Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 15:44:46
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Depresivni tinejdžer  (Pročitano 17496 puta)
Ucesnik diskusija


Licno se ne potpisujem :D

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 80
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 11.0
Depresivni tinejdžer je pleonazam. Smile Podrazumeva se da tinejdžeri, u jednom momentu ili više njih, postanu depresivni. Kad shvate da više nisu deca zaštićena od svih zala realnog života, od odgovornosti i od surove realnosti koja je puna negativaca koji na kraju ne završe poput negativaca u bajkama... u prevodu: da je život surov, nepredvidiv i često nefer. Normalno je na to reagovati depresivnošću, ali svakako da postoji i određena granica koju nije lako povući; granica do koje je nešto ''normalno'', a od koje to zalazi u patologiju koja bi se mogla proširiti i na kasnije godine života, ne samo adolescenciju.

O fala Bogu da mi neko kaze xD , ako me ista zbunjuje onda je to ta depresija -.-' I svi oko mene koji tripuju da su depresivni xDD
IP sačuvana
social share
Podseti me sta to bese ljubav, i bar na tren biti zaljubljen!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 12.0
Da li ima nekih stvari koje radiš i u kojima uživaš a nisu štetne po tebe? Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.62
Mene ovde niko nije skapirao. ... Ja sam rekla da nemam veze sa depresijom. Ovo sto pise se desava svakom, ali svakom tinejdzeru ... 
Ne desava se svakom tinejdzeru, samo onima koji misle da su "posebni". Nisi depresivna, samo si neprilagodjeni tinejdzer koja si u godinama u kojima mislis da ceo svet radi protiv tebe. Valjda ces shvatiti vremenom da to nije tako i da treba da shvatis da svet nije samo beo ili samo crn vec siv i da delas u skladu sa time.  Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 1473
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 12.0
Postoji razlika izmedju depresije i tinejdzerske "depresije". Naleteo sam na ovaj tekst i ja bih rekao da se kod tinejdzera zapravo radi o distimiji, ne depresiji.


Distimija spada u skupinu poremećaja raspoloženja i predstavlja blaži oblik depresije koju karakterizira trajno negativan stav prema životu. Distimija je starogrčki termin, prema dys što znači “loše” i thymia što označava “stanje uma”. Naime, stari Grci su vjerovali da je žlijezda timus izvor svih emocija. Najčešće započinje neprimjetno u kasnom djetinjstvu i adolescenciji, ali se može pojaviti i kasnije, te je tri puta češća u žena.

Distimija obično traje dvije, ali katkad i više od pet godina. Razdoblja distimije se mogu izmjenjivati s razdobljima normalnog raspoloženja. Distimija obično ne onesposobljava osobu u svakodnevnom životu, ali može utjecati na radnu aktivnost i društveni život. Mnoge osobe koje boluju od distimije počinju se društveno izolirati. Postupno im opada radna produktivnost. Distimija povećava vjerojatnost nastanka velike depresivne epizode. Kada se velika depresivna epizoda razvije u osobe koja već boluje od distimije, stanje se naziva dvostruka depresija.

Glavni simptom je deprimirano raspoloženje karakterizirano tugom, nelagodom, neraspoloženjem i gubitkom interesa za uobičajene aktivnosti uz samopotcjenjivanje, poteškoće u donošenju odluka i osjećaj beznadnosti. Depresivno raspoloženje prisutno je veći dio dana i veći broj dana nego što nije prisutno, što se vidi bilo kao subjektivni doživljaj ili primijećeno od strane drugih, tijekom najmanje 2 godine. Dok depresivni poremećaj karakterizira epizodan tijek, tijek distimije je više kroničan i dugotrajan. Kod ranog pojavljivanja distimije često bolesnici svoje simptome prihvaćaju kao način življenja, a psihijatru se obraćaju tek kad postanu disfunkcionalni na obiteljskom i poslovnom planu.

