Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Дејан Станковић  (Pročitano 9930 puta)
Jet set burekdzija


1389 Косово Србија 1389

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 5508
Zastava КРАЉЕВИНА СРБИЈА
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.4
mob
Nokia N95 8GB HTC HD2
Deki: Kad završim karijeru, učiću da hodam
Cetvrtak, 29. oktobar 2009. 10:47    

Dejan Stanković će u četvrtak uveče, kada Inter dočekuje Palermo, odigrati 300. utakmicu u Seriji A. Istovremeno je ponosan na to, ali ga taj podatak i plaši.

"Lepo je kada sakupite toliko utakmica u italijanskom prvenstvu, ali sa druge strane, taj podatak nije nimalo prijatan. To je dokaz da vas stižu godine. E, sada da li sam jedan od najznačajnih igrača u istoriji srpskog fudbala stvarno ne znam. Istina je da su mi se u karijeri poklopile mnoge kockice, odnosno da sam možda rođen u pravo vreme. Igrao sam u velikim klubovima, imao sreću da me treniraju vrhunski stručnjaci, od kojih sam mnogo naučio
", počeo je Stanković priču za Press.

On tvrdi da ne razmišlja o završetku karijere.

"Apsolutno ne. Mislim da mogu još dugo da trajem, ako me zdravlje posluži igraću do 35. ili 36. godine".

Ne libi se da prizna da ga hvata jeza od pomisli šta će raditi kada okači kopačke o klin.

"Iskreno da vam kažem, to mi je jedan od najvećih strahova u životu. Naježim se kad pomislim na dan kada više neću igrati fudbal. Znate i sami da se bavim specifičnom profesijom, 20 godina živim u sličnom ritmu.. A kada odlučite da stavite tačku, praktično morate prvo da naučite da hodate. Baš se plašim toga... Nisam odlučio ni gde ću da živim, ni šta ću da radim, ali mislim da neću da budem trener. Prosto ne treba mi taj stres".

Kapiten "orlova" objašnjava recept za dugo trajanje na velikoj sceni.

"Mirnoća je ključ uspeha, kao i neprestana edukacija. Ovde stvarno morate da radite na sebi. Vrlo je važno da znate da kontrolišete emocije. Od 2000. godine igram u kontinuitetu. Imao sam slabijih sezona, ali nikada nisam padao u depresiju zbog toga. Takvo razmišljanje može samo da vas proguta".



"Inter je moja porodica"

Lepe stvari se nižu kao na filmskoj traci za Dejana Stankovića. Sa reprezentacijom Srbije je obezbedio plasman na Svetsko prvenstvo, dao je gol Đenovi sa pola terena, Žoze Murinjo ga je uporedio sa Frenkom Lampardom...

"Možda mi je ovo jedan od najboljih perioda u karijeri. Sve je počelo odlaskom reprezentacije Srbije na Mondijal, nastavilo se dobrim partijama u Interu. Rekao sam već da je ovde najvažnije kontrolisati emocije. Kada sam kao klinac sa 20 godina ostao normalan, tako će biti i sad".

Ipak, Liga šampiona mu je neostvaren san.

"Neka zla kob me prati u tom takmičenju. Ne moram da ga osvojim, ali bio bih jako srećan kada bih uradio nešto više u Ligi šampiona. Četvrtfinale je moj najveći uspeh. Eto, i ove godine se poklopilo da već u četvrtom kolu grupne faze igramo meč na život ili smrt".

Siguran je da će do kraja karijere nositi plavo-crni dres. Inter mu je ponudio novi ugovor, do 2013. godine.

"Ne mogu da zamislim sebe u drugom klubu i kada me Inter bude pozvao na razgovore, stvari će se odvijati prirodnim smerom. Inter je moja porodica".

Deki: Kad završim karijeru, učiću da hodam

"Nemačka se neće ponoviti"


Stanković ne želi da se vraća na Mondijal u Nemačkoj i neće da priča šta se dešavalo u taboru reprezentacije SCG. Siguran je samo da se ništa slično neće destiti u Južnoj Africi.

