Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: dali je neko igrao igricu lov 2008  (Pročitano 23502 puta)
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46910
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
dosta više o svim tim drugim igrama. Hunting forever!!  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Cancer
Pol
Poruke 7773
Zastava Kurcheva Glava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
jel igrao neko african saffari? ja sam jedno breme bio ozbiljno navucen na to  Smile
IP sačuvana
social share
I got banned for having a common sense.
Common sense... Not as common as you might think.
Sta smo danas naucili? Filmovi se dele na umetnicke i filmove za opustanje. Nema losih filmova, to je laz, plod fikcije.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46910
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Planiram da nabavim i obrnem koji put "Hunting Unlimited 3", prošle su bar 2-3 godine od kada sam ga zadnji put igrao.  Smile

skidam demo

http://www.scssoft.com/hu3.php
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 48
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
HTC Tattoo
Igrica je super,presao sam skoro sve misije(ostale mi 2-3)!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
moze neko mi da link da skinem igricu?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46910
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Sto se ove igre tice, trenutno je najaktuelniji Hunting Unlimited 2010. HU2010. jeste modifikovana verzija HU2009. sa tim sto su dodali jos neke misije, kao i novu vrstu divljaci. Medjutim, najupecatljivija razlika jeste tezina. HU2010. je dosta tezi od svojih prethodnika. Zivotinje se dosta brze krecu, a to se najbolje vidi po kretanju zvijeri. Predatori napadaju odmah na pocetku misije i to grupno. Moja preporuka je da se prvo ispraksate na Hu2009 ili 2008.

Evo koji screenshot za najnoviji HU naslov.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

1.jpg
(37.6 KB, 512x384)
2.jpg
(23.33 KB, 512x384)
3.jpg
(25.66 KB, 512x384)
5.jpg
(31.48 KB, 512x384)
6.jpg
(27.48 KB, 512x384)
7.jpg
(28.47 KB, 512x384)
« Poslednja izmena: 22. Jun 2010, 03:12:10 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Semper Fidelis

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2067
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.62
Baš sam hteo da otvorim temu: "Hunting Unlimited serial", kad sam zahvaljujući Magic Master-u sasvim slučajno saznao da tema već postoji. Malo pod ne baš sasvim odgovarajućim imenom, ali postoji.

U avgustu 2007 sam prvi put instalirao HU 2008, i igrao sam je godinu dana skoro svakog dana. U avgustu 2008. izbacili su HU2009, sa njom sam imao tehničkih problema pa sam prestao da je igram. Pre godinu dana je izašla HU2010, ali mi nije bilo do igre. Dakle posle dve godine pauze pre 4 dana rešio sam da se malo podsetim.

Kada sam pre 5 dana prvi put posetio temu, nisam mogao da verujem, za skoro 2 godine samo 3 strane i samo 25 postova.  Smile   Smile
Za mene zaista neshvatljivo koliko su i igra i tema podcenjeni.  Smile 

Nije bilo teško da pročitam celu temu, mišljanja su oprečna, suprostavljena i sva su tačna.  Smile

Ko je posmatra površno samo kao igricu i pokušava da lovi samo na daljinama do plafon 200 - 300 jardi, igrica brzo dosadi i ne zaslužuje veću pažnju.

Ali, poenta i namena igre nije u tome. Za one koji ponešto i znaju o balistici, i imaju ambicija da love na većim daljinama, igra prestaje da bude igrica i postaje lovački simulator.

Naime, ima puno različitog oružja, različiti kalibri i elaboracije municije i svi su balistički prilično verno izsimulirani. Svako oružje, svaki kalibar imaju realnu paraboličnu putanju, više ili manje izraženu u zavisnosti od mase zrna, početne brzine i balističkog koeficijenta. Sve to ne dolazi do izražaja naročito mnogo na daljinama do 200 jardi, ali kada se lovi na daljinama iznad 500 jardi itekako dolazi do izražaja.

Da biste igrali lovca na tim daljninama morate da koristite MOA tabele, ima ih na netu, ali kako svako od nas malo drugačije nišani, najbolje je da sami napravite svoju MOA tabelu za svako oružje koje nameravate da koristite. Tu sad igra počinje da postaje zaista zanimljiva.

Prava fora je, a igra samo tome i služi proći ponuđene challenges i naravno postići pri tome što bolji rezultat. Težiti da postignete: "one shoot - one kill", u vitalnu zonu i naravno da postignete preciznost na daljinama iznad 500 jardi. Meni je recimo najgotivnije da lovim na daljinama od 500 do 750 jardi, jer je to daljna na kojoj vas životinje ne konstatuju, a dovoljno mi je blizu da nema promašaja, jedan precizan hitac u glavu i to je to.


