Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dejan Zečević snima novi film  (Pročitano 15313 puta)
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12437
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5
Zecevic i Djordje Milosavljevic... a-ha, novo sranje u boji
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u jurkovićevim porukama, to nije do njega već do sebe
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


May God have mercy upon my enemies 'cause I won't

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 9393
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
Apple iPhone 7
neće on napraviti bolji film od Male noćne muzike  Smile
ŠTa kaže?
Kaže...Kaže da si fantastičan... Kaže da ti odlično stoji taj žuti džemper. Kaže...da ti samo malo fali da dobiješ ulogu.
Šta treba dauradim Cole?
Treba da pokažeš karu.
Pa kako ću Cole?
Pa lepo, sam ga izvadiš i Vapaaaaaaaaaaaaa

Nemoj tako. Dejan je sposoban da napravi dobar film

Ja hoću da kažem da je meni Mala noćna muzika vrh  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
  Dejan jeste sposoban da napravi dobar film makar mu budžet bio pozitivna nula.Kad ga budem video moći ću da dam neki komentar o njemu.Naš narod ima običaj da kaže da ne sudiš o konju koga nisi jahao. I tu je u pravu.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1294
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
Cetvrti covek je po meni super film  Smile
IP sačuvana
social share
Nemanja.Rodoljubi
Citat
Ваш став о најваљеној геј паради у Београду заказаној за 10.10.2010. године?

RASMC
Citat
Lock!

Rasim je peder!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
  Sve što je do sada Zečić snimio bilo je žanrovski različito.Izgleda da će Osvetnik prekinuti tu tradiciju i da će biti sličan Četvrtom čoveku.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6
  Najtad sam našao neku vest vezanu za ovaj film koji po mom mišljenju obećava. 



INTERVJU... Slavko Štimac, glumac
Gluma je svetinja

Ne znam zašto me nazivaju legendom, moja dužnost je da pošteno radim svoj posao. Sa zadovoljstvom gledam svoja stara ostvarenja. Međutim, danas ne mogu da biram uloge


Proslavljeni glumac Slavko Štimac, koji je nedavno snimio film „Neprijatelj", u intervjuu za Press kaže da mu prija kad ga kolege hvale i tvrdi da zapravo ne zna zašto ga smatraju legendom domaćeg glumišta.

- Ako gledamo po godinama i datumima, može se reći da sam legenda. Ali, ne znam šta to, u stvari, znači. Činjenica je da sam igrao u dosta projekata koji su obeležili istoriju kinematografije i drago mi je zbog toga. Čovek se najlepše oseća kad ima neki rezultat iza sebe. Gluma je svetinja. Moja dužnost je da pošteno radim svoj posao, koliko je to u mojoj moći. Obožavam glumu i zadovoljstvo mi je da posle nekoliko godina odgledam neka svoja ostvarenja - kaže Štimac.

Izjavili ste da ni glumac poput vas više ne može da bira uloge. Koliko je duboka kriza u srpskoj kinematografiji?

- Tačno je, ne mogu da biram uloge. Nije stvar samo u krizi, već i u tome što naša filmska industrija nije velika. To se odnosi i na Srbiju, Hrvatsku i sve manje države u celom području. Nije baš da prihvatam sve ponuđene uloge. Odbijem koju tu i tamo, ali hoću da kažem da se u svetu filma ne zarađuje veliki novac. Mi živimo od tog posla, pa i o tome moramo dobro da razmislimo.

Da li je rešenje u saradnji sa kinematografijama iz zemalja eks-Ju regiona?

- Na saradnju kinematografija u regionu gledam pozitivno, jer je to vrlo potrebno. Na ovom području živi više od 20 miliona ljudi koji govore istim jezikom, samim tim bliske su im teme i kulturno i istorijsko nasleđe. U takvim uslovima se lakše radi. Saradnja kinematografija doprinosi i smanjenju nekih zaostalih tenzija, koje su recidivi ratnih dešavanja. Republika Srpska je, u suštini, mala sredina i odlično je što već nekoliko projekata radimo zajedno.

Može li glumac kvalitetnom glumom da podigne nivo celog ostvarenja, iako se na prvi pogled čini da ono ne obećava?