Simptomi distimije nalikuju simptomima velike depresivne epizode, ali su obično slabijeg intenziteta. Obično su prisutni samo pojedini simptomi velike depresivne epizode. Simptomi distimije uključuju:

    Smetnje koncentracije, otežano donošenje odluka
    Socijalno povlačenje
    Razdražljivost
    Nemir ili inertnost
    Smetnje spavanja
    Promjene tjelesne težine

Katkad osobe koje boluju od distimije navode prvu epizodu sniženog raspoloženja tijekom djetinjstva ili adolescencije. Ako osoba razvije simptome distimije poslije 50. godine, obično treba posumnjati na osnovnu tjelesnu bolest. Najmanje 75% osoba koje boluju od distimije imaju dodatne zdravstvene probleme.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Боље да боли истина него да утеху пружа лаж

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 4000
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.62
депресија мало морген. Ај децо не серите! једина обавеза у животу вам да идете у школу и нешто мало помажете по кући маторцима и сад као депресија... Како живе ваши вршњаци тамо где нема ни воде ни хране? нису ни чули за ту глупост!
младост и депресија? море...све су то само хирови који се науче из глупих тинејџерских филмова.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Licno se ne potpisujem :D

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 80
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 12.0
Da li ima nekih stvari koje radiš i u kojima uživaš a nisu štetne po tebe? Smile

Crtanje, od rodjjenja ... Ali je to pomalo stetno za mene ^^ xDD
IP sačuvana
social share
Podseti me sta to bese ljubav, i bar na tren biti zaljubljen!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Licno se ne potpisujem :D

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 80
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 12.0
депресија мало морген. Ај децо не серите! једина обавеза у животу вам да идете у школу и нешто мало помажете по кући маторцима и сад као депресија... Како живе ваши вршњаци тамо где нема ни воде ни хране? нису ни чули за ту глупост!
младост и депресија? море...све су то само хирови који се науче из глупих тинејџерских филмова.



Ko je ovde rekao da je depresivan??!
IP sačuvana
social share
Podseti me sta to bese ljubav, i bar na tren biti zaljubljen!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Licno se ne potpisujem :D

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 80
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 12.0
Ajte malo opste, ja nisam rekla da sam ja depresivna. I ako me je danas devojka napala, preti mi vec duze vreme, za njom jos nekoliko njih, ostali to ignorisu, mali problemcici sa dve drugarice(dobro je da i toliko imam) .... I tako.... Ko se tada nebi osetio beznadezno... Plasim se u skolu da odem -.-


IP sačuvana
social share
Podseti me sta to bese ljubav, i bar na tren biti zaljubljen!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Linux Ubuntu
Browser
Mozilla Firefox 11.0
Ja sam ti postavila pitanje koje je negde ''gađalo'' na to da li postoji nešto u čemu uživaš, jer je jedan od glavnih dijagnostičkih kriterijuma za depresiju i njene derivate to što nam više ama baš ništa ne pričinjava zadovoljstvo. To kod tebe nije slučaj. Smile Ni depresija, ni distimija, ništa od toga. Samo nauči da kanališeš svoja osećanja, bilo da je u pitanju ta potištenost koju nazivamo depresivnošću ili neka druga negativna emocija. I ne brini, sve će to vremenom da se sredi, nešto će da prođe, a sa nečim ćeš naučiti da izađeš na kraj. Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Licno se ne potpisujem :D

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 80
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 12.0
Ja sam ti postavila pitanje koje je negde ''gađalo'' na to da li postoji nešto u čemu uživaš, jer je jedan od glavnih dijagnostičkih kriterijuma za depresiju i njene derivate to što nam više ama baš ništa ne pričinjava zadovoljstvo. To kod tebe nije slučaj. Smile Ni depresija, ni distimija, ništa od toga. Samo nauči da kanališeš svoja osećanja, bilo da je u pitanju ta potištenost koju nazivamo depresivnošću ili neka druga negativna emocija. I ne brini, sve će to vremenom da se sredi, nešto će da prođe, a sa nečim ćeš naučiti da izađeš na kraj. Smile


AMA DA LISAM JA REKLA A SAM DEPRESIVNA??? Izvinite na velikim slovima, al pisem to vec tri puta... NISAM, NE SUMNAM DA SAM NITI SAM BILA DEPRESIVNA! Rekla sam da moje drustvo tripuje da su oni depresivni (neki koji me ne poznaju misle da sam ja depresivna, ali jednostavno me ne poznaju) . . . Emocije znam savrseno i da kontrolisem i kanalisem Smiley To mi je jedna od jacih strana moje licnosti ...
IP sačuvana
social share
Podseti me sta to bese ljubav, i bar na tren biti zaljubljen!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 15:44:46
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.