..Pronghorn antilopa, pogodak u glavu (vrlo mali cilj) na 500+ jardi.
..Zatim treba uvežbati da se uvek pokupe svi bonusi, u ovom slučaju:
1. pogodci na daljinama većim od 135 jardi
2. one shoot - one kill
3. pogodak u glavu
4. ulov određenih životinja
5. prelazak određene putanje

Naravno ja uvek volim da nemam ni jedan promašaj, 3 hica 3 životinje i nijedan hitac u prazno.

Potom sledi isto to samo na daljinama bliskim 1000 jardi. U igri postoji naime glupo i neprirodno ograničenje daljine gađanja na 1000 jardi. Ako pogodite životinju udaljenu 999,9 jardi to se registruje kao pogodak. Ako je pogodite na 1000 ili više jardi daljine, vidite sa kamerom koja prati hitac gde je pogodak plasiran, pojavi se rana na životinji ali se ništa ne dešava. Životinja se ponaša kao da nije pogodjena. Ako je promašite na 999 jardi, i hitac pogodi kraj nje, životinja se daje u begstvo, ali ako je pogođena na 1000 ili više jardi, životinja ne reaguje.

Na daljini od 999 jardi, hitac po opaljenju, putuje do životinje oko jedne sekunde, dovoljno vremena da se životinja pomeri, čak i ako se vrlo sporo kreće dovoljno se pomeri i da je promašite. Dakle morate izabrati delić sekunde kada je životinja mirna, kada zastane. Osim toga ako gađate u glavu taj sekund koliko zrnu treba da od usta cevi stigne do cilja dovoljan je da životinja samo okrene glavu i da je promašite.

Dva primera pogotka u glavu na daljinama bliskim 1000 jardi, los i elk jelen:






Kada savladate daljine bliske 1000 jardi onda to više ko što već napisah nije igra nego prilično realan lovački simulator. Tada je vreme da instalirate SU - snajper ulility, koji ukida ograničenje gađanja na 1000 jardi i počinjete da gađate na sve većim daljinama, pri čemu težina takvih pogodaka i veština potrebna za postizanje istih eksponencijalno rastu sa svakih 50 jardi dodatne daljine.

Isti elk i sada 2 losa na daljinama:
1000+ jardi
I u ovom slučaju: one shoot - one kill i
3 hica, nijedan promašaj.

Kada ste savladali gađanje na daljninama iznad 1000 jardi i isto tako važno upoznali pri tome dovoljno svaku mapu u igri da možete da nađete poziciju sa koje imate uopšte vidljivu liniju dužu od 1000 jardi, što zbog konfiguracije terena i drveća uopšte nije lako, možete da počnete da igrate igru, sve do tada je samo trening i priprema za pravu namenu igre, tj. lovačkog simulatora, a to je:

Učestvovanje u online turnirima i takmičenje sa ostalim lovcima iz celog sveta.


Svaka igra iz serijala HU ima svoj sajt:

www.huntingunlimited2008.com , www.huntingunlimited2009.com , www.huntingunlimited2010.com .

Pošto se besplatno registrujete, možete početi da skidate definicije turnira, ili da sami definišete sopstvene turnire u kojima će učestvovati lovci iz čitavog sveta.

U turniru se definiše, gde se održava, tj. koje lovište se koristi, koje vrste životinja ga nastanjuji i koja je gustina populacije za svaku vrstu ponaosob. Takođe može da se ograniči oružje samo na određene vrste oružja ili pak samo na jedno oružje ili da se dozvoli upotreba oružja po želji. Igrači širom sveta su napravili i sopstvena oružja i dali svima da ista koriste.

Postoje 3 vrste turnira:
1. turnir za game skor
2. turnir za najtežu životinju
3. turnir za najdalji hitac

Ko što napisah na početku nisam igrao oko 2 godine, i potpuno sam zarđao, ispao sam iz forme, izgubio sam svoje MOA tabele, tako da sada imam tabele samo za oružja i daljnine koje se nalaze na sajtu, a to je za turnire slabo, a još gore od svih terena, dobro se sećam samo jednog, ostale sam prilično zaboravio, skoro kao da ih nisam ni igrao. Svoj stari nalog ne mogu da aktiviram, jer se ne sećam passworda pa sam registrovao novi nalog.

Prvo sam učestvovao u turniru za najtežu životinju, tu je sve kao i u pravom lovu stvar sreće, za razliku od zadataka u igri, u turnirima se životinje u istom turniru svaki put randomno pojavljuju na različitim mestima na mapi, a takođe i različite su po veličini i težini, a i lovac se svaki put generiše na različitoj početnoj poziciji. Nisam imao vremena pre kraja turnira da igram dok ne ulovim dovoljno velikog slona za prvu poziciju, pa sam turnir završio na solidnom drugom mestu.




