Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dešava li se nešto novo - formuliše li se tzv. "Srpski standard" ?  (Pročitano 1042 puta)
13. Jun 2011, 23:13:21
Krajnje beznadezan

disident Burek-foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10067
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Motorola 
Jučeranji tekst sa "Kapija Beča" zatekao me je nespremnog.Prošlo je dvadeset i kusur godina i odvikao sam se od toga da nam neko taze drži stranu barem i malo ,a da to ne bude isprazna hvala drugosrbijanske kvinslinške ekipe koja je "na putu ka EU",već hvala one tvrđe,značajno natpolovične Srbije.

----------------------------------
The Serbia Standard

izvornik : "Gates of Vienna" ,12.jun (autor : pretpostavljam "Baron Bodissey")
tekst (i opširniji komentari i fusnote) se mogu naći : ovde

As most readers already know, a couple of days ago the comment thread on Fjordman’s essay descended into a Jew-obsessed free-for-all with which we are all too familiar, and which I have come to dread.

Such threads do not change anybody’s mind. They serve no useful purpose, as far as I can tell. People vent at each other for a while, and then the thread peters out, or someone fails to control himself and jumps the perimeter fence, forcing me to close the comments.

Since a lot of the very finest people I work with in the Counterjihad are Jewish conservatives, it does not align with my strategic interests to create any more flypaper for Jew-haters.

For these reasons, I was hesitant about posting anything further on the topic, knowing what is likely to develop in the comments section as a result. But today we received an email appeal from an Israeli woman, and it made me change my mind. I’ll get to that later on in this post, but first let’s talk about Serbia.

The subject came up because one of the commenters on the earlier post mentioned Srdja Trifkovic, the Serbian-American historian. Dr. Trifkovic’s history of the Ustasha in Croatia before and during World War 2 is unparalleled. The Jews and the Serbs were corralled together and massacred in the extermination camps of Croatia, with the support (and participation) of a number of Roman Catholic priests and bishops. These are historical facts, thoroughly documented, and Dr. Trifkovic’s work on the topic is exhaustive.

For this reason, I have learned to apply what I call the Serbia Standard to those who argue about Israel and the Jews. Anyone who supports Israel (as I do) should also support Serbia for the same reasons. Like the Jews, the Serbs were victims of an attempted extermination during the Second World War. Like the Jews, the Serbs have been unjustly demonized. Like the Jews, the Serbs are under siege by Islam in their own land.

Since the Russians often go to bat for the Serbs, one could even make the case for a vast international conspiracy that works behind the scenes to promote Serbian interests.

Those who are gung-ho about the Jews and Israel but refuse to support the Serbs and Serbia (or who actually vilify them) are intellectually inconsistent and incoherent, so their arguments may be justifiably disregarded.

The Jews now have their own state, as do the Serbs. Both nationalities suffer at the hands of those who would damage or destroy them. Therefore the Jews deserve no more special treatment than do the Serbs, and vice versa.

The Serbia Standard serves as a useful way of weeding out disingenuous and hypocritical arguments by those who support Israel. If they fail to support the Serbs, it exposes their special pleading. I presume it could do the same for anyone who treats Serbia in a similar preferential manner.

Supporting both Serbia and Israel is a useful strategy. So is supporting Finland, Latvia, Romania, Italy, Ireland, Australia, Texas, Virginia, and many other nations that are bastions of Western traditions.

--------------------------------------------
Još uvek sam zbunjen i nisam ni sam znao da li je bolje da napravim novu temu,ili da sve ovo negde utaknem...U svakom slučaju,mislim da je ovo nova (obzirom da ne dolazi iz pera nekoga ko je slovenske krvi) i interesantna vizura...
« Poslednja izmena: 14. Jun 2011, 01:30:23 od Torivoje »
IP sačuvana
social share
Od Vučića pedera do Ane lezbejke : Srpska Napredna, stranka kontinuiteta
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
mob
Nokia 
koliko je ovo čitan i uticajan medijum
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

disident Burek-foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10067
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Motorola 
koliko je ovo čitan i uticajan medijum

Vidim da je dobro "umrežen" sa nekim bitnijim anglo-saksonskim desnim konzervativnim blogovima koje povremeno posećujem i nekim "još desnijim",a svima im je slično to da im je (nakon što dočekaše par hiljada metalnih mrtvačkih sanduka sa ostacima svojih zemljaka zaginulih po Iracima i Avganistanima) konačno došlo iz dupeta u glavu ko su oni pravi "loši momci (i devojke)" ove planete.
Da neko ne shvati pogrešno,nisu u pitanju naci/fašistički sajtovi,već čitav desni spektar političkog mišljenja,a tu se da naći zaista mnogo toga.
Ono što je mene začudilo je neka vrsta nejasno definisanog polu-trenda koga sam namirisao još pre 2-3 godine (sa nekim Poljacima/Česima sa kojima sam potpisivao peticije oko Kosova) i koji ni tada nije imao veze sa trenutno vladajućom (,a uskoro robijajućom) ekipom ,već upravo sa konzervativnom i tvrdoglavom Srbijom koja ume da pokaže zube i eksplodira onda kada se to ne očekuje.Imam utisak da taj polu-trend lagano dobija čvršće obrise i da to nema nikakve veze sa tamo nekim "tajnim elitama" koje su rekle da nas od danas treba manje krljati.
U svakom slučaju,obratiću malo pažnju na to šta se događa...
IP sačuvana
social share
Od Vučića pedera do Ane lezbejke : Srpska Napredna, stranka kontinuiteta
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
mob
Nokia 
biće vrlo zanimljivo da ubaciš još relevantnih mišljenja.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

disident Burek-foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10067
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Motorola 
Na moju veliku žalost,sve do jeseni ću češće izbivati i internet mi neće biti dostupan (nemam prenosni računar).Biće mi teško da pratim trendove kontinuirano,ali ću ih pratiti.
Ono što (u svetu koji se kreće i sve više će se kretati udesno) bi me radovalo je mogućnost da sa grbače skinemo pritisak barem zapadnjačke desnice (na levicu ne računam,jer ni od domaćih levaka nema vajde).Krljali su nas zapadnjaci 2 decenije između čekića i nakovnja,vreme je da pritisak popusti.Da priča bude čudnija,većina onih koji nas podržavaju ima i jednu zajedničku crtu - ne podnose Švabure,bilderbergovanca,Soroševe plaćeničke divizije i sl.
« Poslednja izmena: 14. Jun 2011, 14:06:10 od Torivoje »
IP sačuvana
social share
Od Vučića pedera do Ane lezbejke : Srpska Napredna, stranka kontinuiteta
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 1465
Zastava
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
mob
Apple iPhone 6s
Od svih ti koji nas podrzavaju imamo jako velike koristi. Bas mi je drago.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Blejac u kraju!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26936
Zastava Vozdovac
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 12.0.742.91
mob
Samsung SGH-E590
Od svih ti koji nas podrzavaju imamo jako velike koristi. Bas mi je drago.
Pa kad nas NATO ne podrzava i nikad nas nece ni podrzavati! Smile
IP sačuvana
social share

Realnost je iluzija koja nastaje usled nedostatka alkohola.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.