Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dark Skies vs X-files: previse maste, previse istine ili..  (Pročitano 5331 puta)
02. Sep 2004, 16:27:58
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 22
Nadam se da ima onih koji ce da se sloze samnom kad kazem da mi se od serije Dark Skies (Mracno Nebo) i nacina na koji je prica provucena kroz istinite dogadjaje americke i svetske istorije digla kosa na glavi.
Cini mi se da su X-files u odnosu na ovu manje poznatu seriju kod nas ipak previse bajkovita serija.
Ako neko smatra da bi ova tema mogla da bude interesantna javite se.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Žena
Poruke 326
Cinjenica je da se epioze X-Filesa (uglavnom) ne baziraju na istinitim dogadjajima... Ne znam koja je serija u pitanju, ali ja ne misim da je X-Files - X-Files samo zbog 'dizanja kose na glavi', i ne znam kako da ih poredim... Nego gde ide ta serija, da vidimo o cemu se radi...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 22
Serija je isla pre nekoliko meseci na B-92 u kasnijim vecernjim satima (oko 11 sati) aposle su je zbog reprize Allo Allo serije prebacili posle ponoci.
Pokusaj  sa pretrazivanjem net-a, ima dosta sajtova ali ja sada nemogu da se setim adresa. Uradjen je samo jedan serijal za jednu TV sezonu u USA za NBC televiziju (ako se dobro secam).
Serija prati bivseg pripadnika "12 Velicanstvenih", tajne organizacije osnovane posle pada NLO-a u Zoni 51. Tema serije je ustvari sledeca: vanzemaljci su dosli na Zemlju i postavili ultimatum za bezuslovnu predaju. Tadasnji predsednik USA Truman naredjuje obaranje njihovog NLO-a (sto predstavlja pad NLO-a u Rozvelu,tj. Zoni 51). Posle toga vanzemaljci zapocinju tihu okupaciju Zemlje preko implanta, uvlace se u sve pore covecanstva i izazivaju razne socioloske, ekonomske i politicke potrese u svetu da bi im mi sami olaksali proces okupacije (npr. trebalo je da iskoriste crnacke nemire u USA 60-tih godina, onda hipi revoluciju, Vijetnam itd.). Inace, ne idu na sistem potpunog unistenja ljudi jer smo im potrebni kao robovi. Cak i vanzemaljci koji su dosli na Zemlju sa ultimatumom su nekad bili pozitivci ali su svima ubaceni implanti koji kontrolisu njihov dalji zivot i ponasanje u potpunosti.
Nadam se da sam ti ukratko pojasnio kakva je serija, ali trebalo je to videti: sve sto se desavalo u svetu, narocito USA, objasnjeno delovanjem vanzemaljaca i borbe organizacije "12 velicanstvenih" da sve to zataskaju da bi sprecili paniku na Zemlji. A glavni junak pokusava sve to da raskrinka jer smatra da ljudi treba da znaju sve sto ih ceka.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 22
Serija je isla pre nekoliko meseci na B-92 u kasnijim vecernjim satima (oko 11 sati) aposle su je zbog reprize Allo Allo serije prebacili posle ponoci.
Pokusaj  sa pretrazivanjem net-a, ima dosta sajtova ali ja sada nemogu da se setim adresa. Uradjen je samo jedan serijal za jednu TV sezonu u USA za NBC televiziju (ako se dobro secam).
Serija prati bivseg pripadnika "12 Velicanstvenih", tajne organizacije osnovane posle pada NLO-a u Zoni 51. Tema serije je ustvari sledeca: vanzemaljci su dosli na Zemlju i postavili ultimatum za bezuslovnu predaju. Tadasnji predsednik USA Truman naredjuje obaranje njihovog NLO-a (sto predstavlja pad NLO-a u Rozvelu,tj. Zoni 51). Posle toga vanzemaljci zapocinju tihu okupaciju Zemlje preko implanta, uvlace se u sve pore covecanstva i izazivaju razne socioloske, ekonomske i politicke potrese u svetu da bi im mi sami olaksali proces okupacije (npr. trebalo je da iskoriste crnacke nemire u USA 60-tih godina, onda hipi revoluciju, Vijetnam itd.). Inace, ne idu na sistem potpunog unistenja ljudi jer smo im potrebni kao robovi. Cak i vanzemaljci koji su dosli na Zemlju sa ultimatumom su nekad bili pozitivci ali su svima ubaceni implanti koji kontrolisu njihov dalji zivot i ponasanje u potpunosti.
