Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 03:09:28
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Davljenje u grlu tokom lezanja  (Pročitano 21352 puta)
08. Dec 2011, 02:29:37
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 364
Browser
Chrome 15.0.874.121
Radi se o mojoj babi koja ima 84 godine. Nedavno joj to pocelo sve cesce da se manifestuje dok lezi da je davi nesto u grlu i da se mnogo brzo zamara.Kada podigne glavu na vise jastuka bude joj malo bolje ali posle opet pocne da je to davi i prestane tek kad je nesto kao protrese u grudima. Isla je 2 puta kod lekara i 2 puta je dolazila hitna pomoc ali problem je sto oni kao da ne zele da lece stare osobe. Nisu joj ukazali nikakvu pomoc, samo rekli pa stara srce joj jako oslabelo i da spava na visljem jastuku i prepisali joj bensandin i presolol. Procitao sam negde da je moguce da ima kongestivnno popustanje srca. Uglavnom ona ne moze na nogama odmah se zamori a ako legne u krevet onda pocne da je davi, tako je vec ceo mesec ne moze vise da izdrzi. Jel zna neko sta moze to da bude i da li ima nekog leka da pomogne malo?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Linux Ubuntu
Browser
Mozilla Firefox 3.6.23
mob
Nokia 
Vidi to meni lici na popustanje srca, to se manifestuje stezanjem u grlu. Mozda da joj podignee uzglavlje u polu sedeci polozaj? Stavite jjos jedan jastuk ispod glave?

Mada se moj cale zalio da ga "kao nesto davi" kad je imao manji mozdani udar ....

Ovo ponasanje prema starim osobama, odbijanje lecenja i okretanje glave je nehumano i sramotno. Samo toliko.
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5437
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0
mob
Nokia zvrr
Ja baš nešto i ne znam da se popuštanje srca manifestuje na taj način. Pije li ona inače kakvu terapiju? Ako jeste popuštanje srca, bensadin i presolol nikako nisu dovoljna terapija.

Moguće da ima i problema s jednjakom, divertikulume npr.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 15.0.874.121
mob
Apple iPhone SE 2020
Proveri stitnu zlezdu.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 364
OS
Windows XP
Browser
Chrome 15.0.874.121
Jutros dolazila hitna pomoc  i odveli smo je tamo u bolnicu bilo joj jako tesko. Dali joj lasix u venu ali rekao da ne veruje da je to zbog srca davi u grlu posle toga joj dali kiseonik i prepisali sledecu terapiju: 1-2 puta nedeljno lasix, jednom dnevno tritace 2.5mg, jednom dnevno cardiopirin i jos jedan lek koji treba dva puta dnevno da pije, nije mi tu sad papir da procitam odneo moj otac da kupi u apoteku. Nesto tencse 2.5mg videcu posle kad donese. Pored toga joj napisali da ide na ATD.
Sto se tice spavanja i jastuka, spava ona na visoko tako joj bude bolje ali nocas nikako nije htelo da je popusti stavio sam joj 5 jastuka!
« Poslednja izmena: 08. Dec 2011, 13:11:38 od zoki358 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 15.0.874.121
mob
Apple iPhone SE 2020
Jeste da moja majka ima 30 godina manje, ali ona te simptome ima zbog uvecane stitne zlezde... a to je nesto sto se retko ili nikada ne proverava...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5437
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0
mob
Nokia zvrr
Kažu ljekari da ne vjeruju da je stanje posledica srčane bolesti, ali joj propisuju ljekove koji se koriste u terapiji srčanog popuštanja? Svašta.

Ispitati štitastu, da.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.24
to je relativno normalno za te godine, baka ne moze da izbaci vodu, bubrezi slabije rade, voda se gomila u plucima, pritiska srce, i davi je. Srce slabije pumpa, nema snage jer je optereceno vodom i lagano popusta.

u lezecem polozaju se naravno najvise manifestuje.

naravno da su joj davali lasix, pokusavaju da je oslobode viska vode, ne preterujte sa lasiksom, ako bude preterano mnogo piskila, izbacivace ubrzano potrebne elektrolite iz organizma i slabi joj imunitet rapidno.

ako cujete da baka krklja, podignite je u skroz uspravan polozaj

terapija koju je dobila je vise lako-poli-medikamentozna, dakle tritace koji se ne smatra cak ni lekom, nego preparatom za snizavanje pritiska, kardiopirin je aspirin za srcane bolesnike.

kuvajte joj neku mesavin biljnog caja za izbacivanje vode, nikako prejaki caj, nesto blago, neka pijucka, a mozete i da joj dajete slatko-slani rastvor za povracaj elektrolita.

obratite paznju da ne sme unositi puno tecnosti, jer je kontraproduktivno.
« Poslednja izmena: 08. Dec 2011, 14:34:55 od MunkaZe »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5437
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0
mob
Nokia zvrr
Zašto se tritace ne smatra lijekom? Smile

Inače, savjeti su vrijedni hvale. Smile

Treba pokušati otkriti šta leži iza popuštanja srca, ako je to u pitanju. Hipertireoidizam kod starih osoba može da se manifestuje upravo na taj način.



IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 364
OS
Windows XP
Browser
Chrome 15.0.874.121
Ovo sto ste opisali je slucaj kod moje majke skuplja joj se voda u plucima i u stomaku i ima uvecanu stitnu zlezdu.
Ali nije bas takav slucaj sa babom, na rengenu je sve u redu oko stitne zlezde, a srce joj jeste dosta slabo. Ovaj poslednji lek koji nisam znao odmah da napisem zove se Tensec, da pije 2 puta dnevno po polovinu od 5mg
« Poslednja izmena: 08. Dec 2011, 16:20:42 od zoki358 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 03:09:28
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.064 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.