Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 11:25:48
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dali hriscani slede hristovu veru??  (Pročitano 15310 puta)
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke leet
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 8.0
vera je postala sirok pojam,od miliona novih bogova u indusa kako je neko ovde napisao ilipak o nekoj predstavi o istorrijskom Isusu koji postaje potom potreban konstantinu itd.
    Isus je nesto sto se zove istina. a istina nije coveku data u takoj meri,pa ma i naucnoj da on moze  razmatrati sustinu te istine do onih granica koje jednostavno Bozji zastor(Bozje promisli) nije otvorio.
    vecinski ljudi se okrecu ka istini kao metereolozi,tako su sigurni u svoje vidjenje  da kad promase prognozu kazu,to je jasno bilo vidjeno na nasim snimcima (sto ne treba sumnjati) samo je vetar i vazdusno strujanje iznenada pomerio ta vidjenja metereologa. a ko je promenuo strujanje to se ne pita niko medju njima,jer metereologija se ne zasniva na toj stvari iza zavese.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
Browser
Nokia 070
mob
Samsung 
Kod indusa u stvari postoji jedan bog. Višnu, Brama i Šiva su trojstvo, manifestacije jednog boga i predstavljaju njegovu kreacisku, održavajuću i rušilačku prirodu.
Ono njihovo OM (AUM- svako slovo reprezentuje jednog od njih), predstavlja jedinstvo, prvu frekvenciju, početak svega. Ostali bogovi i polubogovi su niži aspekti ova tri koji čine trojstvo.

Što se Pavla tiče, ne bi bilo prvi put da neka osoba sumnjivog morala dođe na ideju da svoje ambicije ostvaruje kroz veru. Šta više njegov predhodni život je dobar razlog da mu ne verujemo.
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 10.0.2
mob
Nokia Luvmya 520
  pavle je ubijao do juce i odjednom nesto resio da izmislja da je video i okrece curak?! cudna filozofija. to je kao kad covek kaze da je vernik,a neko mu negira i kaze ma nisi samo si halucinirao. ja verujem onome ko kaze ja ne verujem u tog vaseg Boga. dobro covek ne halucinira,ne veruje i tacka. tako je zakon i sa verujucima,ne radi se o halucinaciji vec o istinskoj veri i tacka.
Pavle je na kamenovanju Stefana Isusovog ucenika bio garderober ubicama koje su morale da se raskomote da bi im izbacaj kamena u glavu nesretnika bio sto efikasniji ( Dela 7:58 )
Pavle je navodno imao svedoke svoje halucinacije ( Dela 9:7 ) kao i Danilo ( Danilo 10:7 ), ali je izmislio da je to
Isus.
Nema tu nikakve filozofije, Pavle je bio i ostao patoloski lazov i Isus nikada, nigde, nikome nije rekao da je vazno sta je bilo ko sem njega rekao.
Malo sam umoran od tvoje polupismenosti i nekoherentnog pisanja.
Svako verovanje je halucinacija koja se nikada nije pretvorila u stvarnost.
Svako verovanje svedocenjem postaje halucinacija, a kod Pavla je halucinacija svedocenjem postala verovanje
milijardi onih koji to ne vide.
Samo ti nastavi da stavljas tacke na lazi dokle god mozes.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Бог чува Србију!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3973
Zastava Beogard
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.61
mob
Samsung S8 Plus
Postavijo sam ovu temu radi diskutovanja o Isussu i njegovom ucenju jer zelim cuti misljenja drugih. 
Moje misljenje na ovu temu je da neki hriscani delimicno slede isusovu veru dok neki su potpuno odmakli od Isusovog ucenja tacnije danasnji Pravoslavni i katolicki hriscani su najbrojniji Isusovi sledbenici koi uopste ne slede Isusovu veru niti praktikuju veru na nacin na koi je Isus praktikovao niti njegovi apostoli.  Isus se smatra bogu ravnim i poistovecuje se sa bogom po principu trojstva sto samom Isusu nije nikada palo na pamet da kaze a ni njegovim apostolima.  Samim tim tumacenje novog zaveta po jevandjeljima koje crkva priznaje potpuno su kontradiktorna od tumacenja starog zaveta stvrajuci konfuziju ljuckom razumu nasta se ne obraca paznja i samim tim se stvara model verovanja potpuno suprotan od verovanja Isusa i njegovih apostola.

Meni nije jasno zbog cega je ova tema jos uvek ziva  Smile
Prvo lik je napisao jedan post i nestao ili je u pitanju dupli nalog  Smile
Drugo, pogledajte ovaj tekst, bez velikog slova, tacke...  Smile
Trece, mislim da rasprava na ovu temu nema smisla a ni kraja...Niti ce mene ko naterati da ne verujem ako sam vernik, niti ja mogu nekoga naterati da veruje ako je ateista, prosta stvar...  Smile

Ako hocete da raspravljate o tome kako se ne poklapaju godine u Bibliji sa naukom,  mozda ne bi bilo lose da malo procitate o "problemu" godina u Svetom Pismu. Uostalom, Bog (za one koji veruju) nije ogranicen vreenom i prostorom. Prema tome, kako mozemo da znamo da dug period"evolucije" koji se meri milionima godina za Boga ne predstavlja samo jedan jedini dan?  Smile Uostalom , vracamo se na staro...ko veruje, veruje...ko ne veruje, ne veruje i tacka(sto bi neko rekao pre mene)  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows 7
Browser
MSIE8.0
Nego BozjiCovece, ti i dalje nisi odgovorio na moje pitanje  Smile
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke leet
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 8.0
  pavle je ubijao do juce i odjednom nesto resio da izmislja da je video i okrece curak?! cudna filozofija. to je kao kad covek kaze da je vernik,a neko mu negira i kaze ma nisi samo si halucinirao. ja verujem onome ko kaze ja ne verujem u tog vaseg Boga. dobro covek ne halucinira,ne veruje i tacka. tako je zakon i sa verujucima,ne radi se o halucinaciji vec o istinskoj veri i tacka.
Pavle je na kamenovanju Stefana Isusovog ucenika bio garderober ubicama koje su morale da se raskomote da bi im izbacaj kamena u glavu nesretnika bio sto efikasniji ( Dela 7:58 )
Pavle je navodno imao svedoke svoje halucinacije ( Dela 9:7 ) kao i Danilo ( Danilo 10:7 ), ali je izmislio da je to
Isus.
Nema tu nikakve filozofije, Pavle je bio i ostao patoloski lazov i Isus nikada, nigde, nikome nije rekao da je vazno sta je bilo ko sem njega rekao.
Malo sam umoran od tvoje polupismenosti i nekoherentnog pisanja.
Svako verovanje je halucinacija koja se nikada nije pretvorila u stvarnost.
Svako verovanje svedocenjem postaje halucinacija, a kod Pavla je halucinacija svedocenjem postala verovanje
milijardi onih koji to ne vide.
Samo ti nastavi da stavljas tacke na lazi dokle god mozes.
   najsmesnija tvrdnja o nekoj halucinaciji koja moze biti primljena kao validna!
    danilo prorok tek! istorija 1000 god napred prorokovana je tebi halucinacija. zbogo prijatelju halucinacionisto!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 11:25:48
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.