"Valjda ste uvideli da je reprezentacija jedna sjajna grupa, sastavljena od igrača koji znaju i vole da igraju fudbal. Još je rano da pričamo o Mondijalu u Južnoj Africi, važno je da svi budemo zdravi, jer će mnogi od nas odigrati 65 utakmica u sezoni. To je stvarno pakao. Moramo da budemo svesni uspeha koji smo napravili", zaključio je Dejan Stanković, koji će naredne godine igrati na Svetskom prvenstvu treći put u karijeri.

(MONDO, foto AP, MN Press)
« Poslednja izmena: 29. Okt 2009, 13:25:35 od Liverpool FC »
IP sačuvana
social share
За Србе са Косова пасоша нема, а Бразилац га добија без проблема!
Црвена Звезда...Спартак Москва...Олимпијакос...три клуба...две боје...једна Вера...Православна Браћа.. Боље је умрети храбро,него живети живот роба, и зато борим се,борим с вером у себе и Бога!!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 14114
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.4
Deki večeras pred jubilej: "Mnogo sam mator"
l
Večeras, protiv Palerma, Stanković slavi 300. utakmicu u Seriji A. Kaže da ga brojke podsećaju na godine, i kraj karijere, koga se veoma plaši. Ipak, planira da igra još pet godina, i to u Interu.
Stankovic velikaU večerašnjem susretu protiv Palerma, Dejan Stanković će proslaviti redak jubilej, 300. utakmicu u Seriji A. Deset godina igra u nekada najjačoj, a sada definitivno najtežoj ligi na svetu, ali ne pomišlja na kraj.

“Ne volim jubileje, podsećaju me koliko sam mator“, smeje se Deki koji uživa u jednoj od najboljih sezona u karijeri.

Ne pomišlja da ode, nedavno je izjavio da će još pet sezona, i da sebe vidi u Interu do kraja karijere. Ipak, kraj će jednog dana stići…

Stankovic veca„Iskreno da vam kažem, to mi je jedan od najvećih strahova u životu. Naježim se kad pomislim na dan kada više neću igrati fudbal. Znate i sami da se bavim specifičnom profesijom, 20 godina živim u sličnom ritmu.. A kada odlučite da stavite tačku, praktično morate prvo da naučite da hodate. Baš se plašim toga... Nisam odlučio ni gde ću da živim, ni šta ću da radim, ali mislim da neću da budem trener. Prosto ne treba mi taj stres”, poručuje Stanković.

Ključ za dugo trajanje je mirnoća i edukacija, navodi da nikada nije padao u depresiju nakon loših sezona, ali se u svakom trenutku trudio da se nadogradi kao igrač. Dekada u najvećim klubovima u Italiji je dokat vrednosti.

Igraće večeras protiv Palerma u startnoj postavi, ali verovatno i odmarati za vikend u Livornu, kako bi bio spreman za nokaut meč u Kijevu naredne srede.

sportske.net
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


1389 Косово Србија 1389

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 5508
Zastava КРАЉЕВИНА СРБИЈА
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.4
mob
Nokia N95 8GB HTC HD2
Stankovićev 300. nastup u Seriji A
Petak - 30.10.2009
Dejan Stanković sinoć je, u pobedi protiv Palerma (5:3), upisao 300. nastup u Seriji A! Kapiten reprezentacije Srbije otišao je u Lacio iz Crvene zvezde 1998. godine, a za nebesko - plave odigrao je 184 meča do 2004. godine i postigao 44 gola.

Rođeni Zemunac uskoro bi trebalo da produži ugovor sa Interom, a na „Meacu“ je stigao iz Lacija 2004.
- Ne mogu da zamislim sebe u drugom klubu i kada me Inter bude pozvao na razgovore, stvari će se odvijati prirodnim smerom. Inter je moja porodica - rekao je Stanković.

