjeska pobedila Vojvodinu 1:0. Toga se seća, ali mu je memorija slabija kada ga podsetim na batine koje smo dobili u Nikšiću - u šali je rekao iskusni čuvar mreže, koji jedva čeka da mu se kroz mesec dana u Simferopolju, gradu sa 700 - 800 hiljada stanovnika pridruže supruga Veseljka i ćerka Sanja.

S. Savić

Izvor: Dnevnik
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 213
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.068 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.