Za svaki turnir mogu da se pogledaju rezultati svakog učesnika koji je postavio rezultat, sve je upisano, vrsta zivotinje, veličina, vrsta korišćenog oružja, broj hitaca, da li ima pogotka u vitalnu zonu i koju:

http://www.huntingunlimited2010.com/tournaments/tournament_results.php?tournamentId=12566

Posle toga sam učestvovao i u jednom turniru za najduži hitac. Taj je turnir definisan kao turnir sa ograničenjem na 1000 jardi i sa oružjem ograničenim na: sačmare, revolvere i pištolje, kao i lukove i strele.

Lukovi i strele su tu neupotrebljivi, kao i sačmare, mada je jedan od pobenika koristio meni neshvatljivo sačmaru. Ja sam koristio revolver .500 S&W Magnum. Pošto je daljina gađanja ograničena na 1000 jardi, a nije moguće pogoditi životinju na 1000 jardi (zabranjeno je korišćenje SU-a) za pobedu je potrebno pogoditi životinju na daljini od 999 do 999,9 jardi. To je priličan izazov, pogodak na 998 jardi nije dovoljan za pobedu, a pogodak na 1000jardi se ne registruje. Dakle imate samo delić sekunde da na 999 jardi ugledate životinju, postavite se tako da bude od vas udaljena 999,5 jardi i da okinete pre nego što se ona pomeri, naravno da ste pre toga pravilno podesili optički nišan što je u slučaju ovog revolvera 204,9 MOA ili 410 klikova, a to je već priličan posao. Kako je uvek više takmičara u stanju da pogodi životinju na 999 jardi prvo mesto deli više takmičara, i svaki dobija svoj pobednički sertifikat u pdf formatu. Ja sam zveknuo lava na 999,8 jardi što je jedan od dva najbolja rezultata, ostalih 8 pobednika imaju daljine od 999,2 do 999,6 jardi.




http://www.huntingunlimited2010.com/tournaments/tournament_results.php?tournamentId=12576

Ako se neko pita zašto sam sve ovo napisao i kako me nije mrzelo, pa stvar je vrlo prosta, nadam se da će biti zainteresovanih za turnire jer mi treba još 4 člana za lovački klan. Svaki se turnir boduje osim u pojedinačnoj konkurenciji i u konkurenciji klanova. Kako moj klan ima samo jednog člana tj. mene, mada imam recimo prvu poziciju u pojedinačnoj konkurenciji mogu da budem u konkurenciji klanova i na poslenjoj pozicijik jer i klan sa samo 2 člana (rezultati se sabiraju) lako prepiša mene samog sa najboljim mogučim rezultatom.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

« Poslednja izmena: 22. Sep 2010, 00:42:38 od Achelles183 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46910
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Ja iz HU-a odigram koji misiju cisto radi opustanja. No moj otac je pofesionalc sto se ove igre tice, i moram ga obavjestiti da imaju online turniri.  Smile 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Semper Fidelis

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2067
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.13
Ne mogu da verujem, juče sam skinuo image instalaciong diska za novu verziju HU 2011. Instalirao sam je, pokrenuo i doživeo veoma neprijatno iznenađenje. Do sada su u čitavom serijalu, a ja je instaliram i igram od verzije 2008, mada znam da je i pre toga HU4 i HU3, baš kao i serijal koji sam ja igrao: HU2008, HU2009, HU2010, koristio praktično isti engine, praktično ista grafika, ista lovišta u svakom novom naslovu bilo je dodato neko novo lovište, ali ostalo je sve od početka pa do ovog dela isto.

To znači, mnoštvo oružja koje je svakom igraču dostupno, verna simulacija balističkih karateristika oružja i municije, upucavanje optičkog nišana po realnim balističkim tabelama za svaki lov na daljinama iznad 250 jardi, čak i uticaj vetra na putanju zrna na daljinama preko 700 jardi.

Sada toga više ničega nema. Jedna pre verna simulacija lova, nego igrica, pretvorena je u bednu igricu, koja nema više R od realnosti, nema više merenja daljine do cilja, ni upucavanja optičkog nišana, nema ničega po čemu je HU serijal bio poseban i prepoznatljiv. Sada je to glupa, nezanimljiva igrica koju sam igrao jedno 15-tak minuta, i onda je zgrožen deinstalirao, i obrisao instalacini CD sa diska.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46910
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Vec izasao HU2011? Predpostavljam da se dobije Hu2010 + jos koja misija + jedna nova zivotinjska vrsta.  Smile Nemam uospte zelju da ga nabavljam. Smiley 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.291 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.