Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kućni ljubimci leče tugu i stres  (Pročitano 590 puta)
06. Mar 2007, 23:04:04
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 17257
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla K-Meleon 1.02
mob
Nokia the best
Kućni ljubimci liječe tugu i stres

Ljubitelji životinja tvrde da malo što može podići raspoloženje nakon iscrpljujućeg dana kao oduševljen pozdrav kućnog ljubimca. Oni nas uče kako usporiti, promatrati i slušati okolinu, zaključak je istraživanja kojeg je proveo međunarodni tim psihologa i veterinara. Dodaju da životinje pozitivno djeluju na mentalno zdravlje te da liječe usamljenost i stres. Iako iritantno lajanje pasa ili destruktivno grebanje mačaka mogu stvoriti napetost u kući, uz dresuru nestaju mane, a ostaju pozitivni psihološki učinci ljubimaca.



Djeca s ljubimcima su sigurnija u sebe
Poput odraslih, djeca vole imati prijatelja od povjerenja, nekoga tko će ih bez predrasuda ili prozivanja poslušati.
Djeca s ljubimcima su samopouzdanija i manje se boje, no jako se vežu za životinje pa rastanci stoga mogu biti izrazito traumatični.



Samcima su potrebni ljubimci
Kućni ljubimci igraju važnu ulogu u razvoju dječje psihe, što se očituje i u kasnijem životu, kaže dr. Silvija Rakočević iz Veterinarske ambulante Goldi u Zagrebu. Osim toga, ističe da je kod samaca dokazano da provođenje vremena sa životinjama luči hormone dobrog raspoloženja. To pomaže i da imaju bolje mišljenje o sebi.

Životinje nas čine boljim ljudima
Društvenost: Šetanje psa zahtijeva izlazak, što daje povoda za nova poznanstva i druženje
Zdravlje: Dokazano je da ljubimci smanjuju krvni tlak i dovode otkucaje srca u ravnotežu
Opuštenost: Susreti sa životinjama snizuju kortizol, hormon stresa, i pružaju emocionalnu podršku
Odgovornost: Briga o ljubimcu stvara povezanost i sprečava usamljenost.



Izvor: 24sata.hr
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 9820
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung Z240
Mnogi ljudi imaju pogrešno mišljenje da su mačke đavolje životinje pa ih ne vole u svojoj blizini ali dokazano je da mačke osećaju negativne vibracije koje emituje čovek i one će tada obavezno doći i leći vam na onaj deo tela koji vas boli i verujte mi na reč, osetićete blago peckanje i toplotu a bol će polako uminuti.

Iz tih razloga mnogi ljudi veruju da krevet ne treba stavljati na ono mesto gde mačka voli da spava jer se tu nalazi neki izvor negativne energije.

IP sačuvana
social share
sve je ovo igra,šala,volim te budalo mala
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


* Provokator *

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 25950
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia C3
Ne znam za cica - mice...ali ja imam jedno  lajavo keriste u kuci  Smile ...

Od kada smo ga uzeli (bio je lutalica) nama je zivot mnogo podnosljiviji i veseliji.
Uvek napravi neku zvrcku i vrlo je sasav...a i mi smo dobro raspolozeniji uz njega.

Smile
IP sačuvana
social share
"Everybody lies.The only variable is about what." 

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Live free or die like a rabbit!

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 13279
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
mob
Nokia 6681-7710
slazem se u potpunosti
IP sačuvana
social share
They shouldn't have put me in the water,if they didn't want me to make waves!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Namćor&Namćor&Namćor

Zodijak
Pol Žena
Poruke 1330
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Mnogi ljudi imaju pogrešno mišljenje da su mačke đavolje životinje pa ih ne vole u svojoj blizini ali dokazano je da mačke osećaju negativne vibracije koje emituje čovek i one će tada obavezno doći i leći vam na onaj deo tela koji vas boli i verujte mi na reč, osetićete blago peckanje i toplotu a bol će polako uminuti.

Iz tih razloga mnogi ljudi veruju da krevet ne treba stavljati na ono mesto gde mačka voli da spava jer se tu nalazi neki izvor negativne energije.



Potpuno tačno.
Moja mačka pre mene zna kad će me  zaboleti koleno.
E sad baš da sam osetila neka "lekovita" dejstva i nisam
 Smile
IP sačuvana
social share
Ne volem,
nikog, lutko, takva mi je narav
kao odžak star i garav
puno dima je kroz mene proslo.
Ne volem,
ujne, strine, šogore, komšiluk,
nataknem ih na čiviluk
od njih ništa dobro nije došlo
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

Zodijak
Pol Žena
Poruke 2
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ko nema ljubimca a voli zivotinje mnogo gresi.Da nema moje sijamske macke u kuci bi nam bilo dosadnije.Mi je obozavamo i ona voli nas.Ljubav koju pruzite zivotinji je uvek uzvracena.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
macke vole svuda da leze  Smile
za suncanje, za istezanje, za skrivanje, za... imaju gomilu mesta za razne prilike i raspolozenja

ja sam cula da pomaziti macku od glave do repa lekovito utice... zato sto se oslobodimo naelektrisanja (zapucketa i dlaka macija ponekad pri toj kretnji)
a i sam kontakt mazenja sa tim umiljatim i svojeglavim bicima bogme prija sam po sebi
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
U jedan zatvor u SAD su vrsili ispitivanje sa zatvorenicima. Morali su da cuvaju zivotinje i da brinu o njima. Ali su im davali samo one sa nekom od mana jer su ih dobijali iz prodavnica koje nisu mogle da ih prodaju. Ucinak je bio neverovatno dobar na psihicko stanje zatvorenika jer su sada morali da brinu o nekom i ta je njihiva paznja bila jako vazna.
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.095 sec za 15 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.