Alo
IP sačuvana
social share
За Србе са Косова пасоша нема, а Бразилац га добија без проблема!
Црвена Звезда...Спартак Москва...Олимпијакос...три клуба...две боје...једна Вера...Православна Браћа.. Боље је умрети храбро,него живети живот роба, и зато борим се,борим с вером у себе и Бога!!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Записи из подземља

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 15651
Zastava Београд
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.0.195.27
mob
Samsung S8
Kakva golcina sa pola terena, svaka cast Stankovicu Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Ako je nesto ocigledno, ne mora biti istinito.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


1389 Косово Србија 1389

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 5508
Zastava КРАЉЕВИНА СРБИЈА
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.4
mob
Nokia N95 8GB HTC HD2
Kapiten razuma



Karijere srpskih fudbalera retko kada dostižu visine do kojih je stigao kapiten reprezentacije Dejan Stanković, igrajući u dresu milanskog Intera. Nastupajući 300 puta u Seriji A, legendarna “petica” Intera je lekciju iz života naučila za peticu

Intervjuom za Press, Dejan Stanković je potvrdio da, srećom, svi srpski reprezentativci nisu istog kova. Za razliku od saigrača Pantelića koji se diči glupošću, kapiten našeg nacionalnog tima je pokazao da se boravak u uređenom i civilizovanom svetu može iskoristiti na više načina. Lekciju iz tolerancije, uvažavanja različitosti i smisla života, Stanković je apsolvirao peticom, istom onom koju nosi na Interovom dresu.



“Mirnoća je ključ uspeha, kao i neprestana edukacija. Ovde stvarno morate da radite na sebi. Vrlo je važno da znate da kontrolišete emocije”, Stankovićeva je poruka o kojoj bi mogli da razmisle i oni koji se ne bave reprezentacijom već za istu navijaju iz lože državnih službenika.

Nedavno, u meču protiv Đenove, Stanković je pokazao lucidnost koja prevazilazi samo fudbalsko umeće, postigavši gol sa preko 40 metara iz direktnog udarca (Pantelić bi verovatno tu loptu primio, udavio i upropastio polupriliku), odmah posle golmanskog ubacivanja lopte u igru. Odlične igre u višegodišnjem nizu učinile su da uprava kluba ponudi novi ugovor našem kapitenu ali i da ga trener Murinjo uporedi sa engleskim vezistom Lampardom.

Stanković je u prethodnom kolu Serije A protiv Palerma nastupio 300-ti put u italijanskom fudbalskom prvenstvu (za Inter odigrao 164 utakmice i postigao 24 gola), postigavši ukupno 46 golova u jednoj od najelitnijih fudbalskih liga. Za reprezentaciju je odigrao 85 utakmica i 13 puta bio strelac.

Stanković u akciji:



www.e-novine.com
IP sačuvana
social share
За Србе са Косова пасоша нема, а Бразилац га добија без проблема!
Црвена Звезда...Спартак Москва...Олимпијакос...три клуба...две боје...једна Вера...Православна Браћа.. Боље је умрети храбро,него живети живот роба, и зато борим се,борим с вером у себе и Бога!!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 41879
Zastava Рума, Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.4
Ахаахха  е-новине Smile  Који умоболници и која пљувачина по Пантелићу!!


Citat
Intervjuom za Press, Dejan Stanković je potvrdio da, srećom, svi srpski reprezentativci nisu istog kova. Za razliku od saigrača Pantelića koji se diči glupošću, kapiten našeg nacionalnog tima je pokazao da se boravak u uređenom i civilizovanom svetu može iskoristiti na više načina......
Smile
Citat
Nedavno, u meču protiv Đenove, Stanković je pokazao lucidnost koja prevazilazi samo fudbalsko umeće, postigavši gol sa preko 40 metara iz direktnog udarca (Pantelić bi verovatno tu loptu primio, udavio i upropastio polupriliku)........
Као и 99.9% играча на свету Smile
« Poslednja izmena: 04. Nov 2009, 14:14:53 od EmptyClip »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Monkey see, monkey do.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 25164
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung 
Деки и пикси из прве шутирају Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Dobro znaj da uvek tu sam ja...

Zodijak
Pol
Poruke 3997
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
Zvezdina skola  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Ceo zivot u svom srcu nosim boje te, grad Beograd, zemlju svoju, Zvezdo volim te !
                                                                         
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 18631
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0



IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Gemini
Pol
Poruke 32463
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.0.195.27
 Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
АКО ХОЋЕШ СА МНОМ МОРАШ ДА ЗНАШ СИМВОЛ ВЕРЕ И ОЧЕ НАШ !!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.101 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.