Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Definicije I Lista Symbian Virusa  (Pročitano 24827 puta)
Poznata licnost


OPCS

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 4430
Zastava Beograd-Vozdovac
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Nokia X6 16gb
Ja nemam antivirus trenutno na fonu,povremeno ubacim da bih skenirao,pa deinstaliram.Ne znam koji je najbolji,mislim da nema velike razlike,ipak malo virusa ima za symbian.Virus mozes i download-ovati preko neta,ili ga instalirati putem kompa - ako tako budes ubacivao app.

Ok,hvala.Nego jer antivirus usporava fon kao sto je slucaj sa kompovima?mislim kad imas antivirus na kompu,on ga preoptereti i jede ram memoruju  Smile
IP sačuvana
social share
 
                                                                     ...prosto kratko jasno to je German style...
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 3051
Zastava Beograd
OS
Nepoznat
Browser
Opera 8.01
mob
HTC Bravo
Naravno da ga uspori,a jos ti i pojede bateriju,ako ga podesis na real time scan.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


OPCS

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 4430
Zastava Beograd-Vozdovac
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Nokia X6 16gb
Naravno da ga uspori,a jos ti i pojede bateriju,ako ga podesis na real time scan.

Au brate,znaci preporucujes da ga neinstaliram,vec samo da malo vise pripazim na ono sta instaliram,i prebacujem na fon?
IP sačuvana
social share
 
                                                                     ...prosto kratko jasno to je German style...
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 3051
Zastava Beograd
OS
Nepoznat
Browser
Opera 8.01
mob
HTC Bravo
Naravno,treba da instaliras samo proverene app.,i to preko kompa,prethodno skeniras na kompu ima li virusa.To ti je najsigurnija zastita,mada se ja toga ne pridrzavam,instaliram sve i svasta,nikad ne skeniram putem kompa,ali - ja sam malkice lud,ne ugledaj se na mene!!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


OPCS

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 4430
Zastava Beograd-Vozdovac
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Nokia X6 16gb
Naravno,treba da instaliras samo proverene app.,i to preko kompa,prethodno skeniras na kompu ima li virusa.To ti je najsigurnija zastita,mada se ja toga ne pridrzavam,instaliram sve i svasta,nikad ne skeniram putem kompa,ali - ja sam malkice lud,ne ugledaj se na mene!!!

Xexe,pocecas me na mene,kada sam instalirao sve i svasta u moj mpx220,naravno dok sam ga imao  Smile
IP sačuvana
social share
 
                                                                     ...prosto kratko jasno to je German style...
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
HTC HD2
Negde usput pročitah pre par dana da se pojavila dva spyware programa za S60v3 platformu koji ladno napadaju i verziju 9.1 i verziju 9.2 i naravno šalju podatke sa telefona, bla, bla, ...
Ono što je smešno je to da su aplikacije već sertifikovane Smile tj., autor je nekako uspeo da izvuče sertifikat za njih!
Naravno, sve se ovo dešava u državi u kojoj živi i radi glavni pronalazač virusa za S60 - F-Secure.
Kladim se u N95 da je F-Secure glavni krivac za ove Spyware aplikacije isto kao što verujem da je krivac i za prve S60 viruse kako bi prodavao svoj antivirusni paket ...
Problem je što ne mogu da ukapiram gde sam pročitao ovu vest, stoga, ako neko ima višak informacija ...
« Poslednja izmena: 17. Maj 2007, 22:12:42 od Cigla tel. »
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
HTC HD2
Btw. vidim da pojam "virus" na S60 platformi polako izumire?!?
Ono što je dobro u svemu ovome, to je da nema podataka o novim virusima još iz polovine 2006 godine za S60v1/v2 platformu! Smile

Uzimajući u obzir da se nova platforma S60v3 zaštitila kao tvrdjava, izgleda da je tvorcima virusa smorno da pišu nove viruse za staru platformu, što je naravno odlično po krajnjeg korisnika! Smile

Ako neko ima neki info o nekom "nezvaničnom" izdanju, neka javi! Smile
« Poslednja izmena: 10. Jul 2007, 18:27:40 od Cigla tel. »
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Any fool can use a computer. Many do.