- Naravno! U saradnji sa scenaristom i rediteljem, glumac može da da značajan doprinos podizanju kvaliteta celog filma, tako što podiže kvalitet uloge koju tumači. Glumac nije tu samo da odigra ulogu, već i da daje predlog razrešavanja karaktera i da prikaže svoj pristup tome. Uvek može dobro i pošteno da odigra ulogu. Ja sa te strane gledam na stvari kada dobijem neku ponudu za ulogu.
Slavko Štimac

Pala je poslednja klapa filma „Neprijatelj". Po čemu je specifična vaša uloga u tom ostvarenju u odnosu na ostale likove u filmu?

- Po tome što je moj lik veoma pobožan. Priča se dešava neposredno posle rata. Film govori, u stvari, o univerzalnom zlu, odnosno o personifikaciji zla. Čovek koga vojno odeljenje nađe zazidanog u jednoj kući unosi razdor među njima i oni ginu jedan po jedan. Priča može da se poredi o stvarima na širem planu, jer mediji vrlo lako nešto predstave kao istinu ili laž, i to tako vešto da unesu zlu krv među ljude.

Rekli ste da ne biste savetovali vašeg sina Vida da se bavi glumom. Zbog čega?

- Ma, to svi kažu za svoju profesiju. Tu nisam izuzetak. Znate, poslovi koji su vezani za umetnost nisu najsigurniji kada je reč o egzistenciji. Treba deci savetovati da rade ono što vole, jer će tada biti najsrećniji. To je jedini recept. Vid je već krenuo svojim putem i trenutno je na postdiplomskim studijama ekonomije.

Neko vreme ste živeli u Njujorku. Hoćete li ponovo menjati mesto boravka?

- Ne, ne... Boravio sam u Njujorku nekih osam godina iz porodičnih razloga, ali neću više odlaziti iz Beograda. Malo sam se i navikao, budući da sam ovde proveo tri i po decenije.

Izvor : http://pressonline.co.rs/sr/vesti/dzet_set_svet/story/95110/Gluma+je+svetinja.html
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6

Dejan Zečević je okončao snimanje svog antiratnog ostvarenja "Neprijatelj", čija se radnja odvija na Kozari neposredno po sklapanju mira u Bosni. Po rečima režisera, film bi trebalo da bude prikazan na jesen 2010.
godine.
U "Neprijatelju" igraju Aleksandar Stojković, Tihomir Stanić, Slavko Štimac, Vuk Kostić, Ljubomir Bandović, Stefan Bundalo, Marija Pikić, Dragan Marinković Maca, Goran Jokić i Vladimir Đorđević, a većina glumaca dolazi iz Republike Srpske.
Film, čiji je budžet oko 1,2 miliona evra, sniman je prethodnih osam sedmica na području Kozare, Mrakovice, Mrkonjić Grada i Beograda, a prati sudbinu jedinice za demontažu mina koja u jednoj fabrici, posle zaključenja Dejtonskog sporazuma, pronađe zazidanog, živog čoveka.
"Taj čovek, kojeg tumači Arsić, zazidan je u podrumu. A kada ga vojnici nađu, svaki član ekipe počinje da ga 'čita' na drugačiji način. Jedan, koji je duboko religiozan, u njemu vidi demona, drugi vidi ludaka, a za vojnika Federacije koji ga je tamo zazidao, on je - šejtan", izjavio je Zečević.
Scenario za film je još 1999. godine napisao Đorđe Milosavljević, i projekat je, kako je on rekao, u međuvremenu promenio četiri produkcijske kuće, da bi ga sada koprodukcijski radili "Biberče" iz Beograda i "Balkan film" iz Banja Luke.
 

Izvor : http://www.vesti-online.com/Scena/Film/15802/Zecevic-snimio-antiratnog-Neprijatelja

 

"Film govori o posledicama rata, o onom iracinalnom što rat izaziva u ljudima, i nudi galeriju kompleksnih likova", rekao je Milosavljević, a Zečević je kazao da on, iako ga vezuju za pojam žanrovskog reditelja, ne može da odredi "Neprijateljev" žanr.

 

Muziku za film komponovaće Kiril Džajkovski, za montažera je određen Marko Glušac, a film će biti razvijan u dva studija u Budimpešti.

