Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 12:04:29
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dan kada se sećamo Tita  (Pročitano 13996 puta)
04. Maj 2011, 13:26:34
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 94
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.60
Годишњица смрти Јосипа Броза Тита

Јосип Броз Тито, неприкосновени вођа и председник Савеза комуниста Југославије, маршал, врховни командант и доживотни председник Социјалистичке Федеративне Републике Југославије, државе стваране у мору крви током 20. века, која га је надживела тек једанаест година, умро је на данашњи дан 4. маја 1980, на седмом спрату Клиничког центра у Љубљани. Тито је сахрањен у Београду 8. маја, на погребној свечаности какву свет у дотадашњој модерној историји није видео.



У ондашњој Палати ЦК СКЈ, у коју је Тито ушао само једном, 1966.када је објекат саграђен, а онда рекао да га у то здање у коме се данас налази тржни центар „Ушће” никада више не зову, пошто му се није допало, био је смештен важан обавештајни центар. Од када је, после дочека Нове 1980. године Тито био смештен у болницу, у поменутом центру су са стрепњом, под стресом, очекивали једну шифровану поруку из Љубљане: „Утакмица је почела”.

Био је то знак да је Тито преминуо, а педесетак светских телевизијских мрежа је директно преносило испраћај Титових посмртних остатака до Куће цвећа, у кругу Ужичке15 на Дедињу.

На овим страницама смо једном подсетили на често изрицану Титову тврдњу да је „мир наше највеће богатство”, што нас није спасло од ратова за југословенско наслеђе у последњој деценији прошлог века, десетак година после његове смрти.

А данас, 31 годину касније, сва је прилика, и даље изостаје дубинска анализа историјског времена протеклог у Титовом знаку.

Што се њега тиче, знао је да каже како се не плаши ваге историје.

Сл. К.

http://www.politika.rs/rubrike/Drust...a-Tita.sr.html

čitajte komentare,šta ljudi misle o Titu posle 31.godine...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.60
mob
Nokia 2610
Tito-najveci zajeb za Srbe u 20 veku.
Prevara koju cemo placati i narednih 100 godina.

Daj pravi link za posetu a ne nesto sto ne postoji. Smile Smile
« Poslednja izmena: 04. Maj 2011, 16:47:03 od stami4 »
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 94
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.60
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
OS
Nepoznat
Browser
Nepoznat -
mob
Samsung 
Danas mi je samo Tito na pamet, o ničemu drugom ne razmišljam. Smiley

Joža je davno prošlo vreme.
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 2823
OS
Windows 7
Browser
Internet Explorer 8.0
Po čemu je bija bolji od Gadafija?Diktator dugi niz godina .Libija je dugo živila u miru,izgrađivana je a gadafi je imao podršku svijeta.da je umra prije nekoliko godina imao bi na pokopu mnoge vlade i kraljeve.Tito nije dočekao da se narod pobuni protiv njega ali bi s eto dogodilo da smo bili jednonacionalni.juga se raspadala prije devedesetih i to gospodarski i nije mogla na onaj način nikakoopstati.
Sve što je izmislija je bilo promašaj:
-bratstvo -jedinstvo
-samoupravljanje
-sfrj
kao da praviš kuću pa se nekoliko godin sva sruši.šta bi rekli?koja je budala gradila.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ko ponese kajace se a ko ne ponese kajace se vise!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 6301
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia E
pa da ti si historicar mozes da nam objasnis to iz novo 'rvatske istorije!

Sto se mene tice daleko mu lepa kuca djubre treba iskopati i poslati u kumrovec medju svoje 'rvate gde mu je i mesto, slican se slicnom raduje! A da na mestu kuce cveca uzoremo njivu i posadimo krompir vecu bi korist imali od onog djubreta sad tamo!
« Poslednja izmena: 04. Maj 2011, 18:33:08 od Dominick »
IP sačuvana
social share
„Tromo se vreme vuče i ničeg novog nema, danas sve ko juče sutra se isto sprema."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 2823
OS
Windows 7
Browser
Internet Explorer 8.0
zašto odmah prelaziš na odnos hrvati -Srbi,govorimo o liku i djelu Titovu.
kad već to spominješ onda valjda znaš da su tu njegovu državu puno više volili srbljani nego hrvati.puno više j ebilo vas u skj nego nas.zašto ste je više volili pa zato jer ste od nje imali više koristi.
prije nego napišeš da smo mi imali više koristi molim te objasni mi zašto smo je mi manje volili nego vi i zašto smo je mi rušili a ne vi.Molim bez prostota,pavelića,jasenovca,gotovine i ostali otrcani floskula.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

No squealing remember "that it's all in your head"

Zodijak
Pol
Poruke 5365
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
Ti si glup, nisi nacionalista mislio sam da si pravi ustasa ali ipak nisi, ti si samo previse jadan i glupav da bi racionalno razmisljao.
« Poslednja izmena: 04. Maj 2011, 19:12:45 od thug_life »
IP sačuvana
social share
I reach my peak, I can't speak,
call my nigga Chic, tell him that my will is weak.
I'm sick of niggas lyin', I'm sick of bitches hawkin'
matter of fact, I'm sick of talkin'.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ko ponese kajace se a ko ne ponese kajace se vise!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 6301
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia E
zašto odmah prelaziš na odnos hrvati -Srbi,govorimo o liku i djelu Titovu.
kad već to spominješ onda valjda znaš da su tu njegovu državu puno više volili srbljani nego hrvati.puno više j ebilo vas u skj nego nas.zašto ste je više volili pa zato jer ste od nje imali više koristi.
prije nego napišeš da smo mi imali više koristi molim te objasni mi zašto smo je mi manje volili nego vi i zašto smo je mi rušili a ne vi.Molim bez prostota,pavelića,jasenovca,gotovine i ostali otrcani floskula.
Ma mrzimo ga zato sto je 'rvat zar si tolko slep kod ociju, bio bolji prema nama vama, zabole me! Nije bio Srbin i jos se borio u I Sv ratu na strani austrougarske protiv Srbije... pizda li mu materina, iskopati djubre i otpremiti ga kod vas u zagorje! Zataskao je sve zlocine ndh koje si nabrojao dok se sa cetnicima obracunao.. ma sta ga ja tupim, necu uopste da se raspravljam sa tobom ova tema je toliko izlizana da nema kraja  Smile
IP sačuvana
social share
„Tromo se vreme vuče i ničeg novog nema, danas sve ko juče sutra se isto sprema."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
Po čemu je bija bolji od Gadafija?Diktator dugi niz godina .Libija je dugo živila u miru,izgrađivana je a gadafi je imao podršku svijeta.da je umra prije nekoliko godina imao bi na pokopu mnoge vlade i kraljeve.Tito nije dočekao da se narod pobuni protiv njega ali bi s eto dogodilo da smo bili jednonacionalni.juga se raspadala prije devedesetih i to gospodarski i nije mogla na onaj način nikakoopstati.
Sve što je izmislija je bilo promašaj:
-bratstvo -jedinstvo
-samoupravljanje
-sfrj
kao da praviš kuću pa se nekoliko godin sva sruši.šta bi rekli?koja je budala gradila.
Obozavam ovaj Borin Heruvatski.  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 12:04:29
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.096 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.