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 8510
Zastava Minas Tirith
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.50
mob
HTC One X
Da malo osvežimo temu  Smile




New Symbian S60 2nd Ed Worm Starts Crawling!!

F-secure has just warned mobile phone users of a new worm which as usually it affects only S60 2nd Edition Symbian Smartphones.

As I have already said numerous times there is no real danger if you are careful enough, actually, in my personal opinion, Smartphone users have to do a lot wrong to get infected and the latest Worm isn’t expected from this rule.

Same as any other Symbian S60 malware, this worm requires authorization from the user to install it and therefore it is hard to believe that careful user could be infected that easy with this worm.

Sure from other hand unexpired user could try to install it and once installed worm harvests numbers stored in the address book and to other random numbers on the same operator network.

The SymbOS/Beselo family of worms is very similar to Commwarrior. In fact at first we actually misidentified Beselo.A as Commwarrior.Y. Like Commwarrior, Beselo worms spread via MMS and Bluetooth using social engineering to trick users into installing an incoming SIS application installation file.

But what makes Beselo interesting is that instead of a standard SIS extension the Beselo family uses common media file extensions. This leads the recipient believe that he is receiving a picture or sound file instead of Symbian application. He is then far more likely to answer "yes" to any questions the phone prompts after clicking on such an incoming file. The filenames used by Beselo are beauty.jpg, sex.mp3, and love.rm.

However, just this use of a new social engineering trick was not enough to get more attention from us; we added Beselo.A as Commwarrior.Y back in December. But last Friday and over the weekend a friend working for a major telecom operator became interested in the extensions and did a bit of investigation into what was going on.

It turns out that Beselo.A was in the wild on their MMS network and that it had a big brother, Beselo.B.

Both of these worms have been able to escape operator and AV company attention for at least a while with the simple trick of pretending to be common media files. And as there are a lot of JPG and other media files traveling over MMS all the time it's no wonder that it took a while for people to realize that there is a new worm on the loose.

So if you have a Symbian S60 phone, and you receive a media file, answer "no" to any installation prompt that appears when trying to open the file. There is no reason for any image file to ask installation questions on the Symbian platform, so any image or sound file that does something else than play immediately is without question something else than it claims to be.

Beselo worms are compiled for S60 2nd Edition phones. Attempting to open the file on a 3rd Edition phone will likely cause an error message rather than an installation prompt.

Izvor
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 3051
Zastava Beograd
OS
Nepoznat
Browser
Opera 9.50
mob
HTC Bravo
Btw., java aplikacija koju sam predstavio pre neki dan u odgovarajucoj temi - "SimOne" sadrzi valjda jedini java virus na svetu, tzv. "Red browser". O tome me je obavestio Symantec antivirus. Nisam video neku stetu na fonu, a aplikaciju sam lako deinstalirao, ali nije lose da se ovo zna.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 20016
Zastava Novi Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11;
mob
Apple iPhone


Crv koji napada Symbian OS
Ponedeljak, 28. januar 2008. 05:00

Mobilni telefoni koji koriste operativni sistem Symbian ovih dana su na udaru crva pod nazivom SymbOS/Beselo.A!worm koji se prenosi preko multimedijalnih MMS poruka na telefonima Nokia serije 60 - 6600, 6630, 6680, 7610, N70 i N72.

Crv se aktivira kada korisnik prihvati MMS poruku pod nazivom Beauty.jpg, Sex.mp3 ili Love.rm, dok prilikom pokretanja virus automatski šalje inficirane poruke svim brojevima iz imenika, kao i još nekim "korisnicima" u Kini.

Pretpostavlja se da virus potiče iz Kine.

Symbian predstavlja jedan od najzastupljenijih operativnih sistema za mobilne uredjaje. Čitava konstrukcija rada sa ovim OS je procesorski zasnovana. CPU diriguje svim mogućim zadacima i aktivira potrebne procese.

Modularnost i pristup dinamičkim fajlovima (DLL) koji su zastupljeni na regularnim računarskim operativnim sistemima, približava Symbian u velikoj meri arhitekturi koju poseduju Windows ili Linux.


Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
Preporuka za clanove: Srpski pravopis 

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.093 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.