Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Depresija će do 2030. postati vodeća bolest  (Pročitano 27653 puta)
16. Apr 2017, 00:43:59
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Depresija će do 2030. postati vodeća bolest


Od depresije u Srbiji boluje skoro pet odsto stanovništva a predviđa se da će do 2030. godine to postati vodeća bolest u svetu, rekao je danas držаvni sekretаr Ministаrstvа zdrаvljа Meho Mаhmutović.

On je u Institutu za javno zdravlje "Dr Milan Jovanović Batut" povodom obeležavanja Svetskog dana zdravlja istakao da je zabrinjavajući podatak da sve više mladih oboleva od depresivnih poremećaja.

"Depresija je globalni zdravstveni problem, a Vlada Srbije je donela strategiju za razvoj zaštite mentalnog zdravlja u cilju prevencije ovih hroničnih nezaraznih bolesti", kazao je Mahmutović.

On je dodao da se savremeni lekovi za tu bolest koji se koriste u svetu nalaze i u Srbiji na pozitivnoj listi i da je potrebno jačati centre vanbolničke zaštite zdravlja i pratiti trendove prevencije i kontrole te bolesti.

Vršilac dužnosti direktora Instituta za javno zdravlje "Dr Milan Jovanović Batut" Verica Jovanović rekla je da slogan Svetskog dana zdravlja "Depresija- hajde da razgovaramo" poziva na širenje informacija o simptomima depresivnih poremećaja.

"Naš zadatak je da približimo javnosti kako da prepoznaju rane znake ove bolesti kako bi krenuli sa terapijom, a važno je da ljudi razgovaraju međusobno o svojim osećanjima", istakla je Jovanović.

Šef kаncelаrije Svetske zdravstvene organizacije u Beogrаdu Žofijа Pustаi rekla je da ta organizacija celu godinu posvećuje govoru o depresiji jer je to bolest koja može pogoditi bilo koga.

"Velike su i ekonomske posledice ove bolesti jer pored troškova lečenja dolazi i do smanjenja produktivnosti i ranijeg odlaska u penziju", navela je Pustai.

Zаmenik direktorа Klinike zа psihijаtriju Kliničkog centrа Srbije Milаn Lаtаs rekao je da je veliki problem što se depresija često ne prepoznaje i što se postavljaju druge dijagnoze.

"Ljudi kada se iznerviraju kažu da su u depresiji, ali pravi simptom je kada postaju nezainteresovani za svet oko sebe i kada to traje više od dve nedelje u kontinuitetu", istakao je Latas.

On je dodao da se depresija može lečiti i da psihijatri mogu pomoći, ali da je važno da se ljudi ne plaše da im se obrate.


Obavestenje: Poruka je preseljena od strane moderatora Anea (Vreme: 16. Apr 2017, 09:21:19)
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Nije za ovaj podforum
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

....volim Republiku Srpsku.....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3093
mob
Nokia 
izlijecio sam par ljudi koji su bolovali od depresije, niko me zato nije platio. niti je neko znao za to osim mene.  najbolji lijek je lagana psihoza neko vrijeme dok se pacijent ne "digne". moze se to i ponoviti ponekad.  Smile
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 3042
Zastava
Depresija se cesto javlja kao sekundarno oboljenje,odnosno nastaje kao posledica negog drugog problema...
Na primer,usled raznih vrsta anksioznosti,fobija,trauma..Ljudi cesto nisu u stanju da se nose sa ovim problemima,zatvaraju se i kako vreme prolazi upadaju u zonu depresije.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

....volim Republiku Srpsku.....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3093
mob
Nokia 
slazem se..

depresija je oboljenje koje nastaje zbog nekog "nedosanjanog sna" bilo to nesto materijalno, teyak yivot neimastina, slabost pri kontaktu sa suprotnim polom, gubitak voljenje osobe. .. depresija nastaje kad covjek ne moye da promijeni nesto u zivotu na bolje, i misli da je sve sto moze da uradi uzalud. takodje pretjerana razmisljanja dovode do depresije. tj kad covjek pokusava nesto promijeniti kod sebe mislima kao instant duhovnost. tako se trajno nista ne postize sem moguceg osjecaja mentalne masturbacije. kao kod Nicea. sav "rad" zasnovan na pukom razmisljanju ne pije vode.potrebno je staviti sav svoj potencijal u cilju oslobadjanja od ometajucih parova suprotnosti.  depresija nastaje kad covjek usmjerii energiju u pogresnom pravcu, uz obavezan strah od suocavanja sa stvarnim problemom u psihil. depresiju prate bezvoljnost, bolesna ravnodusnost, otupljenje cula, slabljenje motorike itd. prava siyofrenija koja traje po 20-30 godina je relativno rijetka, od te siyofrenije uce sveci, jer posmatraju covjeka kako se ponasa. ja sam licno iylijecio laganu siyofreniju na sebi sto predtavlja poseban uspjeh. bila je to lagana vrsta siyofrenije koju mi je napravila jedna "drugarica" iz razreda. srecom nije se uspjela rayviti, pa je bilo moguce izlijeciti... Smile

ovo bi trebalo na psihologiju!
« Poslednja izmena: 20. Jul 2017, 19:44:02 od bannnnjac33 »
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Often Wrong, Never In Doubt

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 18420
Zastava Обреж
Aj leba ti prebaci to "y" u "z". Jebo majku, sve tajne života znaš, osim osnove kucanja poruka.
IP sačuvana
social share
Nismo višestruke ličnosti. Mi smo mnogo ličnosti.
A jedna od mojih ličnosti je slučajno višestruka ličnost,
ali me to ne čini višestrukom ličnošću. Primeti nijansu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
i danas ima previse tih foliranata  Smile
te umisljenje bol;jke lijece pogresnim metodama...
to treba malo ufatit za kosu ..pocupat..zveknut dva -tri samara i sutnut u guzicu spicoke i ima da ozdrave odma  Smile

tako su nekad preventivno lijecili depresiju  Smile
i nije bilo puno oboljelih  Smile

a sto se tice zenturaca i njihovih depra...pa ni to nije lako ako ne vladas  mnogim  zivotnim vjestinama....

stavis joj 1500 -2000 evra medju sise ili medju noge....i odma zdrava ko drijen    Smile
tj zdrava ko drijen 20 dana  Smile a cim joj medju sisama cifra modernih bovcanica...spadne ispod 500 evra -svaka je odma depresivna i bolesna  Smile

sta ces im... kad vole pare... Smile Smile Smile

Smile
« Poslednja izmena: 20. Jul 2017, 22:26:08 od bobaK_bl »
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
Citat
sta ces im... kad vole pare...


 Smile Smile Smile

dabome...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

....volim Republiku Srpsku.....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3093
mob
Nokia 
Aj leba ti prebaci to "y" u "z". Jebo majku, sve tajne života znaš, osim osnove kucanja poruka.
Smile bas si se potrudio za ovu poruku. trebalo je dosta umijeca i truda da ovo napises.haha
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.071 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.