 
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6


Dejan Zečević je okončao snimanje svog antiratnog ostvarenja "Neprijatelj", čija se radnja odvija na Kozari neposredno po sklapanju mira u Bosni. Po rečima režisera, film bi trebalo da bude prikazan na jesen 2010.
godine.
U "Neprijatelju" igraju Aleksandar Stojković, Tihomir Stanić, Slavko Štimac, Vuk Kostić, Ljubomir Bandović, Stefan Bundalo, Marija Pikić, Dragan Marinković Maca, Goran Jokić i Vladimir Đorđević, a većina glumaca dolazi iz Republike Srpske.
Film, čiji je budžet oko 1,2 miliona evra, sniman je prethodnih osam sedmica na području Kozare, Mrakovice, Mrkonjić Grada i Beograda, a prati sudbinu jedinice za demontažu mina koja u jednoj fabrici, posle zaključenja Dejtonskog sporazuma, pronađe zazidanog, živog čoveka.
"Taj čovek, kojeg tumači Arsić, zazidan je u podrumu. A kada ga vojnici nađu, svaki član ekipe počinje da ga 'čita' na drugačiji način. Jedan, koji je duboko religiozan, u njemu vidi demona, drugi vidi ludaka, a za vojnika Federacije koji ga je tamo zazidao, on je - šejtan", izjavio je Zečević.
Scenario za film je još 1999. godine napisao Đorđe Milosavljević, i projekat je, kako je on rekao, u međuvremenu promenio četiri produkcijske kuće, da bi ga sada koprodukcijski radili "Biberče" iz Beograda i "Balkan film" iz Banja Luke.
 "Film govori o posledicama rata, o onom iracinalnom što rat izaziva u ljudima, i nudi galeriju kompleksnih likova", rekao je Milosavljević, a Zečević je kazao da on, iako ga vezuju za pojam žanrovskog reditelja, ne može da odredi "Neprijateljev" žanr.
Muziku za film komponovaće Kiril Džajkovski, za montažera je određen Marko Glušac, a film će biti razvijan u dva studija u Budimpešti.


 Izvor : http://www.vesti-online.com/Scena/Film/15802/Zecevic-snimio-antiratnog-Neprijatelja




 


 

IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Trejler najavljuje "Neprijatelja"

Film režisera Dejana Zečevića "Neprijatelj" stići će pred gledaoce u februaru 2011. godine, najavljeno je u njegovom trejleru koji se pojavio 28.oktobra.




Režiser "Četvrtog čoveka" Zečević završio je polovinom decembra 2009. godine uglavnom u Republici Srpskoj višemesečno snimanje novog filma "Neprijatelj". Film prati jedinicu za razminiranje nekoliko dana posle završetka rata u Bosni i Hercegovini koja pronalazi zazidanog čoveka u prostoru napuštene fabrike.

,,Taj čovek zazidan je u podrumu. A kada ga vojnici nađu, svaki član ekipe počinje da ga 'čita' na drugačiji način. Jedan, koji je duboko religiozan, u njemu vidi demona, drugi vidi ludaka, a za federacijskog vojnika, koji ga je tamo zazidao, on je - šejtan", rekao je ranije Zečević.

Vojnike igraju Aleksandar Stojković, Slavko Štimac, Vuk Kostić, Ljubomir Bandović, Stefan Bundalo, Dragan Marinković, Goran Jokić i Vladimir Đorđević, dok je Tihomir Stanić tajanstveni čovek, koji se predstavlja kao "Romi Daba", odnosno zli demijurg koji sanja čitav materijalni svet.

"Neprijatelja" čiji je scenarista Đorđe Milosavljević radile su producentske kuće "Biberče" iz Beograda, "Balkan film" iz Banja Luke, "Tivoli" iz Ljubljane" i "Maksima film" iz Zagreba. U trenutku završetka snimanja predviđen budžet filma bio je 1,2 miliona evra.







Izvor : http://www.b92.net/kultura/vesti.php?nav_category=268?yyyy=2010&mm=10&nav_id=468738
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


ಠ_ರೃ

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 3824
Zastava Ratkovac - Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
Nisam siguran koliko ce ovo biti slicno "Cetvrtom Coveku". Sve je asociralo na triler, a trailer vise podseca na dramu sa elementima... mnogo cega.
IP sačuvana
social share

┌─┐
┴─┴
ಠ_ರೃ
┌─┐     ┌─┐
┴─┴     ┴─┴
ಠ_ರೃ     ಠ_ರೃ
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.