Nadam se da sam ti ukratko pojasnio kakva je serija, ali trebalo je to videti: sve sto se desavalo u svetu, narocito USA, objasnjeno delovanjem vanzemaljaca i borbe organizacije "12 velicanstvenih" da sve to zataskaju da bi sprecili paniku na Zemlji. A glavni junak pokusava sve to da raskrinka jer smatra da ljudi treba da znaju sve sto ih ceka.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 22
Serija je isla pre nekoliko meseci na B-92 u kasnijim vecernjim satima (oko 11 sati) aposle su je zbog reprize Allo Allo serije prebacili posle ponoci.
Pokusaj  sa pretrazivanjem net-a, ima dosta sajtova ali ja sada nemogu da se setim adresa. Uradjen je samo jedan serijal za jednu TV sezonu u USA za NBC televiziju (ako se dobro secam).
Serija prati bivseg pripadnika "12 Velicanstvenih", tajne organizacije osnovane posle pada NLO-a u Zoni 51. Tema serije je ustvari sledeca: vanzemaljci su dosli na Zemlju i postavili ultimatum za bezuslovnu predaju. Tadasnji predsednik USA Truman naredjuje obaranje njihovog NLO-a (sto predstavlja pad NLO-a u Rozvelu,tj. Zoni 51). Posle toga vanzemaljci zapocinju tihu okupaciju Zemlje preko implanta, uvlace se u sve pore covecanstva i izazivaju razne socioloske, ekonomske i politicke potrese u svetu da bi im mi sami olaksali proces okupacije (npr. trebalo je da iskoriste crnacke nemire u USA 60-tih godina, onda hipi revoluciju, Vijetnam itd.). Inace, ne idu na sistem potpunog unistenja ljudi jer smo im potrebni kao robovi. Cak i vanzemaljci koji su dosli na Zemlju sa ultimatumom su nekad bili pozitivci ali su svima ubaceni implanti koji kontrolisu njihov dalji zivot i ponasanje u potpunosti.
Nadam se da sam ti ukratko pojasnio kakva je serija, ali trebalo je to videti: sve sto se desavalo u svetu, narocito USA, objasnjeno delovanjem vanzemaljaca i borbe organizacije "12 velicanstvenih" da sve to zataskaju da bi sprecili paniku na Zemlji. A glavni junak pokusava sve to da raskrinka jer smatra da ljudi treba da znaju sve sto ih ceka.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
Da, da Dark Skies je bila super serija.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 3
Dark sky(crno nebo)je takodje " dosije""madzik-12"zbog realnosti cenzurisan i skinut sa tv!
takodje first wave 2 puta "tezi"od x-dosijeja i tezi od "crnog neba" produkcije francis kopole cuvenog filma "kuma" i apokalipsa sada! Takodje isao 6-7 godina i cenzurisan! Naravno sve indirektno!
x-dosije opstao je sto ima"ventil-izduvnog pritiska fabule"jer idese "tankom linijom i odjednom"iskrsne komedija ili sala ili preterani cin"tako da cenzura nije uticala inace gledaoc mora daje safitikiran-vrlinom-cistaca"da oceni da sada treba da zazmuri! Da neshvati oziljno! Da procisti"kukolj i jadac"inace x-dosije je realnost iz nedavne proslosti. Izucavam bas takve teme jos od 1988godine sve do danas i "teorija zavere"nije teoria! ! Ona je ustvari"mutna istina"koja treba dase filtrira! ! Taj filter jesta dobro potkovan naukom i saznanjem"druge strane istorije covecanstva"nije bas takav svet kakav se nama predstavlja. Mismo jedan vaspitani lakoverni naivni svet i vaspitan poput "pavlovoga psa"i sargarepama na motki! Mnogo sveta zivi i razmislja u granicama 4 zida! Nema kapacitet razuma i svesti i sve nepoznato odbacuje daje nemoguce jer neposeduje znanje da iterpretira staje?
x-dosije pomoce da razvije i rastegne imaginaciju i prosetate u nepoznatoj zoni svesta i razuma i dase pitate i duboko razmisljate i po najvise podjete sa tacke detektiva i ispitivaca.

 Smile

[Edit by SerbianFighter: Pisanje teksta velikim slovima [ALLCAPS] zabranjeno Pravilnikom Burek Foruma. Koristite blagodeti formatiranja teksta ako zelite nesto naglasiti!]
« Poslednja izmena: 04. Okt 2005, 17:11:11 od SerbianFighter »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 22
Posle mnooooogo tehnickih problema i neboravljenja na netu konacno sam u situaciji da se (po)javim.Vidim da ipak ima ljudi kojima masta ne dozvoljava da mnoge stvari koje nam se prikazuju kroz razne serije i filmove ne shvate samo kao puku izmisljotinu tehnicki preoblikovanu u pokretne slike.
TrustNo1 hvala na pozivu, odmah cu da odem da pogledam taj novi forum.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.113 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.